Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 kwietnia 2009 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Słono zapłacą za wybory w Kraśniku

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 22 A A

59 tys. zł muszą oddać państwu członkowie komitetu, który popierał start Piotra Czubińskiego w wyborach na burmistrza Kraśnika trzy lata temu. Złamali przepisy i przegrali w sądzie z komisarzem wyborczym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć ich kandydat został burmistrzem, to sześciu byłych członków Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik” nie będzie miło wspominać wyborów z 2006 r. Od kilku dni dostają wezwania z Urzędu Skarbowego. Mają solidarnie zwrócić 59 tys. zł. To efekt wyroku, jaki zapadł w grudniu ub. roku w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie.

Członkowie komitetu złamali prawo, bo gromadzili pieniądze na kampanię na trzech kontach. A mogli tylko na jednym. Przyjęli też wpłatę 500 zł gotówką, co również jest zabronione. Andrzej Ślaski, komisarz wyborczy w Lublinie, odrzucił sprawozdanie finansowe komitetu i skierował sprawę do sądu.

Prawniczka członków komitetu przekonywała, że Stowarzyszenie "Lubię Kraśnik” tak naprawdę nie istniało, kiedy rejestrowało komitet wyborczy i dlatego członkowie komitetu nie mogą odpowiadać za nieprawidłowości. Mecenas Agnieszka Dycha tłumaczyła: Stowarzyszenie zawiązano w 2005 r. w Club Strefa 51 w Kraśniku, ale żaden z jego członków nie wpłacił składki. Zatem zgodnie z regulaminem przestało działać.

Sędziów, najpierw z Sądu Okręgowego a potem Apelacyjnego, to nie przekonało. Zauważyli m.in., że wbrew deklaracjom o nie istnieniu stowarzyszenie składało deklaracje do urzędu skarbowego. Sąd nie dał się również przekonać, że Komitet Wyborczy miał jeden rachunek, ale z subkontami.

- Kara jest zbyt wysoka w stosunku do przewinienia. Ponieważ orzeczenie sądu jest prawomocne dokonałam już pierwszej wpłaty do US w Kraśniku, ale złożyliśmy też wniosek o kasację wyroku. Mam nadzieję, że ta sprawa znajdzie pomyślne dla nas rozwiązanie - mówi Agnieszka Orzeł-Depta, która należała do komitetu, a teraz jest zastępcą burmistrza i kandydatem PO na europosła. Do zapłaty szykują się też pozostali członkowie "Lubię Kraśnik”, m.in. dyrektorzy miejscowych szkół.

- Kampania burmistrza została rozliczona prawidłowo - stwierdza Zbigniew Nita, rzecznik Piotra Czubińskiego. Orzeł-Depta tłumaczy, że pieniądze na kampanię szefa wpływały na podstawowe konto.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Elita łże / 18 kwietnia 2009 o 08:11
No tak,jeśli ktoś wyraża negatywną opinię o (współ)pracownikach UM Kraśnik,to musi to być pan M.Sz. Nie pomyśleliście,że w Kraśniku jest coraz więcej osób,które z niesmakiem przyglądają się działalności "naszej lokalnej elity"? Może wyślecie ludzi w teren z ankietą np. "Jak oceniam działalność pana Cz. w naszym mieście". Ale nie wyślecie,bo boicie się stanąć ze zwykłymi mieszkańcami oko w oko!!! Po jaką cholerę było topić kasę w zalewie, w którym nie można się kąpać a tylko wybrać na niedzielny poobiedni spacerek jego brzegiem. Po jaką cholerę było topić kasę w g...kupując 2 szaleciki za prawie200 tys. zł? Nic w tym mieście nie można zrobić raz a dobrze!!! Ciągłe poprawki,remonty itp.
No tak,jeśli ktoś wyraża negatywną opinię o (współ)pracownikach UM Kraśnik,to musi to być pan M.Sz. Nie pomyśleliście,że w Kraśniku jest coraz więcej osób,które z niesmakiem przyglądają się działalności "naszej lokalnej elity"? Może wyślecie ludzi w teren z ankietą np. "Jak oceniam działalność pana Cz. w naszym mieście". Ale nie wyślecie,bo boicie się stanąć ze zwykłymi mieszkańcami oko w oko!!! Po jaką cholerę było topić kasę w zalewie, w którym nie można się kąpać a tylko wybrać na niedzielny poobiedni space... rozwiń
Avatar
Mirosław Sznajder / 16 kwietnia 2009 o 14:23
Z tego co czytam, stałem się bohaterem kilku wpisów. Dziękuję red. DW za reakcję. Pragnę jednak wyjaśnić, że ludzkie "nic", nie jest w stanie mnie obrazić. Reakcje tego czegoś są zapewne spowodowane jednym z wpisów w mojej gazecie internetowej. Bohaterami tych wpisów byli ostatnio m.in. Tomasz M., Zbigniew N., Kacper G. i pewna rodzina, wygrywająca przetargi w UM. Czy któraś z tych osób może teraz, tutaj produkuje się? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Może to być oczywiście ktoś inny. Ta wiedza nic nie zmieni w moim życiu. Co myślę o niektórych osobach, i ich działalności publicznej, wyraziłem dobitnie na blogu i to mi wystarcza. Uważam, że wpisy, którymi ktoś próbuje obrazić mnie, dobitnie pokazują jak skuteczna i trafiona jest krytyka w gazecie internetowej.
Serdecznie pozdrawiam ludzi uczciwych, brzydzących się nepotyzmem, wazeliniarstwem i łapownictwem. Ci są zawsze ze mną.
Zachęcam do odwiedzania gazety...
[url="http://dziamber.wordpress.com/"]http://dziamber.wordpress.com/[/url]
Z tego co czytam, stałem się bohaterem kilku wpisów. Dziękuję red. DW za reakcję. Pragnę jednak wyjaśnić, że ludzkie "nic", nie jest w stanie mnie obrazić. Reakcje tego czegoś są zapewne spowodowane jednym z wpisów w mojej gazecie internetowej. Bohaterami tych wpisów byli ostatnio m.in. Tomasz M., Zbigniew N., Kacper G. i pewna rodzina, wygrywająca przetargi w UM. Czy któraś z tych osób może teraz, tutaj produkuje się? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Może to być oczywiście ktoś inny. Ta wiedza nic nie zmieni w moim życiu. Co myślę o... rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 11:46
Ktoś ma bogaty słownik. A ja znam inne słówko z języka polskiego. Ścierwojad. To takie stworzenie, które żywi się ścierwem.

Aha, gdyby ktoś ( wiadomo o kogo chodzi ) poczuł się urażony tym określeniem, to proszę o osobisty kontakt ze mną. Powiem mu to patrząc prosto w oczy.
A mrówkojad, to takie bydle, które żywi się mrówkami. Jakby któryś poczuł się urażony to ...........................
Avatar
online@dziennikwschodni.pl / 16 kwietnia 2009 o 09:59
~gość~ napisał:
'Znowu ten ćwok synajderr. Wyrzutek społeczny. Normalny człowiek na myśl o nim może się wyrzygać. tfu "

"W ystarczy jedna parszywa owca, taki sznajderr i smród na cały Kraśnik. "

"Nie w porteczki, ale na szynajderra. I do tego lejemy moczem. Zgodnie z przenaczeniem, bo jego miejsce jest w kloace.
Podpisano: "Wystraszony" układzik "

"Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić. "


"Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad."

"Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad."


Osoby które czują się obrażone tymi wpisami proszone są o kontakt z redakcją. online@dziennikwschodni.pl <online@dziennikwschodni.pl>


Osoby które czują się obrażone tymi wpisami proszone są o kontakt z redakcją. online@dziennikwschodni.pl <online@dziennikwschodni.pl> rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:39
~gość~ napisał:
Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić.

Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad.
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:30
A.W. napisał:
Myslisz, ze jesteś normalny? Jesteś w błedzie.


Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić.
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:23
A.W. napisał:
co zaburzony układzik? sramy w porteczki?

Nie w porteczki, ale na szynajderra. I do tego lejemy moczem. Zgodnie z przenaczeniem, bo jego miejsce jest w kloace.
Podpisano: "Wystraszony" układzik
Avatar
flak / 16 kwietnia 2009 o 07:31
Gość napisał:
To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem.

I tu się z szanownym przedmówcą nie zgodzę: po 1. jaki "Pan"? toż to zwykły burmistrz i nic więcej! Żeby być Panem, trzeba czegoś więcej niż stanowiska. A on tego "więcej" nie ma!
po 2. "zgodnie z prawem"! Czy aby na pewno? Chyba, że z prawem buszu, bo jak można przeczytać, nie jest to prawo państwa prawa. A wręcz przeciwnie!
po 3. "sumieniem" ! Przecież o tym słowie i jego znaczeniu już dawno w Kraśniku zapomniano.

I tu się z szanownym przedmówcą nie zgodzę: po 1. jaki "Pan"? toż to zwykły burmistrz i nic więcej! Żeby być Panem, trzeba czegoś więcej niż stanowiska. A on tego "więcej" nie ma!
po 2. "zgodnie z prawem"! Czy aby na pewno? Chyba, że z prawem buszu, bo jak można przeczytać, nie jest to prawo państwa prawa. A wręcz przeciwnie!
po 3. "sumieniem" ! Przecież o tym słowie i jego znaczeniu już dawno w Kraśniku zapomniano. rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2009 o 23:52
LK napisał:
Ja bym chciał żeby komisja wyborcza odpowiedziała na takie pytanie. Rok przed wyborami zaczęto wydawać pisemko Lubię Kraśnik (teraz malutkimi literkami dodane słowo MIASTO) za pieniądze urzędu miasta przez GW i KL. Pełno było też banerów LUBIĘ KRAŚNIK CHUCK NORRIS itp, Akcja rozdawania podręczników kupionych za pieniądze miejskie w siateczkach LK. Następnie burmistrz startuje z komitetu wyborczego Lubię Kraśnik. Czy to nie jest finansowanie partii ze środków państwowych? Jest legalne?


To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem.


To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem. rozwiń
Avatar
LK / 15 kwietnia 2009 o 20:25
Ja bym chciał żeby komisja wyborcza odpowiedziała na takie pytanie. Rok przed wyborami zaczęto wydawać pisemko Lubię Kraśnik (teraz malutkimi literkami dodane słowo MIASTO) za pieniądze urzędu miasta przez GW i KL. Pełno było też banerów LUBIĘ KRAŚNIK CHUCK NORRIS itp, Akcja rozdawania podręczników kupionych za pieniądze miejskie w siateczkach LK. Następnie burmistrz startuje z komitetu wyborczego Lubię Kraśnik. Czy to nie jest finansowanie partii ze środków państwowych? Jest legalne?
Avatar
Elita łże / 18 kwietnia 2009 o 08:11
No tak,jeśli ktoś wyraża negatywną opinię o (współ)pracownikach UM Kraśnik,to musi to być pan M.Sz. Nie pomyśleliście,że w Kraśniku jest coraz więcej osób,które z niesmakiem przyglądają się działalności "naszej lokalnej elity"? Może wyślecie ludzi w teren z ankietą np. "Jak oceniam działalność pana Cz. w naszym mieście". Ale nie wyślecie,bo boicie się stanąć ze zwykłymi mieszkańcami oko w oko!!! Po jaką cholerę było topić kasę w zalewie, w którym nie można się kąpać a tylko wybrać na niedzielny poobiedni spacerek jego brzegiem. Po jaką cholerę było topić kasę w g...kupując 2 szaleciki za prawie200 tys. zł? Nic w tym mieście nie można zrobić raz a dobrze!!! Ciągłe poprawki,remonty itp.
No tak,jeśli ktoś wyraża negatywną opinię o (współ)pracownikach UM Kraśnik,to musi to być pan M.Sz. Nie pomyśleliście,że w Kraśniku jest coraz więcej osób,które z niesmakiem przyglądają się działalności "naszej lokalnej elity"? Może wyślecie ludzi w teren z ankietą np. "Jak oceniam działalność pana Cz. w naszym mieście". Ale nie wyślecie,bo boicie się stanąć ze zwykłymi mieszkańcami oko w oko!!! Po jaką cholerę było topić kasę w zalewie, w którym nie można się kąpać a tylko wybrać na niedzielny poobiedni space... rozwiń
Avatar
Mirosław Sznajder / 16 kwietnia 2009 o 14:23
Z tego co czytam, stałem się bohaterem kilku wpisów. Dziękuję red. DW za reakcję. Pragnę jednak wyjaśnić, że ludzkie "nic", nie jest w stanie mnie obrazić. Reakcje tego czegoś są zapewne spowodowane jednym z wpisów w mojej gazecie internetowej. Bohaterami tych wpisów byli ostatnio m.in. Tomasz M., Zbigniew N., Kacper G. i pewna rodzina, wygrywająca przetargi w UM. Czy któraś z tych osób może teraz, tutaj produkuje się? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Może to być oczywiście ktoś inny. Ta wiedza nic nie zmieni w moim życiu. Co myślę o niektórych osobach, i ich działalności publicznej, wyraziłem dobitnie na blogu i to mi wystarcza. Uważam, że wpisy, którymi ktoś próbuje obrazić mnie, dobitnie pokazują jak skuteczna i trafiona jest krytyka w gazecie internetowej.
Serdecznie pozdrawiam ludzi uczciwych, brzydzących się nepotyzmem, wazeliniarstwem i łapownictwem. Ci są zawsze ze mną.
Zachęcam do odwiedzania gazety...
[url="http://dziamber.wordpress.com/"]http://dziamber.wordpress.com/[/url]
Z tego co czytam, stałem się bohaterem kilku wpisów. Dziękuję red. DW za reakcję. Pragnę jednak wyjaśnić, że ludzkie "nic", nie jest w stanie mnie obrazić. Reakcje tego czegoś są zapewne spowodowane jednym z wpisów w mojej gazecie internetowej. Bohaterami tych wpisów byli ostatnio m.in. Tomasz M., Zbigniew N., Kacper G. i pewna rodzina, wygrywająca przetargi w UM. Czy któraś z tych osób może teraz, tutaj produkuje się? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Może to być oczywiście ktoś inny. Ta wiedza nic nie zmieni w moim życiu. Co myślę o... rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 11:46
Ktoś ma bogaty słownik. A ja znam inne słówko z języka polskiego. Ścierwojad. To takie stworzenie, które żywi się ścierwem.

Aha, gdyby ktoś ( wiadomo o kogo chodzi ) poczuł się urażony tym określeniem, to proszę o osobisty kontakt ze mną. Powiem mu to patrząc prosto w oczy.
A mrówkojad, to takie bydle, które żywi się mrówkami. Jakby któryś poczuł się urażony to ...........................
Avatar
online@dziennikwschodni.pl / 16 kwietnia 2009 o 09:59
~gość~ napisał:
'Znowu ten ćwok synajderr. Wyrzutek społeczny. Normalny człowiek na myśl o nim może się wyrzygać. tfu "

"W ystarczy jedna parszywa owca, taki sznajderr i smród na cały Kraśnik. "

"Nie w porteczki, ale na szynajderra. I do tego lejemy moczem. Zgodnie z przenaczeniem, bo jego miejsce jest w kloace.
Podpisano: "Wystraszony" układzik "

"Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić. "


"Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad."

"Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad."


Osoby które czują się obrażone tymi wpisami proszone są o kontakt z redakcją. online@dziennikwschodni.pl <online@dziennikwschodni.pl>


Osoby które czują się obrażone tymi wpisami proszone są o kontakt z redakcją. online@dziennikwschodni.pl <online@dziennikwschodni.pl> rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:39
~gość~ napisał:
Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić.

Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad.
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:30
A.W. napisał:
Myslisz, ze jesteś normalny? Jesteś w błedzie.


Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić.
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:23
A.W. napisał:
co zaburzony układzik? sramy w porteczki?

Nie w porteczki, ale na szynajderra. I do tego lejemy moczem. Zgodnie z przenaczeniem, bo jego miejsce jest w kloace.
Podpisano: "Wystraszony" układzik
Avatar
flak / 16 kwietnia 2009 o 07:31
Gość napisał:
To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem.

I tu się z szanownym przedmówcą nie zgodzę: po 1. jaki "Pan"? toż to zwykły burmistrz i nic więcej! Żeby być Panem, trzeba czegoś więcej niż stanowiska. A on tego "więcej" nie ma!
po 2. "zgodnie z prawem"! Czy aby na pewno? Chyba, że z prawem buszu, bo jak można przeczytać, nie jest to prawo państwa prawa. A wręcz przeciwnie!
po 3. "sumieniem" ! Przecież o tym słowie i jego znaczeniu już dawno w Kraśniku zapomniano.

I tu się z szanownym przedmówcą nie zgodzę: po 1. jaki "Pan"? toż to zwykły burmistrz i nic więcej! Żeby być Panem, trzeba czegoś więcej niż stanowiska. A on tego "więcej" nie ma!
po 2. "zgodnie z prawem"! Czy aby na pewno? Chyba, że z prawem buszu, bo jak można przeczytać, nie jest to prawo państwa prawa. A wręcz przeciwnie!
po 3. "sumieniem" ! Przecież o tym słowie i jego znaczeniu już dawno w Kraśniku zapomniano. rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2009 o 23:52
LK napisał:
Ja bym chciał żeby komisja wyborcza odpowiedziała na takie pytanie. Rok przed wyborami zaczęto wydawać pisemko Lubię Kraśnik (teraz malutkimi literkami dodane słowo MIASTO) za pieniądze urzędu miasta przez GW i KL. Pełno było też banerów LUBIĘ KRAŚNIK CHUCK NORRIS itp, Akcja rozdawania podręczników kupionych za pieniądze miejskie w siateczkach LK. Następnie burmistrz startuje z komitetu wyborczego Lubię Kraśnik. Czy to nie jest finansowanie partii ze środków państwowych? Jest legalne?


To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem.


To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem. rozwiń
Avatar
LK / 15 kwietnia 2009 o 20:25
Ja bym chciał żeby komisja wyborcza odpowiedziała na takie pytanie. Rok przed wyborami zaczęto wydawać pisemko Lubię Kraśnik (teraz malutkimi literkami dodane słowo MIASTO) za pieniądze urzędu miasta przez GW i KL. Pełno było też banerów LUBIĘ KRAŚNIK CHUCK NORRIS itp, Akcja rozdawania podręczników kupionych za pieniądze miejskie w siateczkach LK. Następnie burmistrz startuje z komitetu wyborczego Lubię Kraśnik. Czy to nie jest finansowanie partii ze środków państwowych? Jest legalne?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy właściciel pedetu szykuje się do rozbiórki. Czy zburzy dom towarowy?
galeria

Nowy właściciel pedetu szykuje się do rozbiórki. Czy zburzy dom towarowy? 0 0

Lubelski przedsiębiorca szykuje się do wyburzenia budynków stojących obok pedetu. Do Urzędu Miasta złożył wnioski o pozwolenie na rozbiórkę. Nie ma jednak mowy o burzeniu domu towarowego, który wcale nie musi być zrównany z ziemią. Miejska uchwała pozwala wkomponować go w nową zabudowę

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość 18 13

Zakończyły się postępowania dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy z puławskiej komendy, którzy w kwietniu tego roku zabronili swoim podwładnym stosowania pouczeń. Kazali wlepiać kierowcom mandaty. Szef miejscowej drogówki oraz zastępca komendanta otrzymali „ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby”.

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy
galeria
film

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy 102 41

Sala konferencyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach w poniedziałek pękała w szwach. Na spotkanie Klubu Obywatelskiego z Lechem Wałęsą przyszli głównie sympatycy opozycji. Były prezydent zachęcał do organizowania się, żeby "demokratycznie" zmienić rząd

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy 5 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Na zakończenie rozgrywek rezerwy Azotów Puławy pokonały Glorię Katowice i zakończyły sezon na pierwszym miejscu w swojej grupie

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki 250 46

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. Ok. 150 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Jedni mówią o epidemii, drudzy o sporze płacowym z dyrekcją

Ceny paliw ostro w górę.  Przez "premię strachu"?

Ceny paliw ostro w górę. Przez "premię strachu"? 45 7

Przez rok ceny ropy Brent wzrosły o 61 proc., a benzyna 95 z PKN Orlen podrożała o 11 proc. – poinformował członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty 0 1

Na początku wakacji Muzeum Południowego Podlasia zamknie swój budynek główny. Ma to związek z remontem

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina 2 6

Prawie 40 tys. osób dotyczy poniedziałkowa decyzja Urzędu Miasta, który unieważnił przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego. Ratusz odrzucił ofertę jedynej firmy gotowej obsługiwać te dzielnice. Umowa z obecnym wykonawcą usługi wygasa 30 czerwca

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma 22 5

Towarzystwo Jana Karskiego i Urząd Miasta Chełm uroczyście uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Mordechaja Zygielbojma.

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł 1 0

Prawie 60 tys. zł oszczędzi na remoncie Sąd Apelacyjny dzięki użyciu rozbiórkowego materiału

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę
galeria

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę 0 2

22-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak potrąciła ją śmieciarka.

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież"

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież" 16 3

We wsi Mateuszowo (gm. Dubienka) z kapliczki wystawionej na prywatnej posesji zniknęła figurka Matki Boskiej. Zbulwersowani mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że złodziej się opamięta i zwróci to, co było ważne dla całej społeczności

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką 4 4

Lada dzień rozpocznie się budowa ul. Kusocińskiego. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą -Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina. Prace przy nowej drodze liczącej blisko 2 kilometry mają potrwać do października 2020 r.

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów 0 5

Jeszcze w tym roku ma stanąć budynek nowych Warsztatów Szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Na przyszły rok zostały zaplanowane zaś prace wykończeniowe i wyposażenie w sprzęt do nauki zawodów. W poniedziałek na miejscu, gdzie ma stanąć hala władze powiatu kraśnickiego podpisały umowę z wykonawcą

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS 5 2

W weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. Z imprezy w Łodzi w dobrych humorach wracały przede wszystkim zawodniczki AZS UMCS: Malwina Kopron, Karolina Kołeczek i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.