sobota, 20 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Poseł Wojciech Wilk tłumaczył się przed komisja sejmową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2011, 19:05
Autor: drs

 (Archiwum)
(Archiwum)

Poseł Wojciech Wilk (PO) tłumaczył się we wtorek przed sejmową Komisją Regulaminową i Spraw Poselskich z zasiadania w zarządzie klubu sportowego FKS Stal Kraśnik i z tego, że nie ujawnił tego faktu w oświadczeniach majątkowych. Takie zastrzeżenia ma do niego Centralne Biuro Antykorupcyjne, które powiadomiło o sprawie prokuraturę.

Wątpliwości CBA i śledczych budzą dwie rzeczy. Pierwsza: czy poseł w ogóle miał prawo kierować klubem. Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora zabrania parlamentarzystom zarządzania działalnością gospodarczą, w której wykorzystywane jest mienie państwowe lub komunalne. Tymczasem klub dostawał publiczne pieniądze – dotacje z kraśnickiego Urzędu Miasta. Tu sam poseł przyznaje, że mógł naruszyć ustawę.

Druga sprawa dotyczy oświadczeń majątkowych, które poseł przedkładał marszałkowi Sejmu w latach 2007–2010. Nie ujawnił w nich, że pełnił najpierw funkcję prezesa, a następnie członka zarządu stowarzyszenia FKS Stal. Właśnie dlatego CBA powiadomiło śledczych o podejrzeniu poświadczenia nieprawdy przez posła. Funkcjonariusze sięgnęli po taki, a nie inny paragraf, bo oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej. A za fałszywe oświadczenia kodeks przewiduje do 3 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska Prokuratura Okręgowa.

W tym przypadku poseł Wilk nie czuje się winny. Podkreśla, że skoro w zarządzie klubu pracował charytatywnie, to nie miał czego wpisać do oświadczenia majątkowego. Do tego też chciał przekonać członków komisji, która w jego sprawie ma wydać opinię dla marszałka Sejmu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nowy
Gość
Marysieńka
(116) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nowy
nowy (8 sierpnia 2011 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nosił wilk razy kilka.....
Rozwiń
Gość
Gość (7 sierpnia 2011 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312721772' post='511794']
A pewnie że sa niewinni. I co najwazniejsze, nie jestem odosobniona w swoich sądach i jest takich niemały odsetek.
[/quote]

Kratynka.
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (7 sierpnia 2011 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I jakby co wcale nie uwazam, że Czubinski jest niewinny, ale tez nie da sie mu przypisać wszystkich świnstw. Ale tak samo jak na na swoim sumieniu różne przewinienia, to i obecnej władzy w ciagu tych kilku miesiecy tez sie nazbierało.
A ludzie , którzy cos zauwazają u jednych, a nie widzą, nie chcą dostrzegac tego samego lub podobnego u innych zasługują na miano zakłamanych. To trzeba być nieprzeciętnym hipokrytą, żeby takie zachowania krytykowac u jednego, a u tego, którego sie samemu popiera udawac, ze nie mają miejsca i jeszcze brac go za to w obronę.
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (7 sierpnia 2011 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1312719695' post='511784']
Idąc Twoim tokiem myślenia to Jaruzelski, Kiszczak itp. są niewinni. Nie ma dowodów ich win.
Albo jesteś głupiutka albo grasz taką.
[/quote]
A pewnie że sa niewinni. I co najwazniejsze, nie jestem odosobniona w swoich sądach i jest takich niemały odsetek. A nie ma nic bardziej prostackiego jak posługiwanie się frazesami wciskamymi ludziom, żeby jak małpy powtarzały co by nie uchodzić za głupich wyrzutków społeczenstwa.
Rozwiń
kraśniczanka
kraśniczanka (7 sierpnia 2011 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312626638' post='511513']
A to kto u nas był zołnierzem Czubinskiego i kupował te głosy?
W których to spółkach kontrole wykazały nieprawidłowy wyciek pieniędzy, z których płacono haracze poprzedniemu burmistrzowi?
A poza tym, jesli takie sprawy wychodzą dopiero po odstawieniu od koryt, to nie ma pewnosci czy i obecnie nie mają miejsca.
[/quote]

Idąc Twoim tokiem myślenia to Jaruzelski, Kiszczak itp. są niewinni. Nie ma dowodów ich win.
Albo jesteś głupiutka albo grasz taką.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (116)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!