piątek, 23 marca 2018 r.

Kraśnik

W Kraśniku senior nie musi się nudzić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2012, 22:25
Autor: (aa)

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Będą zajęcia z fizykoterapeutą, konsultacje z prawnikiem i psychologiem oraz warsztaty komputerowe.

W Kraśniku ruszył właśnie program skierowany do seniorów – słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Ma na celu ich aktywizację. Zaplanowane aż do czerwca przyszłego roku warsztaty i spotkania są
za darmo.

Program "Senior – trochę starszy junior” to wspólna inicjatywa Kraśnickiego Stowarzyszenia Kulturalnego, Centrum Kultury i Promocji i Urzędu Miasta.

– Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach grantów przyznawanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w wysokości 8268 euro – tłumaczy Michał Mulawa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.

W ramach projektu zostanie zorganizowanych szereg spotkań i warsztatów. – Będą wykłady i warsztaty. Z fizykoterapeutą, prawnikiem, zajęcia przy muzyce – wylicza Marcin Kloc, prezes Kraśnickiego Stowarzyszenia Kulturalnego. – Obecnie Uniwersytet III Wieku ma 136 słuchaczy. Oczywiście, będą również wykłady otwarte, na które będą mogły przyjść również inne zainteresowane daną tematyką osoby. Program przewiduje też konkurs plastyczny dla dzieci i grę miejską, którą zaplanowano na 3 maja. Są to inicjatywy skierowane do rodzin.

To nie jedyna inicjatywa skierowana do seniorów. W Kraśniku działa już Centrum Aktywności Seniora przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 14. – Kilkudziesięcioosobowa grupa uczestników kolejnego projektu pt. "Centrum Aktywności Seniora alternatywą na samotność” będzie mogła skorzystać z różnych, zorganizowanych form spędzania wolnego czasu.

Projekt potrwa również do czerwca przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gość
Gość
Marysieńka
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (27 listopada 2012 o 19:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no tak młodzi się nie nudzą bo za pracą za granicę wyjechali
Rozwiń
Gość
Gość (27 listopada 2012 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na stronie www.krasnik.naszemiasto.pl jest informacja o przyjeździe do Kraśnika posła partii rządzącej. To jest właściwy adresat twoich pretensji. On może więcej niż czytelnicy DW. Porozmawiaj z nim, dowiedz się co ma na ten temat do powiedzenia. Przedstaw mu swoje racje.
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (27 listopada 2012 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zarówno władze miasta jak i władze krajowe dbają az nadto, zeby pełnosprawni seniorzy sie zbytnio nie nudzili. Ale za to obojętny jest im los niepełnosprawnych seniorów, dążąc do całkowitego wykluczenia ich ż zycia społecznego. Traktując ich jak osoby, którym nic, oprócz prawa do zycia w swojej niesprawności sie nie należy.
A najbardziej zdziwiła mnie, a tym bardziej zszokowała informacja, ze Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na organizację róznych form spędzania wolnego czasu dla pełnosprawnych seniorów przekazało 182tysiace, gdy tym czasem to samo ministerstwo w ramach oszczędnosci zabiera opiekunom osób niepełnosprawnych nędzne 520 złoty świadczenia pielegnacyjnego za całomiesięczną, całodobową pozbawiającą życia osobistego tych opiekunów, opiekę osób niepełnosprawnych i to takich, którzy nie sa w stanie samodzielnie funkcjonować w życiu. Pozostawienie ich samych sobie byłby to dla nich wyrokiem śmierci i podzieleniem losu, jaki u schyłku życia spotkał Violettę Villas.
Ale trzeba było zabrac jednym, żeby dać drugim, bo czym jest dla nich poparcie tych kilku opiekunów pozbawionych własnego zycia, w porównaniu z poparciem jakie może im dać większa ilość rozradowanych , rozbawionych, cieszących sie zyciem seniorów .
Trzeba aktywizowac zdrowych , samodzielnych seniorów, zeby ci chorzy niepełnopsprawni mogli zdychać nawet gorzej jak psy w swojej niedołężnosci, samotności, i w zapomnieniu.
Ale tak juz jest, gdy rządzacym z dobrobytu u władzy priorytety się poprzestawiały., ze tak samo wazniejsze dla nich staje sie organizowanie wszelkich rozrywek w celu dalszego zadawalania mających prace niż przeciwdziałanie bezrobociu.
Także zdrowym pełnosprawnym seniorom należało by zyczyc przyjemnej aktywizacji, że świadomością, ze aby oni na swoją starość mogli bardziej używać zycia, ich niepełnosprawnych rówiesników zamyka się w domu, dokonując na nich powolnej eutanazji, a wielu ludziom odbiera sie możliwości do podjęcia pracy, jaka jest podstawowym warunkiem ich egzystencji.
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2012 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to fest - Senior.
Rozwiń
PAPA
PAPA (25 listopada 2012 o 07:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Burmistrz to nie senior ,dba o seniorów i dzięki mu za to
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!