poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraśnik

Sondaż: Kraśnik boi się bezrobocia i alkoholizmu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2011, 20:41

Specjaliści od leczenia uzależnień przyznają, że trafiają do nich coraz młodsi ludzie (Dorota Awiork
Specjaliści od leczenia uzależnień przyznają, że trafiają do nich coraz młodsi ludzie (Dorota Awiork

Uczniowie z Kraśnika po raz pierwszy pili alkohol w wieku 13–15 lat. Po raz pierwszy upili się z kolegą lub rodzicem. Takie są wyniki badania, które zlecił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku.

Ankieterzy pytali mieszkańców Kraśnika m.in. o ich uzależnienia. Ankieta dotyczyła m.in. ważnych dla mieszkańców Kraśnika problemów społecznych. Dorośli wymieniali najczęściej bezrobocie (52 proc.) i alkoholizm (51 proc.) Na trzecim miejscu znalazły się narkomania i zubożenie społeczeństwa (po 33 proc.).

Uczniowie kraśnickich szkół przyznają, że po alkohol sięgnęli już w wieku 13–15 lat. Takiej odpowiedzi udzieliło 56 proc. uczniów III klasy gimnazjum i 53 proc. uczniów II klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Młodzi ludzie przyznają również, że po raz pierwszy upili się z kolegą (72 proc. wskazań).

Na drugim miejscu wymieniali… rodzica (11 proc. odpowiedzi).Niepokojącym zjawiskiem jest to, że alkohol – zwykle jest to piwo – stanowi dla młodych ludzi ucieczkę od problemów i nudy. Znaczna część młodzieży przyznaje jednak, że jest to chęć zabawienia się – 53 proc. badanych. Z kolei 36 proc. stwierdza, że pije, bo jest do tego namawiana przez innych.

Osobami, które mają problemy m.in. z alkoholem czy narkotykami, zajmują się terapeuci z ośrodka uzależnień. Specjaliści przyznają, że trafiają do nich coraz młodsi ludzie. – Najmłodszy zarejestrowany u nas pacjent miał 14 lat – wyjaśnia Grzegorz Baran, dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Terapii Uzależnień w Kraśniku. – Niedawno zgłosiła się do nas matka z dwoma synami. Jeden z chłopców chodzi do 2 klasy gimnazjum, drugi do 3. Obaj palą papierosy. Nadużywają też alkoholu.

Według danych Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kraśniku w 2009 roku na leczenie odwykowe zgłoszono 97 osób, zaś do października 2010 r. – 65 osób.

Badania, wykonane przez firmę "Ekspertyzy-Edukacja-Terapia Ekster”, przeprowadzono w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Objęci nimi byli zarówno uczniowie kraśnickich szkół, jak też osoby dorosłe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mrówa
mrówa
pitbul
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mrówa
mrówa (10 stycznia 2011 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mamy MOPS,kluby AA ,ba nawet przez 14 lat był Burmistrz Piotr Czubiński, króry posiadał władzę ,więc nie mieszaj w to "uzdrowienia".Czekaj, aż KTV wyemituje program na zlecenie(może kasę) MOPS i Pani dyrektor Opoka będzie usprawiedliwiona i mąż przyniesie jej wypłatę.Oczywiście wznisą toast"wypijmy za błedy"(samousprawiedliwienie),są dorośli,mają prace,więc artykuł ich ie dotyczy.
Rozwiń
mrówa
mrówa (10 stycznia 2011 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pitbul' timestamp='1294668643' post='420231']
Mamy Uzdrowiciela to Kraśnik przetrwa Może Sanatorium wybuduje dla tych pijaczków
[/quote]
Rozwiń
pitbul
pitbul (10 stycznia 2011 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mamy Uzdrowiciela to Kraśnik przetrwa Może Sanatorium wybuduje dla tych pijaczków
Rozwiń
Max
Max (10 stycznia 2011 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzisiaj tylko Kraśnik,ale następnie będzie Lublin i cały kraj.Nasz rząd jest do d...y wszystko odda obcemu kapitałowi.Swojego zniszczyć,a obcemu pomagać to jest motto naszego rządu.Niech zredukują etaty administracyjne,wypłaty oraz premie od razu w Polsce będzie lepiej.I na koniec jedna zasadnicza rada niech każdy robi to co umie,a głąbolotów to do gnoju,a nie do władzy . Pa
Rozwiń
asg
asg (10 stycznia 2011 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
super to niech podnisoa ceny alkocholu!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!