sobota, 20 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Samorządy powiatu kraśnickiego chcą działać wspólnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2008, 19:19
Autor: FABIAN PLAPIS

Zamiast się ścigać, gminy będą się razem starać o pieniądze. Zyska na tym przyroda, turyści oraz zwykły Kowalski,

który będzie miał lepszy dostęp do Internetu.

W najbliższym czasie na terenie powiatu kraśnickiego powstanie stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania dla Powiatu Kraśnickiego. Stworzą je wszystkie gminy wiejskie powiatu.

Do stowarzyszenie mogą wstąpić zarówno przedstawiciele samorządów ale także organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorcy i osoby fizyczne. Grupa pozwoli gminom łatwiej pozyskiwać pieniądze czyli tak zwane środki zewnętrzne. Gmin, które chcą się przyłączyć do grupy chcą wspólnie walczyć o fundusze na ochronę środowiska, rozwój turystyki i agroturystyki.

- To duża szansa dla gminy a przede wszystkim dla przedsiębiorców, osób fizycznych i organizacji pozarządowych na zdobycie pieniędzy. To oni przecież będą ubiegać się o te środki i z nich korzystać - przekonuje Roman Wiśniewski zastępca burmistrza Annopola.

Dla samorządów takie zrzeszenie się to ogromna szansa na zdobycie unijnych funduszy. Chodzi nawet o kwotę 10 mln złotych, które mogą zasilić konto Lokalnej Grupy Działania. W przypadku powiatu kraśnickiego daje to ponad milion na gminę. Z tych środków będą mogli korzystać wszyscy członkowie stowarzyszenia a nie tylko samorządy.

Samorządowcy zabiorą się również wspólnie za opracowanie programu "Kompleksowa informatyzacja gmin Powiatu Kraśnickiego”. To znaczy, że szykuje się rewolucja komputerowa w całym powiecie. Większość gmin zamierza za pieniądze uzyskane na program skomputeryzować swoje urzędy i rozszerzyć zakres usług urzędu oferowanych bezpośrednio za pośrednictwem sieci.

- Nasza gmina jest najbardziej skomputeryzowana. Informatyzację urzędu mamy już za sobą. Na petentów czekają stanowiska bezpośredniego dostępu do sieci. Prowadzimy własną stronę internetową a chcemy spróbować uruchomić sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu dla mieszkańców. Byłby to bezpłatny dostęp do sieci. Na początku tam gdzie mieszkańcy w ogóle nie mają takiej możliwości - tłumaczy Rafał Rogoźnicki, informatyk z Urzędu Gminy w Gościeradowie.

Czy plany samorządów zostaną realizowane zależy teraz od sprawności urzędników czyli napisania dobrego wniosku i uzyskania dofinansowania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Rafał Rogoźnicki
George
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rafał Rogoźnicki
Rafał Rogoźnicki (30 marca 2008 o 00:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
George napisał:
Hehehe
Ciekawe kto napisze ten wniosek? Może specjalista od funduszy z zarządu dróg?
Przetargi na częstotliwość już się prawie zakończył, a powiat ponoć do niego nie startował, więc nie ma sensu pisać wniosku. Poza tym w ramach RPO WL wnioski takie będą składane już w maju - zobaczymy czy uda się zdąrzyć i co z tego wyjdzie.

George


- Sieć będzie realizowana w paśmie 2,4 GHz więc nie potrzebny przetarg na pasmo, bo jest ono niekoncesjonowane. Zrezygnowaliśmy z technologi WIMAX ponieważ urządzenia odbiorcze dla przeciętnego Kowalskiego są zbyt drogie.
- Wniosek jest już na ukończeniu.
- W pierwszej kolejności staramy się o pieniądze z funduszy ministerialnych.
- Do RPO WL też składamy wniosek.

PS. Nie znam specjalisty od funduszy z zarządu dróg

Czy jakieś pytania jeszcze Pana nurtują Panie George ?
Rozwiń
George
George (25 marca 2008 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hehehe
Ciekawe kto napisze ten wniosek? Może specjalista od funduszy z zarządu dróg?
Przetargi na częstotliwość już się prawie zakończył, a powiat ponoć do niego nie startował, więc nie ma sensu pisać wniosku. Poza tym w ramach RPO WL wnioski takie będą składane już w maju - zobaczymy czy uda się zdąrzyć i co z tego wyjdzie.

George
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!