czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Kraśnik

Sondaż: Kraśnik boi się bezrobocia i alkoholizmu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2011, 20:41

Specjaliści od leczenia uzależnień przyznają, że trafiają do nich coraz młodsi ludzie (Dorota Awiork
Specjaliści od leczenia uzależnień przyznają, że trafiają do nich coraz młodsi ludzie (Dorota Awiork

Uczniowie z Kraśnika po raz pierwszy pili alkohol w wieku 13–15 lat. Po raz pierwszy upili się z kolegą lub rodzicem. Takie są wyniki badania, które zlecił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku.

Ankieterzy pytali mieszkańców Kraśnika m.in. o ich uzależnienia. Ankieta dotyczyła m.in. ważnych dla mieszkańców Kraśnika problemów społecznych. Dorośli wymieniali najczęściej bezrobocie (52 proc.) i alkoholizm (51 proc.) Na trzecim miejscu znalazły się narkomania i zubożenie społeczeństwa (po 33 proc.).

Uczniowie kraśnickich szkół przyznają, że po alkohol sięgnęli już w wieku 13–15 lat. Takiej odpowiedzi udzieliło 56 proc. uczniów III klasy gimnazjum i 53 proc. uczniów II klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Młodzi ludzie przyznają również, że po raz pierwszy upili się z kolegą (72 proc. wskazań).

Na drugim miejscu wymieniali… rodzica (11 proc. odpowiedzi).Niepokojącym zjawiskiem jest to, że alkohol – zwykle jest to piwo – stanowi dla młodych ludzi ucieczkę od problemów i nudy. Znaczna część młodzieży przyznaje jednak, że jest to chęć zabawienia się – 53 proc. badanych. Z kolei 36 proc. stwierdza, że pije, bo jest do tego namawiana przez innych.

Osobami, które mają problemy m.in. z alkoholem czy narkotykami, zajmują się terapeuci z ośrodka uzależnień. Specjaliści przyznają, że trafiają do nich coraz młodsi ludzie. – Najmłodszy zarejestrowany u nas pacjent miał 14 lat – wyjaśnia Grzegorz Baran, dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Terapii Uzależnień w Kraśniku. – Niedawno zgłosiła się do nas matka z dwoma synami. Jeden z chłopców chodzi do 2 klasy gimnazjum, drugi do 3. Obaj palą papierosy. Nadużywają też alkoholu.

Według danych Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kraśniku w 2009 roku na leczenie odwykowe zgłoszono 97 osób, zaś do października 2010 r. – 65 osób.

Badania, wykonane przez firmę "Ekspertyzy-Edukacja-Terapia Ekster”, przeprowadzono w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Objęci nimi byli zarówno uczniowie kraśnickich szkół, jak też osoby dorosłe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mrówa
mrówa
pitbul
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mrówa
mrówa (10 stycznia 2011 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mamy MOPS,kluby AA ,ba nawet przez 14 lat był Burmistrz Piotr Czubiński, króry posiadał władzę ,więc nie mieszaj w to "uzdrowienia".Czekaj, aż KTV wyemituje program na zlecenie(może kasę) MOPS i Pani dyrektor Opoka będzie usprawiedliwiona i mąż przyniesie jej wypłatę.Oczywiście wznisą toast"wypijmy za błedy"(samousprawiedliwienie),są dorośli,mają prace,więc artykuł ich ie dotyczy.
Rozwiń
mrówa
mrówa (10 stycznia 2011 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pitbul' timestamp='1294668643' post='420231']
Mamy Uzdrowiciela to Kraśnik przetrwa Może Sanatorium wybuduje dla tych pijaczków
[/quote]
Rozwiń
pitbul
pitbul (10 stycznia 2011 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mamy Uzdrowiciela to Kraśnik przetrwa Może Sanatorium wybuduje dla tych pijaczków
Rozwiń
Max
Max (10 stycznia 2011 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzisiaj tylko Kraśnik,ale następnie będzie Lublin i cały kraj.Nasz rząd jest do d...y wszystko odda obcemu kapitałowi.Swojego zniszczyć,a obcemu pomagać to jest motto naszego rządu.Niech zredukują etaty administracyjne,wypłaty oraz premie od razu w Polsce będzie lepiej.I na koniec jedna zasadnicza rada niech każdy robi to co umie,a głąbolotów to do gnoju,a nie do władzy . Pa
Rozwiń
asg
asg (10 stycznia 2011 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
super to niech podnisoa ceny alkocholu!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!