sobota, 20 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Szykują się wyższe opłaty na cmentarzu komunalnym w Kraśniku

Dodano: 13 stycznia 2018, 20:22
Autor: (aa)

(fot. Archiwum)

Nie 100 a 200 złotych za zajęcie placu pod budowę grobu i 300 złotych za to, aby po 20 latach grób pozostał nienaruszony. Na razie są to propozycje opłat na cmentarzu komunalnym w Kraśniku. Na zaproponowane stawki muszą zgodzić się jeszcze radni.

Gotowy jest już projekt uchwały Rady Miasta w sprawie ustalenia stawek opłat cmentarnych na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Krasińskiego. W dokumencie wskazano dwie opłaty. Pierwsza, w wysokości 300 złotych, to opłata uzupełniająca za nienaruszalność grobu (po 20 latach od pierwszego pochówku). Kolejna to jednorazowa opłata za zajęcie placu pod budowę grobu w wysokości 200 złotych.

„Dotychczas obowiązująca opłata w kwocie 100 zł za zajęcie placu pod budowę grobu na cmentarzu komunalnym w Kraśniku funkcjonowała w niezmienionej wysokości od 2001 r.” - piszą urzędnicy w uzasadnieniu projektu uchwały i wyliczają, że opłata ta nie uwzględnia „zmian wskaźników gospodarczych, m.in. stopy inflacji, kosztów zatrudnienia itp., które dokonały się na przestrzeni ostatnich 17 lat.”

Urzędnicy tłumaczą też, że zmiana stawek opłat cmentarnych oraz wprowadzenie nowych opłat, których dotychczas w cenniku nie było, jest konieczna ze względu na rosnące koszty utrzymania cmentarza komunalnego. „Pozwoli to na prawidłowe zarządzanie cmentarzem” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Cmentarny cennik (przykłady)
• Sprzedaż grobów
- 1-osobowy – 1 200 zł (netto)
- 2-osobowy – 2 500 zł (netto)
- 3-osobowy – 3 500 zł (netto)
- 4-osobowy – 4 600 zł (netto)
• pochówek grób ziemny – 850 zł (brutto)
• ekshumacja – 750 zł (brutto)
• zgoda na ustawienie ławki – 110 zł (brutto)

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 dni temu o 16:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ceny to potraficie windować, ale porządnego wc, oprócz śmierdzącego sroj-toja nie postawicie! Popatrzcie na cmentarz w dzielnicy Starej. Dajcie coś od siebie, a dopiero potem wyciągajcie łapki po naszą kasę!
Rozwiń
Gość
Gość (5 dni temu o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy mieszkańcy Kraśnika wiedzą co Zarząd dróg powiatowych robi w trakcie pracy?? PESELOWSKIE BILBORDY NA KONWENCJĘ SAMORZĄDOWĄ STAWIAJA CZY ONI CZASEM NIE PRACUJA ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE?? Hmm bezpieczne finanse Zarządu dróg gdzie miesiąc temu całkowite puchy w kasie były ;)) Panie Starosto wielka uczciwościa tu powiewa.
Rozwiń
Gość
Gość (6 dni temu o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jakie jest to normalne społeczeństwo? Czyzby normalnosc społeczeństwa miała zależeć od poparcia działań elit rządzących i to bez róznicy jakie by nie były te działania?
Rozwiń
Gość
Gość (6 dni temu o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedynym udacznictwem w tym kraju jest polityczne zaprzedanie sie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 dni temu o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Im wieksza wściekłość przelana na forum przez totalnych nieudaczników, tym większa pewność, że sprawy w Polsce idą w dobrym, oczekiwanym przez normalne społeczeństwo, kierunku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!