poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Kraśnik

Samorządowa kiełbasa wyborcza. Wycieczki, bale, obiady - wszystko za darmo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2014, 11:30

Lublin, Zamość, Warszawa. Na wycieczki do tych miast jeździli renciści i emeryci z Kraśnika. Atrakcje zapewniają im bezpłatnie kandydaci do fotela burmistrza miasta.

Emeryci nie mogą się nachwalić Piotra Janczarka (PSL), radnego powiatu kraśnickiego, pełnomocnika marszałka województwa lubelskiego ds. cyfryzacji, ubiegającego się z własnego komitetu o fotel burmistrza miasta.

- Zorganizował seniorom wycieczkę do Zamościa, a potem grilla - opowiada nam emerytka, z którą rozmawialiśmy w piątek. - Wcześniej z panem Janczarkiem wyjeżdżałam do Lublina. Zwiedzaliśmy zamek i katedrę. Wszystko z przewodnikiem. Był pan Janczarek z żoną. O wyborach było wspomniane. Potem byliśmy na obiedzie z deserem. Wszystko pięknie i sympatycznie - chwaliła kobieta i dodała: W sobotę będziemy mieli bal w Centrum Kultury i Promocji. Pan Janczarek obiecał, że nam orkiestrę przywiezie i sfinansuje.

- Na bal seniora samotnych serc zostałem zaproszony i tyle. Organizują to seniorzy - ucina Janczarek i zapewnia, że żadnej umowy na orkiestrę nie podpisywał.

Bal się odbył, grała orkiestra. - Pan radny słowa dotrzymał - chwaliła emerytka.

Zarówno Janczarek, jak też jego pełnomocnik wyborczy Urszula Kozyrska podkreślają, że wyjazdy studyjne do Zamościa i Lublina miały na celu pokazanie mieszkańcom Kraśnika m.in. możliwości pozyskania unijnych funduszy. Kto za te eskapady płacił?

- Wyjazdy studyjne sfinansowane zostały ze środków prywatnych Piotra Janczarka, który będąc mieszkańcem Kraśnika pełni zaszczytną funkcję Radnego Rady Powiatu Kraśnickiego - poinformowała nas e-mailem Kozyrska.

To nie jedyny kraśnicki kandydat, który dba o seniorów. O wyjeździe do Warszawy grupy z oddziału kraśnickiego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów opowiada nam inna emerytka.

- W Sejmie jedliśmy obiad. Pan, który się opiekował naszą grupą kilka razy podkreślał, że zapłacił za to wszystko pan wicestarosta Czerw. Poczułam się jak jakiś żebrak. Obiad - żurek i pulpety - kosztował 14 zł. Nie można było wybrać nic innego - narzeka emerytka. Dodaje, że przed wyjazdem do stolicy wicestarosta osobiście żegnał grupę. - Każdemu rękę podał - wspomina kobieta.

Jarosław Czerw (PO), który także będzie walczyć o fotel burmistrza Kraśnika, zaprzecza. - Nikomu, w tym również seniorom, prywatnie nie organizowałem i nie finansowałem żadnych wyjazdów - podkreśla. - Ten wyjazd był dofinansowany przez zarząd powiatu kraśnickiego. Seniorzy zwiedzali Warszawę. Jednym z punktów programu była wizyta w Sejmie, którą pomogłem zorganizować, bo jest to dość skomplikowane. W Sejmie grupą zaopiekował się mój znajomy, którego o to poprosiłem i to on zapłacił za ich obiad. Zrobił to z własnej woli. To z jego strony miły gest w stosunku do seniorów. Nie wiem, kto co mówił uczestnikom, bo przecież tam nie byłem.

- To jest traktowanie ludzi instrumentalnie - ocenia Mirosław Włodarczyk, popierany przez PiS burmistrz Kraśnika, który będzie walczyć o reelekcję. Mówi, że jako burmistrz miasta starał się uczestniczyć we wszystkich spotkaniach z seniorami. - Ale nie dlatego, że myślałem o wyborach, tylko z szacunku do nich - przekonuje.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
młody bezrobotny
(63) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 października 2014 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Precz z Włodarczykiem. Weźcie go sobie do Lublina.

Sam sobie wyjedź! Mnie tu dobrze. W Lublinie jest za dużo spadów po 3 x Cz /Czubiński, Czerw i Członka/ - zrobił się tłok okropny.

Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2014 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

odpowiadanie pytaniem na pytanie o zbyt wysokim ilorazie czegokolwiek też nie świadczy za bardzo

Znowu wymiękasz:) Jesteś tak cienki jak rządząca koalicja z przystawkami SLD i TR.

Rozwiń
młody bezrobotny
młody bezrobotny (2 października 2014 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Precz z Włodarczykiem. Weźcie go sobie do Lublina.

Rozwiń
antypis
antypis (2 października 2014 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy cytowanie słów wypowiedzianych przez wyznawców PO i TR jest chamstwem? Niebywałe! Przecież to język miłości!

odpowiadanie pytaniem na pytanie o zbyt wysokim ilorazie czegokolwiek też nie świadczy za bardzo

Rozwiń
vox
vox (2 października 2014 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

EEEEEEEEEE a ja myślałem że to o Piaskach piszą, bale, imprezki, popijawy sołtysów, aby Cholewe promować.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (63)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!