czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

Urzędów: Wójt dostanie 15 tys. złotych, bo nie był na urlopie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2011, 21:39

Wójt nie mógł pójść na urlop, bo jak twierdzi - nie miałby kto podpisywać dokumentów. (Dorota Awiork
Wójt nie mógł pójść na urlop, bo jak twierdzi - nie miałby kto podpisywać dokumentów. (Dorota Awiork

15 tys. zł otrzyma wójt Urzędowa za to, że nie wykorzystał zaległego urlopu. Takie praktyki są zgodne z prawem, chyba, że udowodniłoby się takiej osobie, że celowo nie poszła na wolne.

– Pisaliście o staroście bialskim, który rujnuje budżet biorąc ekwiwalent za zaległy urlop, a takich samorządowców jest więcej – skarży się w liście do redakcji nasz Czytelnik. – Pan wójt gminy Urzędów był tak zapracowany, że nie odpoczywał w tamtej kadencji (2006-2010), za co ma wziąć niezłą sumkę pieniędzy. – Nadmienię, że w kadencji 2002-2006 też nie odpoczywał. Bardzo zapracowany człowiek.

Rzeczywiście, wójt Urzędowa ma dwa miesiące zaległego urlopu z 2009 i 2010 roku. – W sumie 50 dni – podaje Wiesława Ciupak, sekretarz gminy Urzędów. – Pan wójt 14 dni zobowiązał się wykorzystać, zaś za 36 dni będzie miał wypłacony ekwiwalent. Chodzi dokładnie o kwotę 15 tys. 36 zł 48 gr.

Wójt tłumaczy, że nie miał możliwości wykorzystania dni wolnych. – W poprzedniej kadencji nie miałem zastępcy – oznajmia Jan Woźniak, który jest wójtem Urzędowa od blisko 21 lat. – Nie udało mi się też takiej osoby znaleźć. Nie mogłem być na dłuższym urlopie, bo nie miałby, kto podpisywać dokumentów. Wcześniej urlop wykorzystywałem.

Przewodniczący rady gminy twierdzi, że nie miał wyjścia i umowę o wypłatę pieniędzy musiał podpisać. – To jest dla mnie spora kwota, ale prawo jest prawem. Wójt mógł się o to upomnieć – stwierdza Marek Przywara, przewodniczący Rady Gminy Urzędów. – Każdy wolałby jednak, aby te pieniądze przeznaczyć, na co innego.

Urzędnicy wojewody, choć nie zajmują się tego typu sprawami, mają świadomość, że samorządowcy nie do końca wykorzystują urlopy wypoczynkowe. – Problem powraca po każdych wyborach – przyznaje Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. – Osobie takiej stosunek pracy wygasa pod koniec kadencji i teoretycznie przysługuje jej ekwiwalent.

Inspekcja pracy zapewnia, że takie praktyki są zgodne z prawem, chyba, że samorządowiec celowo nie idzie na "wolne”. – Gdyby wójt, burmistrz, prezydent, starosta nie wykorzystywali urlopu tylko po to by otrzymać ekwiwalent pieniężny na koniec kadencji i ten fakt zostałby im to udowodniony, będzie można postawić tym osobom zarzut nadużycia prawa. Taka okoliczność mogłaby dać podstawę do oddalenia powództwa o zapłatę ekwiwalentu – twierdzi Krzysztof Sudoł, zastępca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Niechęć do urlopów
W lutym pisaliśmy, że w kadencji 2006/2010 starosta bialski Tadeusz Łazowski otrzymał ekwiwalent w wysokości blisko 23 tys. zł, wicestarosta Jan Bajkowski ok. 15 tys. zł, a Marzenna Andrzejuk, urzędujący członek Zarządu Powiatu, wzięła ponad 2 tys. 800 zł. W gminie Karczmiska (powiat opolski) poprzedni wójt nie wykorzystał całego urlopu przed swoim odejściem z urzędu. W grudniu ubiegłego roku dostał ekwiwalent w wysokości 8 tys. 16 zł brutto.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Pale majki
Emil
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 września 2011 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzędowem powinno zainteresować się ABW i CBA. To co się tam dzieje to koszmar, a urzędnicy łamią przepisy prawa! Czy tam wogóle jest jakiś radca prawny, bo mam wrażenie, że to postać fikcyjna?
Rozwiń
Pale majki
Pale majki (17 marca 2011 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1299519672' post='447481']
JA MIESZKAJĄC W URZĘDOWIE MAM WRAŻENIE, ŻE WÓJT MA WOLNE 365 DNI W ROKU, NIE LICZĄC DOŻYNEK.
[/quote]


[quote name='Ano' timestamp='1300190106' post='450585']
"Urzędów MIASTO błędów" tak namazali sobie gnojem na chałupie...
[/quote]
Zmienić WÓJTA!
JA MIESZKAJĄC W URZĘDOWIE MAM WRAŻENIE, ŻE WÓJT MA WOLNE 365 DNI W ROKU, NIE LICZĄC DOŻYNEK.


Ja też. Chodnik wybudował żeby wybory wygrać. Co 4 lata coś buduje żeby mieć poparcie głupich ludzi
[size="6"]
Chce nam wiatraki na siłe budować[/size]

[url="http://stopwiatrakom.eu/"]http://stopwiatrakom.eu/[/url]
Rozwiń
Emil
Emil (10 marca 2011 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Konrad Urzędowski' timestamp='1299633870' post='448115']
Zgadzam się, ale:Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno wesprze chłopaków, gdyż od lat nie było tak oryginalnej i wspanialej inicjatywy, nie tylko na skale gminy i województwa, ale jak się okazuje na skalę ogólnopolską. Choć mieszkają i pracują w warszawie swoją wyprawę nazwali "Drogą do Urzędowa" a nie do Warszawy!!! Doceńmy to, młodzi ludzie a więksi patrioci niż większość z nas!. Zobaczymy jaki będzie finał, ja wierze w radnych i Wójta. Może choć raz będzie to prawdziwa promocja.
[/quote]
Bredzisz kolego bredzisz. Dla najlepszego młodego montażystę młodego pokolnia i wszystkich którzy się szczycą pracą dla telewizji TVN, nie powinno być problemem zainteresowania swoim pomysłem swojego chlebodawcy. Więc nie pleć mi tu dyrdymałów, bo to żadna promocja.Nie dla takiego wydawania pieniędzy!
Rozwiń
Konrad Urzędowski
Konrad Urzędowski (9 marca 2011 o 02:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zdegustowany' timestamp='1299578393' post='447759']
Z przekazaniem pieniędzy na podróż to też wątpliwy pomysł. Gdyż te pieniądzę powinny być dobrem dla wszystkich mieszkanców (można byłoby sie zabrac np. za remont boiska asfaltowego), po drugie można nie robić nic,ale po 3 w żadnym wypadku Pan Wójt nie powinien brać tych pieniędzy.
[/quote]
Zgadzam się, ale:
Z tego co było w ostatnim numerze Gazety Urzędowskiej to na promocję są pieniądze bodajże ok 130 tyś zł, więc Wójt na pewno wesprze chłopaków, gdyż od lat nie było tak oryginalnej i wspanialej inicjatywy, nie tylko na skale gminy i województwa, ale jak się okazuje na skalę ogólnopolską. Choć mieszkają i pracują w warszawie swoją wyprawę nazwali "Drogą do Urzędowa" a nie do Warszawy!!! Doceńmy to, młodzi ludzie a więksi patrioci niż większość z nas!. Zobaczymy jaki będzie finał, ja wierze w radnych i Wójta. Może choć raz będzie to prawdziwa promocja.
Rozwiń
nieznajomy
nieznajomy (8 marca 2011 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radni nie tylko sobie podnieśli diety o 100% ale sołtysom też podnieśli za obecność na sesji o 100% i dodatkowo o 1% do 12% od zebranych podatków oraz nagrodę dla wójta w wysokości 8,5% ubiegłorocznych zarobków. Wszystko można sprawdzić na stronie bip urzędowa http://www.bip.lublin.pl/urzedow/upload/pliki/20110222u38.pdf a szkolę w Wierzbicy likwidują bo nie ma pieniędzy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!