poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Postawił sobie znak "prywatne miejsce parkingowe". Tablica stała od lat

Dodano: 13 maja 2016, 13:30

– Mój znak (z numerem rejestracyjnym samochodu) stoi w tym miejscu od 25 lat – przekonuje Urban Stec, mieszkaniec Kraśnika (fot. Czytelnik)
– Mój znak (z numerem rejestracyjnym samochodu) stoi w tym miejscu od 25 lat – przekonuje Urban Stec, mieszkaniec Kraśnika (fot. Czytelnik)

Mieszkaniec Kraśnika "zarezerwował" sobie miejsce na kopercie ustawiając tablicę z numerem rejestracyjnym swojego auta. W czwartek w tej sprawie interweniowała Straż Miejska. Tablica już została zabrana. Dlaczego akurat teraz skoro – jak twierdzi nasz czytelnik – stała tu od lat?

Chodzi o parking przy ul. Popiełuszki 3 w Kraśniku, który znajduje się na terenie dwóch działek – miejskiej i należącej do wspólnoty mieszkaniowej.

– Mój znak (z numerem rejestracyjnym samochodu-red) stoi w tym miejscu od 25 lat – przekonuje Urban Stec, mieszkaniec Kraśnika, który należy do wspólnoty mieszkaniowej. – Mam chorą żonę. Nie może chodzić. Sam też mam endoprotezę – żali się nasz czytelnik.

Mężczyzna tłumaczy, że to miejsce parkingowe jest bliżej ich klatki schodowej. – Jak znak zostanie usunięty to ktoś mi to miejsce zajmie – przypuszcza mieszkaniec ul. Popiełuszki. – Nie wiem skąd teraz ta interwencja Straży Miejskiej, wcześniej nikomu ten znak nie przeszkadzał. Myślę, że to Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” interweniowała w tej sprawie.

– Absolutnie o usunięcie tego znaku nie wnioskowaliśmy – zaprzecza Piotr Iwan, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” w Kraśniku. – Występowaliśmy z prośbą o usunięcie innego znaku, który stoi na trawniku z informacją, że jest to parking tylko dla wspólnoty mieszkaniowej. Parking jest ogólnodostępny.

Inną wersję przestawia jednak kraśnicki Urząd Miasta. – Na legalność ustawienia znaków na parkingu przy Popiełuszki 3 zwróciła uwagę pismem z dnia 6 kwietnia 2016 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” – wskazuje Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

Na miejscu została przeprowadzona wizja lokalna. – Wykazała samowolne ustawienie tabliczki z numerem rejestracyjnym pojazdu (…) na części miejskiej – wskazuje Mulawa. – Takie działanie jest niezgodne z prawem i sugeruje, że nikt inny nie może z tego miejsca korzystać, dyskryminuje więc inne osoby niepełnosprawne.

W sprawie wykroczenia interweniowała już Straż Miejska. – Taki znak jest niedopuszczalny, bo nie ma prywatnych miejsc, dlatego też zostanie on usunięty – tłumaczy Jacek Lodowski, komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. I dodaje: Gdyby to był teren obok, oddany w wieczyste użytkowanie wspólnocie mieszkaniowej, to nie byłoby tematu, ponieważ wspólnota może dysponować tym terenem jak chce.

Mieszkaniec bloku przy ul. Popiełuszki został pouczony. – Żadnego mandatu ten pan nie otrzymał – dodaje komendant Straży Miejskiej w Kraśniku.

Dlaczego tablicę zabrano dopiero w czwartek? – Ponieważ wcześniej nikt w tej sprawie nie interweniował – wyjaśnia rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Hunter
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 maja 2016 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19260400,kierowca-parkuje-a-za-szybka-kartka-sloiku-twoje-miejsce.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta przepraszam nie to co chciałem.
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2016 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://bit.ly/1NewlIw.Komentzrz do sytuacji.Kraśnik to nie Warszawa :)
Rozwiń
Hunter
Hunter (17 maja 2016 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ten znak nie może tam stać od 25 lat ponieważ wtedy nie było nowych tablic rejestracyjnych ;)
Ten znak stał od 25 lat tyle że właściciel zmieniał samochody to i numery się zmieniały. Mieszkam w tym bloku ponad 30 lat i wiem. A tablice nie mają tu nic do rzeczy. Pomyśl logicznie zanim coś napiszesz.
Rozwiń
Gość
Gość (15 maja 2016 o 01:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2016 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KRAŚNIK................... I TYLE W TEMACIE.................
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!