Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 grudnia 2014 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Urząd sprzedaje działkę. A może hotel nad wodą?

Autor: Zdjęcie autora aa
15 10 A A

Urząd Miasta w Kraśniku sprzedaje kolejne nieruchomości. Wśród nich jest mająca pół hektara nieruchomość w pobliżu miejscowego zalewu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mamy nadzieję, że teren wokół zalewu stanie się bardziej atrakcyjny pod względem turystycznym - mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta. - Chcielibyśmy, aby działka, którą sprzedajemy trafiła w ręce inwestora, który wybudowałby np. hotel ze spa. Dzięki takiej inwestycji zwiększyłaby się atrakcyjność zarówno zalewu jak i miasta.

W Kraśniku póki co nie ma żadnego hotelu. Miasto chciało wcześniej, aby taki obiekt powstał na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. - Procedura się już zakończyła. Nie zgłosił się żaden partner - mówi Mulawa.

Na razie samorząd z pomysłu się wycofuje. Na sprzedaż wystawia zaś 0,5-hektarową działkę w pobliżu zalewu, przy ul. Nadstawnej.

- Jest to działka przeznaczona pod usługi hotelarskie. Znajduje się przy wyjeździe z parkingu - precyzuje Katarzyna Piecyk, kierownik Referatu Gospodarki Gruntami w kraśnickim magistracie. - Na działce stoi stara obora. Jest przeznaczona do rozbiórki.
Nad zalewem poza tą działką miasto nie ma już nic więcej do sprzedania. - Pozostaną tyle działki należące do prywatnych osób - dodaje Piecyk.

Kilka lat temu nad zalewem miasto wybudowało pięć czteroosobowych domków kampingowych. Można je wynająć.

Kolejna działka oferowana przez magistrat, tym razem o powierzchni 1,11 ha, znajduje się przy ul. Fabrycznej. Chętny może nabyć prawo użytkowania wieczystego tej nieruchomości. Działka jest niezabudowana, przeznaczona na działalność produkcyjną. Cena netto to 200 tys. zł.

Bez przetargu miasto sprzedaje Kościołowi siedem działek o łącznej o powierzchni ok. 20 arów przy Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. Działki sąsiadują z kościołem. - Są przeznaczone pod parking przy parafii przy ul. św. siostry Faustyny, z którego będą korzystać nie tylko wierni ale też inni mieszkańcy miasta - mówi szefowa Referatu Gospodarki Gruntami w Urzędzie Miasta w Kraśniku. Parafia dostała od miasta 99-procentową bonifikatę.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
2007 / 2 października 2015 o 19:20

hotel?

Avatar
arekmozer / 19 sierpnia 2015 o 09:39

Nie ma to jak wynajmować hotele na delegacjach. Ale miejmy nadzieję, że nowa władza będzie przynajmniej się starać. Oceniajmy ich działanie nie po miesiącu (bo to nie ten budżet), ale przynajmniej po roku.

Avatar
sandman / 27 grudnia 2014 o 20:40
Włodarczyk musi spłacić dług względem kleru, ale macie co chcieliście. Zamiast Rady Miasta, Radę Parafialną, a zamiast Burmistrza kościelnego. Co laska Panie Mirosławie? Oj przepraszam łaska
Avatar
mycha / 19 grudnia 2014 o 18:45

ksiadz bedzie chcial kase za polozenie przyslowiowego pod parkingiem kabla tak jak zakonnice gdzies w polsce? 

Obyś w złą godzinę tego nie powiedział, bo proboszcz z Piask to biznesmen jak mało który! Dla niego hajs jest najważniejszy!

Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 10:50

Art. 68.

1. Właściwy organ może udzielić bonifikaty od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3, na podstawie odpowiednio zarządzenia wojewody albo uchwały rady lub sejmiku, jeżeli nieruchomość jest sprzedawana:

6) kościołom i związkom wyznaniowym, mającym uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

Publikacja aktu prawnego w oparciu o obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2.04.2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. poz. 518 z dnia 23.04.2014 r.) - stan prawny po uchwaleniu przed Sejm RP ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz.U. z dnia 8.09.1994 r., poz. 1200) - (aktualizacja wg stanu prawnego na dzień 18.09.2014 r.).

ciekawe jak biskup nagrodzi ksiedza za pozyskanie dla watykanu polskiej ziemi?

ksiadz bedzie chcial kase za polozenie przyslowiowego pod parkingiem kabla tak jak zakonnice gdzies w polsce? 

Art. 68.

1. Właściwy organ może udzielić bonifikaty od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3, na podstawie odpowiednio zarządzenia wojewody albo uchwały rady lub sejmiku, jeżeli nieruchomość jest sprzedawana:

6) kości... rozwiń

Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 10:29

Rozdział 4 Przetargi na zbycie nieruchomości

Art.37. 
1. Z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, nieruchomości są sprzedawane lub oddawane w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu.
 
2. Nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej, jeżeli:

10) jest zbywana na rzecz kościołów i związków wyznaniowych, mających uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

parking nie jest dzialalnoscia sakralna

to co ? na dach pieniadze nie dalo sie wyludzic to prawo sie obchodzi bogobojnie i moralnie tak jak uczy pis z ksiedzem?

polamcie sie oplatkiem wspolnicy szatana.

Rozdział 4 Przetargi na zbycie nieruchomości

Art.37. 
rozwiń
Avatar
Pastor / 18 grudnia 2014 o 22:18

Czy to jest ten deal za kampanię wyborczą na Piaskach? 

Avatar
zgroza / 18 grudnia 2014 o 18:54

miasto moze dac kosciolowi tylko w DZIERZAWE a nie podarowac.

czy to jest legalne?

     

gdzie sa te dzialki?           na targu przy Balladyny?

Avatar
Jack / 18 grudnia 2014 o 18:05

Dokąd zmierza ten Kraśnik? 99% bonifikaty dla na działkę dla parafii, działka pod pomnik, który chcą postawić ludzie zwiazani z kościołem czyt PiSem. Co jeszcze? No co? Skoro kościół chce kupić działkę niech kupi, ale po cenie rynkowej a jedynie mogą zapłacić w ratach. Stać ich przecież, nie muszą księża takimi furami jeździć! Może nas jeszcze opodatkują na poczet panów-biznesmenów w czarnych kieckach? Czasami niektórzy radni i radne i burmistrz zachowują się tak jakby pod tą czarną kiecką siedzieli i innego świata nie widzieli. Może pora już wyjść, bo inny świat nie jest taki zły jak wam wmawiają!!! A sprawą tej bonifikaty powinno zająć się RIO.

Dokąd zmierza ten Kraśnik? 99% bonifikaty dla na działkę dla parafii, działka pod pomnik, który chcą postawić ludzie zwiazani z kościołem czyt PiSem. Co jeszcze? No co? Skoro kościół chce kupić działkę niech kupi, ale po cenie rynkowej a jedynie mogą zapłacić w ratach. Stać ich przecież, nie muszą księża takimi furami jeździć! Może nas jeszcze opodatkują na poczet panów-biznesmenów w czarnych kieckach? Czasami niektórzy radni i radne i burmistrz zachowują się tak jakby pod tą czarną kiecką siedzieli i innego świata nie widzieli. Może pora... rozwiń

Avatar
Gość / 18 grudnia 2014 o 15:15

Będzie to parking ogólnodostępny czy  ogrodzony czyt, już niedostępny ?

Avatar
2007 / 2 października 2015 o 19:20

hotel?

Avatar
arekmozer / 19 sierpnia 2015 o 09:39

Nie ma to jak wynajmować hotele na delegacjach. Ale miejmy nadzieję, że nowa władza będzie przynajmniej się starać. Oceniajmy ich działanie nie po miesiącu (bo to nie ten budżet), ale przynajmniej po roku.

Avatar
sandman / 27 grudnia 2014 o 20:40
Włodarczyk musi spłacić dług względem kleru, ale macie co chcieliście. Zamiast Rady Miasta, Radę Parafialną, a zamiast Burmistrza kościelnego. Co laska Panie Mirosławie? Oj przepraszam łaska
Avatar
mycha / 19 grudnia 2014 o 18:45

ksiadz bedzie chcial kase za polozenie przyslowiowego pod parkingiem kabla tak jak zakonnice gdzies w polsce? 

Obyś w złą godzinę tego nie powiedział, bo proboszcz z Piask to biznesmen jak mało który! Dla niego hajs jest najważniejszy!

Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 10:50

Art. 68.

1. Właściwy organ może udzielić bonifikaty od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3, na podstawie odpowiednio zarządzenia wojewody albo uchwały rady lub sejmiku, jeżeli nieruchomość jest sprzedawana:

6) kościołom i związkom wyznaniowym, mającym uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

Publikacja aktu prawnego w oparciu o obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2.04.2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. poz. 518 z dnia 23.04.2014 r.) - stan prawny po uchwaleniu przed Sejm RP ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz.U. z dnia 8.09.1994 r., poz. 1200) - (aktualizacja wg stanu prawnego na dzień 18.09.2014 r.).

ciekawe jak biskup nagrodzi ksiedza za pozyskanie dla watykanu polskiej ziemi?

ksiadz bedzie chcial kase za polozenie przyslowiowego pod parkingiem kabla tak jak zakonnice gdzies w polsce? 

Art. 68.

1. Właściwy organ może udzielić bonifikaty od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3, na podstawie odpowiednio zarządzenia wojewody albo uchwały rady lub sejmiku, jeżeli nieruchomość jest sprzedawana:

6) kości... rozwiń

Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 10:29

Rozdział 4 Przetargi na zbycie nieruchomości

Art.37. 
1. Z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, nieruchomości są sprzedawane lub oddawane w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu.
 
2. Nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej, jeżeli:

10) jest zbywana na rzecz kościołów i związków wyznaniowych, mających uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

parking nie jest dzialalnoscia sakralna

to co ? na dach pieniadze nie dalo sie wyludzic to prawo sie obchodzi bogobojnie i moralnie tak jak uczy pis z ksiedzem?

polamcie sie oplatkiem wspolnicy szatana.

Rozdział 4 Przetargi na zbycie nieruchomości

Art.37. 
rozwiń
Avatar
Pastor / 18 grudnia 2014 o 22:18

Czy to jest ten deal za kampanię wyborczą na Piaskach? 

Avatar
zgroza / 18 grudnia 2014 o 18:54

miasto moze dac kosciolowi tylko w DZIERZAWE a nie podarowac.

czy to jest legalne?

     

gdzie sa te dzialki?           na targu przy Balladyny?

Avatar
Jack / 18 grudnia 2014 o 18:05

Dokąd zmierza ten Kraśnik? 99% bonifikaty dla na działkę dla parafii, działka pod pomnik, który chcą postawić ludzie zwiazani z kościołem czyt PiSem. Co jeszcze? No co? Skoro kościół chce kupić działkę niech kupi, ale po cenie rynkowej a jedynie mogą zapłacić w ratach. Stać ich przecież, nie muszą księża takimi furami jeździć! Może nas jeszcze opodatkują na poczet panów-biznesmenów w czarnych kieckach? Czasami niektórzy radni i radne i burmistrz zachowują się tak jakby pod tą czarną kiecką siedzieli i innego świata nie widzieli. Może pora już wyjść, bo inny świat nie jest taki zły jak wam wmawiają!!! A sprawą tej bonifikaty powinno zająć się RIO.

Dokąd zmierza ten Kraśnik? 99% bonifikaty dla na działkę dla parafii, działka pod pomnik, który chcą postawić ludzie zwiazani z kościołem czyt PiSem. Co jeszcze? No co? Skoro kościół chce kupić działkę niech kupi, ale po cenie rynkowej a jedynie mogą zapłacić w ratach. Stać ich przecież, nie muszą księża takimi furami jeździć! Może nas jeszcze opodatkują na poczet panów-biznesmenów w czarnych kieckach? Czasami niektórzy radni i radne i burmistrz zachowują się tak jakby pod tą czarną kiecką siedzieli i innego świata nie widzieli. Może pora... rozwiń

Avatar
Gość / 18 grudnia 2014 o 15:15

Będzie to parking ogólnodostępny czy  ogrodzony czyt, już niedostępny ?

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 16 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 15 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 25 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!