Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

15 września 2015 r.
9:07

Redaktor naczelny kontra klub. Groźby po artykule

0 22 A A

Redaktor naczelny „Życia Kraśnika” zawiadomił policję, że grożą mu osoby związane ze Stalą Kraśnik. Ma to związek z opublikowanym przez gazetę artykułem. Klub twierdzi, że to pomówienia i zapowiada pozew do sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Boję się o swoje bezpieczeństwo – przyznaje Mirosław Sznajder, redaktor naczelny „Życia Kraśnika”, miesięcznika wydawanego przez Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Obawy mają związek z groźbami, które otrzymuje w związku z wykonywana pracą dziennikarza i jego artykułem „Lato 2015”. W tekście opisuje imprezy organizowane w mieście w wakacje. Ubolewa nad małą liczbą wydarzeń związanych z najbardziej popularnymi dyscyplinami w Polsce. Redaktor naczelny „Życia Kraśnika” uważa, że „rok 2015 jest pierwszym od kilkunastu lat, kiedy nie odbył się choćby jeden turniej siatkarski na plaży lub hali. Kiedyś bywało ich nawet kilka.” Autor wskazuje, że podobna sytuacja dotyczy też kraśnickiej piłki nożnej.

„Aktywność działaczy widać, ale w Internecie i na portalach społecznościowych. Są krytyczni i mają wielkie oczekiwania od władz miasta. A co dają w zamian? Ludzi tych cieszy, że w szeregach „Stali” zgodził się grać 38-letni trener drużyny seniorów, chodzą na mecze podziwiać jego kunszt, a nie martwi ich, że w wakacje nie odbył się choćby jeden turniej dla chłopców pozostających w mieście. Jeżeli działaczom brakuje tylko pomysłu na nazwę, to wykorzystajcie starą, „Turniej dzikich drużyn”.

Rozgorzała dyskusja w Internecie. Tekst dotyczący Stali Kraśnik oburzył Michała Rostka, członka zarządu Stali Kraśnik, który skomentował go na Facebooku. „Mirku, jesteś hipokrytą w pełnym tego słowa znaczeniu! Szkoda, że nie widzisz choćby nawet dziś, ilu młodych piłkarzy rozgrywało mecze ligowe! Szkoda, że nie widzisz, ile grup trenuje codziennie na boisku bocznym!”

Tymczasem w miniony czwartek redaktor naczelny „Życia Kraśnika” złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

– Chodzi nie tylko o groźby karalne, które otrzymuję m.in. na Facebooku – przyznaje redaktor Sznajder. – Najbardziej niebezpieczne działanie dotyczy art. 43 prawa prasowego (Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – red). Już po raz drugi wymusza się na mnie, żebym nie opisywał, nie oceniał, nie komentował tego, co się dzieje w Stali Kraśnik.

Dziennikarz twierdzi, że to nie pierwsze ostrzeżenia, które otrzymuje od osób związanych ze Stalą Kraśnik. – Mam zakaz stadionowy, kibice grożą mi, że jak pojawię się na meczu, to się ze mną rozprawią. Wypominano mi, że przeze mnie Stal Kraśnik straci sponsorów. Na marginesie, Stal i tak ich nie ma od lat poza urzędem miasta. Dowiedziałem się też, że jeden z zawodników opublikował wpis w Internecie, że muszę uważać, jak będę przechodził przez jezdnię. Później go wykasował – wylicza red. Sznajder. – Natomiast trener Matysiak groził mi na Facebooku: „Pamiętaj, rodzina to jest rodzina i nie wybacza”. Otrzymałem też wiadomość, że jak napiszę jeszcze jedno słowo na Stal, to grozi mi albo proces albo łomot. Nie zapominajmy, że słowo mafia to przecież rodzina – dodaje.

Co na to prezes Stali Kraśnik Krzysztof Łach? Na profilu „Inne Życie Kraśnika”, gdzie toczy się dyskusja na ten temat, prezes Stali Kraśnik napisał: „Stal również wystąpi z pozwem o pomówienia, narażenie klubu na utratę dobrego imienia, a przez to utratę wielu sponsorów, jak również zastraszanie i mobbing pracowników klubu”.

Z dziennikarzami na ten temat na razie rozmawiać nie chce. – Pozostawimy tę sprawę bez komentarza – ucina Krzysztof Łach, z którym wczoraj rozmawialiśmy.

Tymczasem urzędnicy z miasta przyglądają się konfliktowi. – Jesteśmy zaniepokojeni tą sytuacją – przyznaje Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Na pewno takie dyskusje ze strony czy to pracowników CKiP czy też szkoły (Krzysztof Łach jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 – red.) nie powinny toczyć się publicznie.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 19:24
Proponuję panu Sznajderowi, żeby pożyczył sobie ochroniarzy od prezesa Kaczyńskiego (oczywiście na koszt UM Kraśnik - zgodnie z tradycją ugrupowania, jakie go sponsoruje) i będzie spał spokojnie. Pan Sznajder pozuje na dziennikarza,ba!, dziennikarza niezależnego, ale jest tylko tubą miłościwie nam panującego burmistrza i radnych z PiS-u. Panie Sznajder, dlaczego przekręty tamtej władzy to były be, a tej są cacy ( według pana i gazety ŻK )? A nie boli pana, że żeńska drużyna piłki nożnej, odnosząca sukcesy, nie dostała ani grosza i rozleciała się? Pańska obiektywność jest tej samej maści, co zagrożenie bezpieczeństwa, jedno i drugie jest pańskim pobożnym życzeniem!
Proponuję panu Sznajderowi, żeby pożyczył sobie ochroniarzy od prezesa Kaczyńskiego (oczywiście na koszt UM Kraśnik - zgodnie z tradycją ugrupowania, jakie go sponsoruje) i będzie spał spokojnie. Pan Sznajder pozuje na dziennikarza,ba!, dziennikarza niezależnego, ale jest tylko tubą miłościwie nam panującego burmistrza i radnych z PiS-u. Panie Sznajder, dlaczego przekręty tamtej władzy to były be, a tej są cacy ( według pana i gazety ŻK )? A nie boli pana, że żeńska drużyna piłki nożnej, odnosząca sukcesy, nie dostała ani grosza i rozleciała... rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 08:31

Niech Sznajder napisze co obiecywał burmistrz jeśli chodzi o obiekty MOSiR, a co jest w rzeczywistości. Członkowie zarządu łapią za pędzle i malują szatnie, szpachelkami zdzierają grzyb w łazienkach, wstyd na całe województwo. Taka jest prawda o Włodarczyku i PIS !!!!

Avatar
Maniek z Piask / 15 września 2015 o 22:37

Stal spada na łeb na szyję , gra sobie w lidze 4. Władze klubowe zadowolone.Czym gorzej tym lepiej. Błazenada.

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 22:24
Pan Łach niech popyta tu i tam jaka jest rola prasy. Proces? No tak, najlepszą obroną jest atat
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 19:51

ŁACH - jakie nazwisko taka postawa :)

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 17:26
wybraliscie sobie pis to macie teraz ciekawie w kraśniku! nie popełnijcie tego samego błędu juz za chwile. głosujcie z głowa. precz z pislamizacją lubelskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
bunt / 15 września 2015 o 16:19

Jakby w krasniku byli tacy ultrasi jak w np.w Lublinie to ten pajac siedział by caly czas w chałupie bałby się wychylić łeb bo kibole by mu go ujeb..li.doigrasz się pewnie bo inni tez już na ciebie polują!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ciach ciach

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 16:12

Proszę się przyjrzeć kto otrzymał granty na organizację imprez w lecie w Kraśniku z MOPS. To oni powinni organizować turnieje dla dzieci w wakacje. Robili ? Jakie imprezy burmistrz dofinansowuje? Czy kluby otrzymały obiecane dofinansowanie z miasta? Czy to prawda, że prezesi klubów ze swoich płacą za organizację zawodów, bo nie dostali obiecanych pieniędzy z miasta? Kraśniczanie, jak długo będziemy znosić taką niekompetencję i arogancję władzy !!!!

to prawda jezdzimy za swoje bo nam wstyd przed rodzicami. I szkoda nam naszej pracy. Rada sportu nic nie zroiła zeby poprawic los klubów, działa przeciwko nam a prym wiedzie przewodniczący

to prawda jezdzimy za swoje bo nam wstyd przed rodzicami. I szkoda nam naszej pracy. Rada sportu nic nie zroiła zeby poprawic los klubów, działa przeciwko nam a prym wiedzie przewodniczący

rozwiń
Avatar
pawel / 15 września 2015 o 16:05

Czy Stal Kraśnik byłaby w stanie wygrać mecz z Niewidomymi Kielce ? Mam wątpliwości :(

plujesz na chłopaków wymiocino

Avatar
Michałek / 15 września 2015 o 16:03

Szninder to wychowanek niedoszłego posła, wodnika. Razem obmyslali zamachy prasowe na normalnych obywateli, brawo.

Avatar
Gość / 19 września 2015 o 19:24
Proponuję panu Sznajderowi, żeby pożyczył sobie ochroniarzy od prezesa Kaczyńskiego (oczywiście na koszt UM Kraśnik - zgodnie z tradycją ugrupowania, jakie go sponsoruje) i będzie spał spokojnie. Pan Sznajder pozuje na dziennikarza,ba!, dziennikarza niezależnego, ale jest tylko tubą miłościwie nam panującego burmistrza i radnych z PiS-u. Panie Sznajder, dlaczego przekręty tamtej władzy to były be, a tej są cacy ( według pana i gazety ŻK )? A nie boli pana, że żeńska drużyna piłki nożnej, odnosząca sukcesy, nie dostała ani grosza i rozleciała się? Pańska obiektywność jest tej samej maści, co zagrożenie bezpieczeństwa, jedno i drugie jest pańskim pobożnym życzeniem!
Proponuję panu Sznajderowi, żeby pożyczył sobie ochroniarzy od prezesa Kaczyńskiego (oczywiście na koszt UM Kraśnik - zgodnie z tradycją ugrupowania, jakie go sponsoruje) i będzie spał spokojnie. Pan Sznajder pozuje na dziennikarza,ba!, dziennikarza niezależnego, ale jest tylko tubą miłościwie nam panującego burmistrza i radnych z PiS-u. Panie Sznajder, dlaczego przekręty tamtej władzy to były be, a tej są cacy ( według pana i gazety ŻK )? A nie boli pana, że żeńska drużyna piłki nożnej, odnosząca sukcesy, nie dostała ani grosza i rozleciała... rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 08:31

Niech Sznajder napisze co obiecywał burmistrz jeśli chodzi o obiekty MOSiR, a co jest w rzeczywistości. Członkowie zarządu łapią za pędzle i malują szatnie, szpachelkami zdzierają grzyb w łazienkach, wstyd na całe województwo. Taka jest prawda o Włodarczyku i PIS !!!!

Avatar
Maniek z Piask / 15 września 2015 o 22:37

Stal spada na łeb na szyję , gra sobie w lidze 4. Władze klubowe zadowolone.Czym gorzej tym lepiej. Błazenada.

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 22:24
Pan Łach niech popyta tu i tam jaka jest rola prasy. Proces? No tak, najlepszą obroną jest atat
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 19:51

ŁACH - jakie nazwisko taka postawa :)

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 17:26
wybraliscie sobie pis to macie teraz ciekawie w kraśniku! nie popełnijcie tego samego błędu juz za chwile. głosujcie z głowa. precz z pislamizacją lubelskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
bunt / 15 września 2015 o 16:19

Jakby w krasniku byli tacy ultrasi jak w np.w Lublinie to ten pajac siedział by caly czas w chałupie bałby się wychylić łeb bo kibole by mu go ujeb..li.doigrasz się pewnie bo inni tez już na ciebie polują!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ciach ciach

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 16:12

Proszę się przyjrzeć kto otrzymał granty na organizację imprez w lecie w Kraśniku z MOPS. To oni powinni organizować turnieje dla dzieci w wakacje. Robili ? Jakie imprezy burmistrz dofinansowuje? Czy kluby otrzymały obiecane dofinansowanie z miasta? Czy to prawda, że prezesi klubów ze swoich płacą za organizację zawodów, bo nie dostali obiecanych pieniędzy z miasta? Kraśniczanie, jak długo będziemy znosić taką niekompetencję i arogancję władzy !!!!

to prawda jezdzimy za swoje bo nam wstyd przed rodzicami. I szkoda nam naszej pracy. Rada sportu nic nie zroiła zeby poprawic los klubów, działa przeciwko nam a prym wiedzie przewodniczący

to prawda jezdzimy za swoje bo nam wstyd przed rodzicami. I szkoda nam naszej pracy. Rada sportu nic nie zroiła zeby poprawic los klubów, działa przeciwko nam a prym wiedzie przewodniczący

rozwiń
Avatar
pawel / 15 września 2015 o 16:05

Czy Stal Kraśnik byłaby w stanie wygrać mecz z Niewidomymi Kielce ? Mam wątpliwości :(

plujesz na chłopaków wymiocino

Avatar
Michałek / 15 września 2015 o 16:03

Szninder to wychowanek niedoszłego posła, wodnika. Razem obmyslali zamachy prasowe na normalnych obywateli, brawo.

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!