sobota, 17 marca 2018 r.

Kraśnik

Walka o szkołę w Brzozówce trwa. Interweniowała policja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2012, 16:25

Mieszkańcy nie chcieli wpuścić urzędników na teren szkoły. (Agnieszka Antoń-Jucha)
Mieszkańcy nie chcieli wpuścić urzędników na teren szkoły. (Agnieszka Antoń-Jucha)

Walką o zlikwidowaną szkołę w Brzozówce w powiecie kraśnickim najprawdopodobniej zajmie się sąd. Pracownicy wójta chcieli wymienić zamki w drzwiach budynku. Nie pozwolili im rodzice. Interweniowała policja.

Do incydentu doszło w środę. – Policjanci pojechali do Brzozówki, bo wójt gminy zawiadomił nas, że przed budynkiem po szkole jest nielegalne zgromadzenie – relacjonuje Janusz Majewski z policji w Kraśniku. – Na miejsce dotarły dwa patrole i technik. Funkcjonariusze stwierdzili, że trzech pracowników gminy chciało wymienić zamki. Do budynku nie wpuściła ich jednak grupa osób.

Policja ich wylegitymowała. – Nie było żadnych siłowych rozwiązań – dodaje Majewski. – Wszystko zostało sfilmowane. Zebrany przez nas materiał zostanie przekazany do prokuratury, a następnie do sądu.

Policjanci sprawdzają, czy protestujący mieli prawo być w spornym budynku. – Żeby to wyjaśnić, trzeba ustalić, jaki jest jego status – mówi Majewski.

Konflikt między mieszkańcami Brzozówki i Brzozówki Kolonii koło Kraśnika, a wójtem trwa od ubiegłego roku. Walka idzie o szkołę podstawową, w której do czerwca uczyły się dzieci. Radni zdecydowali o likwidacji placówki. Rodzice założyli Stowarzyszenie "Nadzieja”, które chce dalej prowadzić szkołę w Brzozówce. Od września okupują budynek, pełnią tam dyżury.

Na pomysły mieszkańców nie zgadza się wójt. Protestujący próbowali go odwołać. Bezskutecznie.

Na początku marca radni Szastarki wbrew wójtowi uchwalili, że oddadzą budynek po podstawówce w użytkowanie stowarzyszeniu.

– Dysponujemy rozstrzygnięciem nadzorczym wojewody stwierdzającym nieważność uchwały – ripostuje Tomasz Mularczyk, wójt Szastarki. – Rada nie może dysponować majątkiem gminy bez zgody wójta.

Urzędnicy wojewody potwierdzają, że taką uchwałę rada można przyjąć jedynie na wniosek wójta, burmistrza lub prezydenta. Mimo to protestujący nie odpuszczają. – Jeśli ta uchwała nie przejdzie, podejmiemy kolejne kroki w tej sprawie – zapowiada Bogusław Wcisło, radny z gminy Szastarka, prezes Stowarzyszenia "Nadzieja”.

Mieszkańcy są rozżaleni. – Wójt jeszcze przed wyborami obiecywał nam, że nie zamknie naszej szkoły – twierdzi Alicja Szyszka, którą spotkaliśmy dzisiaj na miejscu. – Później stwierdził, że gmina jest zadłużona. Ale która gmina teraz nie ma długów. – Niepojęte, że wójt woli dokładać do budynku, niż nam go oddać – żali się Wcisło.

Protestujący na razie zapisali swoje dzieci do szkoły w Hucie Józefów, którą prowadzi inne stowarzyszenie. – Chodzi o 56 dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum – wylicza Szyszka. – My się chcemy z wójtem dogadać, żeby tylko zgodził się oddać nam ten budynek.

Mieszkańcy nie wpuścili urzędników wójta do budynku szkoły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Louis Vuitton
Gość
TANIA
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Louis Vuitton
Louis Vuitton (14 maja 2012 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
At least, [url="http://www.coachfactoryoutlet-top.com/"]###### Online[/url] will not teach [url="http://www.coachfactoryoutlet-top.com/"]Coach Factory Online[/url] quickly as a[url="http://www.coachfactoryoutlet-top.com/"]######[/url] coach would, and [url="http://www.coachfactoryoutletonline-top.net/"]Coach Factory Online[/url] the sink or [url="http://www.coachfactoryoutletonline-top.net/"]###### Online[/url]
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2012 o 03:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=Simsun][size=1]Instead of unquestionably the buttons as [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/"]louis vuitton handbags on sale[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] well [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/"]louis vuitton replica handbags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] as zippers, these [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/louis-vuitton-shoes-c-7.html"]Louis Vuitton Shoes[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] great [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/"]louis vuitton handbags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] need [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/louis-vuitton-purses-c-3.html"]Louis Vuitton replica Purses[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] to closed featuring this help of [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/louis-vuitton-luggage-c-2.html"]Louis Vuitton Luggage[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] a brand [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/"]replica louis vuitton[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] new [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/louis-vuitton-purses-c-3.html"]Louis Vuitton Purses[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1]drawstring that can gives [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/"]replica louis vuitton handbags[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] this situation that round shaped appearance. Such [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/"]louis vuitton outlet[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] would [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/louis-vuitton-sunglasses-c-4.html"]Louis Vuitton Sunglasses[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] be ideal [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/louis-vuitton-luggage-c-2.html"]Louis Vuitton replica Luggage[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] for [/size][/font][/color][url="http://www.replicalouisvuittonbagsonsale.com/"]louis vuitton replica[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] their evenings out! [/size][/font][/color]
Rozwiń
TANIA
TANIA (5 maja 2012 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1336096062' post='627224']
Na naukę nigdy nie jest za późno. Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera.
[/quote]
...po co się uczyć ? marnować lata i zaśmiecać głowę ? Chińczyk i tak przejmie władzę, będzie wami rządził. Mały człowiek - wielki ! //lol
Rozwiń
neutralny
neutralny (5 maja 2012 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brukiew jak zawsze szaleje co za ludzie pogratulować
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2012 o 03:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Icek Bimbermann' timestamp='1336021436' post='626950']
Kto się nie nauczył,to się już nie nauczy.
[/quote]
Na naukę nigdy nie jest za późno. Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!