wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Powiat kraśnicki: Już wiadomo, na co będą wydane pieniądze

Dodano: 22 grudnia 2017, 19:15
Autor: aa

Dwa razy więcej pieniędzy niż w 2017 roku, bo ponad 32 mln zł, zaplanowały władze powiatu kraśnickiego na przyszłoroczne wydatki inwestycje. Wśród nich są remonty dróg, ale też m.in. budowa nowoczesnych warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku.

W minioną środę kraśniccy radni powiatowi uchwalili budżet na 2018 r. Plan finansowy samorządu zakłada dochody w wysokości 114 mln zł, a wydatki na 123 mln zł. Wśród zaplanowanych inwestycji znalazły się m.in.: przebudowa dróg powiatowych: Urzędów – Popkowice – Dąbrowa Bór prowadząca do podstrefy ekonomicznej w Kraśniku; droga Stróża – Sulów, drogi w Trzydniku Dużym, ulice Lubelska – Strażacka – Piłsudskiego w Kraśniku, które powiat wykona wspólnie z miastem. Do tego dojdzie zaplanowany remont ul. Urzędowskiej w Kraśniku, na który złożą się w sumie trzy samorządy – województwa, miasta i powiatu.

W przyszłorocznym budżecie zostały zabezpieczone też pieniądze – 2,5 mln zł na inwestycje drogowe, które powiat chce realizować wspólnie z gminami. Na liście przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych znalazła się też budowa warsztatów szkolnych przy ZS nr 3. Przy tej samej szkole ma powstać również nowy kompleks boisk i kortów tenisowych. W roku 2018 zostanie wykonana również termomodernizacja budynków szpitala w dzielnicy fabrycznej i szkół powiatowych – ZS nr 1 („Górka”) i ZS nr 2 („Rej”). Powiat chce też pomóc SP ZOZ-owi m.in. w utworzeniu dziennego oddziału opieki medycznej i zakupu nowych łóżek.

Aby to wszystko udało się wykonać potrzebny będzie kredyt w wysokości 9,5 mln zł. – Przez ostatnie lata prowadziliśmy oszczędną politykę pieniężną i obniżaliśmy poziom zadłużenia – podkreśla Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Jednak naszym głównym źródłem finansowania wydatków inwestycyjnych są zewnętrzne fundusze. Musimy do nich zabezpieczyć wkład własny, a przy tym poziomie wydatków bez kredytu nie zrealizowalibyśmy planowanych zadań, na które czekają mieszkańcy.

Za uchwaleniem budżetu na 2018 r. było 12 radnych, 6 radnych z PiS wstrzymało się od głosu.

zadziwiony
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zadziwiony
zadziwiony (6 stycznia 2018 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WYBORY JESIENIA TO OD WIOSNY INWESTYCJE RUSZĄ Z KOPYTA
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2017 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z drogą powiatową Wilkołaz -Zakrzówek???
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2017 o 21:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anka?! Ta, co Rolnik szuka żony?
Rozwiń
Anka
Anka (23 grudnia 2017 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest taka różnica że tego traktorzysty w Kraśniku trudno spotkać a tego natręta co te dziwy wypisuje spotykamy przy każdej wzmiance o Kraśniku. Życzę tej osobie zdrowia, jakiego wszyscy się domyślamy. Zacznie sie wiosna wyruszą malorolni krasniccy z gnojem, cierpliwości 
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2017 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest taka różnica że tego traktorzysty w Kraśniku trudno spotkać a tego natręta co te dziwy wypisuje spotykamy przy każdej wzmiance o Kraśniku. Życzę tej osobie zdrowia, jakiego wszyscy się domyślamy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!