wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Radni zarzucają władzy nepotyzm

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2009, 17:28
Autor: FABIAN PLAPIS

Firma należąca do siostry Agnieszki Orzeł-Depty, zastępcy burmistrza Kraśnika, wygrywa kolejne przetargi ogłaszane przez magistrat. Urzędnicy nie widzą w tym niczego złego.

O firmie "Wizjer”, której właścicielką jest Iwona Kuczek, siostra zastępcy burmistrza i żona jednego z najbardziej zaufanych współpracowników burmistrza Piotra Czubińskiego, zrobiło się głośno w sierpniu. Wtedy "Wizjer” wygrał przetarg na dzierżawę wiat przystankowych. Firma płaci miastu 427 zł (z VAT) miesięcznie.

Tymczasem tylko za wynajem jednej ze stron wiaty dostaje 150 zł netto. A ma ich do wynajęcia ok. 40. Czyli maksymalnie może na nich zarobić 6 tys. zł miesięcznie.

Teraz ta sama firma wygrała kolejny przetarg ogłoszony przez magistrat. Tym razem o wiele większej wartości. Za administrowanie zalewem kraśnickim przez najbliższe dwa lata "Wizjer” zainkasuje z miejskiej kasy pół miliona złotych.

- Startowały także firmy KPM i Wod-Bud. Jedynym kryterium była cena. Upłynął już termin składania protestów. Nie wpłynął ani jeden. Umowa pomiędzy Urzędem Miasta Kraśnik i "Wizjerem” nie została jeszcze podpisana - mówi Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.

Rzecznik daje do zrozumienia, że koligacje rodzinne nie miały tu nic do rzeczy, bo "dokumenty dotyczące rozstrzygnięcia przetargu podpisywał wiceburmistrz Jacek Dul”, a nie Agnieszka Orzeł-Depta.

- Wygraną "Wizjera” zbulwersowani są opozycyjni radni. - To nepotyzm w czystej postaci. Jeśli nic się nie zmieni, to Kraśnik zostanie w ciągu kilku lat rozgrabiony. Każdy tylko patrzy, gdzie można wyciągnąć pieniądze z miejskiej kasy. Najgorsze jest to poczucie bezkarności z ich strony - mówi bez ogródek Mirosław Włodarczyk z klubu radnych PiS.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jeszcze kilka miesięcy temu Łukasz Kuczek, mąż właścicielki "Wizjera”, był szefem Wydziału Gospodarki Mieniem w kraśnickim magistracie. Wydział ten nadzorował kwestie związane m.in. z przystankami autobusowymi, zalewem i przetargami.

A Mariusz Depta, mąż pani wiceburmistrz, był współwłaścicielem firmy pogrzebowej, która administrowała cmentarzem komunalnym w Kraśniku. Ta firma też wygrała przetarg ogłoszony przez miasto. Depta zrezygnował z udziałów w przedsiębiorstwie pogrzebowym dopiero wtedy, kiedy został radnym. Teraz jako radny kontroluje pracę żony w urzędzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mini
loxsen
gniewny
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mini
mini (4 lutego 2009 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
loxsen napisał:
[size=7]Czy aby ten przetarg był prawidłowy? Zazwyczaj w Krasniku jest tak że jeszcze przed przetagiem czy konkursem wiadomo kto wygra? Może tym razem nie było tak? Kraśnik pieknieje widac że sie coś dzieje . Mamy nadzieję ze będzie coraz lepiej . Jeszcze żeby tylko miejsc pracy przybyło a nad tym to już trzeba popracować niestety.[/size]A ja skromniutko.... Czy to jakiś strażak miejski pisał. Duże toto, ale sensu tyci, tyci... A roboty będziesz miał w Kraśniku od cholery. Przy sadzawce. Z kubełkiem na sinice....go, go !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
loxsen
loxsen (4 lutego 2009 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=7]Czy aby ten przetarg był prawidłowy? Zazwyczaj w Krasniku jest tak że jeszcze przed przetagiem czy konkursem wiadomo kto wygra? Może tym razem nie było tak? Kraśnik pieknieje widac że sie coś dzieje . Mamy nadzieję ze będzie coraz lepiej . Jeszcze żeby tylko miejsc pracy przybyło a nad tym to już trzeba popracować niestety.[/size]
Rozwiń
gniewny
gniewny (21 stycznia 2009 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pier***eni złodzieje gdzie jest te CBA za co im się płaci?!!!!!!!!!!
Rozwiń
grin
grin (12 stycznia 2009 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
stan napisał:
Nie tylko przetargi są w Kraśniku unieważniane jeśli tak jest wygodniej dla urzędników. Tak samo dzieje się w wypadkach, gdy do ogłoszonych w publicznych mediach konkursach na różne stanowiska stawali ludzie mający lepsze doświadczenie i wykształcenie niż ci, którzy "powinni" wygrać. W takich wypadkach unieważniano konkurs, po kwartale znowu go ogłaszano, potem znowu unieważniano, by zatrudnić bez konkursu na stanowiska p.o. a potem już przyklepać stan istniejący. Po takich "nauczkach" urzędnicy z Kraśnika przestali publikować w mediach o szerszym zasięgu informacje o wolnych stanowiskach. Bo po co mają się dowiedzieć lepsi, gdy swoich miernot dostatek? Taki stan trwa...

Tak się robi karierę w Kraśniku. To chyba w taki sposób niektórzy strażnicy miejscy tzn. conajmniej dwoje w tym jeden co tylko dobry był w jeździe rowerem, zostali urzędnikami magistratu, bez konkursu ale za to z jakimi znajomościami. Czy kiedyś w Kraśniku będzie liczyła się wiedza i wykształcenie czy też wszyscy bezplecowi mają wyjechać w obce strony.
Rozwiń
emul
emul (11 stycznia 2009 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jo napisał:
Słusznie! Tym bardziej, że brak reakcji na wszelkie patologie jest przyzwoleniem (a więc współudziałem) na ich istnienie!

Panowie.... przebierający nóżkami. Możecie tylko krzyczeć o POwszechnych przekrętach i tym, że jak Was wybiorą - to będzie już tylko raj... Czy sami już w to uwierzyliście??? Może wreszcie pokryjecie asfaltem ul. Kwiatkowicką (wszak mieszka tam kilku ważnych działaczy) , może pogonicie ulubieńców P.Cz., ale nie chce mi się wierzyć, że z pogardą odrzucicie nepotyzm i kolesiostwo. Głodne muchy ... Chciałbym wierzyć, że będzie uczciwiej,... ale niektórzy prowadzicie biznesy. Czy rzeczywiście jesteście uczciwymi przedsiębiorcami - czy raczej liberalnymi realistami. Żadnych lewych faktur, umów o pracę??? Zawsze zapłacone uczciwie podatki??? A państwo doktorstwo żadnych kopertówek???
Dlatego tylko porządni społecznicy, którzy już do czegoś doszli i chcą działać dla wspólnego dobra!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!