Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

23 lutego 2013 r.
10:53
Edytuj ten wpis

Sprzedaż FŁT w Kraśniku. Chińczycy podpisali umowę przedwstępną

Autor: Zdjęcie autora (aa)
5 65 A A
W czwartek Chińczycy podpisali umowę przedwstępną kupna FŁT (Archiwum)
W czwartek Chińczycy podpisali umowę przedwstępną kupna FŁT (Archiwum)

Za ok. trzy tygodnie Chińczycy zainteresowani kupnem Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku mają rozpocząć rozmowy z załogą. W czwartek inwestor podpisał umowę przedwstępną kupna zakładu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że Chińczycy podpisali umowę przedwstępną pracownicy dowiedzieli się od prezesa spółki w piątek.

– W połowie marca inwestor planuje przyjazd, aby rozpocząć rozmowy na temat pakietu socjalnego – potwierdza Grzegorz Jasiński, prezes FTŁ w Kraśniku.

Związkowcy są gotowi do rozmów. – Mamy przygotowany już pakiet gwarancji pracowniczych – mówi Ryszard Bodziuch, przewodniczący zakładowej "Solidarność". – O szczegółach możemy mówić dopiero po rozmowach z Chińczykami.

Na stronie internetowej Agencji Rozwoju Przemysłu, który ma większość udziałów w FŁT została umieszczona jedynie informacja "proces sprzedaży zaawansowany – negocjacje”.

FTŁ Kraśnik
Działa w branży metalowej. To pierwsza firma w Polsce, która rozpoczęła produkcję łożysk w Polsce, wytwarza je od 1948 r. Spółka zatrudnia ok. 2 tys. osób i może produkować ok. 16 mln szt. łożysk kulkowych, stożkowych i walcowych. Kapitał zakładowy Fabryki to ponad 72 mln zł.

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 2 czerwca 2013 o 08:13

No nie przesadzaj bo PZPR/SLD rzadzilo cale dwie kadencje z PSL i to Czerwony sprzedal 70% Hutnictwa gosciowi w Turbanie z koncem zimy 2004, tuz przed prystapieniem do EU.

Zreszta wyprzedaz duzo zawdziecza pewneym czlonkom PZPR jak Balcerowicz, Rosati, Belka.

Umowmy sie ,ze to robi Magdalenka z Nocna Zmiana....

Kiedy będą rozliczać i wieszać tych zdrajców,komucho-konfidentów. Pora już aby za to zapłacili .

Avatar
Gość / 1 czerwca 2013 o 22:24

Wszystko w tej Polsce rozsprzedadzą , kopalnie stocznie huty i fabryki , nawet cukrownie . Jak nie sprzedadzą to zlikwidują z powodu nierentowności. Oto do czego doprowadzili solidaruchy i prawica przez 23lata .

No nie przesadzaj bo PZPR/SLD rzadzilo cale dwie kadencje z PSL i to Czerwony sprzedal 70% Hutnictwa gosciowi w Turbanie z koncem zimy 2004, tuz przed prystapieniem do EU.

Zreszta wyprzedaz duzo zawdziecza pewneym czlonkom PZPR jak Balcerowicz, Rosati, Belka.

Umowmy sie ,ze to robi Magdalenka z Nocna Zmiana....

No nie przesadzaj bo PZPR/SLD rzadzilo cale dwie kadencje z PSL i to Czerwony sprzedal 70% Hutnictwa gosciowi w Turbanie z koncem zimy 2004, tuz przed prystapieniem do EU.

Zreszta wyprzedaz duzo zawdziecza pewneym czlonkom PZPR jak Balcerowicz, Rosati, Belka.

Umowmy sie ,ze to robi Magdalenka z Nocna Zmiana....

rozwiń
Avatar
średni wacek / 1 marca 2013 o 07:37
[quote name='Gość' timestamp='1362085769' post='739781']
byłem dzisiaj w bankomacie i..... o dziwo jest menu po angielsku , niemiecku , włosku , polsku ale nie ma po chińsku no i jak mi ma wyskoczyć miska ryżu z tak wąskiego wylotu
[/quote]

A może ta niezdrowa fascynacja europoprawnością zaćmiła ci oczywisty fakt, iż z "tak wąskiego otworu" nie wyskoczyła ci miska ryżu, tylko ... jej równowartość w złotówkach ?
[quote name='Gość' timestamp='1362085769' post='739781']
byłem dzisiaj w bankomacie i..... o dziwo jest menu po angielsku , niemiecku , włosku , polsku ale nie ma po chińsku no i jak mi ma wyskoczyć miska ryżu z tak wąskiego wylotu
[/quote]

A może ta niezdrowa fascynacja europoprawnością zaćmiła ci oczywisty fakt, iż z "tak wąskiego otworu" nie wyskoczyła ci miska ryżu, tylko ... jej równowartość w złotówkach ? rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2013 o 22:09
byłem dzisiaj w bankomacie i..... o dziwo jest menu po angielsku , niemiecku , włosku , polsku ale nie ma po chińsku no i jak mi ma wyskoczyć miska ryżu z tak wąskiego wylotu
Avatar
Krasniczanin / 28 lutego 2013 o 20:45
Wyzywacie się od najgorszych ale... Polską rządzili już i ci z PiS i ci z PO, samodzielnie i pod skrzydłami innych partyjek, które sobie co chwila zmieniają i na nowo nazywają, a tak naprawdę każdy rząd po 89 r. przyłożył rękę do tego co mamy dzisiaj z polskim przemysłem. Tak samo winien jest Tusk jak i Kaczyński. Oni od dwudziestu kilku lat są u koryta, może raz bliżej, raz dalej, ale ciągle w Warszawie. Nikt więc niech nie mówi, że jedni to złodzieje, a drudzy super prawi, bo to jawne kłamstwo. Cała klasa polityczna w tym kraju tylko dąży do władzy, przywilejów i pieniędzy. Amen.
Wyzywacie się od najgorszych ale... Polską rządzili już i ci z PiS i ci z PO, samodzielnie i pod skrzydłami innych partyjek, które sobie co chwila zmieniają i na nowo nazywają, a tak naprawdę każdy rząd po 89 r. przyłożył rękę do tego co mamy dzisiaj z polskim przemysłem. Tak samo winien jest Tusk jak i Kaczyński. Oni od dwudziestu kilku lat są u koryta, może raz bliżej, raz dalej, ale ciągle w Warszawie. Nikt więc niech nie mówi, że jedni to złodzieje, a drudzy super prawi, bo to jawne kłamstwo. Cała klasa polityczna w tym kraju tylko dąży ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2013 o 12:21
[quote name='Gość' timestamp='1361862886' post='738685']
Jesteś sflustrowanym idiotą i niezaradnym życiowo dlatego wszędzie szukasz wrogów i używasz języka PIsu.
[/quote]Co ci ta czerwona,POstkomunistyczna hołota z głową zrobiła,brak podstaw samodzielnego i elementarnego myślenia
Avatar
schaboszczak / 28 lutego 2013 o 10:43
Dymać tego chama i oszusta.
Avatar
Mad Max / 28 lutego 2013 o 07:56
Chcieliście Unii ? Wierzyliście w partie które rządzą dla stołków ? Kupili Was na dopłaty do ziemi i za możliwość zarobku za granicą .Nie podobają się Wam Chińczycy ? Chcecie gęgać w języku angielskim ? Nie widzicie i nie widzieliście wspólnego interesu i dobra współpracy ?Teraz za póżno ! Możecie się wybrać na Madagaskar tam nie ma waszego idola Donalda !
Avatar
grzeczny Zdzich / 27 lutego 2013 o 16:45
[quote name='Gość' timestamp='1361975903' post='739246']
Moi szefowie nigdy nie będą mówi po chińsku - jestem białym człowiekiem. [color=#ff0000]A za miskę ryżu, to pracuje se sam, ćwoku ![/color] [/quote]

Jak mi cię żal biały człowieku, że już teraz pracujesz za miskę ryżu. Nie rozumiem tylko dlaczego z tego powodu innego forumowicza nazywasz ćwokiem?
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 15:38
Moi szefowie nigdy nie będą mówi po chińsku - jestem białym człowiekiem. A za miskę ryżu, to pracuje se sam, ćwoku !
Avatar
Marcin / 2 czerwca 2013 o 08:13

No nie przesadzaj bo PZPR/SLD rzadzilo cale dwie kadencje z PSL i to Czerwony sprzedal 70% Hutnictwa gosciowi w Turbanie z koncem zimy 2004, tuz przed prystapieniem do EU.

Zreszta wyprzedaz duzo zawdziecza pewneym czlonkom PZPR jak Balcerowicz, Rosati, Belka.

Umowmy sie ,ze to robi Magdalenka z Nocna Zmiana....

Kiedy będą rozliczać i wieszać tych zdrajców,komucho-konfidentów. Pora już aby za to zapłacili .

Avatar
Gość / 1 czerwca 2013 o 22:24

Wszystko w tej Polsce rozsprzedadzą , kopalnie stocznie huty i fabryki , nawet cukrownie . Jak nie sprzedadzą to zlikwidują z powodu nierentowności. Oto do czego doprowadzili solidaruchy i prawica przez 23lata .

No nie przesadzaj bo PZPR/SLD rzadzilo cale dwie kadencje z PSL i to Czerwony sprzedal 70% Hutnictwa gosciowi w Turbanie z koncem zimy 2004, tuz przed prystapieniem do EU.

Zreszta wyprzedaz duzo zawdziecza pewneym czlonkom PZPR jak Balcerowicz, Rosati, Belka.

Umowmy sie ,ze to robi Magdalenka z Nocna Zmiana....

No nie przesadzaj bo PZPR/SLD rzadzilo cale dwie kadencje z PSL i to Czerwony sprzedal 70% Hutnictwa gosciowi w Turbanie z koncem zimy 2004, tuz przed prystapieniem do EU.

Zreszta wyprzedaz duzo zawdziecza pewneym czlonkom PZPR jak Balcerowicz, Rosati, Belka.

Umowmy sie ,ze to robi Magdalenka z Nocna Zmiana....

rozwiń
Avatar
średni wacek / 1 marca 2013 o 07:37
[quote name='Gość' timestamp='1362085769' post='739781']
byłem dzisiaj w bankomacie i..... o dziwo jest menu po angielsku , niemiecku , włosku , polsku ale nie ma po chińsku no i jak mi ma wyskoczyć miska ryżu z tak wąskiego wylotu
[/quote]

A może ta niezdrowa fascynacja europoprawnością zaćmiła ci oczywisty fakt, iż z "tak wąskiego otworu" nie wyskoczyła ci miska ryżu, tylko ... jej równowartość w złotówkach ?
[quote name='Gość' timestamp='1362085769' post='739781']
byłem dzisiaj w bankomacie i..... o dziwo jest menu po angielsku , niemiecku , włosku , polsku ale nie ma po chińsku no i jak mi ma wyskoczyć miska ryżu z tak wąskiego wylotu
[/quote]

A może ta niezdrowa fascynacja europoprawnością zaćmiła ci oczywisty fakt, iż z "tak wąskiego otworu" nie wyskoczyła ci miska ryżu, tylko ... jej równowartość w złotówkach ? rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2013 o 22:09
byłem dzisiaj w bankomacie i..... o dziwo jest menu po angielsku , niemiecku , włosku , polsku ale nie ma po chińsku no i jak mi ma wyskoczyć miska ryżu z tak wąskiego wylotu
Avatar
Krasniczanin / 28 lutego 2013 o 20:45
Wyzywacie się od najgorszych ale... Polską rządzili już i ci z PiS i ci z PO, samodzielnie i pod skrzydłami innych partyjek, które sobie co chwila zmieniają i na nowo nazywają, a tak naprawdę każdy rząd po 89 r. przyłożył rękę do tego co mamy dzisiaj z polskim przemysłem. Tak samo winien jest Tusk jak i Kaczyński. Oni od dwudziestu kilku lat są u koryta, może raz bliżej, raz dalej, ale ciągle w Warszawie. Nikt więc niech nie mówi, że jedni to złodzieje, a drudzy super prawi, bo to jawne kłamstwo. Cała klasa polityczna w tym kraju tylko dąży do władzy, przywilejów i pieniędzy. Amen.
Wyzywacie się od najgorszych ale... Polską rządzili już i ci z PiS i ci z PO, samodzielnie i pod skrzydłami innych partyjek, które sobie co chwila zmieniają i na nowo nazywają, a tak naprawdę każdy rząd po 89 r. przyłożył rękę do tego co mamy dzisiaj z polskim przemysłem. Tak samo winien jest Tusk jak i Kaczyński. Oni od dwudziestu kilku lat są u koryta, może raz bliżej, raz dalej, ale ciągle w Warszawie. Nikt więc niech nie mówi, że jedni to złodzieje, a drudzy super prawi, bo to jawne kłamstwo. Cała klasa polityczna w tym kraju tylko dąży ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2013 o 12:21
[quote name='Gość' timestamp='1361862886' post='738685']
Jesteś sflustrowanym idiotą i niezaradnym życiowo dlatego wszędzie szukasz wrogów i używasz języka PIsu.
[/quote]Co ci ta czerwona,POstkomunistyczna hołota z głową zrobiła,brak podstaw samodzielnego i elementarnego myślenia
Avatar
schaboszczak / 28 lutego 2013 o 10:43
Dymać tego chama i oszusta.
Avatar
Mad Max / 28 lutego 2013 o 07:56
Chcieliście Unii ? Wierzyliście w partie które rządzą dla stołków ? Kupili Was na dopłaty do ziemi i za możliwość zarobku za granicą .Nie podobają się Wam Chińczycy ? Chcecie gęgać w języku angielskim ? Nie widzicie i nie widzieliście wspólnego interesu i dobra współpracy ?Teraz za póżno ! Możecie się wybrać na Madagaskar tam nie ma waszego idola Donalda !
Avatar
grzeczny Zdzich / 27 lutego 2013 o 16:45
[quote name='Gość' timestamp='1361975903' post='739246']
Moi szefowie nigdy nie będą mówi po chińsku - jestem białym człowiekiem. [color=#ff0000]A za miskę ryżu, to pracuje se sam, ćwoku ![/color] [/quote]

Jak mi cię żal biały człowieku, że już teraz pracujesz za miskę ryżu. Nie rozumiem tylko dlaczego z tego powodu innego forumowicza nazywasz ćwokiem?
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 15:38
Moi szefowie nigdy nie będą mówi po chińsku - jestem białym człowiekiem. A za miskę ryżu, to pracuje se sam, ćwoku !
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 10 5

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 22 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra