Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 stycznia 2017 r.
15:53

To ma być pieśń, która wzmocni więź mieszkańców z miastem. Czekają na hymn

Autor: Zdjęcie autora aa
24 21 A A

To ma być pieśń, która wzmocni więź mieszkańców z własnym miastem. Kraśnicki magistrat ogłosił konkurs na tekst i muzykę hymnu miasta. Urzędnicy czekają na propozycje utworów do 28 lutego. Dla zwycięzcy jest przewidziana nagroda pieniężna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konkurs ma charakter otwarty i jej adresowany do wszystkich osób, „którym bliska jest tradycja, kultura, piękno oraz rozpoznawalność naszego miasta (…) – czytamy w regulaminie konkursu.
Praca zgłoszona do konkursu musi być kompozycją własną. Ma zawierać nagranie zgłoszonego utworu w pełnej wersji z tekstem i muzyką. Plik audio należy nagrać w popularnym formacie muzycznym np. mp3 czy wav. Do pracy należy dołączyć pełen zapis nutowy wraz z tekstem utworu w wersji papierowej.

Ilość prac nadesłanych przez jednego autora nie jest ograniczona, ale prace zgłoszone do konkursu nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane.

Utwory konkursowe można złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Kraśniku lub przesłać pocztą.

Zgłoszone prace będzie oceniać komisja konkursowa powołana przez burmistrza Kraśnika. Przy ocenie członkowie komisje będą brać pod uwagę m.in. „oryginalność, pomysłowość, estetykę i walory użytkowe projektu”.

Organizatorzy dla autora zwycięskiej pracy przewidzieli nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł. brutto za tekst i tyle samo za muzykę.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 15 marca. Ostateczną decyzję o ustanowieniu Hymnu Miasta Kraśnika podejmie zaś Rada Miasta w drodze uchwały.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2017 o 08:43
Mówiąc o biznesowcach masz na myśli tych, co to na banerach w całym mieście publicznie oddawali hołdy i przysięgali wierność byłemu burmistrzowi? Pamiętamy, pamiętamy:):):)
Avatar
gość / 4 lutego 2017 o 00:43
Porąbany pomysł z tym hymnem. A co do szaletów, to nikt nie dba, żeby miasto nie było zasr...ne i obsikane, a stodoły mieszkańcy zostawili na wsiach, no i krzaki jeszcze w parku nie urosły, jest problem, bo ani kibli nie ma w mieście, ani ławek, żeby mohery mogły przysiąść i odpocząć. Młodzieży w tym mieście już prawie nie ma, a biznesowcy walczą o kolumbarium i spalarnię. Fajna perspektywa dla jeszcze wegetujących w tym wielkim mieście.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 21:33
Opamiętaj się oszołomie!
Avatar
Maybach / 1 lutego 2017 o 21:30
Proponuję mieszkańcom obejrzenie XXXIV sesji Rady Miasta, a zobaczycie jakich mamy radnych. Myślałem, że niektórzy już wcześniej osiągnęli poziom dna, ale jak widać "rozwijają się" i już poziom dna mają sporo ponad sobą!!  Radnych, którzy tak jadą na WOSP zachęcam do napisania stosownych oświadczeń, że ani oni (jako seniorzy) ani ich dzieci i wnuki nie będą korzystać ze sprzętu zakupionego przez tę fundację. Pamiętajcie człowieczki - los bywa przewrotny i szybciej niż myślicie będzie wam on potrzebny. Idźcie wtedy do Torunia, tam jest gość co wam pomoże.
Proponuję mieszkańcom obejrzenie XXXIV sesji Rady Miasta, a zobaczycie jakich mamy radnych. Myślałem, że niektórzy już wcześniej osiągnęli poziom dna, ale jak widać "rozwijają się" i już poziom dna mają sporo ponad sobą!!  Radnych, którzy tak jadą na WOSP zachęcam do napisania stosownych oświadczeń, że ani oni (jako seniorzy) ani ich dzieci i wnuki nie będą korzystać ze sprzętu zakupionego przez tę fundację. Pamiętajcie człowieczki - los bywa przewrotny i szybciej niż myślicie będzie wam on potrzebny. Idźcie wtedy do Torunia, tam ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 20:57
Popytaj, popytaj!
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 19:04
Kiedy ten burmistrz wyremontuje szalety miejskie ? przed dyżurem czy po ? Burmistrzowi dobrze płacą? Dostał podwyżkę?
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 08:50
Wyklęty powstañ ludu ziemi. Świry.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 22:03
Opozycja tam siedzi, to może ona weźmie się do roboty?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 21:18
Kiedy ten burmistrz wyremontuje szalety miejskie ? przed dyżurem czy po ?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 13:49
Totalna opozycja zatrzymała się na...szalecie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2017 o 08:43
Mówiąc o biznesowcach masz na myśli tych, co to na banerach w całym mieście publicznie oddawali hołdy i przysięgali wierność byłemu burmistrzowi? Pamiętamy, pamiętamy:):):)
Avatar
gość / 4 lutego 2017 o 00:43
Porąbany pomysł z tym hymnem. A co do szaletów, to nikt nie dba, żeby miasto nie było zasr...ne i obsikane, a stodoły mieszkańcy zostawili na wsiach, no i krzaki jeszcze w parku nie urosły, jest problem, bo ani kibli nie ma w mieście, ani ławek, żeby mohery mogły przysiąść i odpocząć. Młodzieży w tym mieście już prawie nie ma, a biznesowcy walczą o kolumbarium i spalarnię. Fajna perspektywa dla jeszcze wegetujących w tym wielkim mieście.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 21:33
Opamiętaj się oszołomie!
Avatar
Maybach / 1 lutego 2017 o 21:30
Proponuję mieszkańcom obejrzenie XXXIV sesji Rady Miasta, a zobaczycie jakich mamy radnych. Myślałem, że niektórzy już wcześniej osiągnęli poziom dna, ale jak widać "rozwijają się" i już poziom dna mają sporo ponad sobą!!  Radnych, którzy tak jadą na WOSP zachęcam do napisania stosownych oświadczeń, że ani oni (jako seniorzy) ani ich dzieci i wnuki nie będą korzystać ze sprzętu zakupionego przez tę fundację. Pamiętajcie człowieczki - los bywa przewrotny i szybciej niż myślicie będzie wam on potrzebny. Idźcie wtedy do Torunia, tam jest gość co wam pomoże.
Proponuję mieszkańcom obejrzenie XXXIV sesji Rady Miasta, a zobaczycie jakich mamy radnych. Myślałem, że niektórzy już wcześniej osiągnęli poziom dna, ale jak widać "rozwijają się" i już poziom dna mają sporo ponad sobą!!  Radnych, którzy tak jadą na WOSP zachęcam do napisania stosownych oświadczeń, że ani oni (jako seniorzy) ani ich dzieci i wnuki nie będą korzystać ze sprzętu zakupionego przez tę fundację. Pamiętajcie człowieczki - los bywa przewrotny i szybciej niż myślicie będzie wam on potrzebny. Idźcie wtedy do Torunia, tam ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 20:57
Popytaj, popytaj!
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 19:04
Kiedy ten burmistrz wyremontuje szalety miejskie ? przed dyżurem czy po ? Burmistrzowi dobrze płacą? Dostał podwyżkę?
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 08:50
Wyklęty powstañ ludu ziemi. Świry.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 22:03
Opozycja tam siedzi, to może ona weźmie się do roboty?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 21:18
Kiedy ten burmistrz wyremontuje szalety miejskie ? przed dyżurem czy po ?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 13:49
Totalna opozycja zatrzymała się na...szalecie.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!