poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Kraśnik

Urząd ostrzega: Tu może być kontrola prędkości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2012, 19:55

Urząd Miasta w Kraśniku zmienia sposób informowania kierowców o kontrolach prędkości prowadzonych <br />
Urząd Miasta w Kraśniku zmienia sposób informowania kierowców o kontrolach prędkości prowadzonych

Urząd Miasta w Kraśniku zmienia sposób informowania kierowców o kontrolach prędkości prowadzonych
przez Straż Miejską. Grafik na czerwiec jest już na stronie internetowej magistratu. Nie oznacza to jednak, że kontrola w danym miejscu będzie na pewno.

W poniedziałek Straż Miejska z Kraśnika może kontrolować kierowców na ul. Urzędowskiej. We wtorek fotoradar może stanąć na ul. Janowskiej, a dzień później na ul. Przemysłowej. Władze miasta zmieniają sposób informowania mieszkańców o prowadzonych przez strażników miejskich kontrolach prędkości.
– Wcześniej informacja ta była przekazywana za pomocą sms-ów – tłumaczy January Pawlos, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Kraśniku. – Ponieważ usługa ta sporo kosztowała, zdecydowaliśmy, że grafik miejsc gdzie będzie fotoradar, zamieścimy na naszej stronie internetowej i w "Biuletynie Miejskim”.

Informowanie o tym nie jest jednak obowiązkowe. – Grafik na czerwiec podaliśmy na próbę. Chcemy zobaczyć, jak będzie to działać i czy to pomoże – tłumaczy Jakub Bącal, komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. – Najczęściej kierowcy przekraczają prędkość na ul. Przemysłowej. Tam jest z górki, niektórym wydaje się też, że są już poza miastem.

Informacja o fotoradarach w mieście zawiera: miejsce kontroli, datę i przedział godzinowy. Mimo to dokładny czas polowania na piratów nie jest ujawniony. To, że podana jest data i konkretna ulica nie oznacza też, że w tym miejscu na pewno będzie kontrola.

– Może się okazać tak, że jej nie będzie – zastrzega Bącal. – Poza tym w informacji na stronie są podane godziny np. od 8 do 22. A z reguły taką kontrolę na drodze prowadzimy przez dwie, trzy godziny.

Ulice zostały wyznaczone na postawie policyjnych statystyk. – Ul. Urzędowska i ul. Słowackiego to są główne drogi, na których dochodzi do zdarzeń drogowych – podaje mł. asp. Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Informacje, gdzie będzie kontrola prowadzona przy użyciu fotoradaru są bardzo dobre. Kierowcy w tych miejscach zwalniają.

W Nałęczowie rzadko

Fotoradar mają też strażnicy z Nałęczowa. W użyciu urządzenie nie jest jednak za często. – Pomiary prędkości są prowadzone raz w miesiącu albo rzadziej – informuje Artur Rumuński, zastępca burmistrza Nałęczowa. – Zarówno charakter pracy, jak też skład osobowy (trzech strażników) nie pozwala, aby te kontrole odbywały się częściej. Informację na ich temat można znaleźć na naszej stronie internetowej.

A w Świdniku w ogóle

W Świdniku strażnicy miejscy nie mają takiego urządzenia. – Na razie nie ma planów, aby je kupić – podkreśla Jan Sprawka, komendant Straży Miejskiej w Świdniku. – Żeby kupić dobry fotoradar, potrzeba ponad 100 tys. zł. Poza tym nie ma też jakiejś uzasadnionej potrzeby, aby takie urządzenie kupować. Kontrole takie przeprowadza policja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zonk
Gość
syn Rumińskiego
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zonk
Zonk (3 czerwca 2012 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1338628724' post='636091']
Dopiero jak wydarzy się nieszczęście, to wszyscy lamentują i zastanawiają się: jak do tego doszło ? Przecież niewinny młodzieniec jechał tylko 120 km/h, i miał wszystko pod kontrolą, a tu mu ktoś wtargnął na jezdnię ....
[/quote]
Niestety to jest prawda. Zgadzam się z Twoim zdaniem.
Najczęściej w takich przypadkach nie mniej zdziwiony jest sam "mistrz kierownicy". On przecież nawet przeraźliwie trąbił na pozostałych niepokornych uczestników ruchu, którzy ośmielili się znaleźć na jego drodze, a oni nie usłuchali.
Widzę w zachowaniu zwłaszcza młodych kierowców bardzo dużo agresji, która ustępuje miejsca zdrowemu rozsądkowi i logicznemu myśleniu.
Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2012 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
synu osła,ty to jesteś deb*** całkowity.co tyle jeździ mieszka w okolicy i wie wszystko.Jak gówno wiesz to po co się odzywasz ???
Rozwiń
syn Rumińskiego
syn Rumińskiego (2 czerwca 2012 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Yog' timestamp='1338609863' post='636030']
synu rumińskiego,może mieszkasz w okolicy ale jeździsz chyba taczką skoro nie widziałeś !
A może,skorś taki bystry obserwator,przysłać ci mój mandat do zapłaty ?
.........a może to ktoś się podszywa i przysłał mi niby z urzędu w Nałęczowie zdjęcia i każe płacić ?
[/quote]

[quote name='Yog' timestamp='1338609863' post='636030']
synu rumińskiego,może mieszkasz w okolicy ale jeździsz chyba taczką skoro nie widziałeś !
A może,skorś taki bystry obserwator,przysłać ci mój mandat do zapłaty ?
.........a może to ktoś się podszywa i przysłał mi niby z urzędu w Nałęczowie zdjęcia i każe płacić ?
[/quote]

Zainwestuj w CB radio sieroto
Rozwiń
gość
gość (2 czerwca 2012 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może to i lepiej ? Bo przecież każdy kierowca jest zobowiązany przestrzegać przepisów ruchu drogowego (w tym: ograniczenia prędkości), a coraz większa banda deb***i (bo inczej ich nazwać nie można) robi sobie z naszej ul. Urzędowskiej autostradę (bo nie ma tam zakrętów, jedyne ograniczenia to światła na skrzyżowaniu na Budzyniu), a na CB ciągle słychać: Jak ścieżka pomiędzy Kraśnikami ? Taki kretyn jeden z drugim jest pozbawiony wyobraźni, ponieważ w przeciwnym przypadku wiedział by, że ulicę Urzędowską przechodza w poprzek piesi (niekoniecznie na przejściach), przebiegają dzieci (z i na przystanek MPK), pojazdy rolnicze czy zwierzęta. Dopiero jak wydarzy się nieszczęście, to wszyscy lamentują i zastanawiają się: jak do tego doszło ? Przecież niewinny młodzieniec jechał tylko 120 km/h, i miał wszystko pod kontrolą, a tu mu ktoś wtargnął na jezdnię ....
Rozwiń
Fotka
Fotka (2 czerwca 2012 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli w Kraśniku dalej z taką częstotliwością będzie wystawiany fotoradar to burmistrz rozwiąże problem braku pieniędzy w budżecie miasta i problem zakorkowanej ulicy Urzędowskiej bo kierowcy będą się bali wjeżdżać do tak kontrolwanego miasta gdzie za każdym rogiem stoi fotoradar.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!