Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 kwietnia 2014 r.
18:15
Edytuj ten wpis

W Kraśniku już rzeźbią figury papieży. Staną w parku

Autor: Zdjęcie autora (aa)
91 23 A A

Plener rzeźbiarski nad kraśnickim zalewem trwa od wtorku. W czwartek na miejsce tłumnie przyjechali dziennikarze, także z mediów ogólnopolskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dzięki tak wielkiemu zainteresowaniu będą to najsłynniejsze rzeźby Jana Pawła II, które powstały w ostatnim czasie - cieszy się Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji, które organizuje plener. - Moja figura papieża ma z podstawą ok. 2 metry wysokości. Przedstawia Ojca Świętego, z ręką podniesioną w geście pozdrowienia - opisuje Marek Romanowski z Chodla, jeden z 12 rzeźbiarzy, którzy przyjechali do Kraśnika. Romanowski przyznaje, że to nie pierwszy Ojciec Święty jego autorstwa. - Postaci Jana Pawła II zrobiłem już trzy albo cztery. Wszystkie w betonie - mówi. - Jedną figurę zamówiła prywatna osoba do ogródka. Kolejny, nieco mniejszy papież, stoi przed remizą strażacką. I dodaje: Drewno jest trudniejszym materiałem. Nie można już niczego dokleić. Twarz będę rzeźbił rano albo wieczorem. Bo wymaga to spokoju i skupienia. Czasu na wykonanie figur nie jest zbyt wiele. Dlatego niektórzy z uczestników pleneru musieli zmienić swoją koncepcję. - Głównie ze względu na materiał. W lipie trudno rzeźbi się detale - przyznaje Bogusława Makarewicz z okolic Parczewa, jedna z dwóch kobiet, która uczestniczy w plenerze. - Moja rzeźba będzie mieć formę kapliczki. Będzie przedstawiać papieża i Matkę Teresę. Będą też postaci Jezusa i Maryi. Rzeźby powstają z drzew, które do niedawna rosły w parku miejskim im. Jana Pawła II. Wycięto 26 lip. Urzędnicy podkreślają, że "drzewa wrócą do parku w formie rzeźb”. Każdy z rzeźbiarzy dostanie po 1300 zł. Figury zostaną pokazane mieszkańcom miasta w niedzielę w dniu kanonizacji papieży. Transmisję z Watykanu będzie można oglądać na telebimie w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, przy ul. Faustyny. W ramach kraśnickich uroczystości zaplanowano też koncerty. Wystąpi m.in. Eleni. Kanonizacja na dużym ekranie • Lublin Transmisję mszy kanonizacyjnej, od godz. 10 będzie można oglądać w parafii p.w. Świętej Rodziny przy ul. Jana Pawła II 11. Telebimy będą ustawione w kościele i na zewnątrz. Wystąpi też chór Gimnazjum nr 11 w Lublinie i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Szastarki • Zamość Transmisję z uroczystości kanonizacji Jana Pawła II będzie można zobaczyć w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy”. Za wstęp nie trzeba płacić, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki można odebrać w kasie CKF Stylowy • Świdnik Telebim, na którym będzie można oglądać uroczystości z Watykanu stanie na placu przed Zespołem Szkół nr 2, przy ul. Jarzębinowej 6​

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lipca 2014 o 13:29

Adekwatny podpis...

Avatar
Alfons / 24 lipca 2014 o 20:55

winni za zniszczenie parku powinni siedzieć- te drzewa tyle lat rosły a tu nagle w jednej chwili zniszczyli

Avatar
zniesmaczona / 27 kwietnia 2014 o 21:40

Nasz Ojciec Święty jest w niebie. Te cementowe i ogrodowe to nie święte więc nie musicie ubolewać. :)

Avatar
Melchior / 27 kwietnia 2014 o 21:14

Ten autor (aa) z dziennika to zapewne jakiś komuch na emeryturze i normalnie się nabija z tego pomysłu i z tych artystów. Oto co napisał:

Romanowski przyznaje, że to nie pierwszy Ojciec Święty jego autorstwa. – Postaci Jana Pawła II zrobiłem już trzy albo cztery. Wszystkie w betonie – mówi. – Jedną figurę zamówiła prywatna osoba do ogródka. Kolejny, nieco mniejszy papież, stoi przed remizą strażacką.

Ale jaja, co?

Takie to przaśne... papież się w niebie normalnie wstydzi jak widzi tę kraśnicką parodię jego nauczania.

znowuż są obrażane moje uczucia religijne bo ten Romanowski płodzi i ustawia naszego Ojca Świętego jak krasnale ogrodowe

Jezuniu Drogi! Koło remizy Papieża Świętego postawili! Przecież wiadomo co tam sie wyprawia wieczorami wszystkie węgły obsikiwane bójki i szarpaniny oraz wóda i seks
 

znowuż są obrażane moje uczucia religijne bo ten Romanowski płodzi i ustawia naszego Ojca Świętego jak krasnale ogrodowe

Jezuniu Drogi! Koło remizy Papieża Świętego postawili! Przecież wiadomo co tam sie wyprawia wieczorami wszystkie węgły obsikiwane bójki i szarpaniny oraz wóda i seks
 

rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2014 o 20:37

Ten autor (aa) z dziennika to zapewne jakiś komuch na emeryturze i normalnie się nabija z tego pomysłu i z tych artystów. Oto co napisał:

Romanowski przyznaje, że to nie pierwszy Ojciec Święty jego autorstwa. – Postaci Jana Pawła II zrobiłem już trzy albo cztery. Wszystkie w betonie – mówi. – Jedną figurę zamówiła prywatna osoba do ogródka. Kolejny, nieco mniejszy papież, stoi przed remizą strażacką.

Ale jaja, co?

Takie to przaśne... papież się w niebie normalnie wstydzi jak widzi tę kraśnicką parodię jego nauczania.

co?

Takie to przaśne... papież się w niebie normalnie wstydzi jak widzi tę kraśnicką parodię jego nauczania.

rozwiń
Avatar
zdziwiony / 27 kwietnia 2014 o 17:08

to jakaś profanacja, ta baba rzeźbiarka siadła dupą na papieża....

gdzie jest ksiądz? gdzie służby prezydenta, ona jakby uoprawia sex z drzewem...

Avatar
motyl / 27 kwietnia 2014 o 12:56

Wycięto 26 drzew z parku żeby je znowu "po obróbce" postawić w parku - dla mnie bez sensu. Mogły sobie nadal rosnąć, park nazwać imieniem papieża a nie skazywać je na ścięcie - byłoby ładniej i zdrowiej


Wycięto 26 drzew z parku żeby je znowu "po obróbce" postawić w parku - dla mnie bez sensu. Mogły sobie nadal rosnąć, park nazwać imieniem papieża a nie skazywać je na ścięcie - byłoby ładniej i zdrowiej

-[pisano o ścięciu 231drzew !!!
-[pisano o ścięciu 231drzew !!! rozwiń
Avatar
czytelnik / 25 kwietnia 2014 o 12:24

Onet? A któż tam zagląda? Bo i po co?

Dlaczego nie?!Zaglądam wszędzie...wp,interia,o2,onet,metroMSN itp... znajdziesz tam podobne informacje.Plotek omijam bo mnie nie interesuje. :)

Avatar
aa / 25 kwietnia 2014 o 08:33

Te pomniki w parkach przynoszą wstyd,Po pomnikach generałów i rosyjskich żołnierzy przyszedł czas na Świętych.Trochę logiki by nie zaszkodziło, Marnotrastwo ,działania pod publiczkę .

Avatar
kika z Kielc / 25 kwietnia 2014 o 00:33

Wycięto 26 drzew z parku żeby je znowu "po  obróbce" postawić w parku - dla mnie bez sensu. Mogły sobie nadal rosnąć, park nazwać imieniem papieża a nie skazywać je na ścięcie - byłoby ładniej i zdrowiej

Avatar
Gość / 25 lipca 2014 o 13:29

Adekwatny podpis...

Avatar
Alfons / 24 lipca 2014 o 20:55

winni za zniszczenie parku powinni siedzieć- te drzewa tyle lat rosły a tu nagle w jednej chwili zniszczyli

Avatar
zniesmaczona / 27 kwietnia 2014 o 21:40

Nasz Ojciec Święty jest w niebie. Te cementowe i ogrodowe to nie święte więc nie musicie ubolewać. :)

Avatar
Melchior / 27 kwietnia 2014 o 21:14

Ten autor (aa) z dziennika to zapewne jakiś komuch na emeryturze i normalnie się nabija z tego pomysłu i z tych artystów. Oto co napisał:

Romanowski przyznaje, że to nie pierwszy Ojciec Święty jego autorstwa. – Postaci Jana Pawła II zrobiłem już trzy albo cztery. Wszystkie w betonie – mówi. – Jedną figurę zamówiła prywatna osoba do ogródka. Kolejny, nieco mniejszy papież, stoi przed remizą strażacką.

Ale jaja, co?

Takie to przaśne... papież się w niebie normalnie wstydzi jak widzi tę kraśnicką parodię jego nauczania.

znowuż są obrażane moje uczucia religijne bo ten Romanowski płodzi i ustawia naszego Ojca Świętego jak krasnale ogrodowe

Jezuniu Drogi! Koło remizy Papieża Świętego postawili! Przecież wiadomo co tam sie wyprawia wieczorami wszystkie węgły obsikiwane bójki i szarpaniny oraz wóda i seks
 

znowuż są obrażane moje uczucia religijne bo ten Romanowski płodzi i ustawia naszego Ojca Świętego jak krasnale ogrodowe

Jezuniu Drogi! Koło remizy Papieża Świętego postawili! Przecież wiadomo co tam sie wyprawia wieczorami wszystkie węgły obsikiwane bójki i szarpaniny oraz wóda i seks
 

rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2014 o 20:37

Ten autor (aa) z dziennika to zapewne jakiś komuch na emeryturze i normalnie się nabija z tego pomysłu i z tych artystów. Oto co napisał:

Romanowski przyznaje, że to nie pierwszy Ojciec Święty jego autorstwa. – Postaci Jana Pawła II zrobiłem już trzy albo cztery. Wszystkie w betonie – mówi. – Jedną figurę zamówiła prywatna osoba do ogródka. Kolejny, nieco mniejszy papież, stoi przed remizą strażacką.

Ale jaja, co?

Takie to przaśne... papież się w niebie normalnie wstydzi jak widzi tę kraśnicką parodię jego nauczania.

co?

Takie to przaśne... papież się w niebie normalnie wstydzi jak widzi tę kraśnicką parodię jego nauczania.

rozwiń
Avatar
zdziwiony / 27 kwietnia 2014 o 17:08

to jakaś profanacja, ta baba rzeźbiarka siadła dupą na papieża....

gdzie jest ksiądz? gdzie służby prezydenta, ona jakby uoprawia sex z drzewem...

Avatar
motyl / 27 kwietnia 2014 o 12:56

Wycięto 26 drzew z parku żeby je znowu "po obróbce" postawić w parku - dla mnie bez sensu. Mogły sobie nadal rosnąć, park nazwać imieniem papieża a nie skazywać je na ścięcie - byłoby ładniej i zdrowiej


Wycięto 26 drzew z parku żeby je znowu "po obróbce" postawić w parku - dla mnie bez sensu. Mogły sobie nadal rosnąć, park nazwać imieniem papieża a nie skazywać je na ścięcie - byłoby ładniej i zdrowiej

-[pisano o ścięciu 231drzew !!!
-[pisano o ścięciu 231drzew !!! rozwiń
Avatar
czytelnik / 25 kwietnia 2014 o 12:24

Onet? A któż tam zagląda? Bo i po co?

Dlaczego nie?!Zaglądam wszędzie...wp,interia,o2,onet,metroMSN itp... znajdziesz tam podobne informacje.Plotek omijam bo mnie nie interesuje. :)

Avatar
aa / 25 kwietnia 2014 o 08:33

Te pomniki w parkach przynoszą wstyd,Po pomnikach generałów i rosyjskich żołnierzy przyszedł czas na Świętych.Trochę logiki by nie zaszkodziło, Marnotrastwo ,działania pod publiczkę .

Avatar
kika z Kielc / 25 kwietnia 2014 o 00:33

Wycięto 26 drzew z parku żeby je znowu "po  obróbce" postawić w parku - dla mnie bez sensu. Mogły sobie nadal rosnąć, park nazwać imieniem papieża a nie skazywać je na ścięcie - byłoby ładniej i zdrowiej

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 0 0

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 0 5

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 0 22

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 0 4

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 0 7

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 3

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 9

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 6

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 5

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 4