Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 sierpnia 2011 r.
18:37
Edytuj ten wpis

Powiat kraśnicki: Walczą o szkołę w swojej miejscowości

0 22 A A
 (Agnieszka Antoń-Jucha /MoDO)
(Agnieszka Antoń-Jucha /MoDO)

- Nie puścimy naszych dzieci do szkoły w gminie Szastarka (pow. Kraśnicki) – odgrażają się rodzice dzieci z Brzozówki i Brzozówki-Kolonii. Wszystko przez to, że w środę radni nie zgodzili się, by dzieci uczyły się dalej w Szkole Podstawowej w Brzozówce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podstawówka w Brzozówce zostanie zamknięta 31 sierpnia. Decyzja w tej sprawie zapadła w maju. Rodzice postanowili jednak założyć stowarzyszenie i walczyć o to, by dzieci dalej chodziły do szkoły w tej miejscowości. Wójt Szastarki twierdził jednak, że gmina jest zadłużona i nie ma pieniędzy na prowadzenie szkoły przez stowarzyszenie.

Rodzice zapowiadają dalszą walkę.

– Nie oddamy szkoły, którą budowali nasi ojcowie i dziadkowie. Wójt nie mówi o dobru dzieci, tylko o pieniądzach – twierdzi Beata Bigos, która uczestniczyła w sesji rady gminy w Szastarce.

– Są dwie możliwości albo dzieci pójdą do szkoły do sąsiedniej gminy w Modliborzycach albo będziemy okupować szkołę – mówi Bogusław Wcisło, prezes Stowarzyszenia Nadzieja. – Napisaliśmy już pismo do prezydenta Rzeczpospolitej i napiszemy też pismo do premiera, ale się nie poddamy.

– 1 września zaprowadzę córkę do szkoły, do której chodziła do tej pory, czyli do Brzozówki – zapowiada Wiesława Rębacz, kolejna z mieszkanek, która również przysłuchiwała się obradom.

Urząd gminy wyliczył, że zamykając szkołę zaoszczędzi ok. 300 tys. zł. w skali roku.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
young / 1 września 2011 o 19:19
[quote name='somsiad' timestamp='1314562945' post='520976']
7 do 8 to zobaczysz co się od września przez te 8 będzie działo brzozówka się zgrała i na swoim postawi
[/quote]


Jeżeli postawi to siłą albo dzikim wrzaskiem ale nie przekonującymi argumentami. Argumentów "za" - oprócz własnej wygody - nie macie.
Avatar
somsiad / 28 sierpnia 2011 o 22:22
[quote name='123' timestamp='1312890994' post='512512']
skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[/quote]
7 do 8 to zobaczysz co się od września przez te 8 będzie działo brzozówka się zgrała i na swoim postawi
[quote name='123' timestamp='1312890994' post='512512']
skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[/quote]
7 do 8 to zoba... rozwiń
Avatar
ggg / 9 sierpnia 2011 o 14:28
[quote name='edyta' timestamp='1312676840' post='511675']
nic podobnego, byłam przed tą sesją i słyszałam sekretarz nic nie mowila o Brzozówce. Głupoty gadacie! Witała sie tylko i tyle. Coś tam z radnym Mariuszem mowiła o komisji i tyleu bym stawiała!
[/quote]
jesteś jedną z radnych
Avatar
MIESZKANIEC BRZOZÓWKI / 9 sierpnia 2011 o 14:03
[quote name='123' timestamp='1312890994' post='512512']
skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[/quote]



NIE MIEJCIE PRETENSJI DO TEJ WŁADZY TYLKO DO BYŁEJ...
SZKOŁA PIERWSZE BYŁA U NAS A PÓŹNIEJ NA SZASTARCE-PO CO TAM BUDOWALI....CHODZILIBY WSZYSCY DO BRZOZÓWKI I PROBLEM SZKÓL BYŁBY Z GŁOWY.
[quote name='123' timestamp='1312890994' post='512512']
skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[/quote]


... rozwiń
Avatar
123 / 9 sierpnia 2011 o 13:56
[quote name='hkj' timestamp='1312580546' post='511425']
popieram cię w zupełności masz rację kosikowski jest fałszywy i przekupny
[/quote]


skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[quote name='hkj' timestamp='1312580546' post='511425']
popieram cię w zupełności masz rację kosikowski jest fałszywy i przekupny
[/quote]


skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STAR... rozwiń
Avatar
Adrian / 9 sierpnia 2011 o 01:02
[quote name='zbenek' timestamp='1312580302' post='511423']
michał jak i reszta radnych zostali przekupieni przez wójta bo sekretarz podchodziła do każdego z osobna i ich namawiała żeby głosowali przeciw Brzozówce kosikowski jest fałszywy jak nie wiesz to nie pisz
[/quote]


A wiesz, że pisząc to narażasz się na koszty związane z procesem sądowym z artykułu 212 kk?
Oczywiście o ile wójtowi będzie się chciało wysunąć oskarżenie. Serdecznie go do tego zachęcam, by ukrócić trochę łańcuch pieniaczom.
[quote name='zbenek' timestamp='1312580302' post='511423']
michał jak i reszta radnych zostali przekupieni przez wójta bo sekretarz podchodziła do każdego z osobna i ich namawiała żeby głosowali przeciw Brzozówce kosikowski jest fałszywy jak nie wiesz to nie pisz
[/quote]


A wiesz, że pisząc to narażasz się na koszty związane z procesem sądowym z artykułu 212 kk?
Oczywiście o ile wójtowi będzie się chciało wysunąć oskarżenie. Serdecznie go do tego zachęcam, by ukró... rozwiń
Avatar
dupek / 8 sierpnia 2011 o 23:04
I kto ma racje?
Avatar
Edyta / 7 sierpnia 2011 o 02:29
Ta starsza blondyna radna to na nia bym stawiala. Rozmawiała na dole przy wejsciu do gminy z radnymi. Tak to ta!
Avatar
edyta / 7 sierpnia 2011 o 02:27
[quote name='zbenek' timestamp='1312580302' post='511423']
michał jak i reszta radnych zostali przekupieni przez wójta bo sekretarz podchodziła do każdego z osobna i ich namawiała żeby głosowali przeciw Brzozówce kosikowski jest fałszywy jak nie wiesz to nie pisz
[/quote]
nic podobnego, byłam przed tą sesją i słyszałam sekretarz nic nie mowila o Brzozówce. Głupoty gadacie! Witała sie tylko i tyle. Coś tam z radnym Mariuszem mowiła o komisji i tyleu bym stawiała!
Avatar
bzyk / 6 sierpnia 2011 o 09:11
[quote name='robert' timestamp='1312574506' post='511388']
Dobrze zrobiłeś Michale. Nię pękaj. Zawsze trzeba mieć swoje zdanie i twardo go bronić. Posłuchajcie matoły, gdyby Michał się nie podpisał pod wnioskiem, to i tak niczego by to nie zmieniło. Radny ma bronić interesu gminy, a nie tylko jednej szkoły. Trudno mieć pretensje do radnych że doszło do sesji, podczas gdy de facto to stowarzyszenie było jej inicjatorem. Jak zresztą całej zadymy związanej ze szkołą w Brzozówce. A Kosikowskiego możecie cmoknąć bo jego wyborcy są na Wypychowie a nie w Brzozówce. Więc Brzozówka może sobie tylko pogadać.
[/quote]w polichnie 4 a nie na wypychowie głupi baranie
[quote name='robert' timestamp='1312574506' post='511388']
Dobrze zrobiłeś Michale. Nię pękaj. Zawsze trzeba mieć swoje zdanie i twardo go bronić. Posłuchajcie matoły, gdyby Michał się nie podpisał pod wnioskiem, to i tak niczego by to nie zmieniło. Radny ma bronić interesu gminy, a nie tylko jednej szkoły. Trudno mieć pretensje do radnych że doszło do sesji, podczas gdy de facto to stowarzyszenie było jej inicjatorem. Jak zresztą całej zadymy związanej ze szkołą w Brzozówce. A Kosikowskiego możecie cmoknąć bo j... rozwiń
Avatar
young / 1 września 2011 o 19:19
[quote name='somsiad' timestamp='1314562945' post='520976']
7 do 8 to zobaczysz co się od września przez te 8 będzie działo brzozówka się zgrała i na swoim postawi
[/quote]


Jeżeli postawi to siłą albo dzikim wrzaskiem ale nie przekonującymi argumentami. Argumentów "za" - oprócz własnej wygody - nie macie.
Avatar
somsiad / 28 sierpnia 2011 o 22:22
[quote name='123' timestamp='1312890994' post='512512']
skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[/quote]
7 do 8 to zobaczysz co się od września przez te 8 będzie działo brzozówka się zgrała i na swoim postawi
[quote name='123' timestamp='1312890994' post='512512']
skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[/quote]
7 do 8 to zoba... rozwiń
Avatar
ggg / 9 sierpnia 2011 o 14:28
[quote name='edyta' timestamp='1312676840' post='511675']
nic podobnego, byłam przed tą sesją i słyszałam sekretarz nic nie mowila o Brzozówce. Głupoty gadacie! Witała sie tylko i tyle. Coś tam z radnym Mariuszem mowiła o komisji i tyleu bym stawiała!
[/quote]
jesteś jedną z radnych
Avatar
MIESZKANIEC BRZOZÓWKI / 9 sierpnia 2011 o 14:03
[quote name='123' timestamp='1312890994' post='512512']
skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[/quote]



NIE MIEJCIE PRETENSJI DO TEJ WŁADZY TYLKO DO BYŁEJ...
SZKOŁA PIERWSZE BYŁA U NAS A PÓŹNIEJ NA SZASTARCE-PO CO TAM BUDOWALI....CHODZILIBY WSZYSCY DO BRZOZÓWKI I PROBLEM SZKÓL BYŁBY Z GŁOWY.
[quote name='123' timestamp='1312890994' post='512512']
skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[/quote]


... rozwiń
Avatar
123 / 9 sierpnia 2011 o 13:56
[quote name='hkj' timestamp='1312580546' post='511425']
popieram cię w zupełności masz rację kosikowski jest fałszywy i przekupny
[/quote]


skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STARTUJCIE NA RADNEGO W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZOBACZYMY CO ZDZIAŁACIE????[/font]
[quote name='hkj' timestamp='1312580546' post='511425']
popieram cię w zupełności masz rację kosikowski jest fałszywy i przekupny
[/quote]


skąd to wiecie że on jest przekupny i fałszywy???az tak go znacie????
a czemu to przez niego szkoła zamknięta??tego nie rozumiem skoro było 7 do 8 to osiem osób jest temu winnych a nie jedna?????[size="6"]KOSIKOWSKI GÓRĄ[/size]
DOBRZE ZROBIŁ POPIERAM W 100%.
[font="Impact"]A TAK NA MARGINESIE WY NAJMĄDRZEJSI STAR... rozwiń
Avatar
Adrian / 9 sierpnia 2011 o 01:02
[quote name='zbenek' timestamp='1312580302' post='511423']
michał jak i reszta radnych zostali przekupieni przez wójta bo sekretarz podchodziła do każdego z osobna i ich namawiała żeby głosowali przeciw Brzozówce kosikowski jest fałszywy jak nie wiesz to nie pisz
[/quote]


A wiesz, że pisząc to narażasz się na koszty związane z procesem sądowym z artykułu 212 kk?
Oczywiście o ile wójtowi będzie się chciało wysunąć oskarżenie. Serdecznie go do tego zachęcam, by ukrócić trochę łańcuch pieniaczom.
[quote name='zbenek' timestamp='1312580302' post='511423']
michał jak i reszta radnych zostali przekupieni przez wójta bo sekretarz podchodziła do każdego z osobna i ich namawiała żeby głosowali przeciw Brzozówce kosikowski jest fałszywy jak nie wiesz to nie pisz
[/quote]


A wiesz, że pisząc to narażasz się na koszty związane z procesem sądowym z artykułu 212 kk?
Oczywiście o ile wójtowi będzie się chciało wysunąć oskarżenie. Serdecznie go do tego zachęcam, by ukró... rozwiń
Avatar
dupek / 8 sierpnia 2011 o 23:04
I kto ma racje?
Avatar
Edyta / 7 sierpnia 2011 o 02:29
Ta starsza blondyna radna to na nia bym stawiala. Rozmawiała na dole przy wejsciu do gminy z radnymi. Tak to ta!
Avatar
edyta / 7 sierpnia 2011 o 02:27
[quote name='zbenek' timestamp='1312580302' post='511423']
michał jak i reszta radnych zostali przekupieni przez wójta bo sekretarz podchodziła do każdego z osobna i ich namawiała żeby głosowali przeciw Brzozówce kosikowski jest fałszywy jak nie wiesz to nie pisz
[/quote]
nic podobnego, byłam przed tą sesją i słyszałam sekretarz nic nie mowila o Brzozówce. Głupoty gadacie! Witała sie tylko i tyle. Coś tam z radnym Mariuszem mowiła o komisji i tyleu bym stawiała!
Avatar
bzyk / 6 sierpnia 2011 o 09:11
[quote name='robert' timestamp='1312574506' post='511388']
Dobrze zrobiłeś Michale. Nię pękaj. Zawsze trzeba mieć swoje zdanie i twardo go bronić. Posłuchajcie matoły, gdyby Michał się nie podpisał pod wnioskiem, to i tak niczego by to nie zmieniło. Radny ma bronić interesu gminy, a nie tylko jednej szkoły. Trudno mieć pretensje do radnych że doszło do sesji, podczas gdy de facto to stowarzyszenie było jej inicjatorem. Jak zresztą całej zadymy związanej ze szkołą w Brzozówce. A Kosikowskiego możecie cmoknąć bo jego wyborcy są na Wypychowie a nie w Brzozówce. Więc Brzozówka może sobie tylko pogadać.
[/quote]w polichnie 4 a nie na wypychowie głupi baranie
[quote name='robert' timestamp='1312574506' post='511388']
Dobrze zrobiłeś Michale. Nię pękaj. Zawsze trzeba mieć swoje zdanie i twardo go bronić. Posłuchajcie matoły, gdyby Michał się nie podpisał pod wnioskiem, to i tak niczego by to nie zmieniło. Radny ma bronić interesu gminy, a nie tylko jednej szkoły. Trudno mieć pretensje do radnych że doszło do sesji, podczas gdy de facto to stowarzyszenie było jej inicjatorem. Jak zresztą całej zadymy związanej ze szkołą w Brzozówce. A Kosikowskiego możecie cmoknąć bo j... rozwiń