czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraśnik

Protestują, nie handlują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2007, 12:42
Autor: Fabian Plapis

Kilkudziesięciu handlujących na miejskim targowisku w Kraśniku protestowało przeciwko wyborowi inkasenta i pomysłom jednego z radnych

na ograniczenie niedzielnego handlu. Zamiast handlować, od początku tygodnia zanosili swoje skargi do władz miasta.

Najpierw oprotestowali skutecznie wybór nowego inkasenta upoważnionego do pobierania od nich opłat. 26 czerwca Rada Miasta zaakceptowała na to stanowisko Krzysztofa Dysia. Z tym wyborem nie zgodzili się handlowcy.
- To jest konflikt interesów, bo jego żona wraz z rodziną mają kilka stoisk na targowisku. Jak to ma wyglądać jeżeli osoba bezpośrednio związana z handlem będzie pobierała opłaty od handlujących. Chcemy, żeby nowym inkasentem była osoba zupełnie nie związana z targowiskiem i osobami tam sprzedającymi - mówi w imieniu protestujących Piotr Bochen.
Miasto zapowiedziało ponowne przeprowadzenie procedury naboru na stanowisko inkasenta.
We wtorek zaś handlujący udali się na spotkanie z władzami miasta odnośnie niedzielnego handlu. A chodzi o pomysł radnego Mariana Tracza z PiS. Zaproponował on, żeby ograniczyć handel na miejskim targowisku w niektóre niedziele i święta. Spotkało się to z oburzeniem i protestami ze strony handlujących na Balladyny. Zwłaszcza, że radny zapomniał zupełnie o dużych sklepach i supermarketach.
- Niech zamkną też supermarkety, to wszyscy mielibyśmy wolne. My w sobotę i niedzielę mamy najlepszy utarg; z czegoś trzeba wyżywić rodzinę - mówi pani Halina sprzedająca ubrania dziecięce.
- Magistrat nie będzie podejmował w tej sprawie żadnych działań, ponieważ są to kompetencje Rady Miasta i tylko ona może dziś ustalać godziny i dni otwarcia targowisk. Kwestię handlu w niedziele i inne dni świąteczne powinien uregulować tak czy inaczej parlament. Rozstrzyganie takich spraw przez samorządy wywołuje niepotrzebne lokalne konflikty - podkreśla Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kraśnik.
Sprawą na pewno po wakacjach zajmie się Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miasta.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!