wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Szkoły doiły państwo na dopłatach do niepełnosprawnych uczniów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2012, 08:30

Szkoły sztucznie mnożyły chorych uczniów (archiwum)
Szkoły sztucznie mnożyły chorych uczniów (archiwum)

Szkoły w Kraśniku brały dodatkowe pieniądze na niepełnosprawne dzieci. Okazuje się, że bezprawnie. Proceder miał trwać przez cztery lata.

Sprawę opisywał przed rokiem Dziennik Wschodni. Dziś pisze o niej "Gazeta Wyborcza Lublin".

Chodzi o rządowe pieniądze, jakie szkoły pobierały na uczniów przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Duża liczba takich dzieci w kraśnickich szkołach zaniepokoiła MEN.

Jak ustalił Urząd Kontroli Skarbowej szkoły zawyżały liczbę chorych uczniów w latach 2006-2010. Okazało się, że w wielu przypadkach osób z problemami w ogóle nie było. Na przykład jedna z podstawówek wzięła pieniądze na 11 niewidomych mimo że w takie dzieci się tam nie uczyły.

- W Kraśniku przez cztery lata dojono państwo na dopłatach dla uczniów ze specjalnymi potrzebami - opowiada dziennikarzom jeden z urzędników kraśnickiego magistratu.

Teraz miasto obawia się, że będzie musiało oddać państwu 7,5 mln złotych.

Więcej w Gazecie Wyborczej

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Marysieńka
Gość
(57) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 listopada 2012 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewne sprawy nie bedą miały rozwiązania, powód jest typowy- konflikt interesów. Nie chodzi o igrzyska, spektakularne wyroki i artykuły w gazetach, lecz wskazanie winnych i wyciagnięcie konsekwencji.
Tak jak oczekiwanie na lustrację SB i przejrzysty podział agentów z SB na aktywnych z wlasnej woli, czy zarejestr. fikcyjnie lub zmuszonych do współpracy. Bez powodów politycznych, z wielką ostroznoscią, z uwagi na ludzkie dramaty.Ale konflikt interesów i tzw. naciski pewnie staną
na przeszkodzie.
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (25 listopada 2012 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej propagandy i to kiedy główni winowajcy nie ponoszą żadnych konsekwencji.
Takie działania władzy jeszcze bardziej mnie do niej zniechęcają. Co to za władza, która jak może i gdzie moiże obnosi sie ze swoim katolicyzmem, a dla zwykłej propagandy sukcesu, dla pieniędzy przy korycie jest w stanie bez żadnych skrupułów niszczyc ludzi.
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2012 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje się ludzi w ten sposób!!!! Mam nadzieję, że na poniedziałkowym wystąpieniu sprawa ta zostanie poruszona i wyjaśniona.
[/quote]
A to interesujące! Przecież dokładnie w ten sam sposób było za Czubińskiego i nikomu to nie przeszkadzało? Związki zawodowe zainteresowane są zwolnieniami i kontekście tego, że zwalnia się po zwolnionym etat, na które będzie można wskoczyć(ciekawe które związki "łykną" KOEN? Solidarność przebiera nóżkami?). Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (25 listopada 2012 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dobrze, tylko że tym jednym zdaniem wyraziłeś pogląd, tak jakbyś zgadzał sie na wszystkie działania władzy w takim wydaniu w jakim sa, a jedynie tylko takie podejście do dwóch pracowników nagle zaczęło Ci przeszkadzać. Ale oprócz tego jest więcej spraw, godnych piętnowania, które dotyczą nas wszystkich mieszkanców miasta, a nie patrzenia na nich pozytywnym wzrokiem, albo pozostawania wobec nich obojętnym.
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2012 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Antymarysieńka uciekaj stąd szybciutko...już czas najwyższy.Odpuść kobiecie choć przy niedzieli.Oj niegrzecznoto...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (57)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!