Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 lipca 2012 r.
18:37
Edytuj ten wpis

Ściął topolę, która przygniotła jego matkę. Teraz ma zapłacić 18 tys. zł

24 94 A A
Po topoli został pień i nakaz zapłacenia 18 tys. zł. Ale jest szansa, że Sylwester Biernat i jego ma
Po topoli został pień i nakaz zapłacenia 18 tys. zł. Ale jest szansa, że Sylwester Biernat i jego ma

Ściąłem topolę, która przygniotła moją matkę – mówi Sylwester Biernat z Kraśnika. Teraz pana Sylwestra ściga komornik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dobrze, że syn był akurat w domu, bo by mnie już robaki jadły – mówi 78-letnia Janina Biernat z Kraśnika. – Mocno wiało, więc zaganiałam kury. Wtedy przewróciła się na mnie stara topola. Zaczęłam wołać o pomoc. Przybiegł syn i żeby mnie uwolnić ściął drzewo. Teraz okazuje się, za wycięcie topoli, którą sama posadziłam, mamy zapłacić 18 tys. zł. Skąd ja wezmę pieniądze? Mam 1,4 tys. zł renty – rozkłada ręce kobieta. – Jestem chora, a ta sprawa mnie dobiła.

Do wypadku doszło w lutym. Sprawa ma jednak ciąg dalszy, bo w świetle prawa wycinka była nielegalna, a ktoś dał znać policji. – Umorzyliśmy tę sprawę, bo nie został naruszony kodeks karny ani cywilny – tłumaczy Janusz Majewski z policji w Kraśniku. – Ale naruszony został kodeks administracyjny, a w takim przypadku musimy powiadomić Urząd Miasta.

Ten zdecydował o karze. – Jak zobaczyłem, że mamy zapłacić 18 tys. zł, to był dla mnie szok – mówi Sylwester Biernat, syn pani Janiny. To on wyciął topolę. – Gdybym popełnił jakieś przestępstwo albo na kogoś napadł, to bym zrozumiał. A ja ratowałem matkę.

– W takiej sytuacji mężczyzna powinien powiadomić odpowiednie służby. Stwierdziłyby, że trzeba wyciąć drzewo – uważa Paweł Duklewski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. – A kto w takiej sytuacji ma czas, żeby zastanawiać się nad służbami? – odpowiada Sylwester Biernat. – Do tego czasu, to bym się już udusiła – dodaje pani Janina.

– Nie zapłacę. A niech mnie zamkną w więzieniu. Zresztą będziemy się jeszcze odwoływać – zapowiada pan Sylwester.

Urząd Miasta w Kraśniku nie przesądza sprawy. – To nie jest tak, że urzędnicy są bezduszni i naliczają wysoką karę bez względu na okoliczności – zastrzega Mirosław Włodarczyk, burmistrz miasta. – Wysokość kary wynika z przepisów. Poza tym nikt nigdy do urzędu się nie zgłosił, żeby odwołać się od decyzji. Nikt też nie informował nas, że drzewo zostało wycięte, bo przewróciło się na kogoś. Dopiero kiedy pojawił się komornik, ci państwo sobie o sprawie przypomnieli.

Urzędnicy chcą pomóc. – Jeśli ten pan przyjdzie do nas, to będziemy szukać jakiegoś wyjścia z sytuacji – obiecuje burmistrz Kraśnika.

Komentarze 94

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 14:38
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Maras / 9 lipca 2012 o 19:55
Niech ten pan sprobuje pisac do trubunalu stanu w Strassburgu z powolaniem sie na prawa czlowieka, i pisze o odszkodowanie i staraty moralne przez urzad miasta. Tak na 200.000.00 zlotych na poczatek.. Trzeba ukrecic bata na polskich urzednikow, Prawa czlowieka przestrzegana byc musza nawet w dzikim kraju jak w Polsce.. Bezczelne dzialania trzeba zalatwiac krotko, wg prawa Unii Europejskiej... To dziala tylko ze prosci ludzie w Polsce sa nie informowanie o ich prawach....
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 16:34
[quote name='Gość' timestamp='1341574767' post='646299']
To takie typowe Czubowskie szczekanie. Władza wszystko itd. Zgodnie z prawem topola została ścięta nielegalnie i tyle. Jak ją właściciel ścinał to uszkodział trajce. Zakład zawiadomił policję a ta UM. I tyle matołku.
[/quote]CO TO JEST [font=georgia,serif][size=3]TRAJCA ?[/size][/font] I CO USZKODZIAŁ ?! [font=arial,helvetica,sans-serif][font=comic sans ms,cursive][size=5]MATOŁKU? [/size][/font][/font]
[quote name='Gość' timestamp='1341574767' post='646299']
To takie typowe Czubowskie szczekanie. Władza wszystko itd. Zgodnie z prawem topola została ścięta nielegalnie i tyle. Jak ją właściciel ścinał to uszkodział trajce. Zakład zawiadomił policję a ta UM. I tyle matołku.
[/quote]CO TO JEST [font=georgia,serif][size=3]TRAJCA ?[/size][/font] I CO USZKODZIAŁ ?! [font=arial,helvetica,sans-serif][font=comic sans ms,cursive][size=5]MATOŁKU? [/size][/font][/font] rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 16:26
Czyżby "życzliwy" sąsiad się odezwał ?
[quote name='mk' timestamp='1341574640' post='646298']
Wg prawa ta topola została ścięta nielegalnie. Koniec kropka. Takich sytuacji jest wiele i nikt nie robi z powodu topoli problemów. Nikt ! I Burmistrz też. Ale ta topola uszkodziła trakcję energetyczną a Zakład Energetyczny zawiadomił policję. Ta z kolei powiadomiła z obowiązku UM. I tu koło się zamyka. Urząd w tej sytuacji mógł zrobić tylko to co zrobił. Ciekawe, że jakoś nikt z was tego nie wie ??? A matka jakaś taka żwawa mimo przygniecenia. Ale jak jakiś dureń chce dowalić Burmistrzowi to każdą bzdurę wymyśli.
[/quote]Czyżby "życzliwy " sąsiad się odezwał ? , bo żaden reportaż nie mówił o lini elektrycznej ? dowalić burmistrzowi ? On sam sobie dowala , przez nieprzemyślane decyzje
Czyżby "życzliwy" sąsiad się odezwał ?
[quote name='mk' timestamp='1341574640' post='646298']
Wg prawa ta topola została ścięta nielegalnie. Koniec kropka. Takich sytuacji jest wiele i nikt nie robi z powodu topoli problemów. Nikt ! I Burmistrz też. Ale ta topola uszkodziła trakcję energetyczną a Zakład Energetyczny zawiadomił policję. Ta z kolei powiadomiła z obowiązku UM. I tu koło się zamyka. Urząd w tej sytuacji mógł zrobić tylko to co zrobił. Ciekawe, że jakoś nikt z was tego nie wie ?... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 6 lipca 2012 o 14:55
No to jak jestesmy przy drzewach i karach z nimi związanych, to mnie wyjątkowo spodobał sie ten artykuł.


Zapłaci 2 miliony za dwa drzewa

Bycie ogrodnikiem to nie lada wyzwanie. Przekonał się o tym mieszkaniec Białogardu, którego niewłaściwa pielęgnacja spowodowała, że dwa drzewa - dąb i klon - obumarły. Z tego powodu będzie on musiał zapłacić 2 miliony złotych kary - informuje Radio Szczecin.
Sam burmistrz miasta, Krzysztof Bagiński, przyznaje, że kara ta jest horrendalnie wysoka, jednak zgodna z prawem. Zastosowano bowiem przepisy z ustawy o ochronie przyrody. Właśnie ten dokument za zaniedbanie zieleni przewiduje tak wysoką karę.
Obydwa drzewa rosły w ogrodzie nieudolnego ogrodnika. Dąb został wyceniony na blisko 1,5 mln zł, a klon na prawie 400 tys. zł.
Kara została zawieszona na 3 lata, a wszystko dlatego, że drzewa poddawane są teraz specjalnej kuracji i istnieje szansa, że uda się je odratować. Gdyby jednak te zabiegi nie przyniosły efektów, ogrodnik będzie zmuszony do zapłaty kary.


http://finanse.wp.pl/kat,119354,title,Zaplaci-2-miliony-za-dwa-drzewa,wid,14313246,wiadomosc.html
Takie absurdalne prawa to chyba tylko w naszym kraju.

Ale jak jest na takie cos prawo, to ciekawe czy Urząd Miasta stanie na wysokości zadania i zgodnie z prawem pociągnie kogos do odpowiedzialności za niewłaściwą pielęgnacje palm. Parę dębów pamięci też im chyba wypadło, to kara za ich zaniedbanie powinna byc zwielokrotniona.
Widzą gdzies, a tego co na ich podwórku sie dzieje nie potrafią dostrzec. i sie zachowują jakby sie nic nie stało , tylko składaja wnioski o wycięcie drzew, które uschły, bo były nieodpowiednio pielęgnowane.


http://finanse.wp.pl/kat,119354,title,Zaplaci-2-miliony-za-dwa-drzewa,wid,14313246,wiadomosc.html
Takie absurdalne prawa to chyba tylko w naszym kraju.

Ale jak jest na takie cos prawo, to ciekawe czy Urząd Miasta stanie na wysokości zadania i zgodnie z prawem pociągnie kogos do odpowiedzialności za niewłaściwą pielęgnacje palm. Parę dębów pamięci też im chyba wypadło, to kara za ich zaniedbanie powinna byc zwielokrotniona.
Widzą gdzies, a tego co na ich podwórku sie dzieje nie potrafią dost... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 13:39
To takie typowe Czubowskie szczekanie. Władza wszystko itd. Zgodnie z prawem topola została ścięta nielegalnie i tyle. Jak ją właściciel ścinał to uszkodział trajce. Zakład zawiadomił policję a ta UM. I tyle matołku.
Avatar
mk / 6 lipca 2012 o 13:37
Wg prawa ta topola została ścięta nielegalnie. Koniec kropka. Takich sytuacji jest wiele i nikt nie robi z powodu topoli problemów. Nikt ! I Burmistrz też. Ale ta topola uszkodziła trakcję energetyczną a Zakład Energetyczny zawiadomił policję. Ta z kolei powiadomiła z obowiązku UM. I tu koło się zamyka. Urząd w tej sytuacji mógł zrobić tylko to co zrobił. Ciekawe, że jakoś nikt z was tego nie wie ??? A matka jakaś taka żwawa mimo przygniecenia. Ale jak jakiś dureń chce dowalić Burmistrzowi to każdą bzdurę wymyśli.
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 10:20
TAK BURMISTRZ WYKARCZOWAŁ PAS LASU PRZY DAWNYM P.K.S I W IMIĘ PAMIĘCI POSADZIŁ 96 DĘBÓW LEPIEJ BY WSADZIŁ 96 KRZACZKÓW MARYCHY TO MŁODZI BY PIELĘGNOWALI NO I NAŁOŻYŁ KARĘ PONAD 18 TYŚ TEŻ KU PAMIĘCI ŻEBY BŁAGAĆ GO POZWOLENIE ŻENADA WŁADZA MOŻE WSZSTKO A OBYWATEL MOŻE TEŻ - CICHO SIEDZIEĆ . Panie Burmistrzu niech Pan nie zapomina że to mieszkańcy Pana wybrali żeby bronił Pan ich interesów i godnie reprezentował a nie robił z nich przestępców i karał PROSZĘ O TYM NIE ZAPOMINAĆ . Pit14
Avatar
Kraśnik to gówno! / 6 lipca 2012 o 00:05
BURMISTRZ WŁODARCZYK - WYSOKI JAK TOPOLA, A GŁUPI JAK FASOLA.
Avatar
fqrw / 5 lipca 2012 o 07:25
Ilość inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Ludzie mnożą się jak króliki, zwłaszcza urzędników przybywa.
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 14:38
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Maras / 9 lipca 2012 o 19:55
Niech ten pan sprobuje pisac do trubunalu stanu w Strassburgu z powolaniem sie na prawa czlowieka, i pisze o odszkodowanie i staraty moralne przez urzad miasta. Tak na 200.000.00 zlotych na poczatek.. Trzeba ukrecic bata na polskich urzednikow, Prawa czlowieka przestrzegana byc musza nawet w dzikim kraju jak w Polsce.. Bezczelne dzialania trzeba zalatwiac krotko, wg prawa Unii Europejskiej... To dziala tylko ze prosci ludzie w Polsce sa nie informowanie o ich prawach....
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 16:34
[quote name='Gość' timestamp='1341574767' post='646299']
To takie typowe Czubowskie szczekanie. Władza wszystko itd. Zgodnie z prawem topola została ścięta nielegalnie i tyle. Jak ją właściciel ścinał to uszkodział trajce. Zakład zawiadomił policję a ta UM. I tyle matołku.
[/quote]CO TO JEST [font=georgia,serif][size=3]TRAJCA ?[/size][/font] I CO USZKODZIAŁ ?! [font=arial,helvetica,sans-serif][font=comic sans ms,cursive][size=5]MATOŁKU? [/size][/font][/font]
[quote name='Gość' timestamp='1341574767' post='646299']
To takie typowe Czubowskie szczekanie. Władza wszystko itd. Zgodnie z prawem topola została ścięta nielegalnie i tyle. Jak ją właściciel ścinał to uszkodział trajce. Zakład zawiadomił policję a ta UM. I tyle matołku.
[/quote]CO TO JEST [font=georgia,serif][size=3]TRAJCA ?[/size][/font] I CO USZKODZIAŁ ?! [font=arial,helvetica,sans-serif][font=comic sans ms,cursive][size=5]MATOŁKU? [/size][/font][/font] rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 16:26
Czyżby "życzliwy" sąsiad się odezwał ?
[quote name='mk' timestamp='1341574640' post='646298']
Wg prawa ta topola została ścięta nielegalnie. Koniec kropka. Takich sytuacji jest wiele i nikt nie robi z powodu topoli problemów. Nikt ! I Burmistrz też. Ale ta topola uszkodziła trakcję energetyczną a Zakład Energetyczny zawiadomił policję. Ta z kolei powiadomiła z obowiązku UM. I tu koło się zamyka. Urząd w tej sytuacji mógł zrobić tylko to co zrobił. Ciekawe, że jakoś nikt z was tego nie wie ??? A matka jakaś taka żwawa mimo przygniecenia. Ale jak jakiś dureń chce dowalić Burmistrzowi to każdą bzdurę wymyśli.
[/quote]Czyżby "życzliwy " sąsiad się odezwał ? , bo żaden reportaż nie mówił o lini elektrycznej ? dowalić burmistrzowi ? On sam sobie dowala , przez nieprzemyślane decyzje
Czyżby "życzliwy" sąsiad się odezwał ?
[quote name='mk' timestamp='1341574640' post='646298']
Wg prawa ta topola została ścięta nielegalnie. Koniec kropka. Takich sytuacji jest wiele i nikt nie robi z powodu topoli problemów. Nikt ! I Burmistrz też. Ale ta topola uszkodziła trakcję energetyczną a Zakład Energetyczny zawiadomił policję. Ta z kolei powiadomiła z obowiązku UM. I tu koło się zamyka. Urząd w tej sytuacji mógł zrobić tylko to co zrobił. Ciekawe, że jakoś nikt z was tego nie wie ?... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 6 lipca 2012 o 14:55
No to jak jestesmy przy drzewach i karach z nimi związanych, to mnie wyjątkowo spodobał sie ten artykuł.


Zapłaci 2 miliony za dwa drzewa

Bycie ogrodnikiem to nie lada wyzwanie. Przekonał się o tym mieszkaniec Białogardu, którego niewłaściwa pielęgnacja spowodowała, że dwa drzewa - dąb i klon - obumarły. Z tego powodu będzie on musiał zapłacić 2 miliony złotych kary - informuje Radio Szczecin.
Sam burmistrz miasta, Krzysztof Bagiński, przyznaje, że kara ta jest horrendalnie wysoka, jednak zgodna z prawem. Zastosowano bowiem przepisy z ustawy o ochronie przyrody. Właśnie ten dokument za zaniedbanie zieleni przewiduje tak wysoką karę.
Obydwa drzewa rosły w ogrodzie nieudolnego ogrodnika. Dąb został wyceniony na blisko 1,5 mln zł, a klon na prawie 400 tys. zł.
Kara została zawieszona na 3 lata, a wszystko dlatego, że drzewa poddawane są teraz specjalnej kuracji i istnieje szansa, że uda się je odratować. Gdyby jednak te zabiegi nie przyniosły efektów, ogrodnik będzie zmuszony do zapłaty kary.


http://finanse.wp.pl/kat,119354,title,Zaplaci-2-miliony-za-dwa-drzewa,wid,14313246,wiadomosc.html
Takie absurdalne prawa to chyba tylko w naszym kraju.

Ale jak jest na takie cos prawo, to ciekawe czy Urząd Miasta stanie na wysokości zadania i zgodnie z prawem pociągnie kogos do odpowiedzialności za niewłaściwą pielęgnacje palm. Parę dębów pamięci też im chyba wypadło, to kara za ich zaniedbanie powinna byc zwielokrotniona.
Widzą gdzies, a tego co na ich podwórku sie dzieje nie potrafią dostrzec. i sie zachowują jakby sie nic nie stało , tylko składaja wnioski o wycięcie drzew, które uschły, bo były nieodpowiednio pielęgnowane.


http://finanse.wp.pl/kat,119354,title,Zaplaci-2-miliony-za-dwa-drzewa,wid,14313246,wiadomosc.html
Takie absurdalne prawa to chyba tylko w naszym kraju.

Ale jak jest na takie cos prawo, to ciekawe czy Urząd Miasta stanie na wysokości zadania i zgodnie z prawem pociągnie kogos do odpowiedzialności za niewłaściwą pielęgnacje palm. Parę dębów pamięci też im chyba wypadło, to kara za ich zaniedbanie powinna byc zwielokrotniona.
Widzą gdzies, a tego co na ich podwórku sie dzieje nie potrafią dost... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 13:39
To takie typowe Czubowskie szczekanie. Władza wszystko itd. Zgodnie z prawem topola została ścięta nielegalnie i tyle. Jak ją właściciel ścinał to uszkodział trajce. Zakład zawiadomił policję a ta UM. I tyle matołku.
Avatar
mk / 6 lipca 2012 o 13:37
Wg prawa ta topola została ścięta nielegalnie. Koniec kropka. Takich sytuacji jest wiele i nikt nie robi z powodu topoli problemów. Nikt ! I Burmistrz też. Ale ta topola uszkodziła trakcję energetyczną a Zakład Energetyczny zawiadomił policję. Ta z kolei powiadomiła z obowiązku UM. I tu koło się zamyka. Urząd w tej sytuacji mógł zrobić tylko to co zrobił. Ciekawe, że jakoś nikt z was tego nie wie ??? A matka jakaś taka żwawa mimo przygniecenia. Ale jak jakiś dureń chce dowalić Burmistrzowi to każdą bzdurę wymyśli.
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 10:20
TAK BURMISTRZ WYKARCZOWAŁ PAS LASU PRZY DAWNYM P.K.S I W IMIĘ PAMIĘCI POSADZIŁ 96 DĘBÓW LEPIEJ BY WSADZIŁ 96 KRZACZKÓW MARYCHY TO MŁODZI BY PIELĘGNOWALI NO I NAŁOŻYŁ KARĘ PONAD 18 TYŚ TEŻ KU PAMIĘCI ŻEBY BŁAGAĆ GO POZWOLENIE ŻENADA WŁADZA MOŻE WSZSTKO A OBYWATEL MOŻE TEŻ - CICHO SIEDZIEĆ . Panie Burmistrzu niech Pan nie zapomina że to mieszkańcy Pana wybrali żeby bronił Pan ich interesów i godnie reprezentował a nie robił z nich przestępców i karał PROSZĘ O TYM NIE ZAPOMINAĆ . Pit14
Avatar
Kraśnik to gówno! / 6 lipca 2012 o 00:05
BURMISTRZ WŁODARCZYK - WYSOKI JAK TOPOLA, A GŁUPI JAK FASOLA.
Avatar
fqrw / 5 lipca 2012 o 07:25
Ilość inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Ludzie mnożą się jak króliki, zwłaszcza urzędników przybywa.