niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Parking w miejsce zlikwidowanego targowiska?

Dodano: 18 września 2017, 08:28

(fot. Fot. Archiwum)

Jest propozycja i wniosek do władz Kraśnika dotyczący nowego przeznaczenia działki po miejskim targowisku przy ul. Balladyny. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec”, w imieniu mieszkańców sprzeciwia się sprzedaży tej nieruchomości i postuluje budowę kilkukondygnacyjnego parkingu.

„Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” w Kraśniku w imieniu mieszkańców osiedla „Młodych” oraz właścicieli kraśnickich sklepów kategorycznie sprzeciwia się wystawieniu działki nr 158/1 położonej w Kraśniku, obręb geodezyjny Północ (po dawnym targowisku miejskim) na sprzedaż z obecnym jej przeznaczeniem usługowo-handlowym” - tak zaczyna się pismo skierowane do burmistrza Kraśnika przez władze największej w Kraśniku spółdzielni mieszkaniowej.

Na działce przez lata funkcjonowało miejskie targowisko. Od czasu przeniesienia targu na ul. Fabryczną plac przy ul. Balladyny stoi pusty. Ma powierzchnię 30,18 arów i jest utwardzony asfaltem. Działka w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod tereny usług komercyjnych i handlu z powierzchnią zabudowy do 2 tys. mkw.

Radni już w czerwcu zgodzili się przeznaczyć nieruchomość na sprzedaż. – Działka znajduje się w wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży – potwierdza January Pawlos z Urzędu Miasta w Kraśniku. – Wykaz ten jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i będzie się tam znajdować aż do 5 października. Po tym czasie, czyli prawdopodobnie 6 lub 7 października zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż tej działki. Nieruchomość została wyceniona na 1,2 mln zł. Ze względu na tę wysoką cenę ogłoszenie o przetargu będzie wywieszone przez 2 miesiące. Możliwość sprzedania tej działki będzie więc możliwe dopiero w grudniu.

Tymczasem władze „Metalowca” proponują aby zmienić przeznaczenie działki pod budowę parkingu. – Proponujemy, aby powstał w tym miejscu parking trzy albo czterokondygnacyjny – mówi Piotr Iwan, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” w Kraśniku. – W tej okolicy jest mało miejsc parkingowych. W pobliżu jest dużo sklepów. Znajduje się też przedszkole i kościół.

„Budowa parkingu w tej części miasta jest rozwiązaniem koniecznym dla zaspokojenia potrzeb interesu publicznego” – piszą autorzy pisma do burmistrza Kraśnika. – „W okolicy nie znajdują się już inne działki, które mogłyby być wykorzystane pod budowę parkingu.”

Poza tym jest też obawa, że nowy właściciel nieruchomości będzie chciał wybudować w tym miejscu obiekt handlowy. „Wystawienie tej działki na sprzedaż w drodze przetargu w chwili obecnej spowoduje wybudowanie kolejnej galerii handlowej lub sklepu wielkopowierzchniowego” – czytamy w piśmie spółdzielców do burmistrza miasta. „W związku z powstaniem tak dużej ilości sklepów wielkopowierzchniowych pogorszyła się sytuacja wielu mniejszych przedsiębiorców. Odnotowano duży spadek sprzedaży towarów czy to spożywczych czy przemysłowych u naszych kraśnickich przedsiębiorców. Grozi to zamykaniem sklepów, a z tym związana jest likwidacja miejsc pracy dla naszych mieszkańców.”
Co o propozycji uważają urzędnicy? – Pismo ze spółdzielni jeszcze do nas nie wpłynęło, więc trudno nam się do niego ustosunkować – odpowiada Pawlos.

Spółdzielnia deklaruje, że w budowie nowego parkingu mogłaby uczestniczyć.

zxc
ryś
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zxc
zxc (26 września 2017 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ryś napisał:
A może postawić takie śliczne garażyki jak na osiedlu Widok przy ul. Wyszyńskiego?
 no tam dali do pieca, ładne osiedle się zapowiadało to garażowisko ludziom zrobili pod oknami, przy samej ulicy, zamiast budować te garaże gdzieś w głębi przy krzaczorach
Rozwiń
ryś
ryś (19 września 2017 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może postawić takie śliczne garażyki jak na osiedlu Widok przy ul. Wyszyńskiego?
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2017 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parking potrzebny i to koniecznie. Nowy obiekt handlowy spowodowałby wpływ podatków do miasta - tak to tu działa? By ludzi kupowali w tym miejscu bez parkingu nie ma mowy. A jakby tak podziemny/piętrowy parking z centrum handlowym na gorze?
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2017 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A to dopiero, January coś wie i może powiedzieć... hihi A czy to prawda, że to już 7 miesiąc? Ale to będzie dopiero sensacja. Tabloidy zjadą się do Kraśnika i trafimy na pierwsze strony.
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2017 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Postępu nie zatrzymamy. Jeżeli ograniczymy handel sklepów wielkopowierzchniowych to ceny w lokalnych małych sklepach pozostaną wysokie i niekonkurencyjne do cen w galeriach w Lublinie. Miasto stanie się wiochą ze''sklepami GS" a my jak jeździliśmy do Lublina na tak będziemy tam zostawiać pieniądze i im sponsorować miejsca pracy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!