czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

Powstanie bulwar nadwiślański z tarasem widokowym. W przyszłości przystanek dla statków wycieczkowych


Na zdjęciu Wisła pod Annopolem, gdzie tworzy przełom. Na terenie gminy jest specjalny obszar ochrony siedlisk Natura 2000 ”Przełom Wisły w Małopolsce”
Na zdjęciu Wisła pod Annopolem, gdzie tworzy przełom. Na terenie gminy jest specjalny obszar ochrony siedlisk Natura 2000 ”Przełom Wisły w Małopolsce” (fot. materiały gminy Annopol / www.annopol.info)

Władze gminy Annopol planują budowę bulwaru nadwiślańskiego z tarasem widokowym w Jakubowicach. W przyszłości ma to pomóc w rozwoju turystyki na tym terenie. Mógłby to być nowy przystanek w rejsach statków wycieczkowych pływających po Wiśle.

Urząd Miejski w Annopolu zlecił wykonanie dokumentacji projektowej bulwaru nadwiślańskiego z tarasem widokowym, który ma powstać w miejscowości Jakubowice. Planowany jest budynek gospodarczy z toaletami, budowa dróg dojazdowych i parkingów. Działka, na której inwestycja jest zaplanowana ma być oświetlona, podobnie jak taras widokowy i drogi.

– Firma, która ma przygotować projekt jest już wybrana – mówi Roman Wiśniewski, zastępca burmistrza Annopola. – Wykonawca przedstawił nam dwie koncepcje. Pierwsza ze wstępnych propozycji to był pomost podwieszony na linach. Niestety musieliśmy ją odrzucić. Nie dlatego, że była zła, bo bardzo nam się podobała, tylko, że byłaby bardzo kosztowna – ponad 5 miliony złotych. Pozostajemy więc przy tarasie widokowym. Ostateczna koncepcja nie jest jeszcze gotowa.

– Jakubowice to miejsce, które zawsze było związane z działalnością kulturalną Annopola – mówi zastępca burmistrza Annopola. – Dawniej jak jeszcze funkcjonował zakład metalowy, była stanica, domki letniskowe. Były też i zabawy. Odbywało się tam życie kulturalne i rozrywkowe.

Teren nad Wisłą gmina odkupiła od prywatnego właściciela. – Chcieliśmy grunt należący do gminy nad samą rzeką – tłumaczy zastępca burmistrza Annopola.

Władze gminy liczą na to, że w przyszłości Wisła znowu będzie żeglowna, bo w tej chwili niestety nie jest. – Gdyby pojawiła się możliwość aby statki mogły zatrzymywać się też w Annopolu płynąc z Sandomierza do Kazimierza Dolnego, to byśmy z tego skorzystali – deklaruje Wiśniewski.

To oczywiście plany na przyszłość. Na razie dokumentacja projektowa dotycząca bulwaru nadwiślańskiego z tarasem widokowym w Jakubowicach ma być gotowa do połowy grudnia.

A kiedy mogłaby ruszyć budowa? – Wszystko będzie zależeć od radnych i tego czy uda nam się zdobyć środki zewnętrzne na tę inwestycję – zaznacza zastępca burmistrza Annopola. – Pomysłów i potrzeb, które musimy zrealizować mamy kilka. Są bardzo ważne, ważne i mniej ważne. Nie wiem w jakiej kolejności je zrealizujemy.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 października 2017 o 21:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
– Pomysłów i potrzeb, które musimy zrealizować mamy kilka. Są bardzo ważne, ważne i mniej ważne. Nie wiem w jakiej kolejności je zrealizujemy. Głupszego podsumowania dawno nie słyszałem...............
Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2017 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SUPER SPRAWA Z TARASEM WIDOKOWYM I PRZYSTANIĄ, DLA STATKÓW.ŻEBY DOSZŁO DO SKUTKU TEN PROJEKT.POZDRAWIAM KRAŚNICZANIN.
Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2017 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spieszcie się, bo rząd PIS chce uregulować Wisłę i zostanie z niej wybetonowany nudny kanał. Nikt tego nie będzie oglądać. Transport rzeczny, który rzekomo ma się rozwinąć też nie będzie prężny, bo czasy, że Wisłą spławiano zboże do Gdańska minęły. Zniszczą rzekę, a taras zostanie bezużyteczny
Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2017 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fotografia do artykułu prasowego to miejscowość Opoczka a nie JAKUBOWICE.Widać żę Burmistrz nie z tego terenu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!