piątek, 23 marca 2018 r.

Kraśnik

W Kraśniku ciężarne będą jeżdzić autobusem za darmo? Tego chce radny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2014, 19:30

Zwolnijmy kobiety w ciąży z opłat za przejazd miejskimi autobusami - proponuje Tadeusz Bartoś, miejski radny. Wymyślił też, jak zebrać pieniądze na dach kościoła przy ul. Słowackiego: proponuje obciąć zarobki radnym i burmistrzowi

Jestem trochę zaskoczony propozycją dotyczącą zwolnienia kobiet w ciąży z opłat za przejazd miejskimi autobusami - nie ukrywa Dariusz Lisek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku. - Jeśli ta propozycja weszłaby w życie, byłby to ewenement w skali kraju. Z tego, co wiem, żadne z miast nie ma takiej ulgi.

Autorem projektu uchwały dotyczącej bezpłatnych przejazdów pojazdami miejskiego przewoźnika dla kobiet w ciąży jest radny Tadeusz Bartoś. - Przeglądałem katalog ustawowych ulg i nie znalazłem tam kobiet, które spodziewają się dziecka. Myślę, że takich pań w Kraśniku jest niewiele i do zwolnienia ich z opłaty za przejazd radni powinni się przychylić.

Ile by to kosztowało? Zdaniem prezesa MPK, trudno nawet spekulować. - Żeby mieć jakieś szacunki trzeba byłoby zrobić sondaż w autobusie. Z oczywistych powodów byłby on jednak niemożliwy - przypuszcza prezes Lisek. - Obawiam się, że ankieter mógłby dostać w twarz od przepytywanej pani.

Projekt uchwały dotyczącej pań w błogosławionym stanie znalazł się w programie najbliższej sesji Rady Miasta Kraśnik, zaplanowanej na 26 czerwca. Podobnie jak projekt uchwały ws. finansowego wsparcia kraśnickiej parafii pw. Matki Bożej Bolesnej. Do sfinansowania dachu świątyni mieliby dołożyć się radni i burmistrz. Radny Bartoś proponuje, aby w związku z tym uszczuplić o 30 procent diety radnym i o 19 procent zarobki burmistrza.

O kościele w budowie z ul. Słowackiego było już głośno w mediach. Projekt dotyczący finansowania dachu na tej świątyni znalazł się bowiem wśród inwestycji finansowanych przez samorząd w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Jednak Regionalne Izba Obrachunkowa w Lublinie ten zapis kraśnickiej uchwały zanegowała. Uznała, że taki wydatek miasta jest niezgodny z prawem, bo nie mieści się w zadaniach gminy. Ostatecznie 500 tys. zł - bo tyle radni "dali” na dach - przeznaczono na sześć miejskich inwestycji.

Efekt jest taki, że pieniędzy na zadaszenie kościoła wciąż nie ma. Zbiórką ma się zająć społeczny komitet.

- Nie jestem za tym, aby komukolwiek zabierać pieniądze - krytykuje pomysł radnego Teresa Poseniak, przewodnicząca Społecznego Komitetu Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej. - To zagranie pod publiczkę. Pan burmistrz już wpłacił pieniądze na specjalne konto, jak radni chcą, to też mogą to zrobić.

Poseniak zapowiada, że 22 czerwca taca z mszy w kościele św. Józefa w Kraśniku zostanie przeznaczona na dach budowanego kościoła. - Może staniemy też z puszkami - dodaje przewodnicząca komitetu.
  Edytuj ten wpis
Mot
Gość
Ewa
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mot
Mot (14 czerwca 2014 o 20:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na początek czemu nie.Pomysł niezły.W miejscowości Gostyń w Wielkopolsce komunikacja miejska jest za darmo dla wszystkich.Słyszałem też o jakimś mieście na Śląsku.

Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2014 o 07:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

My, otyli już czujemy się dyskryminowani i takim pomysłom mówimy stanowcze NIE!

Dlaczego kobiety w ciąży mają mieć przywileje niedostępne innym osobom ? Jak to się ma do modnego obecnie równouprawnienia płci i ideologii gender ? A może kobieta w ciązy nie chce być kobietą, tylko chce, dajmy na to, zapuścić sobie brodę ? :rolleyes:

Rozwiń
Ewa
Ewa (13 czerwca 2014 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Widać,że idą wybory.

Rozwiń
ds
ds (13 czerwca 2014 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

My, otyli już czujemy się dyskryminowani i takim pomysłom mówimy stanowcze NIE!

Rozwiń
ministrant dziewica
ministrant dziewica (12 czerwca 2014 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech Bartoś uruchomi rower-taxi i wozi ciężarne gratis. A przede wszystkim niech w upały zakłafa czapkę, bo widać, że we łbie mu się zagotowało
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!