Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 marca 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Szkolenie się przydało. Pracownica KPWiK pomogła kontrolerce

Autor: Zdjęcie autora aa
5 23 A A

Pracownica Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia ruszyła na pomoc nieprzytomnej kobiecie. Sama podjęła reanimację krążeniowo-oddechową. - To przykład, że ubiegłoroczne szkolenie z pierwszej pomocy, rzeczywiście było potrzebne - mówi prezes KPWiK.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W piątek przed południem pracownice Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie przeprowadzały kontrolę w KPWiK w Kraśniku. - Jedna z pań, która była u nas na kontroli upadła na podłogę. To młoda osoba. Dowiedzieliśmy się później, że ma dwójkę dzieci - mówi Tadeusz Fijałka, prezes KPWiK. - Właśnie szłam do innego pokoju. Kiedy dowiedziałam się co się stało, zawróciłam - opowiada Marta Termena z KPWiK. - Straciła przytomność, nie oddychała. Zrobiłam więc masaż serca i sztuczne oddychanie. Udało się przywrócić oddech. Kobieta odzyskiwała przytomność, ale chwilę później znowu ją traciła. Karetka zabrała chorą do szpitala. - Emocje były ogromne - przyznaje pracownica KPWiK. - Taka sytuacja przytrafiła mi się pierwszy raz. Nie wiem skąd biorą się w człowieku takie siły kiedy takiej pomocy udziela. Mam nadzieję, że ta pani wróci do zdrowia. - Na początku sytuacja rzeczywiście była dramatyczna - mówi dr inż. Arkadiusz Iwaniuk, zastępca Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. I dodaje: - Bardzo się cieszę, że na miejscu była osoba, która przytomnie udzieliła pierwszej pomocy naszemu pracownikowi. - Wiele było szumu o to, że szkolenie w naszej firmie przeprowadziło PCK, w którym pracuje żona burmistrza miasta - mówi Fijałka. - Ale jak widać są tego efekty. Zarówno pani, która udzieliła pomocy pracownicy WIOŚ, jak też ta która zorganizowała szkolenie, w nagrodę otrzymały drobne sumy pieniędzy - dodaje Fijałka.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wyborca / 26 marca 2014 o 11:52

Dobrze gaga - Fijałka miał startować na prezydenta lublina to dlaczego nie miałby startować na burmistrza Kraśnika - w końcu to specjalista ??

Avatar
tadzio / 26 marca 2014 o 10:29

Fijałka na burmistrza ? :rolleyes: :ph34r:

Na dwóch burmistrzów.

Avatar
gość / 25 marca 2014 o 08:58

lubelak-a może lubelank"aa"

Avatar
Lubelak / 25 marca 2014 o 08:31

Czy nie wydaje się wam dziwne że jak coś trzeba napisać lansunjącego o Panu TF ( czy to w Lublinie czy w Kraśniku ) to zawsze znajdzie się pod "ręką" uczynna autork-ka "aa" ???

A może po prostu pan T.F. cieszy sie dużym szacunkiem wśród ludzi zarówno w Lublinie jak i w Kraśniku?

Avatar
Wiki / 25 marca 2014 o 01:17

Ludzie co wy piszecie???

Kobieta zemdlała, było z nią naprawdę bardzo źle, do tej pory nie jest dobrze a wy uważacie to za lans kogokolwiek ... Czy to samo powiedzielibyście gdyby pracownica KPWiK ratowała kogoś z waszej rodziny?! Skąd tyle wokół nienawiści, przemawia przez was grzech i obłuda. Przerażające jest to, że pewnie was się mija na ulicy mówi dzień dobry, uśmiecha i nie wie, że jesteście tak podli w środku. TU URATOWANO LUDZKIE ŻYCIE - mamę 2 dzieci. Brawo dla Marty za odwagę, brawo dla p. Fijałki za szkolenie dla pracowników, brawo dla każdego kto nie bluźni przeciw drugiemu człowiekowi (bo coś sobie ma prawo myśleć), nie szuka podtekstów (politycznych i innych), kieruje się dobrem i sercem. A wy hejterzy zastanówcie się czy chcielibyście być tak potraktowani jak przydarzy wam się nieszczęście. Ciekawe co wy powiecie kiedyś tam "na górze" jak Bóg zapyta jakim byłeś człowiekiem?!

Każdy kto niesie pomoc (nieważne z jaką opcją polityczną się utożsamia, nieważne na jakim stołku siedzi) jest stokroć lepszym człowiekiem od tego kto uważa się za prawego a potrafi tylko złorzeczyć.

Trzeba się modlić o zdrowie dla tej młodej kobiety a nie pluć jadem i wykorzystywać to wydarzenie do siania nienawiści i rozgrywania swoich gierek.

Marta BRAWO !!!

Ludzie co wy piszecie???

Kobieta zemdlała, było z nią naprawdę bardzo źle, do tej pory nie jest dobrze a wy uważacie to za lans kogokolwiek ... Czy to samo powiedzielibyście gdyby pracownica KPWiK ratowała kogoś z waszej rodziny?! Skąd tyle wokół nienawiści, przemawia przez was grzech i obłuda. Przerażające jest to, że pewnie was się mija na ulicy mówi dzień dobry, uśmiecha i nie wie, że jesteście tak podli w środku. TU URATOWANO LUDZKIE ŻYCIE - mamę 2 dzieci. Brawo dla Marty za odwagę, brawo dla p. Fijałki za szkolenie dla pracown... rozwiń

Avatar
Gość / 24 marca 2014 o 23:59

Fijałka na burmistrza ? :rolleyes: :ph34r:

Avatar
gostek / 24 marca 2014 o 21:24

Po prostu chodzi o zwrócenie uwagi to że takie szkolenia powinni przechodzić wszyscy bo dzięki temu można uratowac komuś życie.Obrzydzenie to może budzić twój komentarz. Nie wiem czy jest jeszcze jakies miasto w Polsce poza tym Kraśnikiem  że ludzie tak sie nawzajem nienawidzą. Całe szczęście że mieszkam w Lublinie.

Czy nie wydaje się wam dziwne że jak coś trzeba napisać lansunjącego o Panu TF ( czy to w Lublinie czy w Kraśniku ) to zawsze znajdzie się pod "ręką" uczynna autork-ka "aa" ???

jeśli chodzi o lansowanie to niewidzę większego lansera od szwajcara kraśnickiego jeżeli nie kumasz to czytaj prasę krasnicką.

jeśli chodzi o lansowanie to niewidzę większego lansera od szwajcara kraśnickiego jeżeli nie kumasz to czytaj prasę krasnicką.

rozwiń
Avatar
beny / 24 marca 2014 o 21:12

Ciekawe w ilu podległych burmistrzowi spółkach, instytucji pzreprowadziła szkolenie placówka w której pracuje żona burmistrza.


Ciekawe w ilu podległych burmistrzowi spółkach, instytucji pzreprowadziła szkolenie placówka w której pracuje żona burmistrza.

a g,,,,no ci do tego pilnuj swojego nochala brzydalu.

a g,,,,no ci do tego pilnuj swojego nochala brzydalu.

rozwiń
Avatar
Spostrzegawczy / 24 marca 2014 o 20:46

Czy nie wydaje się wam dziwne że jak coś trzeba napisać lansunjącego o Panu TF ( czy to w Lublinie czy w Kraśniku ) to zawsze znajdzie się pod "ręką" uczynna autork-ka "aa" ???

Avatar
gość / 24 marca 2014 o 16:23

Po prostu chodzi o zwrócenie uwagi to że takie szkolenia powinni przechodzić wszyscy bo dzięki temu można uratowac komuś życie.Obrzydzenie to może budzić twój komentarz. Nie wiem czy jest jeszcze jakies miasto w Polsce poza tym Kraśnikiem  że ludzie tak sie nawzajem nienawidzą. Całe szczęście że mieszkam w Lublinie.

Ale to jest jedynie osobista, prywatna opinia, każdy ma prawo do własnych odczuć, mamy wolność słowa. Nikogo ona nie obraża. Nikt tutaj nikomu nie zarzucił, że szkolenia są niepotrzebne. Wszyscy doskonale wiedzą, że nigdy za dużo takich szkoleń. Nikt też nie potępił, a wręcz wszyscy chwalą dziewczynę, która udzieliła pomocy. Jedyną wątpliwość wzbudził tutaj sposób w jaki zostało to przedstawione. Dla dziewczyny, która zasłabła i dla jej rodziny to ogromna tragedia. Ja nie wiem czy to jest miejsce i czas na to żeby wykorzystywać to zdarzenie do tego żeby pisać że podjęło się słuszną decyzję czy że szkolenie zorganizowała firma żony burmistrza.

Ale to jest jedynie osobista, prywatna opinia, każdy ma prawo do własnych odczuć, mamy wolność słowa. Nikogo ona nie obraża. Nikt tutaj nikomu nie zarzucił, że szkolenia są niepotrzebne. Wszyscy doskonale wiedzą, że nigdy za dużo takich szkoleń. Nikt też nie potępił, a wręcz wszyscy chwalą dziewczynę, która udzieliła pomocy. Jedyną wątpliwość wzbudził tutaj sposób w jaki zostało to przedstawione. Dla dziewczyny, która zasłabła i dla jej rodziny to ogromna tragedia. Ja nie wiem czy to jest miejsce i czas na to żeby wykorzysty... rozwiń

Avatar
wyborca / 26 marca 2014 o 11:52

Dobrze gaga - Fijałka miał startować na prezydenta lublina to dlaczego nie miałby startować na burmistrza Kraśnika - w końcu to specjalista ??

Avatar
tadzio / 26 marca 2014 o 10:29

Fijałka na burmistrza ? :rolleyes: :ph34r:

Na dwóch burmistrzów.

Avatar
gość / 25 marca 2014 o 08:58

lubelak-a może lubelank"aa"

Avatar
Lubelak / 25 marca 2014 o 08:31

Czy nie wydaje się wam dziwne że jak coś trzeba napisać lansunjącego o Panu TF ( czy to w Lublinie czy w Kraśniku ) to zawsze znajdzie się pod "ręką" uczynna autork-ka "aa" ???

A może po prostu pan T.F. cieszy sie dużym szacunkiem wśród ludzi zarówno w Lublinie jak i w Kraśniku?

Avatar
Wiki / 25 marca 2014 o 01:17

Ludzie co wy piszecie???

Kobieta zemdlała, było z nią naprawdę bardzo źle, do tej pory nie jest dobrze a wy uważacie to za lans kogokolwiek ... Czy to samo powiedzielibyście gdyby pracownica KPWiK ratowała kogoś z waszej rodziny?! Skąd tyle wokół nienawiści, przemawia przez was grzech i obłuda. Przerażające jest to, że pewnie was się mija na ulicy mówi dzień dobry, uśmiecha i nie wie, że jesteście tak podli w środku. TU URATOWANO LUDZKIE ŻYCIE - mamę 2 dzieci. Brawo dla Marty za odwagę, brawo dla p. Fijałki za szkolenie dla pracowników, brawo dla każdego kto nie bluźni przeciw drugiemu człowiekowi (bo coś sobie ma prawo myśleć), nie szuka podtekstów (politycznych i innych), kieruje się dobrem i sercem. A wy hejterzy zastanówcie się czy chcielibyście być tak potraktowani jak przydarzy wam się nieszczęście. Ciekawe co wy powiecie kiedyś tam "na górze" jak Bóg zapyta jakim byłeś człowiekiem?!

Każdy kto niesie pomoc (nieważne z jaką opcją polityczną się utożsamia, nieważne na jakim stołku siedzi) jest stokroć lepszym człowiekiem od tego kto uważa się za prawego a potrafi tylko złorzeczyć.

Trzeba się modlić o zdrowie dla tej młodej kobiety a nie pluć jadem i wykorzystywać to wydarzenie do siania nienawiści i rozgrywania swoich gierek.

Marta BRAWO !!!

Ludzie co wy piszecie???

Kobieta zemdlała, było z nią naprawdę bardzo źle, do tej pory nie jest dobrze a wy uważacie to za lans kogokolwiek ... Czy to samo powiedzielibyście gdyby pracownica KPWiK ratowała kogoś z waszej rodziny?! Skąd tyle wokół nienawiści, przemawia przez was grzech i obłuda. Przerażające jest to, że pewnie was się mija na ulicy mówi dzień dobry, uśmiecha i nie wie, że jesteście tak podli w środku. TU URATOWANO LUDZKIE ŻYCIE - mamę 2 dzieci. Brawo dla Marty za odwagę, brawo dla p. Fijałki za szkolenie dla pracown... rozwiń

Avatar
Gość / 24 marca 2014 o 23:59

Fijałka na burmistrza ? :rolleyes: :ph34r:

Avatar
gostek / 24 marca 2014 o 21:24

Po prostu chodzi o zwrócenie uwagi to że takie szkolenia powinni przechodzić wszyscy bo dzięki temu można uratowac komuś życie.Obrzydzenie to może budzić twój komentarz. Nie wiem czy jest jeszcze jakies miasto w Polsce poza tym Kraśnikiem  że ludzie tak sie nawzajem nienawidzą. Całe szczęście że mieszkam w Lublinie.

Czy nie wydaje się wam dziwne że jak coś trzeba napisać lansunjącego o Panu TF ( czy to w Lublinie czy w Kraśniku ) to zawsze znajdzie się pod "ręką" uczynna autork-ka "aa" ???

jeśli chodzi o lansowanie to niewidzę większego lansera od szwajcara kraśnickiego jeżeli nie kumasz to czytaj prasę krasnicką.

jeśli chodzi o lansowanie to niewidzę większego lansera od szwajcara kraśnickiego jeżeli nie kumasz to czytaj prasę krasnicką.

rozwiń
Avatar
beny / 24 marca 2014 o 21:12

Ciekawe w ilu podległych burmistrzowi spółkach, instytucji pzreprowadziła szkolenie placówka w której pracuje żona burmistrza.


Ciekawe w ilu podległych burmistrzowi spółkach, instytucji pzreprowadziła szkolenie placówka w której pracuje żona burmistrza.

a g,,,,no ci do tego pilnuj swojego nochala brzydalu.

a g,,,,no ci do tego pilnuj swojego nochala brzydalu.

rozwiń
Avatar
Spostrzegawczy / 24 marca 2014 o 20:46

Czy nie wydaje się wam dziwne że jak coś trzeba napisać lansunjącego o Panu TF ( czy to w Lublinie czy w Kraśniku ) to zawsze znajdzie się pod "ręką" uczynna autork-ka "aa" ???

Avatar
gość / 24 marca 2014 o 16:23

Po prostu chodzi o zwrócenie uwagi to że takie szkolenia powinni przechodzić wszyscy bo dzięki temu można uratowac komuś życie.Obrzydzenie to może budzić twój komentarz. Nie wiem czy jest jeszcze jakies miasto w Polsce poza tym Kraśnikiem  że ludzie tak sie nawzajem nienawidzą. Całe szczęście że mieszkam w Lublinie.

Ale to jest jedynie osobista, prywatna opinia, każdy ma prawo do własnych odczuć, mamy wolność słowa. Nikogo ona nie obraża. Nikt tutaj nikomu nie zarzucił, że szkolenia są niepotrzebne. Wszyscy doskonale wiedzą, że nigdy za dużo takich szkoleń. Nikt też nie potępił, a wręcz wszyscy chwalą dziewczynę, która udzieliła pomocy. Jedyną wątpliwość wzbudził tutaj sposób w jaki zostało to przedstawione. Dla dziewczyny, która zasłabła i dla jej rodziny to ogromna tragedia. Ja nie wiem czy to jest miejsce i czas na to żeby wykorzystywać to zdarzenie do tego żeby pisać że podjęło się słuszną decyzję czy że szkolenie zorganizowała firma żony burmistrza.

Ale to jest jedynie osobista, prywatna opinia, każdy ma prawo do własnych odczuć, mamy wolność słowa. Nikogo ona nie obraża. Nikt tutaj nikomu nie zarzucił, że szkolenia są niepotrzebne. Wszyscy doskonale wiedzą, że nigdy za dużo takich szkoleń. Nikt też nie potępił, a wręcz wszyscy chwalą dziewczynę, która udzieliła pomocy. Jedyną wątpliwość wzbudził tutaj sposób w jaki zostało to przedstawione. Dla dziewczyny, która zasłabła i dla jej rodziny to ogromna tragedia. Ja nie wiem czy to jest miejsce i czas na to żeby wykorzysty... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 0

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 11 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 17

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?