niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraśnik

Rozpoczął się kompleksowy remont szpitala

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2008, 17:47
Autor: FABIAN PLAPIS

Ponad trzy miliony złotych na termomodernizację kraśnickiego szpitala wyda Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Takiej inwestycji jeszcze tu nie było.

Prace rozpoczną się w najbliższych dniach. W ubiegły czwartek nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy. W ramach remontu w głównym budynku szpitalnym zostaną wymienione wszystkie okna oraz instalacje centralnego ogrzewania wraz z kaloryferami. Budynek również ocieplony i otynkowany. Ze względu na szeroki zakres robót, termomodernizacja potrwa aż do jesieni.

Pieniądze na remont pochodzą z budżetu powiatu oraz ze środków Ekofunduszu z Warszawy.

- Na bieżąco będziemy monitorować prace wykonawcy, ale od razu zastrzegliśmy w przetargu, że szpital musi normalnie funkcjonować w czasie remontu. Dlatego firma ma tak sobie ustawić roboty, by nie zakłócały one leczenia pacjentów - uspokaja Piotr Krawiec, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku.

Najmniej problemów będzie przy ocieplaniu i tynkowaniu budynku, gdyż te prace odbywać się będą na zewnątrz. Dużym natomiast wyzwaniem organizacyjnym będzie przeprowadzanie wymiany okien i instalacji CO w salach i na oddziałach szpitala.

- Planujemy robić to pionami i wyłączać poszczególne oddziały tylko częściowo. Prace będą prowadzone tylko na wybranych salach tak, by umożliwić działalność pozostałej części oddziału - mówi dyrektor Krawiec. I dodaje, że na niektórych oddziałach (m.in. chirurgii urazowej czy neurologii) okna i kaloryfery zostały już wymienione, więc nie będzie tam wielkiego zamieszania.

- Nie mogę jednak wykluczyć sytuacji, że w pewnym momencie będzie konieczne wyłączenie nawet całych skrzydeł budynku na okres prac remontowych, żeby przyśpieszyć remont - kwituje dyrektor.

To nie koniec inwestycji w szpitalu w tym roku. W najbliższym czasie dyrekcja szpitala planuje przeprowadzić remont laboratorium analitycznego oraz otworzyć drugi oddział wewnętrzny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ktoś
Gość
tremart
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ktoś
Ktoś (22 kwietnia 2008 o 02:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to zasługa pana Maja, który był kierownikiem, czyli w zasadzie osobą nie znającą się na rzeczy a jedynie wydającą polecenia (zapewne nie zawsze odpowiednie i trafne)? Tu można by polemizować, bo tak naprawdę to całą "brudną" robotę zrobiły dwie osoby, począwszy od znalezienia możliwości dofinansowania (III kwartał 2006 - a wtedy A.Maj jeszcze nie pracował w Starostwie), po złożenie wniosku w lipcu 2007. A tak na marginesie, to z tego dwuosobowego "tandemu" do dziś pracuje tylko jedna.

Oczywiście nikt nie wspomina czyja to tak naprawdę zasługa i kto się przy tym najwięcej napracował, bo jak zwykle mówi się tylko o WŁADZY (tzn. o osobach rządzących)!!! Zauważcie jak ci na stołkach (i to nie chodzi tu tylko o Kraśnik) mówią o pozyskanych pieniądzach: "złożyliśmy" (wniosek), "pozyskaliśmy", "zapłacimy", "zrobimy", "wyremontujemy", itp. itd...... wszędzie jest MY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To ICH się widzi i docenia. Zwykły pracownik nie ma szans na to, żeby go wymieniono przy okazji "reklamy" pozyskanych środków i to nie mówię, że z imienia i nazwiska, ale żeby choć wspomnieć o małym referacie i osobach tam pracujących. Bo w końcu czyja to tak naprawdę zasługa?? Maja? Wojtaka? Babisza? NIE - to wszystko dzięki ciężkiej robocie "szarych" pracowników. No ale cóż, takie jest życie.

Z tego co się orientuję, to "szaraczki" bezpośrednio zaangażowane w pozyskanie funduszy, nie miały z tego żadnych korzyści w postaci np. awansu czy podwyżki (aczkolwiek ręki sobie uciąć za to nie dam) a przecież to są ludzie, tacy sami jak JA czy TY drogi czytelniku, którzy pozyskali BEZZWROTNĄ dotację na niewyobrażalną dla przeciętnego człowieka kwotę ponad 1.000.000 zł (słownie: jeden milion złotych).

To tyle na dziś ode mnie.
Pozdrawiam wszystkich pracujących w Starostwie.


P.S.
Trzymajcie się, może kiedyś ktoś doceni wasz wysiłek włożony w rozwój powiatu. OBY!
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2008 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten remont szpitala to du ża zasługa Andrzeja Maja i jego referau w Starostwie który nadzorował i pozyskał na to pieniądze z zewnątrz.Jakoś nikt o tym nawet nie wspomina ?
Rozwiń
tremart
tremart (4 kwietnia 2008 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak, jak trzeba PiSać na władze w powiecie to potrafią, a jak sie uda pozyskać pieniądze z zewnątrz to cisza. Nikt sie nie cieszy, że wreszcie będzie cieplej i lepiej. No bo sie nie dokopie nikomu z tego powodu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!