Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 marca 2010 r.
12:09
Edytuj ten wpis

Proszą o beatyfikację księdza Zielińskiego

Autor: Zdjęcie autora FP
0 24 A A

Mieszkańcy skupieni wokół Bractwa Księdza Stanisława Zielińskiego chcą, aby ich patron został błogosławionym. W jego intencji będą dziś modlić się w archikatedrze lubelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Mimo że od śmierci naszego Patrona minęło sześćdziesiąt pięć lat, to pamięć o tym kapłanie jest wciąż żywa. Cieszy się on opinią męczennika, a wśród społeczeństwa kraśnickiego panuje przekonanie, że ks. Zieliński oddał swoje młode życie za wiarę, za czynienie dobra i naśladowanie Swojego Najwyższego Mistrza” – czytamy w liście Bractwa do postulatora ks. dr. Zdzisława Jancewicza z Ośrodka Dokumentacji Kanonizacyjnej Męczenników Wschodu w Drohiczynie.

W Kraśniku jest ulica nosząca imię ks. Zielińskiego, od wielu lat misję pomagania potrzebującym kontynuuje bractwo jego imienia, a w niedalekiej Stróży kapłan jest patronem Szkoły Podstawowej.

– Od dawna zbieraliśmy dokumenty dotyczące naszego patrona, spisywaliśmy wspomnienia mieszkańców, bo chcieliśmy ubiegać się o beatyfikację – podkreśla Tadeusz Bartoś, członek bractwa.

Udało się zgromadzić dużo różnych materiałów: są fotografie i spisane relacje ludzi, a także kilkanaście oryginalnych brulionów, zawierających pisane ręką ks. Zielińskiego kazania, które głosił w czasie swojego kapłaństwa.

– Wysyłając zgłoszenie uzgodniliśmy jego treść z ks. dr. Adamem Babem, asystentem kościelnym naszego bractwa. Analizując zebrane dokumenty nie mamy wątpliwości, że ks. Zieliński żył i zmarł w świętości – mówi Stanisław Sprawka, kraśnicki społecznik, od lat zabiegający o upamiętnienie patrona.

W tym roku przypada 65 rocznica śmierci ks. Zielińskiego. Z tej okazji kraśniczanie udadzą się dziś z pielgrzymką do katedry lubelskiej. 10 marca obchodzony będzie dzień patrona szkoły w Stróży. Tego samego dnia, ok. godz. 19, w bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie i kościele św. Ducha w Kraśniku rozpoczną się czuwania grup modlitewnych, a po nich Apel Jasnogórski.

Natomiast 14 marca o godz. 11.30 w kościele Świętego Ducha odbędzie się główna msza w intencji rozpoczęcia procesu beatyfikacji, zaś 21 czerwca bractwo organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pusia / 20 marca 2010 o 11:54
wierzący napisał:
Polecam wizytę w miejscach chociażby cudów eucharystycznych, których nauka do tej pory nie wyjaśniła.
Albo historię obrazu z Guadelupe.

Pamiętam "cud" w parku w Kraśniku Fabrycznym ok 20 lat temu. Żenada.
Avatar
też kraśniczanka / 10 marca 2010 o 13:13
~monika~ napisał:
Nic dziwnego ,że nie słyszeli o Ks.Zielińskim bo tam w Kraśniku mieszkają same komuchy którzy go zamordowali i ćwoki z Majdanu.

Mieszkam w Kraśniku i obraża mnie ten wpis.
Czyżby odpowiedzialność zbiorowa?
Nie wszyscy kraśniczanie, którzy się tutaj wypowiadają, nie wiedzą kim był ksiądz Zieliński.
Ja wiem bardzo dobrze.
A Ty Moniko jeśli słyszałaś, to dziwi mnie twoja "kulturalna" wypowiedź.
Avatar
~monika~ / 8 marca 2010 o 14:15
Nic dziwnego ,że nie słyszeli o Ks.Zielińskim bo tam w Kraśniku mieszkają same komuchy którzy go zamordowali i ćwoki z Majdanu.
Avatar
Maniek < 0??? / 8 marca 2010 o 09:43
Maniek napisał:
Może faktycznie twoja matka się z nim zetknęła bo jesteś do niego bardzo podobny.

Gdybyś zakończył zdanie pytajnikiem - mógłbym potraktować to jako żart. Głupi, chamski, ale żart.
A tak Maniek pokazałeś, że jesteś........wiele słów ciśnie się go głowy, po co obrażać któreś z nich...
Idź lepiej na mszę i podziękuj, że byli kiedyś tacy ludzie...
Avatar
* / 8 marca 2010 o 09:27
W środę mija 65 lat od od dnia morderstwa księdza Zielińskiego.
Zamiast wypisywać głupoty i pluć jadem na człowieka, o którym nic nie wiecie - może lepiej przyjdźcie na mszę dowiedzieć się prawdy.
Avatar
Maniek / 6 marca 2010 o 10:56
z oddali napisał:
Ten ksiądz umarł za wiarę, był męczennikiem, kapelanem żołnierzy podziemia.... Pamiętam, z jaki szacunkiem mówiła o nim moja mama, która miała szczęście z Nim się zetknąć...
Trochę szacunku mu się należy - to do tych Kraśniczan, niedawno przybyłych.

Może faktycznie twoja matka się z nim zetknęła bo jesteś do niego bardzo podobny.
Avatar
pytający / 6 marca 2010 o 00:17
Cz to czasami nie ten ksiądz co na lekcji religii, dzieci z bogatszych domów . tych miastowych - hołubił a te biedniejsze ze wsi ostro karcił.
Avatar
Kraśniczanin / 5 marca 2010 o 14:54
też kraśniczanka napisał:
Nie mogę aż uwierzyć, ile tu nieżyczliwych komentarzy!

Rozumiem, że są osoby niewierzące lub innej wiary, ale nie uprawnia to nikogo do obrażania katolików (bo nie sądzę, żeby takie wpisy pochodziły od osób uważających się za katolików). Gazeta pisze różne artykuły. Jak mnie coś nie interesuje - to nie czytam. A na świecie są różni ludzie i należy szanować ich poglądy. Bo inaczej wszyscy skakali by sobie do gardła.

Trochę więcej tolerancji !!!

Myślę, że jak ktoś nie ma prawdziwego problemu, to go sobie wymyśla. Są na przykład ludzie, którzy wychowują dzieci niepełnosprawne. Oni nie zajmują się takimi bzdetami. Czy aż tak ludzi kłuje w oczy nazwa ulicy? Albo Pan Bartoś? A do kościoła nie chodzi się dla księdza!

Sama nie należę do Bractwa Księdza Zielińskiego, ale dzięki tym ludziom, którzy tam działają - młodsze pokolenie wie kto to był.
Jednak samo mieszkanie w Kraśniku nie pomoże. Jak ktoś się nie interesuje historią miasta, to nie będzie nic wiedział. A ksiądz Zieliński, to jest nasza historia. Czy to się komuś podoba, czy nie. Tak samo jak synagogi w mieście czy FŁT.

Jeśli do tej pory jakiś kraśniczanin - kraśniczanka, nic nie słyszeli o tym księdzu, to może jest to okazja żeby się zaiteresować (jak tak lubicie internet, to chociażby na stronie małego kościółka www.duch.krasnik.pl). Taka wiedza nikomu nie zaszkodzi, a może pomoże nam wychowywać dzieci, żeby nie dochodziło do takich nieszczęść, jak to ostatnie morderstwo w Kraśniku.


Bardzo mądra wypowiedź. W całości się pod nią podpisuję!


Bardzo mądra wypowiedź. W całości się pod nią podpisuję! rozwiń
Avatar
też kraśniczanka / 5 marca 2010 o 14:33
Nie mogę aż uwierzyć, ile tu nieżyczliwych komentarzy!

Rozumiem, że są osoby niewierzące lub innej wiary, ale nie uprawnia to nikogo do obrażania katolików (bo nie sądzę, żeby takie wpisy pochodziły od osób uważających się za katolików). Gazeta pisze różne artykuły. Jak mnie coś nie interesuje - to nie czytam. A na świecie są różni ludzie i należy szanować ich poglądy. Bo inaczej wszyscy skakali by sobie do gardła.

Trochę więcej tolerancji !!!

Myślę, że jak ktoś nie ma prawdziwego problemu, to go sobie wymyśla. Są na przykład ludzie, którzy wychowują dzieci niepełnosprawne. Oni nie zajmują się takimi bzdetami. Czy aż tak ludzi kłuje w oczy nazwa ulicy? Albo Pan Bartoś? A do kościoła nie chodzi się dla księdza!

Sama nie należę do Bractwa Księdza Zielińskiego, ale dzięki tym ludziom, którzy tam działają - młodsze pokolenie wie kto to był.
Jednak samo mieszkanie w Kraśniku nie pomoże. Jak ktoś się nie interesuje historią miasta, to nie będzie nic wiedział. A ksiądz Zieliński, to jest nasza historia. Czy to się komuś podoba, czy nie. Tak samo jak synagogi w mieście czy FŁT.

Jeśli do tej pory jakiś kraśniczanin - kraśniczanka, nic nie słyszeli o tym księdzu, to może jest to okazja żeby się zaiteresować (jak tak lubicie internet, to chociażby na stronie małego kościółka www.duch.krasnik.pl). Taka wiedza nikomu nie zaszkodzi, a może pomoże nam wychowywać dzieci, żeby nie dochodziło do takich nieszczęść, jak to ostatnie morderstwo w Kraśniku.
Nie mogę aż uwierzyć, ile tu nieżyczliwych komentarzy!

Rozumiem, że są osoby niewierzące lub innej wiary, ale nie uprawnia to nikogo do obrażania katolików (bo nie sądzę, żeby takie wpisy pochodziły od osób uważających się za katolików). Gazeta pisze różne artykuły. Jak mnie coś nie interesuje - to nie czytam. A na świecie są różni ludzie i należy szanować ich poglądy. Bo inaczej wszyscy skakali by sobie do gardła.

Trochę więcej tolerancji !!!

Myślę, że jak ktoś nie ma prawdziwego proble... rozwiń
Avatar
stefan / 5 marca 2010 o 09:14
~Realista~ napisał:
Nawet jeśli jakiegoś tzw cudu nauka nie potrafi wyjaśnić to nie znaczy że jest to cud, bo za kilkadziesiąt lat może się okazać że będą się śmiać ze współczesnej ciemnoty i zacofania.


Wiara czyni cuda.
Jeżeli ktoś nie wierzy to nie ma mowy o cudzie.
Avatar
Pusia / 20 marca 2010 o 11:54
wierzący napisał:
Polecam wizytę w miejscach chociażby cudów eucharystycznych, których nauka do tej pory nie wyjaśniła.
Albo historię obrazu z Guadelupe.

Pamiętam "cud" w parku w Kraśniku Fabrycznym ok 20 lat temu. Żenada.
Avatar
też kraśniczanka / 10 marca 2010 o 13:13
~monika~ napisał:
Nic dziwnego ,że nie słyszeli o Ks.Zielińskim bo tam w Kraśniku mieszkają same komuchy którzy go zamordowali i ćwoki z Majdanu.

Mieszkam w Kraśniku i obraża mnie ten wpis.
Czyżby odpowiedzialność zbiorowa?
Nie wszyscy kraśniczanie, którzy się tutaj wypowiadają, nie wiedzą kim był ksiądz Zieliński.
Ja wiem bardzo dobrze.
A Ty Moniko jeśli słyszałaś, to dziwi mnie twoja "kulturalna" wypowiedź.
Avatar
~monika~ / 8 marca 2010 o 14:15
Nic dziwnego ,że nie słyszeli o Ks.Zielińskim bo tam w Kraśniku mieszkają same komuchy którzy go zamordowali i ćwoki z Majdanu.
Avatar
Maniek < 0??? / 8 marca 2010 o 09:43
Maniek napisał:
Może faktycznie twoja matka się z nim zetknęła bo jesteś do niego bardzo podobny.

Gdybyś zakończył zdanie pytajnikiem - mógłbym potraktować to jako żart. Głupi, chamski, ale żart.
A tak Maniek pokazałeś, że jesteś........wiele słów ciśnie się go głowy, po co obrażać któreś z nich...
Idź lepiej na mszę i podziękuj, że byli kiedyś tacy ludzie...
Avatar
* / 8 marca 2010 o 09:27
W środę mija 65 lat od od dnia morderstwa księdza Zielińskiego.
Zamiast wypisywać głupoty i pluć jadem na człowieka, o którym nic nie wiecie - może lepiej przyjdźcie na mszę dowiedzieć się prawdy.
Avatar
Maniek / 6 marca 2010 o 10:56
z oddali napisał:
Ten ksiądz umarł za wiarę, był męczennikiem, kapelanem żołnierzy podziemia.... Pamiętam, z jaki szacunkiem mówiła o nim moja mama, która miała szczęście z Nim się zetknąć...
Trochę szacunku mu się należy - to do tych Kraśniczan, niedawno przybyłych.

Może faktycznie twoja matka się z nim zetknęła bo jesteś do niego bardzo podobny.
Avatar
pytający / 6 marca 2010 o 00:17
Cz to czasami nie ten ksiądz co na lekcji religii, dzieci z bogatszych domów . tych miastowych - hołubił a te biedniejsze ze wsi ostro karcił.
Avatar
Kraśniczanin / 5 marca 2010 o 14:54
też kraśniczanka napisał:
Nie mogę aż uwierzyć, ile tu nieżyczliwych komentarzy!

Rozumiem, że są osoby niewierzące lub innej wiary, ale nie uprawnia to nikogo do obrażania katolików (bo nie sądzę, żeby takie wpisy pochodziły od osób uważających się za katolików). Gazeta pisze różne artykuły. Jak mnie coś nie interesuje - to nie czytam. A na świecie są różni ludzie i należy szanować ich poglądy. Bo inaczej wszyscy skakali by sobie do gardła.

Trochę więcej tolerancji !!!

Myślę, że jak ktoś nie ma prawdziwego problemu, to go sobie wymyśla. Są na przykład ludzie, którzy wychowują dzieci niepełnosprawne. Oni nie zajmują się takimi bzdetami. Czy aż tak ludzi kłuje w oczy nazwa ulicy? Albo Pan Bartoś? A do kościoła nie chodzi się dla księdza!

Sama nie należę do Bractwa Księdza Zielińskiego, ale dzięki tym ludziom, którzy tam działają - młodsze pokolenie wie kto to był.
Jednak samo mieszkanie w Kraśniku nie pomoże. Jak ktoś się nie interesuje historią miasta, to nie będzie nic wiedział. A ksiądz Zieliński, to jest nasza historia. Czy to się komuś podoba, czy nie. Tak samo jak synagogi w mieście czy FŁT.

Jeśli do tej pory jakiś kraśniczanin - kraśniczanka, nic nie słyszeli o tym księdzu, to może jest to okazja żeby się zaiteresować (jak tak lubicie internet, to chociażby na stronie małego kościółka www.duch.krasnik.pl). Taka wiedza nikomu nie zaszkodzi, a może pomoże nam wychowywać dzieci, żeby nie dochodziło do takich nieszczęść, jak to ostatnie morderstwo w Kraśniku.


Bardzo mądra wypowiedź. W całości się pod nią podpisuję!


Bardzo mądra wypowiedź. W całości się pod nią podpisuję! rozwiń
Avatar
też kraśniczanka / 5 marca 2010 o 14:33
Nie mogę aż uwierzyć, ile tu nieżyczliwych komentarzy!

Rozumiem, że są osoby niewierzące lub innej wiary, ale nie uprawnia to nikogo do obrażania katolików (bo nie sądzę, żeby takie wpisy pochodziły od osób uważających się za katolików). Gazeta pisze różne artykuły. Jak mnie coś nie interesuje - to nie czytam. A na świecie są różni ludzie i należy szanować ich poglądy. Bo inaczej wszyscy skakali by sobie do gardła.

Trochę więcej tolerancji !!!

Myślę, że jak ktoś nie ma prawdziwego problemu, to go sobie wymyśla. Są na przykład ludzie, którzy wychowują dzieci niepełnosprawne. Oni nie zajmują się takimi bzdetami. Czy aż tak ludzi kłuje w oczy nazwa ulicy? Albo Pan Bartoś? A do kościoła nie chodzi się dla księdza!

Sama nie należę do Bractwa Księdza Zielińskiego, ale dzięki tym ludziom, którzy tam działają - młodsze pokolenie wie kto to był.
Jednak samo mieszkanie w Kraśniku nie pomoże. Jak ktoś się nie interesuje historią miasta, to nie będzie nic wiedział. A ksiądz Zieliński, to jest nasza historia. Czy to się komuś podoba, czy nie. Tak samo jak synagogi w mieście czy FŁT.

Jeśli do tej pory jakiś kraśniczanin - kraśniczanka, nic nie słyszeli o tym księdzu, to może jest to okazja żeby się zaiteresować (jak tak lubicie internet, to chociażby na stronie małego kościółka www.duch.krasnik.pl). Taka wiedza nikomu nie zaszkodzi, a może pomoże nam wychowywać dzieci, żeby nie dochodziło do takich nieszczęść, jak to ostatnie morderstwo w Kraśniku.
Nie mogę aż uwierzyć, ile tu nieżyczliwych komentarzy!

Rozumiem, że są osoby niewierzące lub innej wiary, ale nie uprawnia to nikogo do obrażania katolików (bo nie sądzę, żeby takie wpisy pochodziły od osób uważających się za katolików). Gazeta pisze różne artykuły. Jak mnie coś nie interesuje - to nie czytam. A na świecie są różni ludzie i należy szanować ich poglądy. Bo inaczej wszyscy skakali by sobie do gardła.

Trochę więcej tolerancji !!!

Myślę, że jak ktoś nie ma prawdziwego proble... rozwiń
Avatar
stefan / 5 marca 2010 o 09:14
~Realista~ napisał:
Nawet jeśli jakiegoś tzw cudu nauka nie potrafi wyjaśnić to nie znaczy że jest to cud, bo za kilkadziesiąt lat może się okazać że będą się śmiać ze współczesnej ciemnoty i zacofania.


Wiara czyni cuda.
Jeżeli ktoś nie wierzy to nie ma mowy o cudzie.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 2 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 13 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!