poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraśnik

Trzech chętnych do grzania w Kraśniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2008, 15:34
Autor: FABIAN PLAPIS

Dalkii Polska SA, Praterm SA oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA - to firmy, które zostały na "placu boju” o kraśnicką ciepłownię.

Jedna z nich zostanie jej właścicielem.

Po prawie roku, od czasu kiedy Rada Miasta przychyliła się do pomysłu prywatyzacji Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wyłoniono trzech oferentów do końcowych negocjacji. Droga do sprzedaży miejskiej ciepłowni była długa i dość kontrowersyjna. Jeszcze rok temu - równocześnie z zatwierdzeniem przez Radę Miasta planów prywatyzacji firmy - opozycyjni radni PiS zapowiedzieli lokalne referendum. Chcieli, aby większa liczba mieszkańców zdecydowała o losach ciepłowni.
Referendum odbyło się w listopadzie. Nie uzyskano jednak wiążącej frekwencji. Jednak ci, którzy w nim uczestniczyli, w 95 proc. opowiedzieli się przeciwko sprzedaży. To jednak nie zmieniło planów władz Kraśnika.
Do kupna ciepłowni nie brakowało chętnych. Zgłosiło się siedmiu oferentów. Ostatecznie wyłoniono trzy duże firmy ciepłownicze działające w kraju. Oferty ich są wiążące, tzn. wymienione podmioty nie mogą wycofać się z dalszych rozmów, chyba że zdecydują się utracić wpłacone wadium. Wynosi ono 5 proc. wartości złożonej oferty. Spośród tych trzech firm zespół negocjacyjny wyłoni ostatecznego nabywcę.
- Udziały w spółce zostaną sprzedane tylko wtedy, gdy uda się wynegocjować naprawdę atrakcyjną - z punktu widzenia budżetu miasta - cenę. Sprzedaż KPEC umożliwi nam m.in. przeznaczenie znacznych środków na dofinansowanie inwestycji termomodernizacyjnych w blokach mieszkalnych poprzez Miejski Fundusz Ochrony Środowiska. Dzięki temu będzie cieplej i taniej - podkreśla Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika.
Władze miasta skrzętnie ukrywają wartość sprzedawanej spółki. Nieoficjalnie mówi się nawet o 15 mln zł. Sprawa może się jednak trochę przedłużyć, ponieważ przed końcem ubiegłego roku firma Dalkia ogłosiła chęć zakupu ponad 98 proc. kapitału Pratermu, który jest spółką giełdową. Ta transakcja może potrwać do połowy lutego 2008 r. Jednak w przeciągu kilku pierwszych miesięcy tego roku dojdzie do ostatecznej sprzedaży miejskiej ciepłowni - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
chyba nieczyste
grin
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 lutego 2008 o 06:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A nie za duże te zarobki, inni też skończyli studia i podyplomowe, a nawet pracy nie mają, bo pleców nie mają.
Rozwiń
chyba nieczyste
chyba nieczyste (10 stycznia 2008 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To że Praterm odkupi kpec to było dawno przewidziane i od dawna wszyscy o tym wiedzą dlaczego? należałoby się zastanowic tak jest ze wszystkim w UMiejskim z góry zawsze wiadomo z wyprzedzeniem , konkursy przyjmowania do pracy, oferty zawsze wiadomo na 3 m-ce z góry. Pewien Pan był tak szczęśliwy ze wybrano jego oferte że jeszcze przed ich otwarciem pochwalił się koledze a ten puscił dalej i co? a no sprawdziło sie nie kłamał ze ma załatwione. To jest oczywiste jak się sprawy załatwia w U Miasta Krasnik.Teraz Krasnik chce przytyc pewnie działki juz są wykupione(przez kogo?)na inne nazwiska po to by je sprzedac miastu po atrakcyjnej cenie jak juz bedą należały do działek na terenie miasta.trza miec tupet!!!!!!! Przyjrzykmy sie temu wszyscy
Rozwiń
grin
grin (4 stycznia 2008 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wygra Praterm !!
Rozwiń
człowiek
człowiek (4 stycznia 2008 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A od kiedy lekarze będę zarabiali po 11 tysięcy, a nauczyciele po 5?
Kiedy będzie w Kraśniku boisko ze sztuczną nawierzchnią i do tego oświetlone?
Przecież PO obiecało.
Rozwiń
wiedzący
wiedzący (4 stycznia 2008 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miło jak miasto ma wybitnego stratega, pomyśli, zrobi co należy. Z działki na fabrycznym 7 mln, z KPEC następne miliony. Inne miasta nam zazdroszczą. Niech żyje PO, niech żyje nam Burmistrz. Niech mu gwiazdka pomyślności....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!