środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Protest energetyków i radnych w Kraśniku: Będzie "czarna godzina"?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2012, 15:29

Na pytania radnych odpowiadał Andrzej Ścibior (na zdjęciu stoi tyłem), zastępca dyrektora generalneg
Na pytania radnych odpowiadał Andrzej Ścibior (na zdjęciu stoi tyłem), zastępca dyrektora generalneg

Akcja zbierania podpisów i propozycja masowej akcji gaszenia świateł w mieście – to reakcja radnych i pracowników w związku z planowaną likwidacją Zakładu Energetycznego w Kraśniku. Zdaniem radnych wczorajsze spotkanie z przedstawicielami PGE Dystrybucja nie przyniosło odpowiedzi na żadne pytania.

Dzisiejsza sesja nadzwyczajna Rady Miasta w Kraśniku poświęcona była w całości planom konsolidacji rejonów energetycznych, bo takie zmiany na przejść m.in. Zakład Energetyczny w Kraśniku. Ma on być połączony z innym rejonem energetycznym, w Puławach. W posiedzeniu wzięli też udział goście - pracownicy, przedstawiciele związków zawodowych, urzędnicy z powiatu jak też władze lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja.

Wątpliwości było wiele. – Czy pan dyrektor wie jakie jest bezrobocie w Kraśniku? – pytał Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

– Co da przeniesienie pracowników na inne stanowiska? – dociekał z kolei Tadeusz Członka, przewodniczący Rady Miasta Kraśnik.

– Kto ma mieć lepiej, czy wszyscy czy tylko Państwo? (PGE Dystrybucja-red.)

Odpowiedzi też były.

– Nie mamy zamiaru nikogo zwalniać – oznajmił Andrzej Ścibior, zastępca dyrektora generalnego PGE Dystrybucja, oddział w Lublinie. – Wykluczam dojazdy pracowników do Puław. Najpierw będziemy wychodzić z propozycjami dojazdów pracowników do Lublina.

Sytuacja dotycząca zmiany miejsca zatrudnienia ma dotyczyć ok. 20 osób. – W tej chwili dokładnie nie wiem, jaka ma to być grupa. Czy zmiany zaczną się od początku maja? Na to pytanie też nie odpowiem – odpowiadał dyr. Ściobior. Choć jak zaznaczył, z każdą osobą będą prowadzone rozmowy.

Z przedstawionych na sesji informacji wynika też, że pracownicy techniczni mają pracować ma miejscu. Tu również mają być obsługiwani klienci. Kraśnicki zakład ma być posterunkiem podobnie jak w Bełżycach.

Niektórzy radni nie kryli oburzenia. – Godnie pan dyrektor zaprezentował strategię firmy – komentował słowa przedstawiciela PGE Dystrybucja radny Piotr Iwan. – Zasłużył pan sobie na dobrą premię u szefa. Z tego wystąpienia dowiedziałem się tylko jednej rzeczy, że ok. 40 tys. Kraśnik i ok. 100 tys. powiat kraśnicki zostaną zdegradowane do poziomu kilkutysięcznego miasteczka – Bełżyc.

Podczas sesji padła propozycja "czarnej godziny dla Kraśnika” – Codziennie przez godzinę mieszkańcy miasta nie zapalaliby świateł – zaproponował radny Piotr Krawiec. – Zużycie prądu zostałoby ograniczone, a i firma miałaby mniejszy zysk.

– To dobra propozycja – dodaje radna Anna Bień. – Trzeba uświadomić ludziom, co mogą oznaczać te zmiany.

Protest trwa. – Planujemy manifestacje – zapowiedział z kolei radny Tomasz Saj, który wspólnie z Zbigniewem Marcinkowskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kraśnik będzie reprezentował rajców w rozmowach z władzami spółki.

W Kraśniku od kilku dni zbierane są podpisy pod sprzeciwem wobec planów spółki.

– Podpisało się już ok. 2 tys. osób – wylicza Zdzisław Beeger, wieloletni pracownik ZE w Kraśniku. – Podpisy są wciąż zbierane m.in. w sklepach i na terenie Fabryki Łożysk Tocznych.

W poniedziałek o godz. 16.30 w Centrum Kultury i Promocji zaplanowano kolejne spotkanie w tej sprawie, z mieszkańcami miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Gość
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 lutego 2017 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i co? Posterunek Energetyczny w Kraśniku ma się dobrze. Energia płynie jak płynęła sieciami. PGE nie zbiedniało wskutek protestów z wyłączaniem światła. Nawet wasz, kraśnicki wiceprezes nie zmieni tej sytuacji. Ha, ha, ha. Za energię płacicie więcej, bo dzisiaj jest dwa razy więcej członków Zarządu niż było przed 2016r, administracja się rozrasta, palce lizać! Dobraaa zmianaaa!
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do Komitetu Obrony Dochodów ? :rolleyes:

Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2016 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nosił wilk (ścibor) razy kilka, POnieśli już wilka. Teraz dołączy do maszu KOduPOkracji.
Rozwiń
chłop ze wsi
chłop ze wsi (29 stycznia 2012 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='piotr' timestamp='1327597202' post='588684']
DLACZEGO MARCINKOWSKI NIE ORGANIZOWAŁ POMOCY,GDY W 2010 ROKU LIKWIDOWANO JEDNOSTKĘ WOJSKOWĄ W KRAŚNIKU?PRACĘ STRACIŁO WTEDY PONAD 150 OSÓB.Z TEGO CO WIEM, URZĄD PRACY NIE POMÓGŁ ZWALNIANYM LUDZIOM-DOSTALI MARNE GROSZE ZASIŁKU I KONIEC.CO,SĄ LEPSI I GORSI? CZY UKŁADY?WŁADZE KRAŚNIKA POWINNY DĄŻYĆ DO TWORZENIA NOWYCH MIEJSC PRACY,A NIE ZBIERAĆ MLEKO JAK JUŻ SIĘ ROZLAŁO.PO CO ZATRUDNIA SIĘ PRACOWNIKÓW NP.W URZĘDZIE MIASTA Z LUBLINA,JANOWA ITP.PRZECIEŻ NASI BEZROBOTNI NIE MAJĄ PRACY.GDZIE JEST WTEDY MARCINKOWSKI?SZKODA TYLKO LUDZI Z ENERGETYKA,CZARNA GODZINA NIC TU NIE DA.PRZY TAKIEJ POLITYCE WŁADZ I RADNYCH KRAŚNIK ZNIKNIE!
[/quote]
Pan Marcinkowski z PUP dyrektor, jak wyleciał z prywatnej roboty, musiał pocałować w pierścień byłe słońce miasta i skorzystać z poparcia radnej SLD pani M ( zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) i tym sposobem został z inżyniera urzędnikiem kierownikiem . no ale do tego nie trzeba mieć kwalifikacji tylko legitymację PO.
Rozwiń
chłop ze wsi
chłop ze wsi (29 stycznia 2012 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zorro' timestamp='1327605432' post='588746']
Już wcześniej np. WKU Kraśnik zlikwidowano, a powiat kraśnicki przyłączono do WKU Puławy. ZE Janów również chcą zlikwidować. Co potem? Likwidacja mniejszych powiatów? Czyli będą tu tylko Dzikie Pola. Przecież Polska nie kończy się na miastach nad Wisłą!
[/quote]
Czy urzędy państwowe tworzą miasta ? Urzędnicy tak naprawdę przejadają nasze pieniądze. Im ich mniej tym lepiej dla kazdego. Choć wiem że zwalnianemu z pracy urzednikowi jest trudno wziąć sie do jakiejś pożytecznej roboty
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!