piątek, 15 grudnia 2017 r.

Kraśnik

Remont ul. Urzędowskiej w Kraśniku. Samorządy zapowiadają wspólną inwestycję

Dodano: 15 stycznia 2017, 09:22

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się remont drogi wojewódzkiej nr 833 w Kraśniku. Będzie dotyczyć zarówno ul. Urzędowskiej jak też Lubelskiej. Na inwestycję złożą się trzy samorządy – województwa, miasta i powiatu. Na poniedziałek zaplanowano kolejne spotkanie w tej sprawie.

– Pod względem stanu nawierzchni dróg wojewódzkich przebiegających przez miasta to jest to chyba najgorsza droga – przyznaje Marek Kos, radny sejmiku województwa lubelskiego, autor interpelacji dotyczącej remontu ul. Urzędowskiej i Lubelskiej w Kraśniku, leżące w ciągu drogi wojewódzkiej nr 833. – Jest to też droga o największym nasileniu ruchu w naszym województwie jeśli chodzi o drogi niewyremontowane. Dziennie, według obliczeń z 2015 roku ul. Urzędowską przejeżdża 13 104 samochody.

– To droga pierwszej potrzeby – wtóruje mu Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

– Także z punktu widzenia powiatu jest to droga ogromnie ważna, dlatego włączamy się w tę inwestycję – dodaje Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Wierzę, że w już 2017 roku mieszkańcy zobaczą pierwsze efekty.

Dyskusję na temat remontu drogi wojewódzkiej Kraśnik-Chodel wywołała informacja o planowanych inwestycjach Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Droga ma być poprowadzona bowiem nowym śladem, omijając większą część ul. Urzędowskiej.

– To co obecnie projektujemy jeśli chodzi o wyprowadzenie drogi nr 833 z Kraśnika to jest perspektywa kilku lat – mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. – Natomiast to co pan radny (Kos-red.) podkreśla i słusznie ta droga jest uciążliwa dla mieszkańców Kraśnika, którzy przemieszczają się z jednej części miasta do drugiej jak i wyjeżdżających tą ulicą z miasta.

Na remont ulicy Urzędowskiej i Lubelskiej w Kraśniku złożą się trzy samorządy – województwa, miasta i powiatu. Podczas czwartkowej konferencji prasowej urzędnicy o kosztach nie chcieli jeszcze mówić. Kolejne spotkanie w sprawie inwestycji zaplanowano na poniedziałek.

– Po poniedziałkowym spotkaniu będzie można podać więcej szczegółów – przyznaje marszałek Sosnowski. – Na ulicy Urzędowskiej będzie problem z odwodnieniem. Nie chcemy poprawiać jedynie nawierzchni jezdni, ale też poprawić uciążliwości związane z odwodnieniem. Na ten temat zaczęliśmy już rozmawiać z panem burmistrzem.

Ponieważ na ul. Urzędowskiej mają być prowadzone prace związane z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej.

– Najważniejszą informacja jest to, że w 2017 roku te nakładki zaczniemy robić, w tych miejscach, w których będziemy mogli to zrobić – podkreśla starosta kraśnicki.

– Mieszkańcy jadąc do pracy nie muszą wiedzieć, że przemieszczają się po drodze wojewódzkiej – zaznacza Włodarczyk. – Oni chcą jechać po prostej drodze, bez dziur. Oczekują komfortu jazdy. Po to sobie wybrali też władze w mieście, powiecie i województwie, od których oczekują, że to będzie zrobione. My jesteśmy po to aby spełniać te oczekiwania mieszkańców. I staramy się to robić.

Wstępnie mowa jest o tym, że jeszcze w 2017 r. ma zostać wyremontowane 3 km drogi.

ja
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (23 stycznia 2017 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto ziemie w srodku miasta przeznacza na nowo budowana drogę? Jedyna fabryka w miescie i super targowisko beda odciete od miasta bo rondo zrobia na miejscu juz istniejacego rozjazdu Graniczna-Urzedowska. Zniszczyc juz istniejacy asfalt aby zrobic od niwa rondo!!!!! kretynizm i złodziejstwo!!! Ogrodki dzialkowe i las przeznaczyc na drogę gdy sa to bardzo drogie tereny w srodku miasta na ktorych miasto moze zarobic. Rondo- obwodnice trzeba zrobic od strony Urzedowa przed fabryka. Powstana dzieki temu nowe tereny inwestycyjne bo ..... bedzie do nich dojazd! Gdyby nie rozebrano torów to powstaloby miejsce przeladunkowe ale przeciez tory lezace na ziemi kosztowaly miasto i dlatego trzeba bylo je komus sprzedac.
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z Niepodleglosci droga powiatowa ? Cała Jet Tak rozje...Jana ze żal.pl
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Ale dziesięć lat temu
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pesel to przestępcza organizacja służąca jedynie swoim zielonym ludziom którzy ogarneli wszystkie urzędy sami swoi .Zobaczcie co się dzieje w tym burdelu na Niepodległości siedza jak sardynki. Wchodzę do pokoju jednego czy drugiego ciasno po 5 -7 osób nieudacznicy co przestali być Wojtami lub innymi pasozytniczymi stworzeniami mają sielanke :)
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 00:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I zlikwidować ten słup ogłoszeniowy przy Skrzyżowaniu Urzędowska -Budzyńska, niezgodnie z prawem zlokalizowany?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!