poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraśnik

PiS w Kraśniku przedstawił kandydatów do rad

  Edytuj ten wpis
Autor: aa

"Czyny nie słowa. Z tym hasłem ubiega się o reelekcję Mirosław Włodarczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Kraśnika. W czwartek po południu przedstawiciele tej partii zaprezentowali kandydatów do rady miasta i powiatu.

W większości są to osoby bezpartyjne. - PiS jest środowiskiem bardzo otwartym - mówi Jarosław Stawiarski, przewodniczący zarządu PiS w Kraśniku. - Zależy nam na skupieniu wokół siebie ludzi związanych z Kraśnikiem i działających od dawna na rzecz lokalnej społeczności, którym bliskie są hasła patriotyczne i tradycyjne wartości.

Wśród kandydatów o rady Miasta Kraśnik są obecni radni należący do klubu PiS m.in. Jan Albiniak, Anna Bień, Agnieszka Lis czy też Jacek Zając. Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość wystartują w tegorocznych wyborach wystartują też radne - Wioletta Kudła i Anna Jaszowska. Podczas wyborów w 2010 r. były kandydatkami Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”, z którego startował poprzedni burmistrz miasta Piotr Czubiński.

Wśród kandydatów na radnych miejskich PiS w Kraśniku jest też Teresa Poseniak, wieloletnia działaczka "Solidarności”. Obecnie jest na emeryturze, angażuje się wciąż w sprawy społeczne. Jest przewodniczącą Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej, który zbiera pieniądze na dach tej nowej świątyni.

O mandat radnego powiatu kraśnickiego będą walczyć m.in. Wojciech Stopa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, Mirosław Włodarczyk, ubiegający się o reelekcję burmistrz Kraśnika oraz Jerzy Misiak, szef klubu PiS w Radzie Miasta Kraśnik.

Kandydaci PiS do Rady Miasta Kraśnik

Jan Albiniak - 62 lata, prywatny przedsiębiorca, radny Rady Miasta kadencji 2010-2014, aktywnie działa społecznie

Bartysiak Zbigniew - 59 lat - z zawodu ślusarz, wieloletni pracownik Tsubaki Hoover Polska, kilka kadencji - Przewodniczący NSZZ "Solidarność", Radny Rady Miasta Kraśnik

Anna Bień - wykształcenie wyższe na kier. ochrona środowiska, Pracownik KPWiK Kraśnik. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Katarzyna Borucka - wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pracowała miedzy innymi jako główna księgowa w Urzędzie Skarbowym, PGKiM, a także w FŁT. Obecnie na emeryturze.

Marek Dobosz - 53 lata, górnik z wykształcenia, wieloletni pracownik kopalni węgla kamiennego na Śląsku, obecnie na rencie.

Iracki Ryszard - radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, z wykształcenia ekonomista, prowadzi własne gospodarstwo rolne.

Jarosław Jamróz - pracownik kraśnickiego oddziału Polskiej Grupy Energetycznej a także prywatny przedsiębiorca. Od wielu lat udziela się społecznie, należy także do kraśnickiego chóru Canticum Canticorum

Anna Jaszowska - wykształcenie wyższe techniczne - Politechnika Lubelska, pracownik Fabryki Łożysk Tocznych, radna Rady Miasta Kraśnik czterech kadencji.

Witold Karpiński - 49 lat, pracownik zakładu poligraficznego. Aktywnie udziela się społecznie, między innymi w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie od kilku lat redaguje gazetę parafialną. Bada i popularyzuje historię Kraśnika i parafii.

Marek Kowalski - 58 lat, ślusarz z zawodu, od 40 lat pracownik FŁT.

Kozak Józef - wykształcenie średnie techniczne, wieloletni pracownik FŁT. Aktywnie działa w "Solidarności” od 1980 roku. W 1989 roku był jednym z członków komitetu założycielskiego "Solidarności” w FŁT. Przez 6 kadencji był członkiem Rady Nadzorczej FŁT. Obecnie pracownik FŁT i członek zarządu kraśnickiego oddziału Solidarności.

Wioletta Kudła - lekarz, wieloletni pracownik ZOZ Kraśnik, radna Rady Miasta trzech kadencji

Wanda Ligenza - pedagog z wykształcenia, wieloletni pracownik oświaty. Pracowała w Szkole Podstawowej oraz jako wychowawca w przedszkolu. Obecnie na emeryturze.

Agnieszka Lis - wykształcenie średnie, pracuje jako sprzedawca. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Teresa Poseniak - wieloletnia działaczka "Solidarności”, wcześniej należała do Porozumienia centrum, od 2009 należy do PiS. Obecnie na emeryturze, ale aktywnie działa społecznie. Przewodnicząca Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej.

Tomasz Saj - 46 lat, pedagog z wykształcenia, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2002-2006 oraz 2010-2014

Artur Sygacz - 37 lat, pracownik PGE Dystrybucja w Kraśniku, wykształcenie wyższe techniczne - ukończona Politechnika Lubelska na kierunku elektrotechnik, ukończone dwa kierunki podyplomowe na Politechnice Lubelskiej oraz Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Należy do "Solidarności” w swoim zakładzie pracy, z ramienia związków zawodowych pełni funkcję społecznego inspektora pracy.

Anna Szabat Chruściel - prawnik z wykształcenia, specjalista prawa podatkowego oraz gospodarczego. Pracownik spółdzielni Metalowiec w Kraśniku na stanowisku specjalista ds. personalnych.

Jarosław Toporowski - 27 lat, prawnik z wykształcenia, obecnie aplikant notarialny. Aktywnie udzielający się w organizacjach pozarządowych, począwszy od samorządu studenckiego. Od 2011 roku należy do Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, aktywnie działa jako wolontariusz w Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Marian Tracz - Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, aktywny działacz społeczny i polityczny w Kraśniku.

Jacek Zając - 46 lat, wykształcenie średnie techniczne, pracownik Tsubaki-Hoover Polska, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2010-2014, działa na rzecz upowszechniania wiedzy o historii miasta i regionu.

Kandydaci PiS do Rady Powiatu Kraśnickiego

Roman Bijak - wieloletni pracownik FŁT oraz działacz "Solidarności" (zaangażowany w działalność podziemną "Solidarności", od 1991 roku do marca 2010 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego związku NSZZ ,, Solidarność " FŁT. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Jerzy Burcoń - były sportowiec, obecnie działacz sportowy - były prezes i założyciel klubu zapaśniczego LUKS Suples Kraśnik.

Kazimierz Choma - absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie na kier. metalurgicznym, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie firmą. Były pracownik FŁT Kraśnik, obecnie prezes KPM.

Jacek Dubiel - do roku 2008 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kraśniku, później był dyrektorem w Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, prowadzącym szkoły policealne i licea ogólnokształcące. Był także odgrudnia 2010 zastępcą burmistrza Miasta Kraśnik, a od listopada 2011 roku jest przewodniczącym Rady Nadzorczej KPM.


Teresa Kamela - przedsiębiorca, rzeczoznawca majątkowy, długoletnia Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kraśniku. Przewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego.

Iwona Margoła - pedagog z wykształcenia, od 1991 roku związana zawodowo ze Szkołą Podstawową nr 4, uczyła matematyki i informatyki. Od października 2011 roku pełni funkcję dyrektora SP4.
Ukończyła studia podyplomowe na dwóch kierunkach. Aktywnie współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Była współautorką projektów unijnych realizowanych w SP nr 4.

Wiesław Marzec - przedsiębiorca, właściciel cegielni w Kraśniku. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Pełnił funkcję wicestarosty Kraśnickiego. Pełnił funkcję pełnomocnika PiS w powiecie kraśnickim. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Józef Michalczyk - przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział Kraśnik od 1992 roku, działacz podziemnej "Solidarności”.

Jerzy Misiak - z wykształcenia nauczyciel chemii, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie oświatą, wieloletnie nauczyciel oraz dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży. Radny dwóch kadencji Rady Miasta Kraśnik.

Marzena Pomykalska - nauczycielka języka polskiego od września 2012 roku dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Pełni także funkcję prezesa Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego.

Agnieszka Rej - absolwentka politologii, pracownik Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, udziela się społecznie, głównie pracując z dziećmi.

Wojciech Stopa - nauczyciel, od 2009 roku dyrektor SP6. Działacz sportowy i trener piłki nożnej. Jako trener Wojciech Stopa pracował m.in. w Unii Wilkołaz, Orle Urzędów, Stali Poniatowa i Stali Kraśnik. Obecnie pełni funkcję trenera Orła Urzędów.

Mirosław Włodarczyk- absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, pracuje jako lekarz od 1990 r.
Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010 , od grudnia 2010 roku burmistrz Miasta Kraśnik.
  Edytuj ten wpis
Załamany
karolina
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Załamany
Załamany (8 października 2014 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak wszyscy kandydaci,aby dorwać się do koryta.Masakra ,że Włodarczyk ma jeszcze szczelność kandydować..Zaorać lepiej ten Kraśnik jak taka miernota ma dalej być przy władzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Rozwiń
karolina
karolina (8 października 2014 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ludzie,jakie to śmieszne panie Kudła i Jaszowska popierały Platformę, a teraz PIS, żenada

Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2014 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To, że w Polsce nie da się żyć, to wina tych, którzy dotąd byli u władzy: komuchów, tych spod znaku koniczynki i liberałów. Żeby było lepiej, trzeba pogonić partyjniactwo na cztery wiatry i zagłosować na niezwiązanych z żadną partią.

A tym, którym się polepszyło jest więcej niż garstka: to są tysiące zadowolonych z ciepłej wody dzięki solarom.

To prawda!

Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2014 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Teraz Ci przy korycie robią dobrze tylko innrj garstce w tym Tobie "jełopie"... Polska to Państwo w którym nie da się żyć, bo KAŻDY myśli tylo o swoim a społeczników jak na lekarstwo.

To, że w Polsce nie da się żyć, to wina tych, którzy dotąd byli u władzy: komuchów, tych spod znaku koniczynki i liberałów. Żeby było lepiej, trzeba pogonić partyjniactwo na cztery wiatry i zagłosować na niezwiązanych z żadną partią.

A tym, którym się polepszyło jest więcej niż garstka: to są tysiące zadowolonych z ciepłej wody dzięki solarom.

Rozwiń
Dżiajdżejn
Dżiajdżejn (7 października 2014 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To fakt, ale lepiej, żeby przy korycie byli ludzie, którzy coś dobrego robią dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla garstki jełopów z najbliższego otoczenia, jak to było przez ostatnie 14 lat rządów Cz.

Teraz Ci przy korycie robią dobrze tylko innrj garstce w tym Tobie "jełopie"... Polska to Państwo w którym nie da się żyć, bo KAŻDY myśli tylo o swoim a społeczników jak na lekarstwo.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!