sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraśnik

Pitera o państwie Czubińskich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2009, 15:47
Autor: Rafał Panas

- Wkrótce zmieni się prawo i takich sytuacji jak w Kraśniku nie będzie – zapowiada nam Julia Pitera, minister w kancelarii premiera odpowiedzialna za walkę z korupcją.

O tym, że pieniądze podatników płyną z kraśnickiego magistratu do portfela żony burmistrza Piotra Czubińskiego napisaliśmy wczoraj. Aleksandra Czubińska dostanie 3,5 tys. zł brutto miesięcznie za koordynowanie unijnego projektu "Szansa dla najmłodszych”.

Nie było otwartego naboru na tą funkcję. Umowę z żoną swojego szefa podpisała zastępczyni burmistrza. Rzecznik prasowy UM w Kraśniku zapewniał nas, że Czubińska jest dobrze przygotowana merytorycznie. Sama zainteresowana też mówi o swojej kompetencji.

- Zważywszy, że burmistrz jest wybierany w wyborach bezpośrednich i on powołuje swoich zastępców i przydziela im uprawnienia wedle własnego uznania, zawsze taka sytuacja będzie rodziła oskarżenia o nepotyzm, zwłaszcza, że wyboru tego nie poprzedziła procedura konkursowa – komentuje Julia Pitera.

Tłumaczy: - Powstaje bowiem pytanie, w jaki sposób zostały sprawdzone kwalifikacje przed podpisaniem umowy, czy były one wyższe, niż urzędników zatrudnionych w urzędzie, kto to stwierdził i w jakim trybie?

Minister zapowiada, że projekt ustawy antykorupcyjnej ostatecznie zakaże zawierania umów z członkami rodzin w jednostce, w której samorządowiec otrzymał mandat, ze względu na jego uprzywilejowaną pozycję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
anna
Ania
ktoś z rodziny
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anna
anna (2 sierpnia 2010 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może bym była głupia ,gdybym miała na imie :Monika.HA,HA,HA.
Rozwiń
Ania
Ania (2 sierpnia 2010 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='anna' date='30 lipiec 2010 - 22:16 ' timestamp='1280520986' post='322625']
Droga Olu a ja naprawde nazywam się Monika .Problem to masz chyba ty ,skoro zajmujesz stanowisko w dyskusji dalece odbiegając od tematu .Od kilku dni mam wrażenie że walczę z wiatrakami,usiłując tylko uświadomić niektórym forumowiczom to co jest chyba racjonalne?."Ile ludzi tyle zdań i często odmiennych na dany temat?!.I zadaję kolejny już raz pytanie: co takiego winna jest Pani Aleksandra Czubińska ludziom w Kraśniku ?.Dlaczego na siłę próbuje się Tę osobe zaszufladkować jako inną niż jest naprawde i to wszystko co mam na ten temat do powiedzenia.I wiem że jest to świadome działanie pewnych osób, mających na celu niszczenie reputacji wybranym osobom poprzez wkręcanie w różnego rodzaju intrygi.I w tym cała zabawa .Zawsze pozostaje jednak możliwość traktowania różnicy zdań, jako swoistego prawa każdego człowieka do zajmowania swojego stanowiska w danym temacie.Ale takie szkalowanie bezpodstawne jest chyba cechą ludzi o czarnym charakterze...Tym bardziej że leczą tym swoje chore ambicje.
[/quote]
no to jak chyba wszystkie Moniki jesteś głupia!!! aha a nad ortografią to popracuj!
Rozwiń
ktoś z rodziny
ktoś z rodziny (2 sierpnia 2010 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co ty wujek wypisujesz?.Naprawde u nas było aż tak?.Czego to człowiek niedowiaduje się z internetu!To jak stworzono Cię po wódzie i cudzym łóżku, to nie dziwi mnie twój uraz!!!i doszukiwanie się wszędzie podobnych skojarzeń.Potem już wszyscy albo są pijakami albo śpią w cudzych łóżkach?!!.No tak, dobrze mówisz, wujek...x...., miał i ma problem z alkocholem.
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2010 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='anna' date='28 lipiec 2010 - 16:12 ' timestamp='1280326322' post='321378']
Ania nie jest zainteresowana ani pracą ani stażem w Urzędzie Miasta- bo ma inne plany zawodowe .A Anie ciekawi co tak w tych postach intryguje szanownego gościa?! czyżby bolała go prawda-no tak ona w oczy kole!!!! i znowu węszy intryge aby siedzi przed tym komputerem węszy jak pies tropiciel i aby dokopać .Szanowny Panie..... zachęcam do spaceru -wyjdzie to panu na zdrowie ,również psychiczne bo widać od tego śledzenia cudzych spraw już się troszke w głowie miesza . Ania zakończy pisanie postów jak przestanie czytać takie głupoty jakie Pan wypisuje o ludziach których tak naprawde chyba jednak Pan do końca niezna.Warto czasami spojrzeć na czubek swojego nosa.
[/quote]

No tak, to inni zmieniają pseudonimy, a tak naprawdę to rzekomo ta sama. Nasza dyskutantka zaś jest cacy, bo raz jest Anną, a podobno to Monika, a może jednak to...?
No i gdzie realizacja obietnicy zakończenia dyskusji?
To inni są bez serca, niepotrzebnie grzebią w czyichś życiorysach, ale nie Anna, która sugeruje jakąś chorobę w pewnej rodzinie.
Mamy więc do czynienia z moralnością Kalego.
Różne bywały choroby w rodzinach. Depresje w czasach PRL często były wynikiem nie akceptowania tego, co wokół nas działo się. Niektórzy nie mieli jednak wówczas czasu zaobserwowania tego co było wokół, tak droga Anno, gdyż bardzo często byli na ostrym gazie. Popytaj najbliższych, ile w ich domu chlało się? A tam gdzie była wóda tam często też było i łóżko, z kim popadnie.
Kilku przywódców w poprzednim wieku miało wokół siebie równie zaślepionych ludzi. Ta cała sytuacja nie dziwi mnie.
A teraz głos da Anna, Monika, a może to...?
Rozwiń
anna
anna (1 sierpnia 2010 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cóż: różnego rodzaju ewenementy, degeneraci i marginesy społeczne, też mają prawo do wpisów na forum .Świadczy o tym chociażby merytoryka tych wpisów!Slang który nie jest używany przez normalnych ludzi.Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!