Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 maja 2016 r.
13:30

Postawił sobie znak "prywatne miejsce parkingowe". Tablica stała od lat

0 31 A A
– Mój znak (z numerem rejestracyjnym samochodu) stoi w tym miejscu od 25 lat – przekonuje Urban Stec, mieszkaniec Kraśnika (fot. Czytelnik)
– Mój znak (z numerem rejestracyjnym samochodu) stoi w tym miejscu od 25 lat – przekonuje Urban Stec, mieszkaniec Kraśnika (fot. Czytelnik)

Mieszkaniec Kraśnika "zarezerwował" sobie miejsce na kopercie ustawiając tablicę z numerem rejestracyjnym swojego auta. W czwartek w tej sprawie interweniowała Straż Miejska. Tablica już została zabrana. Dlaczego akurat teraz skoro – jak twierdzi nasz czytelnik – stała tu od lat?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o parking przy ul. Popiełuszki 3 w Kraśniku, który znajduje się na terenie dwóch działek – miejskiej i należącej do wspólnoty mieszkaniowej.

– Mój znak (z numerem rejestracyjnym samochodu-red) stoi w tym miejscu od 25 lat – przekonuje Urban Stec, mieszkaniec Kraśnika, który należy do wspólnoty mieszkaniowej. – Mam chorą żonę. Nie może chodzić. Sam też mam endoprotezę – żali się nasz czytelnik.

Mężczyzna tłumaczy, że to miejsce parkingowe jest bliżej ich klatki schodowej. – Jak znak zostanie usunięty to ktoś mi to miejsce zajmie – przypuszcza mieszkaniec ul. Popiełuszki. – Nie wiem skąd teraz ta interwencja Straży Miejskiej, wcześniej nikomu ten znak nie przeszkadzał. Myślę, że to Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” interweniowała w tej sprawie.

– Absolutnie o usunięcie tego znaku nie wnioskowaliśmy – zaprzecza Piotr Iwan, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” w Kraśniku. – Występowaliśmy z prośbą o usunięcie innego znaku, który stoi na trawniku z informacją, że jest to parking tylko dla wspólnoty mieszkaniowej. Parking jest ogólnodostępny.

Inną wersję przestawia jednak kraśnicki Urząd Miasta. – Na legalność ustawienia znaków na parkingu przy Popiełuszki 3 zwróciła uwagę pismem z dnia 6 kwietnia 2016 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” – wskazuje Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

Na miejscu została przeprowadzona wizja lokalna. – Wykazała samowolne ustawienie tabliczki z numerem rejestracyjnym pojazdu (…) na części miejskiej – wskazuje Mulawa. – Takie działanie jest niezgodne z prawem i sugeruje, że nikt inny nie może z tego miejsca korzystać, dyskryminuje więc inne osoby niepełnosprawne.

W sprawie wykroczenia interweniowała już Straż Miejska. – Taki znak jest niedopuszczalny, bo nie ma prywatnych miejsc, dlatego też zostanie on usunięty – tłumaczy Jacek Lodowski, komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. I dodaje: Gdyby to był teren obok, oddany w wieczyste użytkowanie wspólnocie mieszkaniowej, to nie byłoby tematu, ponieważ wspólnota może dysponować tym terenem jak chce.

Mieszkaniec bloku przy ul. Popiełuszki został pouczony. – Żadnego mandatu ten pan nie otrzymał – dodaje komendant Straży Miejskiej w Kraśniku.

Dlaczego tablicę zabrano dopiero w czwartek? – Ponieważ wcześniej nikt w tej sprawie nie interweniował – wyjaśnia rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 20:37
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19260400,kierowca-parkuje-a-za-szybka-kartka-sloiku-twoje-miejsce.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta przepraszam nie to co chciałem.
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 20:34
http://bit.ly/1NewlIw.Komentzrz do sytuacji.Kraśnik to nie Warszawa :)
Avatar
Hunter / 17 maja 2016 o 18:46
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ten znak nie może tam stać od 25 lat ponieważ wtedy nie było nowych tablic rejestracyjnych ;)
Ten znak stał od 25 lat tyle że właściciel zmieniał samochody to i numery się zmieniały. Mieszkam w tym bloku ponad 30 lat i wiem. A tablice nie mają tu nic do rzeczy. Pomyśl logicznie zanim coś napiszesz.
Avatar
Gość / 15 maja 2016 o 01:35
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 20:40
KRAŚNIK................... I TYLE W TEMACIE.................
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 10:25
może sobie pan wykupić to miejsce tak jak zaproponowało mi miasto za około 6000 rocznie i tak nie daje to gwaracji ze jakiś cham tam nie stanie
Avatar
Urban / 14 maja 2016 o 09:32
[quote name="Guest" post="1331947" timestamp="1463144344"]

Ten znak nie może tam stać od 25 lat ponieważ wtedy nie było nowych tablic rejestracyjnych ;)[/quote
Avatar
Urban / 14 maja 2016 o 09:23

Zaswisdczenie. Lekarskie,,i pozeolenie z Administracji,,koniec klopotu.25 lat sa chorzy. ?o tylko. Wygodnictwo. I cwanoscywo?!?! Niechn zyja cwaniaki i klamcy zyja lepiej egoisci

Avatar
Urban / 14 maja 2016 o 09:22
Ćwok to jesteś ty bo nie masz zielonego pojēcia o czym bredzisz
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 09:12
Dobrze by było aby się wzajemnie nie obrażać jak nie znasz tematu.ja tobie nie życzē takiej sytuacji w jakiej ja siē znajduje. To jakaś idiota napisała donos po 25 latach na co miasto wdało wtedy pozwolenie.
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 20:37
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19260400,kierowca-parkuje-a-za-szybka-kartka-sloiku-twoje-miejsce.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta przepraszam nie to co chciałem.
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 20:34
http://bit.ly/1NewlIw.Komentzrz do sytuacji.Kraśnik to nie Warszawa :)
Avatar
Hunter / 17 maja 2016 o 18:46
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ten znak nie może tam stać od 25 lat ponieważ wtedy nie było nowych tablic rejestracyjnych ;)
Ten znak stał od 25 lat tyle że właściciel zmieniał samochody to i numery się zmieniały. Mieszkam w tym bloku ponad 30 lat i wiem. A tablice nie mają tu nic do rzeczy. Pomyśl logicznie zanim coś napiszesz.
Avatar
Gość / 15 maja 2016 o 01:35
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 20:40
KRAŚNIK................... I TYLE W TEMACIE.................
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 10:25
może sobie pan wykupić to miejsce tak jak zaproponowało mi miasto za około 6000 rocznie i tak nie daje to gwaracji ze jakiś cham tam nie stanie
Avatar
Urban / 14 maja 2016 o 09:32
[quote name="Guest" post="1331947" timestamp="1463144344"]

Ten znak nie może tam stać od 25 lat ponieważ wtedy nie było nowych tablic rejestracyjnych ;)[/quote
Avatar
Urban / 14 maja 2016 o 09:23

Zaswisdczenie. Lekarskie,,i pozeolenie z Administracji,,koniec klopotu.25 lat sa chorzy. ?o tylko. Wygodnictwo. I cwanoscywo?!?! Niechn zyja cwaniaki i klamcy zyja lepiej egoisci

Avatar
Urban / 14 maja 2016 o 09:22
Ćwok to jesteś ty bo nie masz zielonego pojēcia o czym bredzisz
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 09:12
Dobrze by było aby się wzajemnie nie obrażać jak nie znasz tematu.ja tobie nie życzē takiej sytuacji w jakiej ja siē znajduje. To jakaś idiota napisała donos po 25 latach na co miasto wdało wtedy pozwolenie.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 0 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 6 5

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 20 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra