czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Kraśnik

Petycja w obronie wychowawczyni z "Promyka". Napisali ją rodzice?

Dodano: 28 czerwca 2016, 20:57
Autor: aa

Petycja w obronie wychowawczyni z „Promyka” czyli Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wpłynęła do burmistrza miasta. MOPS ma jednak wątpliwości, czy rzeczywiście napisali ją rodzice dzieci chodzących tu na zajęcia.

„Zwracamy się z prośbą do Pana Burmistrza Mirosława Włodarczyka o kontynuację zajęć dla dzieci i młodzieży w Promyku przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej” – czytamy w petycji. „ Od 2009 r. Pani … (imię i nazwisko wychowawczyni-red.) prowadzi zajęcia edukacyjne, na które nasze dzieci uczęszczają bardzo chętnie, a niektóre nie wyobrażają sobie bez nich życia.”

Rodziców zaniepokoiła informacja jakoby od 1 lipca zajęcia miały się nie odbywać.  – To nieprawda – dementuje Elżbieta Cholewińska, kierownik MOPS w Kraśniku. – Zajęcia będą cały czas prowadzone, nikt ich nie likwiduje. 1 lipca wychowawczyni, o której mowa w petycji, kończy się umowa. Żadna wiążąca decyzja w jej sprawie nie została jeszcze podjęta.

– Rozmów odnośnie dalszej mojej pracy jeszcze nie było. Pojawiła się jedynie informacja o reorganizacji mojego stanowiska – przyznaje wychowawczyni z „Promyka”. Nie zgadza się jednak na podanie do prasy swoich personaliów. – Rodzice wspominali, że przygotowują prośbę do burmistrza w mojej sprawie – dodaje.

Kierownictwo kraśnickiego MOPS ma jednak wątpliwości do autorstwa kierowanej do ratusza petycji.

– Mam podejrzenia, że nie pisali tego rodzice dzieci – mówi Elżbieta Cholewińska. – Poza tym wśród 18 osób, które petycję podpisały są takie, których dzieci już na zajęcia nie uczęszczają.

Na zajęcia do punktu prowadzonego przy MOPS w Kraśniku jest zapisanych około 20 dzieci i młodzieży.

Zajęcia z wychowawczynią odbywają się o 3 razy w tygodniu. Biorący w nich udział otrzymują pomoc w nauce. Biorą też udział w grach i zabawach edukacyjnych. Są też organizowane wycieczki i wyjścia na basen.

W środę lub w czwartek zostanie zorganizowane spotkanie z rodzicami dzieci, które na zajęcia do „Promyka” chodzą.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!