Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 grudnia 2012 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Sprzedają mieszkania komunalne. Z bonifikatą czy bez?

1 21 A A

W Kraśniku jest około 300 mieszkań komunalnych do sprzedaży. Jeden z radnych chce by bonifikata na nie obowiązywała tylko jakoś czas. Dyskusja o miejskich mieszkaniach trwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na ostatniej sesji radni po raz kolejny decydowali o udzieleniu bonifikaty w wysokości 99 proc. przy sprzedaży mieszkań stanowiących własność miasta najemcom. Chodziło o 5 lokali komunalnych o powierzchni od 28 do 36 mkw. Cena nieruchomości wynosiła od 72 do 92 tys. zł.

– Powinniśmy wycofać się z tego typu uchwał – postulował radny Piotr Iwan, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Metalowiec” w Kraśniku. – To są mieszkania pełnowartościowe a nie jakieś rudery. Lekką ręką rozdajemy ponad 400 tys. zł. Na pewno nie jest to działanie fair w stosunku do tych, którzy na swoje mieszkania pracują całe życie - że ktoś ma mieszkanie za 700 zł czy około tysiąca zł.

Zdaniem radnego miasto nie powinno wyzbywać się mieszkań komunalnych, bo w Kraśniku brakuje lokali socjalnych. Iwan zaproponował, aby wyznaczyć termin końcowy, do którego miasto będzie sprzedawać te mieszkania z bonifikatą. Do tej pory sprzedano już ok. 1,7 tys. spośród ok. 2 tys. lokali.
– Mieszkanie nie może być sprzedane, jeśli zadłużenie nie spadnie do zera – zaznaczał Zbigniew Dżugaj, zastępca burmistrza Kraśnika. – Kiedyś też tak myślałem jak radny Iwan, jednak, jakie to mieszkanie ma wartość skoro osób w nim mieszkających nie można wykwaterować.

Jego zdaniem takie lokale oznaczają tylko koszty dla miasta. – Bo np. trzeba wymienić okno – dawał przykład burmistrz Dżugaj.

– Jeśli moglibyśmy dać tym ludziom pół roku, że przez ten czas przysługuje im bonifikata, to szybko załatwilibyśmy ten problem – proponował radny Mariusz Depta.

– Pół roku to jest zbyt krótki okres – przekonywał z kolei radny Jerzy Misiak. – Dajmy ludziom dłuższy czas.

Dyskusja w tej sprawie zostanie prawdopodobnie przeniesiona na komisje.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zenek / 25 lutego 2013 o 15:26
[quote name='średni wacek' timestamp='1355066907' post='707137']
W całym cywilizowanym świecie już tak jest, że ludzie zadłużają się na wiele lat, biorąc kredyt hipoteczny, dzięki któremu mają swoje mieszkanie. Nikt im za darmo nic nie daje.



To radni sprzedali już w Krasniku 1700 mieszkań za 1% ich wartosci ??? Gdzie sie mozna na takie granty zapisac ? Trzeba się spieszyć ! Jutro biore w kieszen 750 zł, i lece po mieszkanie !
[/quote]

[url="http://www.dziennikwschodni.pl"]mieszkania Lubin[/url]
[quote name='średni wacek' timestamp='1355066907' post='707137']
W całym cywilizowanym świecie już tak jest, że ludzie zadłużają się na wiele lat, biorąc kredyt hipoteczny, dzięki któremu mają swoje mieszkanie. Nikt im za darmo nic nie daje.



To radni sprzedali już w Krasniku 1700 mieszkań za 1% ich wartosci ??? Gdzie sie mozna na takie granty zapisac ? Trzeba się spieszyć ! Jutro biore w kieszen 750 zł, i lece po mieszkanie !
[/quote]

[url="http://www.dzienn... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 13:45
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
antymarysieńka / 13 grudnia 2012 o 20:03
[quote name='kRASNICZANIN' timestamp='1355060273' post='707095']
Iwan na burmistrz. Słuchalem sesję, Iwan bardzo mądrze na niej mówił, ale to nie tylko na tej. Iwan powinien zostać burmistrzem, pora zakonczyć z dominacją PO i PiS, ktore myślą tylko o sowim kumpoalach partyjnych, a nie o nas, o mieście!!![/quote]
[quote name='Wyborca' timestamp='1355135854' post='707409']
W pełni zgadzam się z Radnym Iwanem! Jako nieliczny wie o czym mówi.
Tak samo w sprawie uchwały "śmieciowej".[/quote]
[quote name='try' timestamp='1355139260' post='707432']
Pan Iwan zawsze mądrze mówi, popieram go w 100 %, według mnie powinien startować na burmistrza. Uważam, ze to na prawdę mądry człowiek i na poziomie.[/quote]

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu Tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! (...) To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.
[quote name='kRASNICZANIN' timestamp='1355060273' post='707095']
Iwan na burmistrz. Słuchalem sesję, Iwan bardzo mądrze na niej mówił, ale to nie tylko na tej. Iwan powinien zostać burmistrzem, pora zakonczyć z dominacją PO i PiS, ktore myślą tylko o sowim kumpoalach partyjnych, a nie o nas, o mieście!!![/quote]
[quote name='Wyborca' timestamp='1355135854' post='707409']
W pełni zgadzam się z Radnym Iwanem! Jako nieliczny wie o czym mówi.
Tak samo w spraw... rozwiń
Avatar
olo / 13 grudnia 2012 o 10:21
[size=2]Mieszkania, które zostały nie powinny być w ogóle sprzedawane. Miasto złożyło wniosek o dwu milionowa pożyczkę na budowę lokali socjalnych, a w tym samym czasie sprzedaje za bezcen mieszkania. Jaki gospodarz buduje drogo a sprzedaje tanio? Będą wprowadzone zmiany w ustawie o prawach lokatorów i umowy będą zawierane na 5 lat po spełnieniu kryteriów dochodowych. Zniknie definicja lokalu socjalnego. Jak miasto będzie realizowało swoje statutowe obowiązki skoro nie będzie miało mieszkań? Co z ludźmi pracującymi na umowach śmieciowych takie osoby kredytu nie dostaną na własne lokum. Czy obecni włodarze szykują dla tych ludzi piękne brukowane ulice do zamieszkania. Może sami chcą przejąć te lokale i żerować na biedzie ludzi wynajmując mieszkania? Co z osobami starszymi, których zmuszono do wykupu mieszkań a teraz nie stać właścicieli na remonty bloków z głodowych rent i emerytur.[/size]
[size=2]Mieszkania, które zostały nie powinny być w ogóle sprzedawane. Miasto złożyło wniosek o dwu milionowa pożyczkę na budowę lokali socjalnych, a w tym samym czasie sprzedaje za bezcen mieszkania. Jaki gospodarz buduje drogo a sprzedaje tanio? Będą wprowadzone zmiany w ustawie o prawach lokatorów i umowy będą zawierane na 5 lat po spełnieniu kryteriów dochodowych. Zniknie definicja lokalu socjalnego. Jak miasto będzie realizowało swoje statutowe obowiązki skoro nie będzie miało mieszkań? Co z ludźmi pracującymi na umowach śmieciowych tak... rozwiń
Avatar
radny / 12 grudnia 2012 o 14:42
[quote name='Gość' timestamp='1355144256' post='707464']
Wszyscy pamiętają słynne wystąpienia p. Iwana, więc nie ma potrzeby robienia mu reklamy. Pamiętamy również jak ochoczo układał się z niechlubnej sławy p. Członkom. Obu panom mówimy zdecydowanie: dość!
[/quote]
przynajmniej otawrcie powiedziął o co mu chodzi a nie udawał z głupimi usmiechami, wtedy mi sie spodobał gość
Avatar
klara / 12 grudnia 2012 o 14:15
pocałujcie Iwana daleko w d...... wątpię żeby facet był zainteresowany takim syfem jak jest w mieście
Avatar
mn / 11 grudnia 2012 o 20:24
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][size=4][color=#282828]bok@plus.pl [b]lubpisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]Wystarczyło 100 maili i 3 reklamacje pisemne. Ale warto- nie dajmy się !!!![/font][/color][/size]
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][size=4][color=#282828]bok@plus.pl [b]lubpisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]Wyst... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 o 18:33
[quote name='kRASNICZANIN' timestamp='1355240623' post='707957']
Iwan jest najlepszym kandydatem w najbliższych wyborach. Dla głosując na ekipę Stawiarskiego to tak jakbym głosowała na Cz.
[/quote]
Kraśniczaninie płci obojga: Iwan w Kraśniku jest skończony!
Warto przyzwyczaić się do tej myśli.
Avatar
ula / 11 grudnia 2012 o 17:28
Iwan takie mieszkania wyprzedawał czlonce a ten je potem sprzedawał, wiem...
Avatar
kRASNICZANIN / 11 grudnia 2012 o 16:43
A Stawiarski z kim przez lata szedł za rączkę, czy nie z Czubińskim. A Włodarczyk chyba też startował z listy Czubińskiego.
Iwan jest najlepszym kandydatem w najbliższych wyborach. Dla głosując na ekipę Stawiarskiego to tak jakbym głosowała na Cz.
Avatar
zenek / 25 lutego 2013 o 15:26
[quote name='średni wacek' timestamp='1355066907' post='707137']
W całym cywilizowanym świecie już tak jest, że ludzie zadłużają się na wiele lat, biorąc kredyt hipoteczny, dzięki któremu mają swoje mieszkanie. Nikt im za darmo nic nie daje.



To radni sprzedali już w Krasniku 1700 mieszkań za 1% ich wartosci ??? Gdzie sie mozna na takie granty zapisac ? Trzeba się spieszyć ! Jutro biore w kieszen 750 zł, i lece po mieszkanie !
[/quote]

[url="http://www.dziennikwschodni.pl"]mieszkania Lubin[/url]
[quote name='średni wacek' timestamp='1355066907' post='707137']
W całym cywilizowanym świecie już tak jest, że ludzie zadłużają się na wiele lat, biorąc kredyt hipoteczny, dzięki któremu mają swoje mieszkanie. Nikt im za darmo nic nie daje.



To radni sprzedali już w Krasniku 1700 mieszkań za 1% ich wartosci ??? Gdzie sie mozna na takie granty zapisac ? Trzeba się spieszyć ! Jutro biore w kieszen 750 zł, i lece po mieszkanie !
[/quote]

[url="http://www.dzienn... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 13:45
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
antymarysieńka / 13 grudnia 2012 o 20:03
[quote name='kRASNICZANIN' timestamp='1355060273' post='707095']
Iwan na burmistrz. Słuchalem sesję, Iwan bardzo mądrze na niej mówił, ale to nie tylko na tej. Iwan powinien zostać burmistrzem, pora zakonczyć z dominacją PO i PiS, ktore myślą tylko o sowim kumpoalach partyjnych, a nie o nas, o mieście!!![/quote]
[quote name='Wyborca' timestamp='1355135854' post='707409']
W pełni zgadzam się z Radnym Iwanem! Jako nieliczny wie o czym mówi.
Tak samo w sprawie uchwały "śmieciowej".[/quote]
[quote name='try' timestamp='1355139260' post='707432']
Pan Iwan zawsze mądrze mówi, popieram go w 100 %, według mnie powinien startować na burmistrza. Uważam, ze to na prawdę mądry człowiek i na poziomie.[/quote]

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu Tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! (...) To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.
[quote name='kRASNICZANIN' timestamp='1355060273' post='707095']
Iwan na burmistrz. Słuchalem sesję, Iwan bardzo mądrze na niej mówił, ale to nie tylko na tej. Iwan powinien zostać burmistrzem, pora zakonczyć z dominacją PO i PiS, ktore myślą tylko o sowim kumpoalach partyjnych, a nie o nas, o mieście!!![/quote]
[quote name='Wyborca' timestamp='1355135854' post='707409']
W pełni zgadzam się z Radnym Iwanem! Jako nieliczny wie o czym mówi.
Tak samo w spraw... rozwiń
Avatar
olo / 13 grudnia 2012 o 10:21
[size=2]Mieszkania, które zostały nie powinny być w ogóle sprzedawane. Miasto złożyło wniosek o dwu milionowa pożyczkę na budowę lokali socjalnych, a w tym samym czasie sprzedaje za bezcen mieszkania. Jaki gospodarz buduje drogo a sprzedaje tanio? Będą wprowadzone zmiany w ustawie o prawach lokatorów i umowy będą zawierane na 5 lat po spełnieniu kryteriów dochodowych. Zniknie definicja lokalu socjalnego. Jak miasto będzie realizowało swoje statutowe obowiązki skoro nie będzie miało mieszkań? Co z ludźmi pracującymi na umowach śmieciowych takie osoby kredytu nie dostaną na własne lokum. Czy obecni włodarze szykują dla tych ludzi piękne brukowane ulice do zamieszkania. Może sami chcą przejąć te lokale i żerować na biedzie ludzi wynajmując mieszkania? Co z osobami starszymi, których zmuszono do wykupu mieszkań a teraz nie stać właścicieli na remonty bloków z głodowych rent i emerytur.[/size]
[size=2]Mieszkania, które zostały nie powinny być w ogóle sprzedawane. Miasto złożyło wniosek o dwu milionowa pożyczkę na budowę lokali socjalnych, a w tym samym czasie sprzedaje za bezcen mieszkania. Jaki gospodarz buduje drogo a sprzedaje tanio? Będą wprowadzone zmiany w ustawie o prawach lokatorów i umowy będą zawierane na 5 lat po spełnieniu kryteriów dochodowych. Zniknie definicja lokalu socjalnego. Jak miasto będzie realizowało swoje statutowe obowiązki skoro nie będzie miało mieszkań? Co z ludźmi pracującymi na umowach śmieciowych tak... rozwiń
Avatar
radny / 12 grudnia 2012 o 14:42
[quote name='Gość' timestamp='1355144256' post='707464']
Wszyscy pamiętają słynne wystąpienia p. Iwana, więc nie ma potrzeby robienia mu reklamy. Pamiętamy również jak ochoczo układał się z niechlubnej sławy p. Członkom. Obu panom mówimy zdecydowanie: dość!
[/quote]
przynajmniej otawrcie powiedziął o co mu chodzi a nie udawał z głupimi usmiechami, wtedy mi sie spodobał gość
Avatar
klara / 12 grudnia 2012 o 14:15
pocałujcie Iwana daleko w d...... wątpię żeby facet był zainteresowany takim syfem jak jest w mieście
Avatar
mn / 11 grudnia 2012 o 20:24
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][size=4][color=#282828]bok@plus.pl [b]lubpisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]Wystarczyło 100 maili i 3 reklamacje pisemne. Ale warto- nie dajmy się !!!![/font][/color][/size]
Jeśli macie problemy z zasięgiem lub internetem w PLUSIE piszcie reklamacje przez internet[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][size=4][color=#282828]bok@plus.pl [b]lubpisemnie Polkomtel Sp. z o.o- Reklamacje, ul.Postępu3, 02-676 Warszawa. Anulowali mi[/b][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]kwotę miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie. [/font][/color][color=#282828][font=arial, sans-serif]Wyst... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 o 18:33
[quote name='kRASNICZANIN' timestamp='1355240623' post='707957']
Iwan jest najlepszym kandydatem w najbliższych wyborach. Dla głosując na ekipę Stawiarskiego to tak jakbym głosowała na Cz.
[/quote]
Kraśniczaninie płci obojga: Iwan w Kraśniku jest skończony!
Warto przyzwyczaić się do tej myśli.
Avatar
ula / 11 grudnia 2012 o 17:28
Iwan takie mieszkania wyprzedawał czlonce a ten je potem sprzedawał, wiem...
Avatar
kRASNICZANIN / 11 grudnia 2012 o 16:43
A Stawiarski z kim przez lata szedł za rączkę, czy nie z Czubińskim. A Włodarczyk chyba też startował z listy Czubińskiego.
Iwan jest najlepszym kandydatem w najbliższych wyborach. Dla głosując na ekipę Stawiarskiego to tak jakbym głosowała na Cz.