Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 kwietnia 2008 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Szukają miejsca na targowisko

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 9 A A

W najbliższych dniach do mieszkańców trafią ankiety, potem do drzwi zapukają ankieterzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko po to, by się dowiedzieć, jaka powinna być lokalizacja targowiska w fabrycznej dzielnicy Kraśnika.

- Teraz z oferty targowiska przy ul. Balladyny korzysta wielu mieszkańców Kraśnika. Przywiązani są do niego pracujący tam handlowcy. Szanujemy to. Dlatego przeniesiemy targowisko tylko wówczas, gdy mieszkańcy wyrażą na to zgodę - wyjaśnia burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński.

Teren, na którym dawniej znajdowały się stanowiska dla autobusów dowożących pracowników FŁT, od dawna jest niezagospodarowany. To własność miasta i zajmuje dwukrotnie większą powierzchnię niż obecne targowisko. - Dzięki przeniesieniu tam targowiska możliwy będzie dalszy rozwój tej formy handlu - dodaje Czubiński.

Jednak przeprowadzce przeciwni są handlujący przy Balladyny kupcy. Miasto już kilkakrotnie próbowało polepszyć im warunki pracy. Za każdym razem spotykało się to z oporem z ich strony.

- Ustalone przecież zostało w ubiegłym roku, że ma być przeprowadzony remont placu przy Balladyny, a tu się dowiadujemy, że chcą nas wyrzucić - mówi pani Maria sprzedająca na targowisku tytoń i papierosy.

Jednak, według samorządowców, nowa lokalizacja to szansa na uporządkowanie handlu targowego w dzielnicy fabrycznej i stworzenie odpowiednich warunków nie tylko dla sprzedawców, ale przede wszystkim dla klientów. Mieszkańcy pobliskiego osiedla skarżą się na uciążliwości związane z prowadzoną tam działalnością gospodarczą.

W dodatku miasto i powiat modernizują właśnie skrzyżowanie ulicy Balladyny z al. Niepodległości. W najbliższym czasie zmieni się organizacja ruchu w tym miejscu i poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców, ale jednocześnie przebudowa skrzyżowania ograniczy możliwość prowadzenia handlu wokół wyznaczonego obecnie terenu targowiska.

Nowa lokalizacja pozwoliłaby części sprzedawców, którzy dotąd prowadzili handel poza ogrodzeniem, na kontynuowanie swojej działalności w odpowiednich warunkach.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefan / 16 kwietnia 2008 o 08:06
M.Sz. napisał:
A co, zazdrość cię zżera...?


Nie, nie zżera
Avatar
M.Sz. / 15 kwietnia 2008 o 20:34
stefan napisał:
No tak, bo przecież swego rodzaju zjeździł za towarem na łóżko polowe pół świata. Tajlandia i te sprawy. Więc się nadaje do MSZ.


A co, zazdrość cię zżera...? Zgadza się, jest tego już około 100 wyjazdów w życiu, w tym: 5 razy Tajlandia, 11 razy Turcja, 2 razy Syberia (dwa razy J. Bajkał), 2 razy Uzbekistan, 3 razy część rosyjska Morza Czarnego... wyliczać można długo, oj długo...
Avatar
stefan / 15 kwietnia 2008 o 20:19
ja napisał:
Tak! To jest bardzo dobry pomysł! A tak w ogóle, to gdyby zebrać mądrych, nie ubabranych układami i polityką mieszkańców Kraśnika (są tacy, zapewniam), obsadzić nimi ministerstwa i inne takie rządowe instytucje, to z pewnością lepiej by się żyło w całej Polsce.


Tylko zapomniałeś że to politycy obsadzają wszelkie stołki. A kim? Swoimi ludźmi. Mądrość nie jest tu podstawowym kryterium
Avatar
stefan / 15 kwietnia 2008 o 20:17
barbur napisał:
Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.


No tak, bo przecież swego rodzaju zjeździł za towarem na łóżko polowe pół świata. Tajlandia i te sprawy. Więc się nadaje do MSZ.
Avatar
ja / 15 kwietnia 2008 o 14:44
barbur napisał:
Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.

Tak! To jest bardzo dobry pomysł! A tak w ogóle, to gdyby zebrać mądrych, nie ubabranych układami i polityką mieszkańców Kraśnika (są tacy, zapewniam), obsadzić nimi ministerstwa i inne takie rządowe instytucje, to z pewnością lepiej by się żyło w całej Polsce.
Avatar
barbur / 15 kwietnia 2008 o 11:05
Gość napisał:
Czyli co Stawiarski na Prezydenta?


Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.
Avatar
ja / 15 kwietnia 2008 o 10:15
Czyli właściwie, że co? Burmistrz i radni chcą zrobić kupcom dobrze, a ci niewdzięczni nie poznają się na tym? Głup.ki jedne! Przecież burmistrz wie lepiej! Ale może przy okazji robienia tych ankiet i wysyłania w teren ludzi zapytać mieszkańców, co chcieliby w miejscu zasypanego zalewu? Albo jakie nowe władze? Albo na co wykorzystać tak obficie spływające na miasto środki unijne? Pytań jest sporo!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2008 o 08:09
Piar to uprawia jak widać poseł PiSarski, który wszędzie ma coś do powiedzenia. Taki omnibus. Czyli co Stawiarski na Prezydenta?
Avatar
M.Sz. / 15 kwietnia 2008 o 05:39
Burmistrz Kraśnika, lider PO na Lubelszczyźnie, po raz kolejny daje dowód tego, że ma problemy z podejmowaniem ważnych dla miasta decyzji gospodarczych.
Na początku marca rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania ulicy Balladyny i Alei Niepodległości. W tym samym czasie, prywatny inwestor, właściciel działki obok sklepu Biedronka, rozpoczął budowę pawilonu handlowego. Przebudowa skrzyżowania przekreśla handel na dawnym parkingu obok targowiska. Kolejnym zmniejszeniem miejsca na stragany będzie wspomniana zabudowa prywatnej działki.
Po rozpoczęciu modernizacji skrzyżowania poseł J. Stawiarski skierował pismo do burmistrza miasta z pytaniem: "Obecna inwestycja, skądinąd bardzo oczekiwana i pożyteczna, ze względu na przewidywaną poprawę komunikacji w tej części miasta, spowoduje jednak zmniejszenie powierzchni parkingu, który był również wykorzystywany jako miejsce sprzedaży płodów rolnych przez okolicznych rolników. Czy władze miasta zaproponują handlowcom oraz rolnikom coś w zamian?"
W czasie oczekiwania na odpowiedź z urzędu miasta na pismo posła, sygnalizujące m.in. możliwość pojawienia się napięć i sporów wśród handlujących, a dokładnie w dniu 27 marca 2008, odbyła się sesja rady miasta. W trakcie dyskusji nad jednym z punktów porządku przypadkowo pojawiała się informacja na temat planów przeniesienia bazaru w nowe miejsce. Radni byli tą informacją zaskoczeni, bowiem nigdy wcześniej na sesji czy posiedzeniach komisji resortowych nie było o tym mowy. Z wypowiedzi zastępcy burmistrza Jacka Dula wynikało, że przenosiny są już przesądzone.
W dniu 8 kwietnia kraśniczanie znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych list od polityka PO, burmistrza P. Czubińskiego, w którym czytamy m.in.: "Jednak propozycja zmiany lokalizacji targowiska zostanie wprowadzona w życie wówczas, gdy mieszkańcy wyrażą na to zgodę. Wkrótce w tej sprawie odwiedzą państwa ankieterzy i zachęcam do udzielenia odpowiedzi na ich pytania.". Dalej czytamy: "Dlatego decyzję o ewentualnej zmianie jego lokalizacji powinni podjąć mieszkańcy".
We wspomnianym liście czytamy również: "Od dłuższego czasu mieszkańcy pobliskiego osiedla skarżą się na uciążliwości związane z prowadzoną tam działalnością gospodarczą".
O protestach mieszkańców ulicy Balladyny burmistrz był parokrotnie informowany w poprzedniej kadencji rady miasta, przez radnych opozycji, którzy apelowali o zmianę lokalizacji targowiska miejskiego. Temat ten był bardzo mocno sygnalizowany dwa lata temu, podczas uchwalania budżetu miasta. Burmistrz pozostawał głuchy na te argumenty.
Wobec przytoczonych faktów nasuwa się pytanie o to czy burmistrz ma wizję rozwoju miasta oraz wątpliwość, czy w Kraśniku potrzebne są wybory samorządowe, skoro P. Czubiński spycha na margines radę miasta i ważne decyzje chce podejmować tylko w oparciu o ankiety?
Zastanawia niekonsekwencja w działaniu burmistrza. Dlaczego Piotr Czubiński nie widział potrzeby zapytania mieszkańców o zdanie przed podjęciem decyzji o sprzedaży KPEC? Przeprowadzone w listopadzie 2007 roku referendum było inicjatywą radnych PiS.
Mamy za to kolejny marketingowy zabieg, promujący burmistrza, za który zapłacą podatnicy (koszt ulotek, opłacenie ankieterów).
Sprawa przenosin bazaru zainteresowała media, które informowały o ogromnym niezadowoleniu handlowców i zapowiedzi blokowania przenosin.
Nietrudno zauważyć, że polityk PO dostał zadyszki, gubi się w zetknięciu z poważniejszym problemem i "pod publiczkę" zmienia zdanie. Nie zapomina jednak jako doświadczony, wykształcony na koszt mieszkańców miasta specjalista z zakresu public relations, zrobić sobie przy okazji kampanię.

I jeszcze jedno, w piśmie skierowanym w marcu do biura posła PiS burmistrz wyraźnie stwierdził:
- Jednocześnie informuję, że Urząd Miasta jest w posiadaniu koncepcji zmiany położenia targowiska. Nowa lokalizacja przewidziana jest przy skrzyżowaniu FŁT (plac postojowy autobusów). W chwili obecnej szacowane są koszty realizacji tej inwestycji.-

Czyli co, znów piar, bowiem koncepcja już jest i od wielu dni szacowane są koszty realizacji nowej inwestycji!

Więcej ciekawych i rzetelnych informacji znajdziecie tu:
[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&id=6"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...strona&id=6[/url]
Burmistrz Kraśnika, lider PO na Lubelszczyźnie, po raz kolejny daje dowód tego, że ma problemy z podejmowaniem ważnych dla miasta decyzji gospodarczych.
Na początku marca rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania ulicy Balladyny i Alei Niepodległości. W tym samym czasie, prywatny inwestor, właściciel działki obok sklepu Biedronka, rozpoczął budowę pawilonu handlowego. Przebudowa skrzyżowania przekreśla handel na dawnym parkingu obok targowiska. Kolejnym zmniejszeniem miejsca na stragany będzie wspomniana zabudowa prywatnej działki.
rozwiń
Avatar
stefan / 16 kwietnia 2008 o 08:06
M.Sz. napisał:
A co, zazdrość cię zżera...?


Nie, nie zżera
Avatar
M.Sz. / 15 kwietnia 2008 o 20:34
stefan napisał:
No tak, bo przecież swego rodzaju zjeździł za towarem na łóżko polowe pół świata. Tajlandia i te sprawy. Więc się nadaje do MSZ.


A co, zazdrość cię zżera...? Zgadza się, jest tego już około 100 wyjazdów w życiu, w tym: 5 razy Tajlandia, 11 razy Turcja, 2 razy Syberia (dwa razy J. Bajkał), 2 razy Uzbekistan, 3 razy część rosyjska Morza Czarnego... wyliczać można długo, oj długo...
Avatar
stefan / 15 kwietnia 2008 o 20:19
ja napisał:
Tak! To jest bardzo dobry pomysł! A tak w ogóle, to gdyby zebrać mądrych, nie ubabranych układami i polityką mieszkańców Kraśnika (są tacy, zapewniam), obsadzić nimi ministerstwa i inne takie rządowe instytucje, to z pewnością lepiej by się żyło w całej Polsce.


Tylko zapomniałeś że to politycy obsadzają wszelkie stołki. A kim? Swoimi ludźmi. Mądrość nie jest tu podstawowym kryterium
Avatar
stefan / 15 kwietnia 2008 o 20:17
barbur napisał:
Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.


No tak, bo przecież swego rodzaju zjeździł za towarem na łóżko polowe pół świata. Tajlandia i te sprawy. Więc się nadaje do MSZ.
Avatar
ja / 15 kwietnia 2008 o 14:44
barbur napisał:
Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.

Tak! To jest bardzo dobry pomysł! A tak w ogóle, to gdyby zebrać mądrych, nie ubabranych układami i polityką mieszkańców Kraśnika (są tacy, zapewniam), obsadzić nimi ministerstwa i inne takie rządowe instytucje, to z pewnością lepiej by się żyło w całej Polsce.
Avatar
barbur / 15 kwietnia 2008 o 11:05
Gość napisał:
Czyli co Stawiarski na Prezydenta?


Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.
Avatar
ja / 15 kwietnia 2008 o 10:15
Czyli właściwie, że co? Burmistrz i radni chcą zrobić kupcom dobrze, a ci niewdzięczni nie poznają się na tym? Głup.ki jedne! Przecież burmistrz wie lepiej! Ale może przy okazji robienia tych ankiet i wysyłania w teren ludzi zapytać mieszkańców, co chcieliby w miejscu zasypanego zalewu? Albo jakie nowe władze? Albo na co wykorzystać tak obficie spływające na miasto środki unijne? Pytań jest sporo!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2008 o 08:09
Piar to uprawia jak widać poseł PiSarski, który wszędzie ma coś do powiedzenia. Taki omnibus. Czyli co Stawiarski na Prezydenta?
Avatar
M.Sz. / 15 kwietnia 2008 o 05:39
Burmistrz Kraśnika, lider PO na Lubelszczyźnie, po raz kolejny daje dowód tego, że ma problemy z podejmowaniem ważnych dla miasta decyzji gospodarczych.
Na początku marca rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania ulicy Balladyny i Alei Niepodległości. W tym samym czasie, prywatny inwestor, właściciel działki obok sklepu Biedronka, rozpoczął budowę pawilonu handlowego. Przebudowa skrzyżowania przekreśla handel na dawnym parkingu obok targowiska. Kolejnym zmniejszeniem miejsca na stragany będzie wspomniana zabudowa prywatnej działki.
Po rozpoczęciu modernizacji skrzyżowania poseł J. Stawiarski skierował pismo do burmistrza miasta z pytaniem: "Obecna inwestycja, skądinąd bardzo oczekiwana i pożyteczna, ze względu na przewidywaną poprawę komunikacji w tej części miasta, spowoduje jednak zmniejszenie powierzchni parkingu, który był również wykorzystywany jako miejsce sprzedaży płodów rolnych przez okolicznych rolników. Czy władze miasta zaproponują handlowcom oraz rolnikom coś w zamian?"
W czasie oczekiwania na odpowiedź z urzędu miasta na pismo posła, sygnalizujące m.in. możliwość pojawienia się napięć i sporów wśród handlujących, a dokładnie w dniu 27 marca 2008, odbyła się sesja rady miasta. W trakcie dyskusji nad jednym z punktów porządku przypadkowo pojawiała się informacja na temat planów przeniesienia bazaru w nowe miejsce. Radni byli tą informacją zaskoczeni, bowiem nigdy wcześniej na sesji czy posiedzeniach komisji resortowych nie było o tym mowy. Z wypowiedzi zastępcy burmistrza Jacka Dula wynikało, że przenosiny są już przesądzone.
W dniu 8 kwietnia kraśniczanie znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych list od polityka PO, burmistrza P. Czubińskiego, w którym czytamy m.in.: "Jednak propozycja zmiany lokalizacji targowiska zostanie wprowadzona w życie wówczas, gdy mieszkańcy wyrażą na to zgodę. Wkrótce w tej sprawie odwiedzą państwa ankieterzy i zachęcam do udzielenia odpowiedzi na ich pytania.". Dalej czytamy: "Dlatego decyzję o ewentualnej zmianie jego lokalizacji powinni podjąć mieszkańcy".
We wspomnianym liście czytamy również: "Od dłuższego czasu mieszkańcy pobliskiego osiedla skarżą się na uciążliwości związane z prowadzoną tam działalnością gospodarczą".
O protestach mieszkańców ulicy Balladyny burmistrz był parokrotnie informowany w poprzedniej kadencji rady miasta, przez radnych opozycji, którzy apelowali o zmianę lokalizacji targowiska miejskiego. Temat ten był bardzo mocno sygnalizowany dwa lata temu, podczas uchwalania budżetu miasta. Burmistrz pozostawał głuchy na te argumenty.
Wobec przytoczonych faktów nasuwa się pytanie o to czy burmistrz ma wizję rozwoju miasta oraz wątpliwość, czy w Kraśniku potrzebne są wybory samorządowe, skoro P. Czubiński spycha na margines radę miasta i ważne decyzje chce podejmować tylko w oparciu o ankiety?
Zastanawia niekonsekwencja w działaniu burmistrza. Dlaczego Piotr Czubiński nie widział potrzeby zapytania mieszkańców o zdanie przed podjęciem decyzji o sprzedaży KPEC? Przeprowadzone w listopadzie 2007 roku referendum było inicjatywą radnych PiS.
Mamy za to kolejny marketingowy zabieg, promujący burmistrza, za który zapłacą podatnicy (koszt ulotek, opłacenie ankieterów).
Sprawa przenosin bazaru zainteresowała media, które informowały o ogromnym niezadowoleniu handlowców i zapowiedzi blokowania przenosin.
Nietrudno zauważyć, że polityk PO dostał zadyszki, gubi się w zetknięciu z poważniejszym problemem i "pod publiczkę" zmienia zdanie. Nie zapomina jednak jako doświadczony, wykształcony na koszt mieszkańców miasta specjalista z zakresu public relations, zrobić sobie przy okazji kampanię.

I jeszcze jedno, w piśmie skierowanym w marcu do biura posła PiS burmistrz wyraźnie stwierdził:
- Jednocześnie informuję, że Urząd Miasta jest w posiadaniu koncepcji zmiany położenia targowiska. Nowa lokalizacja przewidziana jest przy skrzyżowaniu FŁT (plac postojowy autobusów). W chwili obecnej szacowane są koszty realizacji tej inwestycji.-

Czyli co, znów piar, bowiem koncepcja już jest i od wielu dni szacowane są koszty realizacji nowej inwestycji!

Więcej ciekawych i rzetelnych informacji znajdziecie tu:
[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&id=6"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...strona&id=6[/url]
Burmistrz Kraśnika, lider PO na Lubelszczyźnie, po raz kolejny daje dowód tego, że ma problemy z podejmowaniem ważnych dla miasta decyzji gospodarczych.
Na początku marca rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania ulicy Balladyny i Alei Niepodległości. W tym samym czasie, prywatny inwestor, właściciel działki obok sklepu Biedronka, rozpoczął budowę pawilonu handlowego. Przebudowa skrzyżowania przekreśla handel na dawnym parkingu obok targowiska. Kolejnym zmniejszeniem miejsca na stragany będzie wspomniana zabudowa prywatnej działki.
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!