sobota, 24 marca 2018 r.

Kraśnik

Stomatolog z Godziszowa nie może już leczyć, bo nie ma gdzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2011, 15:25

Utrzymuję dwie córki, które jeszcze studiują, mam niespłacony kredyt – wylicza dr Krystyna Tomiło. –
Utrzymuję dwie córki, które jeszcze studiują, mam niespłacony kredyt – wylicza dr Krystyna Tomiło. –

Przez kilka lat prowadziła gabinet stomatologiczny w Godziszowie. Straciła umowę z NFZ, bo miejscowy ośrodek zdrowia nie przedłużył z nią umowy najmu lokalu. Kobieta ma żal do urzędników, że nie poinformowali jej wcześniej.

– Prędzej bym się śmierci spodziewała niż tego, że nie mogę pracować w Godziszowie – żali się dr Krystyna Tomiło, która od 3 lat prowadzi w tej miejscowości gabinet dentystyczny.

– Nie rozumiem, dlaczego nie przedłużono ze mną umowy najmu. Przez to straciłam wygrany już kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. 30 listopada ub. r. otrzymałam informację, że moja oferta została wybrana przez NFZ, a 3 grudnia dowiedziałem się, że… nie mam już lokalu.

Gabinet znajduje się w budynku Ośrodka Zdrowia w Godziszowie. Kierownik ośrodka nie chciał z nami rozmawiać. – Nie mam takiego obowiązku – stwierdził dr Andrzej Berezowski. I rzucił słuchawką.

Nie udało nam się również skontaktować z wójtem gminy. – Nie ma pana wójta i dzisiaj nie będzie – usłyszeliśmy wczoraj w sekretariacie urzędu. Wójt nie odbierał również telefonu komórkowego.

Sprawy nie potrafi wyjaśnić przewodniczący Rady Gminy. – Nie wiem, dlaczego tak się stało – mówi Jan Jędzura. – Jest wyższa siła ode mnie, czyli pan dr Berezowski, bo to on dał wymówienie tej pani. Podobno panią Tomiło ma zastępować inna stomatolog.

W piśmie z dnia 12 stycznia tego roku, które otrzymała pani doktor wójt napisał, że kierownik ośrodka samodzielnie gospodaruje nieruchomościami.

"Wobec powyższego Wójt Gminy Godziszów nie jest uprawniony ani też nie posiada kompetencji do udzielenia Pani odpowiedzi w sprawie zawarcia najmu lokalu użytkowego w budynku Ośrodka Zdrowia (…), Jednocześnie informuję, że w przypadku, jeśli Kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu opieki Zdrowotnej w Godziszowie (…) zwróci się o wyrażenie zgody na zawarcie z Panią umowy najmu przedmiotowego lokalu Użytkowego zgoda taka nie zostanie przez Wójta Gminy Godziszów udzielona z powodu uprzednio podjętej decyzji o zawarciu umowy najmu tego lokalu z innym podmiotem począwszy od 2011 r”.

Tymczasem w obronie swojej doktor stanęli pacjenci. Mieszkańcy gminy zebrali 559 podpisów poparcia. – Pani Krystyna jest dobrym lekarzem, bardzo mi pomogła – mówi Bronisław Moskowicz z Godziszowa. – Przez długie lata w Godziszowie nie było stomatologa. Dopiero pani Krystyna otworzyła tu gabinet. Nie wiem, gdzie teraz będę jeździć do dentysty.

Umowa najmu lokalu wygasła z końcem ub. roku. 31 stycznia pani doktor dostała wezwanie do dobrowolnego opuszczenia lokalu w ciągu 14 dni. Na razie się nie przeniosła. – Nie mam gdzie złożyć sprzętu – tłumaczy dr Tomiło. – Poprosiłam kierownika ośrodka o lokal zastępczy, ale go nie otrzymałam.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
razor blady
Rob
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

razor blady
razor blady (20 stycznia 2013 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1301073803' post='454919']
To ten Berezowski, co w Chrzanowie recepty wypisywał za buraki dla hodowanych kiedyś u nas baranów?
[/quote]

Piszcie sobie z łaski swojej na jakmś forum janowskim, bo znowu założono temat dotyczący problemów "galonów" (kolejny po temacie wyborczym w Modliborzycach) na forum kraśnickim - mieszkańców Kraśnika i powiatu kraśnickiego nie interesują sprawy odległych miejscowości, położonych w innym powiecie !!!
Rozwiń
Rob
Rob (20 stycznia 2013 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech ta kobieta odda wpierw ludziom pieniądze za niezapłacone faktury na dostawy materiałów i urządzeń do gabinetu. Złotówki są środkiem płatniczym w naszym kraju a nie słoiki z miodem. Naciagara i oszustka!!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2011 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='bartek' timestamp='1301219036' post='455392']
Społeczeństwo Batorza stanęło na wysokości zadania i pognało łobuza. Bo to łobuz. Wystarczy tylko na niego popatrzeć to od razu widać co to za gagatek. Wójcisko z Godziszową za wstawiennictwem miejscowego kadrowego sutannika przygarnął kombinatora do siebie i tak sobie kombinują, ustalając w altance rozwiązania nie koniecznie dobre dla nas. To co się stało to ich "wytwór". Pora pognać to towarzystwo z wójtem na czele.
[/quote]


A za co społeczeństwo Batorza przegoniło Berezowskiego?
Rozwiń
bolo
bolo (29 marca 2011 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mosquito' timestamp='1301085037' post='455000']
Polskie, katolickie piekiełko. Interesiki, geszefciki. Po wyborach to pocałujta w wacka wójta.
[/quote]
Są jeszcze na szczęście (oprócz polskiego, katolickiego piekła)raje na Ziemi. Jest raj komunistyczny (ateistyczny)na Kubie, w Korei Północnej... Jest raj muzułmański w Libii, Syrii itp. CZŁOWIEKU NIE BĄDŹ KIEP PRZENOŚ SIĘ DO RAJU.
Rozwiń
slivana
slivana (29 marca 2011 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakies sa niedokladnosci w tej wsi!!! hahahahah po1. jakis beresowski to malo znany doktor ale jak go wylali z batorza to juz celebryta hahaha po2 jakis kusy pracuje w godziszowie? jak godziszow ma straz ochotnicza to moze juz wojt placi ochotnikom chociaz???? jakby sie tak zastanowic to powinien ..zeby gasili glupote co niektorych!!!!!!!!! hahahahahah
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!