środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Petycja w obronie wychowawczyni z "Promyka". Napisali ją rodzice?

Dodano: 28 czerwca 2016, 20:57
Autor: aa

Petycja w obronie wychowawczyni z „Promyka” czyli Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wpłynęła do burmistrza miasta. MOPS ma jednak wątpliwości, czy rzeczywiście napisali ją rodzice dzieci chodzących tu na zajęcia.

„Zwracamy się z prośbą do Pana Burmistrza Mirosława Włodarczyka o kontynuację zajęć dla dzieci i młodzieży w Promyku przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej” – czytamy w petycji. „ Od 2009 r. Pani … (imię i nazwisko wychowawczyni-red.) prowadzi zajęcia edukacyjne, na które nasze dzieci uczęszczają bardzo chętnie, a niektóre nie wyobrażają sobie bez nich życia.”

Rodziców zaniepokoiła informacja jakoby od 1 lipca zajęcia miały się nie odbywać.  – To nieprawda – dementuje Elżbieta Cholewińska, kierownik MOPS w Kraśniku. – Zajęcia będą cały czas prowadzone, nikt ich nie likwiduje. 1 lipca wychowawczyni, o której mowa w petycji, kończy się umowa. Żadna wiążąca decyzja w jej sprawie nie została jeszcze podjęta.

– Rozmów odnośnie dalszej mojej pracy jeszcze nie było. Pojawiła się jedynie informacja o reorganizacji mojego stanowiska – przyznaje wychowawczyni z „Promyka”. Nie zgadza się jednak na podanie do prasy swoich personaliów. – Rodzice wspominali, że przygotowują prośbę do burmistrza w mojej sprawie – dodaje.

Kierownictwo kraśnickiego MOPS ma jednak wątpliwości do autorstwa kierowanej do ratusza petycji.

– Mam podejrzenia, że nie pisali tego rodzice dzieci – mówi Elżbieta Cholewińska. – Poza tym wśród 18 osób, które petycję podpisały są takie, których dzieci już na zajęcia nie uczęszczają.

Na zajęcia do punktu prowadzonego przy MOPS w Kraśniku jest zapisanych około 20 dzieci i młodzieży.

Zajęcia z wychowawczynią odbywają się o 3 razy w tygodniu. Biorący w nich udział otrzymują pomoc w nauce. Biorą też udział w grach i zabawach edukacyjnych. Są też organizowane wycieczki i wyjścia na basen.

W środę lub w czwartek zostanie zorganizowane spotkanie z rodzicami dzieci, które na zajęcia do „Promyka” chodzą.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!