Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 sierpnia 2014 r.
17:21
Edytuj ten wpis

Pół miliona na dach kościoła. Kabaciński nie odpuszcza radnym z Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora (aa)
147 6 A A

Poseł Michał Kabaciński (Twój Ruch) nie odpuszcza sprawy dotyczącej kraśnickich radnych i ich decyzji o przeznaczeniu 500 tys. zł na dach budowanego kościoła. Parlamentarzysta składa do sądu zażalenie na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Decyzję podjąłem w związku z decyzją prokuratury a także po konsultacjach z prawnikami i analizie wypowiedzi przedstawiciela prokuratury - tłumaczy poseł Michał Kabaciński. - Z tej wypowiedzi wynika, że według śledczych moje zawiadomienie jest nieskuteczne, bo organ jakim jest rada miasta nie może ponosić odpowiedzialności karnej. I dodaje: W zawiadomieniu wskazujemy konkretnych radnych, którzy zasiadali w komisji doraźnej (ds. budżetu obywatelskiego-red.). Wniosek? W toku czynności śledczych można bez obaw wskazać osoby odpowiedzialne.
O sprawie wielokrotnie już pisaliśmy. Dach kościoła Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku miał być finansowany w ramach debiutującego w tym roku w mieście budżetu obywatelskiego. Projekt ten zgłoszony przez mieszkańców, w głosowaniu zdobył największą ilość głosów. Na pokrycie dachowe miało być przeznaczone pół miliona złotych. Radni z Kraśnika przegłosowali ten wniosek, mimo, że tego typu inwestycje nie mieszczą się w zadaniach gminy. Wytknęła to Kraśnikowi Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie, która zakwestionowała ten wydatek. Ostatecznie radni zmienili zdanie i 500 tys. zł przeznaczyli na inne inwestycje zgłoszone przez mieszkańców.

Zdaniem posła Twojego Ruchu Michała Kabacińskiego radni z Kraśnika przekroczyli swoje uprawienia i nie dopełnili obowiązków, dlatego o sprawie powiadomił śledczych. Prokuratora Rejonowa w Kraśniku odmówiła jednak wszczęcia dochodzenia nie dopatrując się znamion przestępstwa.

Poseł się jednak nie poddaje i składa do sądu zażalenie na ich decyzję. Jego zdaniem decyzja śledczych jest nieuzasadniona.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan / 6 sierpnia 2014 o 21:38

Panie KABACIŃSKI już czas Pana mija- wykopią was z Sejmu ludzie - co będzie pan robił??? Może zmiatanie ulic??? Do tego się nadają posłowie z partii Palikota!!! A na marginesie - po co pan poszedł do kościoła brać ślub kościelny??? Nie bał się pan,że może się tam stać panu krzywda???


Panie KABACIŃSKI już czas Pana mija- wykopią was z Sejmu ludzie - co będzie pan robił??? Może zmiatanie ulic??? Do tego się nadają posłowie z partii Palikota!!! A na marginesie - po co pan poszedł do kościoła brać ślub kościelny??? Nie bał się pan,że może się tam stać panu krzywda???

Co będzie robil? W portfolio jego guru, wieśniaka spod Biłgoraja, jest jeszcze wymachiwanie wibratorem i popijanie z małpek. Zawsze to więcej niż "nic".

Co będzie robil? W portfolio jego guru, wieśniaka spod Biłgoraja, jest jeszcze wymachiwanie wibratorem i popijanie z małpek. Zawsze to więcej niż "nic".

rozwiń
Avatar
Don / 6 sierpnia 2014 o 07:31

Idiota - niewątpliwie dzięki działaniom tego człowieka Polska staje się lepsza....

No niestety !!!  RYŻY jest największym szkodnikiem w powojennej Polsce.

Avatar
Michał / 5 sierpnia 2014 o 20:48

Idiota - niewątpliwie dzięki działaniom tego człowieka Polska staje się lepsza....

Avatar
szlomo / 5 sierpnia 2014 o 20:47

Miasto otrzymuje odsyp z centralnego budżetu, w którym są podatki katolików. Czy z tych podatków świątynia nie może pokryć dachu? A taki Kabaciński i Jego szef sepleniący Janusiek nie bulą podatków bo wynagrodzenie z Parlamentu RP pobierają w dietach a diety nie są opodatkowane. Co ten gość ma do budżetu Miasta Kraśnik? 

Avatar
Viola / 5 sierpnia 2014 o 19:21

Bardzo  dobrze  niech  sponsoruja  z  wlasnej  kieszeni jak  chca  dobrze  zrobic  czarnym .
Jak  bylo glosowanie  nad  obnizeniem  swoich  diet  to  sie  nie  zgodzili ,   zaraz  sie  zacznie  ,  beda  chodzic  po  mieszkaniach  i  zebrac  zeby  na  nich  glosowac  .

Avatar
ada / 5 sierpnia 2014 o 18:36

Panie KABACIŃSKI już czas Pana mija- wykopią was z Sejmu ludzie - co będzie pan robił??? Może zmiatanie ulic??? Do tego się nadają posłowie z partii Palikota!!! A na marginesie - po co pan poszedł do kościoła brać ślub kościelny??? Nie bał się pan,że może się tam stać panu krzywda???

Avatar
Jan / 6 sierpnia 2014 o 21:38

Panie KABACIŃSKI już czas Pana mija- wykopią was z Sejmu ludzie - co będzie pan robił??? Może zmiatanie ulic??? Do tego się nadają posłowie z partii Palikota!!! A na marginesie - po co pan poszedł do kościoła brać ślub kościelny??? Nie bał się pan,że może się tam stać panu krzywda???


Panie KABACIŃSKI już czas Pana mija- wykopią was z Sejmu ludzie - co będzie pan robił??? Może zmiatanie ulic??? Do tego się nadają posłowie z partii Palikota!!! A na marginesie - po co pan poszedł do kościoła brać ślub kościelny??? Nie bał się pan,że może się tam stać panu krzywda???

Co będzie robil? W portfolio jego guru, wieśniaka spod Biłgoraja, jest jeszcze wymachiwanie wibratorem i popijanie z małpek. Zawsze to więcej niż "nic".

Co będzie robil? W portfolio jego guru, wieśniaka spod Biłgoraja, jest jeszcze wymachiwanie wibratorem i popijanie z małpek. Zawsze to więcej niż "nic".

rozwiń
Avatar
Don / 6 sierpnia 2014 o 07:31

Idiota - niewątpliwie dzięki działaniom tego człowieka Polska staje się lepsza....

No niestety !!!  RYŻY jest największym szkodnikiem w powojennej Polsce.

Avatar
Michał / 5 sierpnia 2014 o 20:48

Idiota - niewątpliwie dzięki działaniom tego człowieka Polska staje się lepsza....

Avatar
szlomo / 5 sierpnia 2014 o 20:47

Miasto otrzymuje odsyp z centralnego budżetu, w którym są podatki katolików. Czy z tych podatków świątynia nie może pokryć dachu? A taki Kabaciński i Jego szef sepleniący Janusiek nie bulą podatków bo wynagrodzenie z Parlamentu RP pobierają w dietach a diety nie są opodatkowane. Co ten gość ma do budżetu Miasta Kraśnik? 

Avatar
Viola / 5 sierpnia 2014 o 19:21

Bardzo  dobrze  niech  sponsoruja  z  wlasnej  kieszeni jak  chca  dobrze  zrobic  czarnym .
Jak  bylo glosowanie  nad  obnizeniem  swoich  diet  to  sie  nie  zgodzili ,   zaraz  sie  zacznie  ,  beda  chodzic  po  mieszkaniach  i  zebrac  zeby  na  nich  glosowac  .

Avatar
ada / 5 sierpnia 2014 o 18:36

Panie KABACIŃSKI już czas Pana mija- wykopią was z Sejmu ludzie - co będzie pan robił??? Może zmiatanie ulic??? Do tego się nadają posłowie z partii Palikota!!! A na marginesie - po co pan poszedł do kościoła brać ślub kościelny??? Nie bał się pan,że może się tam stać panu krzywda???

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 30 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 21 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!