Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 lipca 2011 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Poseł Wojciech Wilk tłumaczył się przed komisja sejmową

Autor: Zdjęcie autora drs
0 116 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Poseł Wojciech Wilk (PO) tłumaczył się we wtorek przed sejmową Komisją Regulaminową i Spraw Poselskich z zasiadania w zarządzie klubu sportowego FKS Stal Kraśnik i z tego, że nie ujawnił tego faktu w oświadczeniach majątkowych. Takie zastrzeżenia ma do niego Centralne Biuro Antykorupcyjne, które powiadomiło o sprawie prokuraturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wątpliwości CBA i śledczych budzą dwie rzeczy. Pierwsza: czy poseł w ogóle miał prawo kierować klubem. Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora zabrania parlamentarzystom zarządzania działalnością gospodarczą, w której wykorzystywane jest mienie państwowe lub komunalne. Tymczasem klub dostawał publiczne pieniądze – dotacje z kraśnickiego Urzędu Miasta. Tu sam poseł przyznaje, że mógł naruszyć ustawę.

Druga sprawa dotyczy oświadczeń majątkowych, które poseł przedkładał marszałkowi Sejmu w latach 2007–2010. Nie ujawnił w nich, że pełnił najpierw funkcję prezesa, a następnie członka zarządu stowarzyszenia FKS Stal. Właśnie dlatego CBA powiadomiło śledczych o podejrzeniu poświadczenia nieprawdy przez posła. Funkcjonariusze sięgnęli po taki, a nie inny paragraf, bo oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej. A za fałszywe oświadczenia kodeks przewiduje do 3 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska Prokuratura Okręgowa.

W tym przypadku poseł Wilk nie czuje się winny. Podkreśla, że skoro w zarządzie klubu pracował charytatywnie, to nie miał czego wpisać do oświadczenia majątkowego. Do tego też chciał przekonać członków komisji, która w jego sprawie ma wydać opinię dla marszałka Sejmu.

Komentarze 116

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nowy / 8 sierpnia 2011 o 23:07
Nosił wilk razy kilka.....
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2011 o 21:52
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312721772' post='511794']
A pewnie że sa niewinni. I co najwazniejsze, nie jestem odosobniona w swoich sądach i jest takich niemały odsetek.
[/quote]

Kratynka.
Avatar
Marysieńka / 7 sierpnia 2011 o 15:33
I jakby co wcale nie uwazam, że Czubinski jest niewinny, ale tez nie da sie mu przypisać wszystkich świnstw. Ale tak samo jak na na swoim sumieniu różne przewinienia, to i obecnej władzy w ciagu tych kilku miesiecy tez sie nazbierało.
A ludzie , którzy cos zauwazają u jednych, a nie widzą, nie chcą dostrzegac tego samego lub podobnego u innych zasługują na miano zakłamanych. To trzeba być nieprzeciętnym hipokrytą, żeby takie zachowania krytykowac u jednego, a u tego, którego sie samemu popiera udawac, ze nie mają miejsca i jeszcze brac go za to w obronę.
Avatar
Marysieńka / 7 sierpnia 2011 o 14:56
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1312719695' post='511784']
Idąc Twoim tokiem myślenia to Jaruzelski, Kiszczak itp. są niewinni. Nie ma dowodów ich win.
Albo jesteś głupiutka albo grasz taką.
[/quote]
A pewnie że sa niewinni. I co najwazniejsze, nie jestem odosobniona w swoich sądach i jest takich niemały odsetek. A nie ma nic bardziej prostackiego jak posługiwanie się frazesami wciskamymi ludziom, żeby jak małpy powtarzały co by nie uchodzić za głupich wyrzutków społeczenstwa.
Avatar
kraśniczanka / 7 sierpnia 2011 o 14:21
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312626638' post='511513']
A to kto u nas był zołnierzem Czubinskiego i kupował te głosy?
W których to spółkach kontrole wykazały nieprawidłowy wyciek pieniędzy, z których płacono haracze poprzedniemu burmistrzowi?
A poza tym, jesli takie sprawy wychodzą dopiero po odstawieniu od koryt, to nie ma pewnosci czy i obecnie nie mają miejsca.
[/quote]

Idąc Twoim tokiem myślenia to Jaruzelski, Kiszczak itp. są niewinni. Nie ma dowodów ich win.
Albo jesteś głupiutka albo grasz taką.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312626638' post='511513']
A to kto u nas był zołnierzem Czubinskiego i kupował te głosy?
W których to spółkach kontrole wykazały nieprawidłowy wyciek pieniędzy, z których płacono haracze poprzedniemu burmistrzowi?
A poza tym, jesli takie sprawy wychodzą dopiero po odstawieniu od koryt, to nie ma pewnosci czy i obecnie nie mają miejsca.
[/quote]

Idąc Twoim tokiem myślenia to Jaruzelski, Kiszczak itp. są niewinni. Nie ma dowodów ich win.
Alb... rozwiń
Avatar
Ewa / 7 sierpnia 2011 o 10:29
[quote name='Andrzej' timestamp='1312659382' post='511637']
Każdy wie ,że masz nie równo pod sufitem ,ale kwitu na to niema.
[/quote]

Dwa błędy w jednym zdaniu.
Avatar
Marysieńka / 7 sierpnia 2011 o 09:45
[quote name='Andrzej' timestamp='1312659382' post='511637']
Podobnie jak z tobą. Każdy wie ,że masz nie równo pod sufitem ,ale kwitu na to niema. A nawet jeśli by był, to ty i tak się go wyprzesz.
Nie wiem kto ci prał mózg przez ostatnie kilkanaście lat, skoro wierzysz w rzetelność i sprawiedliwość polskiego wymiaru sprawiedliwości.
[/quote]
O to właśnie chodzi, że to twój mózg został wyprany i kopuła wygładzona do tego stopnia, zeby juz o nic wiecej co zostało do niej nakładzione nie mogła zahaczyć. A ze u mnie jest nierówno, to pozwala mi patrzec na rzecywistosć taką jaką ona jest, tak jak sie rzeczy przedstawiają.
Mówimy o sprawach uzgadnianych na słowo, bez zawierania formalnych umów, bez wydawania pokwitowań w rozliczeniach. Komu zalezało i opłacało sie godził sie na takie niepisane układy. Tylko, że juz po wypadnięciu z niego zostawał bez zadnej podkładki. I dlatego te sprawy sa tak trudne do udowodnienia. Wie sie o nich i mówi sie o nich, ale wymiar sprawiedliwosci, nawet gdyby chiał w niektórych przypadkach jest bezradny. A co niektórym w takich sytuacjach pozostaje tylko wykorzysywac sytuacje o jego ułomnosciach, które sa faktem i zrzucac całą winę w rozwiązaniu sprawy na jego nierzetelnosc. Ale do tego nie potrzeba nawet wierzenia w rzetelnosć i spawiedliwosc poskiego wymiaru sprawiedliwosci, bo wystarczy spojrzec, jakie zarzuty zostały postawione Czubinskiego na tyle przedwyborczego hałasu i nie tylko, i to pomimo usilnych poszukiwan przez CBA.
Nasz pan nowy burmistrz też tkwi w takim układzie, tyle ze nowym i opartym na trochę innych zasadach, za które w sumie nie grożą mu zadne konsekwencje, bo brakuje do nich podstaw, tak jak przypadku poprzedniego włodarza. I co tu mówic o nieuczciwosci jednego, jak drugi wcale nie jest lepszy.
[quote name='Andrzej' timestamp='1312659382' post='511637']
Podobnie jak z tobą. Każdy wie ,że masz nie równo pod sufitem ,ale kwitu na to niema. A nawet jeśli by był, to ty i tak się go wyprzesz.
Nie wiem kto ci prał mózg przez ostatnie kilkanaście lat, skoro wierzysz w rzetelność i sprawiedliwość polskiego wymiaru sprawiedliwości.
[/quote]
O to właśnie chodzi, że to twój mózg został wyprany i kopuła wygładzona do tego stopnia, zeby juz o nic wiecej co zostało do niej nakładzione nie mogła za... rozwiń
Avatar
Przygłup / 7 sierpnia 2011 o 09:15
Precz z Włodarzykiem!!! Włodarzyk musi odejść!!!
Avatar
Antypis / 6 sierpnia 2011 o 23:53
Precz z Włodarzykiem!!! Włodarzyk musi odejść!!!
Avatar
Andrzej / 6 sierpnia 2011 o 21:36
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312643733' post='511582']

Mówisz cały czas o sprawach, o których się mówi, słyszy, ale nigdzie nie zostały udowodnione.
[/quote]
Podobnie jak z tobą. Każdy wie ,że masz nie równo pod sufitem ,ale kwitu na to niema. A nawet jeśli by był, to ty i tak się go wyprzesz.
Nie wiem kto ci prał mózg przez ostatnie kilkanaście lat, skoro wierzysz w rzetelność i sprawiedliwość polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Avatar
nowy / 8 sierpnia 2011 o 23:07
Nosił wilk razy kilka.....
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2011 o 21:52
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312721772' post='511794']
A pewnie że sa niewinni. I co najwazniejsze, nie jestem odosobniona w swoich sądach i jest takich niemały odsetek.
[/quote]

Kratynka.
Avatar
Marysieńka / 7 sierpnia 2011 o 15:33
I jakby co wcale nie uwazam, że Czubinski jest niewinny, ale tez nie da sie mu przypisać wszystkich świnstw. Ale tak samo jak na na swoim sumieniu różne przewinienia, to i obecnej władzy w ciagu tych kilku miesiecy tez sie nazbierało.
A ludzie , którzy cos zauwazają u jednych, a nie widzą, nie chcą dostrzegac tego samego lub podobnego u innych zasługują na miano zakłamanych. To trzeba być nieprzeciętnym hipokrytą, żeby takie zachowania krytykowac u jednego, a u tego, którego sie samemu popiera udawac, ze nie mają miejsca i jeszcze brac go za to w obronę.
Avatar
Marysieńka / 7 sierpnia 2011 o 14:56
[quote name='kraśniczanka' timestamp='1312719695' post='511784']
Idąc Twoim tokiem myślenia to Jaruzelski, Kiszczak itp. są niewinni. Nie ma dowodów ich win.
Albo jesteś głupiutka albo grasz taką.
[/quote]
A pewnie że sa niewinni. I co najwazniejsze, nie jestem odosobniona w swoich sądach i jest takich niemały odsetek. A nie ma nic bardziej prostackiego jak posługiwanie się frazesami wciskamymi ludziom, żeby jak małpy powtarzały co by nie uchodzić za głupich wyrzutków społeczenstwa.
Avatar
kraśniczanka / 7 sierpnia 2011 o 14:21
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312626638' post='511513']
A to kto u nas był zołnierzem Czubinskiego i kupował te głosy?
W których to spółkach kontrole wykazały nieprawidłowy wyciek pieniędzy, z których płacono haracze poprzedniemu burmistrzowi?
A poza tym, jesli takie sprawy wychodzą dopiero po odstawieniu od koryt, to nie ma pewnosci czy i obecnie nie mają miejsca.
[/quote]

Idąc Twoim tokiem myślenia to Jaruzelski, Kiszczak itp. są niewinni. Nie ma dowodów ich win.
Albo jesteś głupiutka albo grasz taką.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312626638' post='511513']
A to kto u nas był zołnierzem Czubinskiego i kupował te głosy?
W których to spółkach kontrole wykazały nieprawidłowy wyciek pieniędzy, z których płacono haracze poprzedniemu burmistrzowi?
A poza tym, jesli takie sprawy wychodzą dopiero po odstawieniu od koryt, to nie ma pewnosci czy i obecnie nie mają miejsca.
[/quote]

Idąc Twoim tokiem myślenia to Jaruzelski, Kiszczak itp. są niewinni. Nie ma dowodów ich win.
Alb... rozwiń
Avatar
Ewa / 7 sierpnia 2011 o 10:29
[quote name='Andrzej' timestamp='1312659382' post='511637']
Każdy wie ,że masz nie równo pod sufitem ,ale kwitu na to niema.
[/quote]

Dwa błędy w jednym zdaniu.
Avatar
Marysieńka / 7 sierpnia 2011 o 09:45
[quote name='Andrzej' timestamp='1312659382' post='511637']
Podobnie jak z tobą. Każdy wie ,że masz nie równo pod sufitem ,ale kwitu na to niema. A nawet jeśli by był, to ty i tak się go wyprzesz.
Nie wiem kto ci prał mózg przez ostatnie kilkanaście lat, skoro wierzysz w rzetelność i sprawiedliwość polskiego wymiaru sprawiedliwości.
[/quote]
O to właśnie chodzi, że to twój mózg został wyprany i kopuła wygładzona do tego stopnia, zeby juz o nic wiecej co zostało do niej nakładzione nie mogła zahaczyć. A ze u mnie jest nierówno, to pozwala mi patrzec na rzecywistosć taką jaką ona jest, tak jak sie rzeczy przedstawiają.
Mówimy o sprawach uzgadnianych na słowo, bez zawierania formalnych umów, bez wydawania pokwitowań w rozliczeniach. Komu zalezało i opłacało sie godził sie na takie niepisane układy. Tylko, że juz po wypadnięciu z niego zostawał bez zadnej podkładki. I dlatego te sprawy sa tak trudne do udowodnienia. Wie sie o nich i mówi sie o nich, ale wymiar sprawiedliwosci, nawet gdyby chiał w niektórych przypadkach jest bezradny. A co niektórym w takich sytuacjach pozostaje tylko wykorzysywac sytuacje o jego ułomnosciach, które sa faktem i zrzucac całą winę w rozwiązaniu sprawy na jego nierzetelnosc. Ale do tego nie potrzeba nawet wierzenia w rzetelnosć i spawiedliwosc poskiego wymiaru sprawiedliwosci, bo wystarczy spojrzec, jakie zarzuty zostały postawione Czubinskiego na tyle przedwyborczego hałasu i nie tylko, i to pomimo usilnych poszukiwan przez CBA.
Nasz pan nowy burmistrz też tkwi w takim układzie, tyle ze nowym i opartym na trochę innych zasadach, za które w sumie nie grożą mu zadne konsekwencje, bo brakuje do nich podstaw, tak jak przypadku poprzedniego włodarza. I co tu mówic o nieuczciwosci jednego, jak drugi wcale nie jest lepszy.
[quote name='Andrzej' timestamp='1312659382' post='511637']
Podobnie jak z tobą. Każdy wie ,że masz nie równo pod sufitem ,ale kwitu na to niema. A nawet jeśli by był, to ty i tak się go wyprzesz.
Nie wiem kto ci prał mózg przez ostatnie kilkanaście lat, skoro wierzysz w rzetelność i sprawiedliwość polskiego wymiaru sprawiedliwości.
[/quote]
O to właśnie chodzi, że to twój mózg został wyprany i kopuła wygładzona do tego stopnia, zeby juz o nic wiecej co zostało do niej nakładzione nie mogła za... rozwiń
Avatar
Przygłup / 7 sierpnia 2011 o 09:15
Precz z Włodarzykiem!!! Włodarzyk musi odejść!!!
Avatar
Antypis / 6 sierpnia 2011 o 23:53
Precz z Włodarzykiem!!! Włodarzyk musi odejść!!!
Avatar
Andrzej / 6 sierpnia 2011 o 21:36
[quote name='Marysieńka' timestamp='1312643733' post='511582']

Mówisz cały czas o sprawach, o których się mówi, słyszy, ale nigdzie nie zostały udowodnione.
[/quote]
Podobnie jak z tobą. Każdy wie ,że masz nie równo pod sufitem ,ale kwitu na to niema. A nawet jeśli by był, to ty i tak się go wyprzesz.
Nie wiem kto ci prał mózg przez ostatnie kilkanaście lat, skoro wierzysz w rzetelność i sprawiedliwość polskiego wymiaru sprawiedliwości.