wtorek, 20 lutego 2018 r.

Kraśnik

Pęknięty wał zalewu w Kraśniku: Urzędnicy czekają na ekspertyzę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2012, 19:43
Autor: (aa)

Przez pęknięty wał w zalewie jest mniej wody (UM Kraśnik)
Przez pęknięty wał w zalewie jest mniej wody (UM Kraśnik)

Do końca sierpnia ma być gotowa ekspertyza dotycząca stanu technicznego i bezpieczeństwa zalewu w Kraśniku. Urzędnicy z miasta twierdzą, że o pękniętym wale było wiadomo już kilka lat temu, za poprzednich władz miasta.

Wiosną urzędnicy z kraśnickiego magistratu zauważyli, że skarpa od strony ul. Nadstawnej jest uszkodzona na długości kilkudziesięciu metrów. Potwierdziła to również kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lublinie i nakazała wykonanie szczegółowej ekspertyzy.

– Będzie to kosztować ok. 48 tys. zł – mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Ekspertyzę zleciliśmy warszawskiej firmie.

Po jej wykonaniu będziemy wiedzieć, w jaki sposób naprawić powstałe uszkodzenia. Czy będzie konieczne wypompowanie wody ze zbiornika? Wstępna analiza wykazała, że nie ma zagrożenia katastrofą budowlaną.

– Na razie inspektor budowlany nie wydał decyzji dotyczącej zamknięcia zalewu – dodaje Dariusz Kalinowski z kraśnickiego magistratu.

– To uszkodzenie powstało jednak kilka lat temu, jeszcze za poprzednich władz miasta. W 2009 r. ówczesny zarządca zalewu – firma "Wizjer” – zgłaszała do urzędu miasta uszkodzenia. Wtedy było to jeszcze w okresie gwarancyjnym.

Zalew oddano do użytku w 31 maja 2007 r. Kolejne pismo w tej sprawie "Wizjer” skierował do urzędu w kwietniu 2010 r. Powołano również komisję, która miała monitorować sytuację, ale niczego nie zrobiono. Teraz gwarancja już się skończyła.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Rossman
jacuś
Marysieńka
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rossman
Rossman (10 sierpnia 2012 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam !
Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Rozwiń
jacuś
jacuś (10 sierpnia 2012 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
faktycznie pan burmistrz bawił w tamtym tygodniu w Belgii.Ciekawe kto za to zapłacił?
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (10 sierpnia 2012 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1344457278' post='662359']
krasnik24.pl: Okazuje się, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy liczba członków Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kraśnickim wzrosła o 500%. Wśród nowo przyjętych jest wielu pracowników magistratu i miejskich instytucji oraz członków ich rodzin. Sympatyków partii kierowanej przez Jarosława Stawiarskiego w naszym regionie nie brakuje, ale skąd taka nagła chęć działania w strukturach partyjnych aż tylu osób?
Jak przekonują partyjni działacze których cytują dziennikarze lokalnego dwutygodnika za natężoną akcją naboru do partyjnych struktur Prawa i Sprawiedliwości stoi były pełnomocnik tejże partii w naszym powiecie, wiceburmistrz Kraśnika Jarosław Stawiarski. Gdy przez 6 lat szefował powiatowym strukturom PiS-u miał do niego „przyprowadzić” 6 osób. Gdy stracił swoją funkcję na rzecz Wiesława Marca przyniósł 150 deklaracji kandydatów wyrażających chęć wstąpienia do ugrupowania.

[url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/216-polityka/792-krasnik-miejscy-urzednicy-szturmuja-prawo-i-sprawiedliwosc"]http://krasnik24.pl/...-sprawiedliwosc[/url]

A jak miało być? „ZERO arogancji władzy: zerwanie z układami i „kolesiostwem”. Kto to obiecał w kampanii wyborczej?
[/quote]

O to w Krasniku wzrosła nam znacznie liczba leserów nie do ruszenia, za którymi partia bedzie stała i wyznaczała ich fachowość. Teraz to juz tym bardziej, nie mający poparcia politycznego nie maja czego szukać w mieście.

I ileż sie mozna srac z jednym wałem? Przeciez nie tak dawno nagłaśniali sprawę, był o tym artykuł i jeszcze zeby pojawiło się coś nowego w tej kwestii, a tak to tylko chodzi tylko o to, żeby pokazac i bez przerwy przypominac, ze pękł za poprzednik, a on im go tak zostawił. A sami już przymierzaja sie do tego pęknięcia już ze dwa lata i dowiedzieliśmy sie jedynie ile będzie kosztowac ekspertyza.
A może tak przy okazji pan burmistrz zacznie sie chwalić, ile kosztują nas jego zagraniczne wojaże, za które tak krytykował swojego poprzednika, a których sobie i swojej swicie ich nie żałuje.
Rozwiń
mnnn
mnnn (9 sierpnia 2012 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='z innej gminy' timestamp='1344458918' post='662368']
Bardzo dobre! Racja! Najlepszą metodą na zabezpieczenie się przed oskarżeniem jest zrzucenie winy na poprzedników. A przy okazji samemu się na praworządnego bohatera wychodzi. P. Włodarczyk miał sporo czasu na podjęcie czynności olanych przez poprzednika! ... ale też je olał i dopiero jak problem napęczniał to podjął temat .... ograniczajac się do stwierdzenia - to nie ja, to Czubiński! ja Włodarczyk jestem odpowiedzialnym gospodarzem......
[/quote]
No, cóż? Platforma od siedmiu lat (i boleści) stosuje to z powodzeniem, to dlaczego by nie w Kraśniku? Przykład idzie z góry mapy.
Rozwiń
Brew
Brew (9 sierpnia 2012 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Kalinowski trochę ściemnia. Uszkodzenia spowodowało wybicie źródła w tym miejscu, które i teraz dało o sobie znać. Dlatego nie korzystano z gwarancji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!