Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 kwietnia 2009 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Słono zapłacą za wybory w Kraśniku

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 22 A A

59 tys. zł muszą oddać państwu członkowie komitetu, który popierał start Piotra Czubińskiego w wyborach na burmistrza Kraśnika trzy lata temu. Złamali przepisy i przegrali w sądzie z komisarzem wyborczym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć ich kandydat został burmistrzem, to sześciu byłych członków Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik” nie będzie miło wspominać wyborów z 2006 r. Od kilku dni dostają wezwania z Urzędu Skarbowego. Mają solidarnie zwrócić 59 tys. zł. To efekt wyroku, jaki zapadł w grudniu ub. roku w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie.

Członkowie komitetu złamali prawo, bo gromadzili pieniądze na kampanię na trzech kontach. A mogli tylko na jednym. Przyjęli też wpłatę 500 zł gotówką, co również jest zabronione. Andrzej Ślaski, komisarz wyborczy w Lublinie, odrzucił sprawozdanie finansowe komitetu i skierował sprawę do sądu.

Prawniczka członków komitetu przekonywała, że Stowarzyszenie "Lubię Kraśnik” tak naprawdę nie istniało, kiedy rejestrowało komitet wyborczy i dlatego członkowie komitetu nie mogą odpowiadać za nieprawidłowości. Mecenas Agnieszka Dycha tłumaczyła: Stowarzyszenie zawiązano w 2005 r. w Club Strefa 51 w Kraśniku, ale żaden z jego członków nie wpłacił składki. Zatem zgodnie z regulaminem przestało działać.

Sędziów, najpierw z Sądu Okręgowego a potem Apelacyjnego, to nie przekonało. Zauważyli m.in., że wbrew deklaracjom o nie istnieniu stowarzyszenie składało deklaracje do urzędu skarbowego. Sąd nie dał się również przekonać, że Komitet Wyborczy miał jeden rachunek, ale z subkontami.

- Kara jest zbyt wysoka w stosunku do przewinienia. Ponieważ orzeczenie sądu jest prawomocne dokonałam już pierwszej wpłaty do US w Kraśniku, ale złożyliśmy też wniosek o kasację wyroku. Mam nadzieję, że ta sprawa znajdzie pomyślne dla nas rozwiązanie - mówi Agnieszka Orzeł-Depta, która należała do komitetu, a teraz jest zastępcą burmistrza i kandydatem PO na europosła. Do zapłaty szykują się też pozostali członkowie "Lubię Kraśnik”, m.in. dyrektorzy miejscowych szkół.

- Kampania burmistrza została rozliczona prawidłowo - stwierdza Zbigniew Nita, rzecznik Piotra Czubińskiego. Orzeł-Depta tłumaczy, że pieniądze na kampanię szefa wpływały na podstawowe konto.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Elita łże / 18 kwietnia 2009 o 08:11
No tak,jeśli ktoś wyraża negatywną opinię o (współ)pracownikach UM Kraśnik,to musi to być pan M.Sz. Nie pomyśleliście,że w Kraśniku jest coraz więcej osób,które z niesmakiem przyglądają się działalności "naszej lokalnej elity"? Może wyślecie ludzi w teren z ankietą np. "Jak oceniam działalność pana Cz. w naszym mieście". Ale nie wyślecie,bo boicie się stanąć ze zwykłymi mieszkańcami oko w oko!!! Po jaką cholerę było topić kasę w zalewie, w którym nie można się kąpać a tylko wybrać na niedzielny poobiedni spacerek jego brzegiem. Po jaką cholerę było topić kasę w g...kupując 2 szaleciki za prawie200 tys. zł? Nic w tym mieście nie można zrobić raz a dobrze!!! Ciągłe poprawki,remonty itp.
No tak,jeśli ktoś wyraża negatywną opinię o (współ)pracownikach UM Kraśnik,to musi to być pan M.Sz. Nie pomyśleliście,że w Kraśniku jest coraz więcej osób,które z niesmakiem przyglądają się działalności "naszej lokalnej elity"? Może wyślecie ludzi w teren z ankietą np. "Jak oceniam działalność pana Cz. w naszym mieście". Ale nie wyślecie,bo boicie się stanąć ze zwykłymi mieszkańcami oko w oko!!! Po jaką cholerę było topić kasę w zalewie, w którym nie można się kąpać a tylko wybrać na niedzielny poobiedni space... rozwiń
Avatar
Mirosław Sznajder / 16 kwietnia 2009 o 14:23
Z tego co czytam, stałem się bohaterem kilku wpisów. Dziękuję red. DW za reakcję. Pragnę jednak wyjaśnić, że ludzkie "nic", nie jest w stanie mnie obrazić. Reakcje tego czegoś są zapewne spowodowane jednym z wpisów w mojej gazecie internetowej. Bohaterami tych wpisów byli ostatnio m.in. Tomasz M., Zbigniew N., Kacper G. i pewna rodzina, wygrywająca przetargi w UM. Czy któraś z tych osób może teraz, tutaj produkuje się? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Może to być oczywiście ktoś inny. Ta wiedza nic nie zmieni w moim życiu. Co myślę o niektórych osobach, i ich działalności publicznej, wyraziłem dobitnie na blogu i to mi wystarcza. Uważam, że wpisy, którymi ktoś próbuje obrazić mnie, dobitnie pokazują jak skuteczna i trafiona jest krytyka w gazecie internetowej.
Serdecznie pozdrawiam ludzi uczciwych, brzydzących się nepotyzmem, wazeliniarstwem i łapownictwem. Ci są zawsze ze mną.
Zachęcam do odwiedzania gazety...
[url="http://dziamber.wordpress.com/"]http://dziamber.wordpress.com/[/url]
Z tego co czytam, stałem się bohaterem kilku wpisów. Dziękuję red. DW za reakcję. Pragnę jednak wyjaśnić, że ludzkie "nic", nie jest w stanie mnie obrazić. Reakcje tego czegoś są zapewne spowodowane jednym z wpisów w mojej gazecie internetowej. Bohaterami tych wpisów byli ostatnio m.in. Tomasz M., Zbigniew N., Kacper G. i pewna rodzina, wygrywająca przetargi w UM. Czy któraś z tych osób może teraz, tutaj produkuje się? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Może to być oczywiście ktoś inny. Ta wiedza nic nie zmieni w moim życiu. Co myślę o... rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 11:46
Ktoś ma bogaty słownik. A ja znam inne słówko z języka polskiego. Ścierwojad. To takie stworzenie, które żywi się ścierwem.

Aha, gdyby ktoś ( wiadomo o kogo chodzi ) poczuł się urażony tym określeniem, to proszę o osobisty kontakt ze mną. Powiem mu to patrząc prosto w oczy.
A mrówkojad, to takie bydle, które żywi się mrówkami. Jakby któryś poczuł się urażony to ...........................
Avatar
online@dziennikwschodni.pl / 16 kwietnia 2009 o 09:59
~gość~ napisał:
'Znowu ten ćwok synajderr. Wyrzutek społeczny. Normalny człowiek na myśl o nim może się wyrzygać. tfu "

"W ystarczy jedna parszywa owca, taki sznajderr i smród na cały Kraśnik. "

"Nie w porteczki, ale na szynajderra. I do tego lejemy moczem. Zgodnie z przenaczeniem, bo jego miejsce jest w kloace.
Podpisano: "Wystraszony" układzik "

"Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić. "


"Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad."

"Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad."


Osoby które czują się obrażone tymi wpisami proszone są o kontakt z redakcją. online@dziennikwschodni.pl <online@dziennikwschodni.pl>


Osoby które czują się obrażone tymi wpisami proszone są o kontakt z redakcją. online@dziennikwschodni.pl <online@dziennikwschodni.pl> rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:39
~gość~ napisał:
Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić.

Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad.
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:30
A.W. napisał:
Myslisz, ze jesteś normalny? Jesteś w błedzie.


Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić.
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:23
A.W. napisał:
co zaburzony układzik? sramy w porteczki?

Nie w porteczki, ale na szynajderra. I do tego lejemy moczem. Zgodnie z przenaczeniem, bo jego miejsce jest w kloace.
Podpisano: "Wystraszony" układzik
Avatar
flak / 16 kwietnia 2009 o 07:31
Gość napisał:
To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem.

I tu się z szanownym przedmówcą nie zgodzę: po 1. jaki "Pan"? toż to zwykły burmistrz i nic więcej! Żeby być Panem, trzeba czegoś więcej niż stanowiska. A on tego "więcej" nie ma!
po 2. "zgodnie z prawem"! Czy aby na pewno? Chyba, że z prawem buszu, bo jak można przeczytać, nie jest to prawo państwa prawa. A wręcz przeciwnie!
po 3. "sumieniem" ! Przecież o tym słowie i jego znaczeniu już dawno w Kraśniku zapomniano.

I tu się z szanownym przedmówcą nie zgodzę: po 1. jaki "Pan"? toż to zwykły burmistrz i nic więcej! Żeby być Panem, trzeba czegoś więcej niż stanowiska. A on tego "więcej" nie ma!
po 2. "zgodnie z prawem"! Czy aby na pewno? Chyba, że z prawem buszu, bo jak można przeczytać, nie jest to prawo państwa prawa. A wręcz przeciwnie!
po 3. "sumieniem" ! Przecież o tym słowie i jego znaczeniu już dawno w Kraśniku zapomniano. rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2009 o 23:52
LK napisał:
Ja bym chciał żeby komisja wyborcza odpowiedziała na takie pytanie. Rok przed wyborami zaczęto wydawać pisemko Lubię Kraśnik (teraz malutkimi literkami dodane słowo MIASTO) za pieniądze urzędu miasta przez GW i KL. Pełno było też banerów LUBIĘ KRAŚNIK CHUCK NORRIS itp, Akcja rozdawania podręczników kupionych za pieniądze miejskie w siateczkach LK. Następnie burmistrz startuje z komitetu wyborczego Lubię Kraśnik. Czy to nie jest finansowanie partii ze środków państwowych? Jest legalne?


To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem.


To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem. rozwiń
Avatar
LK / 15 kwietnia 2009 o 20:25
Ja bym chciał żeby komisja wyborcza odpowiedziała na takie pytanie. Rok przed wyborami zaczęto wydawać pisemko Lubię Kraśnik (teraz malutkimi literkami dodane słowo MIASTO) za pieniądze urzędu miasta przez GW i KL. Pełno było też banerów LUBIĘ KRAŚNIK CHUCK NORRIS itp, Akcja rozdawania podręczników kupionych za pieniądze miejskie w siateczkach LK. Następnie burmistrz startuje z komitetu wyborczego Lubię Kraśnik. Czy to nie jest finansowanie partii ze środków państwowych? Jest legalne?
Avatar
Elita łże / 18 kwietnia 2009 o 08:11
No tak,jeśli ktoś wyraża negatywną opinię o (współ)pracownikach UM Kraśnik,to musi to być pan M.Sz. Nie pomyśleliście,że w Kraśniku jest coraz więcej osób,które z niesmakiem przyglądają się działalności "naszej lokalnej elity"? Może wyślecie ludzi w teren z ankietą np. "Jak oceniam działalność pana Cz. w naszym mieście". Ale nie wyślecie,bo boicie się stanąć ze zwykłymi mieszkańcami oko w oko!!! Po jaką cholerę było topić kasę w zalewie, w którym nie można się kąpać a tylko wybrać na niedzielny poobiedni spacerek jego brzegiem. Po jaką cholerę było topić kasę w g...kupując 2 szaleciki za prawie200 tys. zł? Nic w tym mieście nie można zrobić raz a dobrze!!! Ciągłe poprawki,remonty itp.
No tak,jeśli ktoś wyraża negatywną opinię o (współ)pracownikach UM Kraśnik,to musi to być pan M.Sz. Nie pomyśleliście,że w Kraśniku jest coraz więcej osób,które z niesmakiem przyglądają się działalności "naszej lokalnej elity"? Może wyślecie ludzi w teren z ankietą np. "Jak oceniam działalność pana Cz. w naszym mieście". Ale nie wyślecie,bo boicie się stanąć ze zwykłymi mieszkańcami oko w oko!!! Po jaką cholerę było topić kasę w zalewie, w którym nie można się kąpać a tylko wybrać na niedzielny poobiedni space... rozwiń
Avatar
Mirosław Sznajder / 16 kwietnia 2009 o 14:23
Z tego co czytam, stałem się bohaterem kilku wpisów. Dziękuję red. DW za reakcję. Pragnę jednak wyjaśnić, że ludzkie "nic", nie jest w stanie mnie obrazić. Reakcje tego czegoś są zapewne spowodowane jednym z wpisów w mojej gazecie internetowej. Bohaterami tych wpisów byli ostatnio m.in. Tomasz M., Zbigniew N., Kacper G. i pewna rodzina, wygrywająca przetargi w UM. Czy któraś z tych osób może teraz, tutaj produkuje się? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Może to być oczywiście ktoś inny. Ta wiedza nic nie zmieni w moim życiu. Co myślę o niektórych osobach, i ich działalności publicznej, wyraziłem dobitnie na blogu i to mi wystarcza. Uważam, że wpisy, którymi ktoś próbuje obrazić mnie, dobitnie pokazują jak skuteczna i trafiona jest krytyka w gazecie internetowej.
Serdecznie pozdrawiam ludzi uczciwych, brzydzących się nepotyzmem, wazeliniarstwem i łapownictwem. Ci są zawsze ze mną.
Zachęcam do odwiedzania gazety...
[url="http://dziamber.wordpress.com/"]http://dziamber.wordpress.com/[/url]
Z tego co czytam, stałem się bohaterem kilku wpisów. Dziękuję red. DW za reakcję. Pragnę jednak wyjaśnić, że ludzkie "nic", nie jest w stanie mnie obrazić. Reakcje tego czegoś są zapewne spowodowane jednym z wpisów w mojej gazecie internetowej. Bohaterami tych wpisów byli ostatnio m.in. Tomasz M., Zbigniew N., Kacper G. i pewna rodzina, wygrywająca przetargi w UM. Czy któraś z tych osób może teraz, tutaj produkuje się? Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Może to być oczywiście ktoś inny. Ta wiedza nic nie zmieni w moim życiu. Co myślę o... rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 11:46
Ktoś ma bogaty słownik. A ja znam inne słówko z języka polskiego. Ścierwojad. To takie stworzenie, które żywi się ścierwem.

Aha, gdyby ktoś ( wiadomo o kogo chodzi ) poczuł się urażony tym określeniem, to proszę o osobisty kontakt ze mną. Powiem mu to patrząc prosto w oczy.
A mrówkojad, to takie bydle, które żywi się mrówkami. Jakby któryś poczuł się urażony to ...........................
Avatar
online@dziennikwschodni.pl / 16 kwietnia 2009 o 09:59
~gość~ napisał:
'Znowu ten ćwok synajderr. Wyrzutek społeczny. Normalny człowiek na myśl o nim może się wyrzygać. tfu "

"W ystarczy jedna parszywa owca, taki sznajderr i smród na cały Kraśnik. "

"Nie w porteczki, ale na szynajderra. I do tego lejemy moczem. Zgodnie z przenaczeniem, bo jego miejsce jest w kloace.
Podpisano: "Wystraszony" układzik "

"Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić. "


"Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad."

"Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad."


Osoby które czują się obrażone tymi wpisami proszone są o kontakt z redakcją. online@dziennikwschodni.pl <online@dziennikwschodni.pl>


Osoby które czują się obrażone tymi wpisami proszone są o kontakt z redakcją. online@dziennikwschodni.pl <online@dziennikwschodni.pl> rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:39
~gość~ napisał:
Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić.

Jak ktoś żywi się gównem, to zasłużenie można mówić o nim gównojad.
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:30
A.W. napisał:
Myslisz, ze jesteś normalny? Jesteś w błedzie.


Jak będziecie przechodzić obok synajderra to powąchajcie go. Śmierdzi gównem. Ale jak się ciągle bełta w smrodzie, to nie ma co się dziwić.
Avatar
~gość~ / 16 kwietnia 2009 o 09:23
A.W. napisał:
co zaburzony układzik? sramy w porteczki?

Nie w porteczki, ale na szynajderra. I do tego lejemy moczem. Zgodnie z przenaczeniem, bo jego miejsce jest w kloace.
Podpisano: "Wystraszony" układzik
Avatar
flak / 16 kwietnia 2009 o 07:31
Gość napisał:
To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem.

I tu się z szanownym przedmówcą nie zgodzę: po 1. jaki "Pan"? toż to zwykły burmistrz i nic więcej! Żeby być Panem, trzeba czegoś więcej niż stanowiska. A on tego "więcej" nie ma!
po 2. "zgodnie z prawem"! Czy aby na pewno? Chyba, że z prawem buszu, bo jak można przeczytać, nie jest to prawo państwa prawa. A wręcz przeciwnie!
po 3. "sumieniem" ! Przecież o tym słowie i jego znaczeniu już dawno w Kraśniku zapomniano.

I tu się z szanownym przedmówcą nie zgodzę: po 1. jaki "Pan"? toż to zwykły burmistrz i nic więcej! Żeby być Panem, trzeba czegoś więcej niż stanowiska. A on tego "więcej" nie ma!
po 2. "zgodnie z prawem"! Czy aby na pewno? Chyba, że z prawem buszu, bo jak można przeczytać, nie jest to prawo państwa prawa. A wręcz przeciwnie!
po 3. "sumieniem" ! Przecież o tym słowie i jego znaczeniu już dawno w Kraśniku zapomniano. rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2009 o 23:52
LK napisał:
Ja bym chciał żeby komisja wyborcza odpowiedziała na takie pytanie. Rok przed wyborami zaczęto wydawać pisemko Lubię Kraśnik (teraz malutkimi literkami dodane słowo MIASTO) za pieniądze urzędu miasta przez GW i KL. Pełno było też banerów LUBIĘ KRAŚNIK CHUCK NORRIS itp, Akcja rozdawania podręczników kupionych za pieniądze miejskie w siateczkach LK. Następnie burmistrz startuje z komitetu wyborczego Lubię Kraśnik. Czy to nie jest finansowanie partii ze środków państwowych? Jest legalne?


To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem.


To jest profesjonalnie prowadzona kampania.Nie na darmo Pan Czubiński studiował pijar.I nie po to organizuje największy w Polsce zjazd pijarowców aby ponieść klęskę.Wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach,zgodnie z prawem i sumieniem. rozwiń
Avatar
LK / 15 kwietnia 2009 o 20:25
Ja bym chciał żeby komisja wyborcza odpowiedziała na takie pytanie. Rok przed wyborami zaczęto wydawać pisemko Lubię Kraśnik (teraz malutkimi literkami dodane słowo MIASTO) za pieniądze urzędu miasta przez GW i KL. Pełno było też banerów LUBIĘ KRAŚNIK CHUCK NORRIS itp, Akcja rozdawania podręczników kupionych za pieniądze miejskie w siateczkach LK. Następnie burmistrz startuje z komitetu wyborczego Lubię Kraśnik. Czy to nie jest finansowanie partii ze środków państwowych? Jest legalne?