piątek, 23 marca 2018 r.

Kraśnik

Przetarg na Graniczną po raz drugi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2009, 18:57
Autor: FABIAN PLAPIS

Pierwszy przetarg unieważniono, miasto ogłosiło drugi. Jeśli droga nie powstanie do końca listopada, Kraśnik może stracić 3 mln zł dotacji na inwestycję. Samorządowcy zapewniają, że dotrzymają terminów.

Mieszkańcy domów przy ul. Granicznej od lat czekają na budowę porządnej nawierzchni drogi. Przed dwoma laty, w akcie desperacji, chcieli nawet odłączyć się od miasta i przejść do gminy Dzierzkowice.

- Już nie możemy dłużej czekać. Przecież tutaj nie da się żyć. Latem kurz, jesienią i zimą błoto. Już kilkadziesiąt lat obiecują nam drogę - mówi pani Krystyna.

Jednak tak oczekiwana inwestycja, to ciągle pieśń przyszłości. Wszystko przez błędy w procedurze przetargowej oraz odwołania i protesty, jakie składały firmy rywalizujące o możliwość budowy pierwszego odcinka ulicy Granicznej. Pierwszy przetarg wygrała firma Wodbud. Rozstrzygniecie oprotestowała inna firma - Eko Drogpol.

Swoje zarzuty wniosła do Urzędu Zamówień Publicznych. Urząd przyznał jej rację i było już prawie pewne, że to właśnie Eko Drogpol wybuduje ulicę. Tymczasem miasto ogłosiło kolejny przetarg, bo urzędnicy popełnili błąd - nie przekazali wszystkim oferentom w odpowiednim terminie treści odwołania dotyczącego rozstrzygnięcia protestu. A to narusza prawo o zamówieniach publicznych.

- Błąd w procedurze przetargowej miałby takie skutki, że umowa na budowę ulicy stałaby się nieważna. I to niezależnie od tego, z jaką firmą zostałaby podpisana. Stąd nasza decyzja o unieważnieniu pierwszego przetargu i ogłoszeniu kolejnego - wyjaśnia Jacek Dul, wiceburmistrz Kraśnika.

Miasto musi zakończyć budowę jednego odcinka ulicy Granicznej długości ponad 1200 metrów do listopada. W innym przypadku straci przyznaną przez państwo dotację w wysokości 3 mln zł.

- To poważna inwestycja, ale myślę, że mamy szansę na dotrzymanie wyznaczonych terminów. Innej możliwości nie przewidujemy. Roboty odbywać się będą w miesiącach letnio-jesiennych, czyli dogodnych dla wszelkich zadań budowlanych - zapewnia wiceburmistrz Dul.

Pierwszy etap budowy ulicy Granicznej to położenie nawierzchni na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Krasińskiego i cmentarza. To ponad 1200 metrów. Dokończenie inwestycji zaplanowano na przyszły rok.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
nicpoń
kiciak
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 czerwca 2009 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i kto wygrał drugi przetarg na Graniczną? Może W?
Rozwiń
nicpoń
nicpoń (7 czerwca 2009 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i co boli cię to każdy może ale widać tobie zawsze wszyscy będą nie tacy taka już twoja rola smutna sprawa
Rozwiń
kiciak
kiciak (5 czerwca 2009 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JESTEM SŁAWNY NAWET W GAZECIE MNIE POKAZUJĄ I MOJĄ WATACHĘ POZDROWIONKA DLA MICKIEWICZA GRUCHY I POSTOJA I INNYCH ŻULI
Rozwiń
taaa
taaa (1 czerwca 2009 o 22:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pewnie na Granicznej postawią płatne bramki a przetarg na ich obsługę wygra Wizjer
Rozwiń
rychu
rychu (1 czerwca 2009 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i pcha się taka jedna z urzędu do Brukseli - z czym do ludzi jak wy tu takie gafy strzelacie, straciłem już wiarę ze kiedykolwiek miasto wybuduje ta ulice. Budujcie kible, palmy i witacze miasta w tym jesteście świetni
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!