poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraśnik

Urzędnicy dostaną diety za wyjazd na Jasną Górę

Dodano: 25 czerwca 2015, 08:57
Autor: aa

Uroczystości zawierzenia miasta Matce Boskiej Częstochowskiej (fot. UM Kraśnik)
Uroczystości zawierzenia miasta Matce Boskiej Częstochowskiej (fot. UM Kraśnik)

2000 złotych za wynajem autokaru plus 20 złotych za parking – tyle według magistratu kosztował wyjazd na uroczystości na Jasną Górę reprezentacji Urzędu Miasta Kraśnik. Za udział w mszy w 70. rocznicą śmierci ks. Stanisława Zielińskiego i zawierzeniu miasta Matce Boskiej Częstochowskiej urzędnicy pobiorą też diety w wysokości 30 złotych.

O wyjeździe urzędników z Kraśnika na Jasną Górę pisaliśmy we wtorek, dzień po pielgrzymce. Wyjazd organizowało Bractwo ks. Stanisława Zielińskiego, którzy co roku modlą się na Jasnej Górze o szybką beatyfikację kapłana. Podczas nabożeństwa burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk dokonał „Aktu Zawierzenia Kraśnika Niepokalanemu Sercu Maryi”.

Z Kraśnika do Częstochowy pojechało w sumie 200 osób – w tym urzędnicy z Ratusza, nauczyciele i radni. Również na zaproszenie Bractwa w uroczystościach wzięła udział reprezentacja powiatu. W tej grupie był starosta, wicestarosta i ośmiu pracowników starostwa oraz dwóch radnych. Do Częstochowy pojechali dwoma samochodami należącymi do samorządu.

– Koszt uczestnictwa w uroczystościach na Jasnej Górze to 500 zł i jest to wyłącznie wydatek na paliwo – podaje Daniel Niedziałek ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. I dodaje: – Pracownicy starostwa nie byli na urlopach. Delegacja, w tym poczet sztandarowy, reprezentowała powiat kraśnicki i uczestniczyła w zawierzeniu społeczności powiatu Matce Boskiej Częstochowskiej oraz pielgrzymce Bractwa Ks. Stanisława Zielińskiego. Nikt nie pobrał i nie pobierze diet w związku z tym wyjazdem.

Więcej kosztował wyjazd reprezentacji miasta. – Koszt wynajmu autobusu, którym jechało ośmiu radnych Rady Miasta Kraśnik, przedstawiciele jednostek podległych oraz 30 pracowników i urzędników UM Kraśnik to 2000 zł brutto plus 20 zł za parking na Jasnej Górze – wylicza Michał Mulawa, rzecznik magistratu. – Urzędnicy pobiorą diety w wysokości 30 zł na osobę. Radni Rady Miasta nie pobierają z tytułu wyjazdu żadnych diet.

Na Jasną Górę pojechali też nauczyciele, w sumie 51 osób. Najliczniejsza była reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. – Za przejazd autobusu nauczyciele płacili z własnych środków – twierdzi Mulawa.

Gość
senior (kiedys junior)
gość
(54) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lipca 2015 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Owszem , byłem w gronie nauczycieli ale nikt z własnej kieszeni nie płacił panie MM.
Rozwiń
senior (kiedys junior)
senior (kiedys junior) (27 czerwca 2015 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...nawet śmiać mi się nie chce! Na szczęście nie muszę płacić podatków na te kanalie. Siedzę spokojnie w Szwecji, a tutaj nikt nie obnosi się ze swoją religią. Pracuję w ukochanym zawodzie i wychowuję sportowców, dla których podobne tematy byłyby kompletnie niezrozumiale. Kraśnik odwiedzam sporadycznie, ponieważ Skansen w Sztokholmie jest równie mały/duży z tym tylko, że bardziej zadbany, a odwiedzjący to miejsce ludzie milsi i uśmiechnięci ...

Szkoda mi rodzinnego miasta, ale przecież tam ludzie wykształceni, kulturalni i zapobiegliwi nigdy nie byli w cenie. Chamstwo, prymitywna hipokryzja oraz osobnicy z poważnym defektem intelektualnym zyskiwali posłuch ... nic się nie zmieniło!

Rozwiń
gość
gość (26 czerwca 2015 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może chodzi o dobry przykład i wychowanie młodzieży, aby nie wyzywały ludzi od "głupców" jeśli mają odmienne zdanie tylko potrafiły polemizować kulturalnie, na argumenty.

P.S. To nie była wycieczka tylko delegacja służbowa. Rozumię, że cel religijny się nie podoba. Chcesz narzucać większośći społeczeństwa własny światopogląd zabraniając im własnego? To się nazywa totalitaryzm.

Maruś, chcesz być elokwentny, ale twoja głowa za mała żeby zrozumieć, że to PIS chce być totalitarny.

I ty nie gadaj, że to był wyjazd służbowy, bo poczytaj sobie o zadaniach UM, UP, gmin itd.

Była to zwykła wycieczka, nadużycie finansowe, bumelki w pracy, oraz picie alkoholu.

Nie wchodźcie w kompetencje kościoła, a poza tym nie udawajcie nadgorliwców i świętszych od papieża. Takim postępowaniem szkodzicie tylko wizerunkowi Kościoła i się ośmieszacie.

Ludzie są zbulwersowani, obśmiewają Kraśnik jak Wąchock, młodzi stamtąd wyjeżdżają, bo bida, smród i ubóstwo. Smród to nie ten dosłowny, ale ten mentalny. Poczytaj komentarze, piszą nie trolle ale normalni ludzie, także wierzący, ale bez wypaczeń.

Rozwiń
gośc
gośc (26 czerwca 2015 o 15:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brawo! Władze Kraśnika i nauczyciele pokazali, że dbają także o bardzo ważny, religijny aspekt życia społeczności miasta. Nie pojechali tam prywatnie, lecz jako delegacja miasta więc pokrycie kosztów przez urząd jezt zupełnie zrozumiały. To są pieniądze z podatków Kraśniczan, którzy w 95% są katolikami.

G..prawda, że 95% to katolicy, bo tylko ok.połowa, a może i to jest zawyżone.

Ale nie o to chodzi głąbie, tylko o to, że nikt ich do tego nie upoważniał, to raz , a dwa, że urzędy mają inne zadania i że kasa pusta, a trzy, że godziny pracy są do pracy, a nie do bumelowania.  Mogli sobie jechać w niedzielę i za własne pieniądze.

A dlaczego wasz święty burmistrzunio i ta reszta nie poszli na pieszą pielgrzymkę wraz z rodzinami w ramach urlopu? Tyle było okazji i teraz też mogli by na 15 sierpnia, to by mogli zawierzać i siebie i miasto i powiat. Dobrze by im to zrobiło a i nikt by im słowa przeciw nie powiedział. Tylko, że to towarzystwo to tacy katolicy na pokaz, dla picu i glancu, bo to przed wyborami.

I zastanawiające, że celem modłów nie jest Bóg sam, tylko pośredniczka Maria. Taka metoda jak przy "załatwianiu" spraw, nie wprost a drogą okrężną.

W Kraśniku jest chyba kilka kościołów, to tam modlitwy nie skutkują? Co to za jakieś rozdwojenie jaźni niektórzy mają?! Niedługo dojdą do wniosku, że Watykan ważniejszy od Częstochowy, to tam zechcą pojechać za darmochę. Jedźcie na rowerach, polecam.

Rozwiń
rysiek
rysiek (26 czerwca 2015 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego autor "aa" (aninimowy alkoholik?) ma problem z pielgrzymką urzędników? Religia jest czymś złym, zabronionym, niemoralnym? Wchyba wręcz przeciwnie, to podstawa naszej państwowości, cywilizacji, ładu moralnego. P.S. Wstyd się przyznać do takiego tekstu?

W Konstytucji jest zapis o rozdziale państwa i kościoła.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (54)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!