wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Tomograf bada, ale tylko trochę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2008, 18:19
Autor: Fabian Plapis

Z rocznym poślizgiem ruszyła wreszcie pracownia tomografii komputerowej. Ale nie widać końca konfliktu pomiędzy szpitalem a firmą,

która dostarczyła sprzęt. Dyrekcja szpitala nie chce już jej w swoim budynku.

Kraśnik o tomograf komputerowy stara się już od kilku lat. Wystarczających środków finansowych nie udało się uzbierać, ale znalazła się firma ("Tomed”), która zgodziła się wstawić swój sprzęt do kraśnickiego szpitala. Rozmowy z dyrekcją szpitala zaczęły się ponad rok temu, a tomograf miał zacząć pracę wiosną 2007 roku. Zaczął, ale rok później. W dodatku, nie wiadomo jak długo będzie służył mieszkańcom Kraśnika.

- Urządzenie już bada, choć w ograniczonym zakresie. Ale to nie nasza wina. Nie otrzymaliśmy od szpitala obiecanych wcześniej pomieszczeń. W najbliższym czasie wyjaśni się też kto będzie właścicielem tomografu. Złożyliśmy swoją ofertę w SP ZOZ w Kraśniku i mam nadzieję, że wkrótce dojdziemy do porozumienia - zapowiada Tomasz Wacławek przedstawiciel "Tomedu”.
Władze kraśnickiego szpitala ostrożnie podchodzą do zapewnień "Tomedu”.
- Gdyby pracownia ruszyła rok temu, tak jak obiecywali, to pewnie wszystko byłoby w porządku. Teraz jednak chcemy się tej firmie dokładnie przyjrzeć. Na razie to nie widziałem żadnej oferty czy cennika badań. Nie zamierzam kupować kota w worku - mówi Marek Kos, zastępca dyrektora SP ZOZ w Kraśniku.

- Nie pozwolimy, aby o naszej firmie mówiono, że jest niewiarygodna. Zwłoka nie do końca zależała od nas. A teraz chcemy robić wszystko, aby pacjenci byli zadowoleni - odpiera zarzuty Wacławek.

Szpital zamierza korzystać z usług firmy, ale tylko do czasu. Dyrekcja planuje zbierać fundusze na nowy tomograf.

- Firma świadczy usługi, które są nam potrzebne, więc w to wchodzimy. Jednak nie wyklucza to zakupu własnego sprzętu - podkreśla dyrektor Kos.

"Tomed” chce teraz udowodnić, że jest wiarygodną firmą. Przez kilka dni w maju, w ramach promocji, będzie badał pacjentów bezpłatnie. Potrzebne jest jedynie skierowanie od lekarza specjalisty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!