niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraśnik

Nowy rozkład jazdy MPK. Więcej kursów, nowe przystanki

Dodano: 22 lutego 2017, 07:49

Dzięki zmianom w rozkładzie MPK na głównym ciągu komunikacyjnym Kraśnika – ul. Urzędowskiej – autobusy będą pojawiały się przez większość dnia roboczego co 10 minut
Dzięki zmianom w rozkładzie MPK na głównym ciągu komunikacyjnym Kraśnika – ul. Urzędowskiej – autobusy będą pojawiały się przez większość dnia roboczego co 10 minut (fot. Maciej Kaczanowski)

Od 1 marca kraśnickie MPK wprowadza nowy rozkład jazdy. Będzie m.in. nowa linia – numer 8, której autobusy będą kursować na trasie od dworca PKP do cmentarza komunalnego. Pojazdy miejskiego przewoźnika będą jeździć też częściej.

Zmiany, które MPK Kraśnik wprowadza od 1 marca, wynikają z badań marketingowych, które miasto Kraśnik zleciło wiosną ubiegłego roku. – Zmiany są zgodne z oczekiwaniami i sugestiami pasażerów – mówi Andrzej Kołodziejczyk, prezes MPK Kraśnik.

Autobusy MPK przede wszystkim będą jeździć częściej, nawet o ok. 20-procent. A to między innymi dlatego, że przedsiębiorstwo wprowadza nową linię nr 8, która połączy dzielnicę kolejową z fabryczną. Nowa linia pozwoli skomunikować rejony miasta, do których do tej pory miejskie autobusy nie dojeżdżały. Autobusy linii nr 8 będą jeździć trasą od dworca PKP do cmentarza komunalnego przez ulice: Kolejową, Lubelską, Mostową, Narutowicza, Struga, Lubelską, Urzędowską. Przejadą przez skrzyżowanie przy FŁT i następnie pojadą ul. Inwalidów Wojennych, Balladyny, Konopnickiej, al. Młodości, Mickiewicza, Graniczną i Krasińskiego.

Pojazdy tej linii będą jeździć codziennie, co godzinę. Natomiast w dni świąteczne autobusy będą zabierać także pasażerów z przystanku przy ul. św. Faustyny, w pobliżu którego jest kościół.
Nieco inaczej pojedzie też linia nr 1, która została poprowadzona przez ul. Armii Krajowej. Pozwoli to uczniom Zespołu Szkół nr 1 na bezpośredni dojazd do szkoły.

– „Jedynka” będzie jeździć przez cały dzień, co ok. godzinę przez ul. Armii Krajowej – zapowiada prezes Kołodziejczyk. – Dodatkowe kursy przez tę ulicę będą mieć też autobusy linii nr 2, tak aby uczniowie tej szkoły mogli dojechać z każdej dzielnicy miasta.

Autobusy linii nr 1 będą kursować przez siedem dni w tygodniu. Wybrane kursy będą odbywać się po trasie skróconej Piłsudskiego-Racławicka, zaś w dni świąteczne autobusy określonych kursów będą podjeżdżać też na przystanek przy ul. św. Faustyny.

Na wniosek pasażerów wzrośnie też liczba kursów autobusów linii nr 9. Pojazdy tej linii będą jeździć również w sobotę. – Do tej pory kursów w ten dzień nie było. Teraz, bo takie były sugestie, wprowadzamy je do rozkładu – mówi prezes MPK Kraśnik. – Autobusy będą przywozić pracowników FŁT na godz. 7 do pracy i zabierać ich po godz. 15. Łącznie jest zaplanowanych siedem par kursów.

Zmiana rozkładów jazdy dotyczy też pozostałych linii nr 2, 6, 7, 14 i F. Dzięki niej, na głównym ciągu komunikacyjnym Kraśnika – ul. Urzędowskiej – autobusy MPK będą pojawiały się przez większość dnia roboczego co 10 minut.

W związku ze zmianami rozkładu jazdy autobusów miejskiego przewoźnika powstały też nowe przystanki w mieście, m.in. na ul. Armii Krajowej, Inwalidów Wojennych (będą po obu stronach ulicy, w okolicy wjazdu na teren supermarketu Lidl), Granicznej, Konopnickiej czy też al. Młodości.

Czytaj więcej o: autobusy mpk Kraśnik
ABC
Użytkownik niezarejestrowany
ABC
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ABC
ABC (3 marca 2017 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie co 3 min? Wczoraj tyle się oczekałam na przystankach w jedną i drugą stronę, ze nie zdażyło mi sie to przed zmianami. Jak na złosć ani busa ani autobusa. Kiedy juz wracałam do domu po długim oczekiwaniu na rondzie, w trakcie którego aż dwa autobusy jechały w góre, tylko żaden nie chciał wrócic na dół, przyjechał bus. Dwa przystani, rondo i skrzyzowanie wystarczyły, zeby sie całkowicie zapełnił.
Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2017 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko szkoda że co drugi lub trzeci autobus mpk jeździ na pusto z racji tego ze mpk to spółka miasta więc w rozumieniu koszty związane z amortyzacja ponosimy my czyli podatnicy . Więc w nie długim czasie możemy liczyć na kolejne podwyżki. Z drugiej strony czy miasto stać na spłatę nie potrzebnie zaciągnięte leasingi na super nowe autobusy gdzie spalanie autobus jest podane jako 30 ltr na 100 km i jest ono mocno zaklamane. Bo to spalanie jest podane z tak zwanej trasy. A autobus tak naprawdę nie jest co 10 min tylko praktycznie co 3 min . Ja osobiście nie zgadzam się na marnowanie moich pieniędzy. Jeśli mpk stać na puste przeloty niech finansuje się sama ! Ludzie to chodzi o marnowanie naszej kasy!
Rozwiń
ABC
ABC (23 lutego 2017 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I gdziez tu widać oczekiwania i sugestie pasażerów. Jak musiałam drałować do i od przystanu tak dalej będę musiała drałowac. Tylko ja starsza. a są jeszcze starsi i bardzienj niedołężni ode mnie. A takiego młodego, sprawnego co by se mógł  przedrałować. to podwiozą az pod bramę szkoły. Druga sprawa. Czy naprawdę takiemu naczelnemu MPK wydaje sie, ze pasażerowie będą tak zadowoleni, ze jeżdąć okresloną linią do pracy lub z pracy wozi się ich okrężnymi drogami? No cóz nie będa mieli wyjścia, ale psioczyć beda i to dobrze. Przeciez to juz teraz nie tylko siódemką podróż bedzie dłużej trwała ale takze dwójką. Żeby jeszcze było mało to 1 będzie jeździła okreżną trasą. To w takim wypadku ja dziekuję wole wybrac busa, który pojedzie któtszą trasą, a tym samym i szybciej dowiezie mnie do celu. Tym bardziej, ze ja na zwiedzanie miasta nie mam czasu. Trzecia sprawa. Autobusy beda jezdzic pod cmentarz komunalny, a czego nie pod drugi cmentarz. Czyzby odwiedzający groby na cmentarzu w starym byli mieszkańcami miasta gorszego gatunku od tych na fabrycznym?
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2017 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obecnie dn.22.02.2017 r. czujniki wykazały podwyższony poziom promieniotwórczego jodu-131prawdopodobnie z wybuchu bomby atomowej lub awarii elektrowni atomowej na terenie Europy Wschodniej. Jej największe promieniowanie rakotwórcze jest obecnie w Polsce.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2017 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ratujmy księdza wikarego mateusza urdzele przed szkalującym jego święte stopy ministrantem! ***klodzko.naszemiasto.pl/artykul/ministrant-oksarza-wikarego-co-dzieje-w-parafii-w-klodzku,4021090,art,t,id,tm.html
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!