czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraśnik

Terror w szkole, dyrektorce grozi dyscyplinarka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2012, 21:21

Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu (Dorota Awiorko-Klimek)
Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu (Dorota Awiorko-Klimek)

Pod koniec października trójka chłopców z klas nauczania początkowego miała skrzywdzić młodszego ucznia. Napaść była tak brutalna, że matka pojechała z nim do szpitala. Lekarze powiadomili policję.

Nie było to pierwsze zdarzenie w tej małej wiejskiej podstawówce w gminie Urzędów.

– Starsi uczniowie terroryzują młodszych. Biją, popychają, grożą, wymuszają pieniądze, zastraszają. To trwa od miesięcy– opowiadali nam rodzice uczących się tam dzieci. Poprosili nas o pomoc. Powiadomili też Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu. Sprawdzali dokumenty, rozmawiali z dyrektorką i innymi nauczycielami. Wczoraj zdradzili wstępne wyniki kontroli.

– Stwierdzono nieprawidłowości w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego przez dyrektora szkoły, a także w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom – mówi Anna Szczepińska, lubelski wicekurator oświaty.

Najłagodniejsze zarzuty dotyczą błędów w dokumentacji szkolnej. Najpoważniejsze – m.in. dyżurów nauczycieli na przerwach, które nie były prowadzone prawidłowo. Protokół z kontroli trafi teraz do dyrektorki szkoły. Będzie miała tydzień, by ustosunkować się do zarzutów.

Niezależnie od wyników kontroli postępowanie wyjaśniające ma wszcząć rzecznik dyscyplinarny przy kuratorium. – Być może sprawa zostanie przekazana do komisji dyscyplinarnej – mówi Szczepińska. Jeśli okaże się, że winę ponosi dyrektorka, komisja będzie mogła wyciągnąć wobec niej konsekwencje – od nagany po odwołanie ze stanowiska.

Dyrektorka przekonuje, że październikowe zdarzenie to "jednostkowy przypadek”, a tego dnia miała wolne i nie było jej w szkole. Część rodziców napisała do wójta petycję o jej odwołanie. – Dopóki nie będę miał dowodów, dopóty nie podejmę takiego działania. Czekam na werdykt policji, sądu i kuratorium – mówił na naszych łamach wójt gminy Urzędów Jan Woźniak.

Policja zajęła się sprawą po październikowym zdarzeniu. Śledczy biorą pod lupę także inne przypadki z tej szkoły. – Mamy takie sygnały – przyznaje mł. asp. Janusz Majewski z policji w Kraśniku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zbyszek
gostek
mn
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zbyszek
Zbyszek (15 grudnia 2012 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Rozwiń
gostek
gostek (14 grudnia 2012 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W pełni zgadzam się z aktywnym nauczycielem. Niestety polska, małomiejska, wiejska rzeczywistośc jest taka, że zatrudnia się w szkołach ludzi według klucza rodzinnego, koleżeńskiego, partyjnego itp a daleko w .... ma się jego podejście do obowiązków. Gdyby zasady pracy były klarowne i bezwzględnie przestrzegane w szkołach byłoby lepiej. Nie byłoby nauczycieli-świętych krów.
Rozwiń
mn
mn (14 grudnia 2012 o 18:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Rozwiń
aktywny nauczyciel
aktywny nauczyciel (13 grudnia 2012 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY !!!! Bezradny dorosły w szkole powinien szybko zmienić zawód.
Nauczyciel sobie nie radz przykro mi, ale powinien zostać zwolniony.
Pani Dyrektor sobie nie radzi przykro mi, ale powinna zostać zwolniona.
Na wasze miejsce jest wielu zdolnych, którzy sobie poradzą.
Rozwiń
BOLOLOLO
BOLOLOLO (30 listopada 2012 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=5]WYpier***IĆ DYREKTORKĘ NA ZBITY RYJ NIE DOŚĆ ZE WPIEPRZYŁA SIE NA MIEJSCE CZLOWIEKA KTORY POWINIEN TAM BYC JAKO DYREKTOR TO JESZCZE NIE DOPILNOWALA PORZADKU ONA DO NICZEGO SIE NIE NADAJE . . . JAK TAKI KTOS JAK ONA MOGL ZOSTAC DYREKTOREM NO ALE . . . JAK SIE MA UKŁADY Z NASZYM WÓJTEM I DO TEGO POPARCIE CEBULOWA TO TAK NIESTETY JEST ! MAM NADZIEJE ZE WYLECI I JUZ NIE ZNAJDZIE PRACY NIGDZIE !!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!