sobota, 17 marca 2018 r.

Kraśnik

Piknik Ekologiczny "Kraśnik Segreguje Odpady"

Dodano: 16 czerwca 2017, 14:33
Autor: opr. aa

Promocja działań związanych z ekologią i zdrowego stylu życia. Taki jest główny cel organizowanego w sobotę Pikniku Ekologicznego „Kraśnik Segreguje Odpady”.

Podczas imprezy w Parku im. św. Jana Pawła II poza występami i konkursami z nagrodami zaplanowano też m.in. zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, a także baterii i drobnego sprzętu elektrycznego.

– Takie wydarzenie to doskonała okazja, by przypomnieć, że budowa nowoczesnego systemu gospodarki odpadami to jedno z nowych, ale bardzo ważnych zadań samorządu. Wytwarzanie odpadów staje się coraz poważniejszym problemem nie tylko w skali miasta, ale i świata. Głównym problemem jest zapewnienie odpowiednich poziomów odzysku i recyklingu odpadów – tłumaczy Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Kluczem do budowania współpracy z mieszkańcami na rzecz segregacji jest sprawny przepływ informacji i rozwój świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, które staramy się realizować m.in. poprzez akcje informacyjne i pikniki ekologiczne.

Na pikniku najmłodsi zobaczą też przedstawienie o tematyce ekologicznej. Grupa teatralna, która je wykona będzie też animatorem zabaw dla dzieci. Piknikowi będzie towarzyszyć miasteczko ruchu drogowego, które zlokalizowane będzie na placu targowym. Tam też odbędą się pokazy samochodów – ciężarówki do odbioru odpadów firmy Ekoland, wozu strażackiego i autobusu MPK.

Piknik w miejskim parku rozpocznie się o godz. 12. Potrwa do godz. 17.

Czytaj więcej o: Mirosław Włodarczyk Kraśnik
Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kilka lat temu za utylizację jednej opony płacili prawdopodobnie 5 zł. Obecnie jesli kwota ta poszła w górę,  to podejrzewam, że nieznacznie. I jesli tylko o te pieniądzesie rozchodzi, to jestem gotowa przwiązać im do czterech opon 20 zł i niech je zabierają. Ja jestem dziad honorowy, ale nosic ich na plecach kilka kilometrów nie będe. Chociaz może by sie bardziej panu burmistrzowi przydały na kolejną imprezkę ekologiczną.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Punkty zbiorki odpadów prowadzi Ekoland. Ten sam ekoland jeździ i zbiera gabaryty. Ilez to takie opony, mozna powiedziec , że też gabaryty zabrac z innymi gabarytami. Korona im z głowy spadnie jak by je zabrali, czy tez boją sie , że w ten sposób za duzo ich zbiorą. Ale nie zabranie ich jest to syfienie srodowiska, i rękę do tego syfienia środowiska przykłada miasto. I żaden piknik ekologiczny tego nie zmieni. Ale jak widac dla władz miasta pozornie dbajacych o srodowisko wazniejsze jest wydanie pieniedzy na imprezke niz z tych pieniedzy rzeczywiscie zadbac o srodowisko. W ten oto sposób objawia sie obłuda i zakłamanie władzy.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PSZOK jest niepacalnym interesem dla mieszkańców płacacych miastu za odbiór śmieci, tym bardziej mieszkańcy są tym bardziej stratni , jesli nie posiadją własnego środka transportu. Po pierwsze trzeba sie nieźle oszukać , zeby znaleźć kogoś kto zechce wywieźć ten syf, czyli trzeba szukać kogos z już z zasyfiałym samochodem. Po drugie nawet jak się najmie, zapłaci i wywiezie, to i tak nie przyjmą wszystkiego. Miałem sześc opon. Roczny  limit rodzinny, to cztery opony i to o odpowiednich gabarytach. Opony ponad limit spełniające wielkość nie zostaną przyjęte i trzeba wieź je spowrotem do domu. Nawet za dopłatą nie chcą wziąć. Także nie ma co sobie głowy zawracać. A odnosnie  ochrony środowiska wziąć przykład z samorządu, który ciagnąć pieniądze od mieszkańców dba o interes firmy zbierajacej odpady. Jeszcze zapomniałem napisac, ze bez spisania z dowodu osobistego opony te nie będą przyjęte. Pełna inwigilacja,
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to z powodzeniem możesz użyczyc swoich pleców i zataszcczyć na nich do tego swojego pszoku, bo niestetty ale moje nie sa w stanie tego zatargać.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 15:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ty "oczytany" baranie z oponami wiesz co to jest PSZOK?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!