sobota, 17 marca 2018 r.

Kraśnik

Woda zalewa nam pola, a urzędnicy nic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2009, 20:22
Autor: FABIAN PLAPIS

Mieszkańcy wsi Marynopole w gminie Gościeradów nie mogą wyjechać traktorami w pole, bo woda zalała ich uprawy. Interweniowali już u wójta i zarządcy drogi, przy której leżą grunty. Bez skutku.

- Wieś leży na samym końcu gminy, za lasem. Pewnie dlatego wójt o nas nie pamięta. Lepiej nam było, gdy należeliśmy do gminy Trzydnik - denerwuje się Zenobia Blat.

Mieszkańcy Marynopola już kilkakrotnie interweniowali u wójta w sprawie stojącej na polach wody. Wszystko przez to, że rowy wzdłuż drogi z Trzydnika do Wólki Gościeradowskiej są niedrożne.

- Co roku tutejsze pola tak wyglądają. Woda stoi do maja. W tym roku to do domu mi się wdarła. Mam grzyb w garażu. Byliśmy u wójta i nic - mówi Janusz Jocek.
Wójt twierdzi, że droga nie należy do gminy, a do powiatu. Administruje nią Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku.

- My nie dysponujemy takim sprzętem i nie damy rady tego zrobić. Dzwoniłem do Zarządu Dróg Powiatowych dwa razy. Miał ktoś przyjechać, zbadać sytuację i uspokoić nastroje mieszkańców - tłumaczy Jan Filipczak, wójt gminy Gościeradów.

Drogowcy zapewniają, że sprawa jest im znana i zajmą się problemem stojącej na polach wody. - To nie jest jednak takie proste. Rowy trzeba wykonać po obu stronach drogi na długości kilkuset metrów - podkreśla Ireneusz Ofczarski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.

- Mogliby przy okazji poprawić nawierzchnię, bo nie da się tędy jeździć. Niedługo to i busy przestaną jeździć przez naszą wieś, bo kierowcy narzekają na dziury - mówi Sławomir Blat.

- Wożą tędy drewno z lasu ciężkimi samochodami. Dlatego po jednej stronie droga się zapadła - dodaje pani Janina.

Jednak na nową nawierzchnię mieszkańcy Marynopola będą musieli jeszcze długo czekać.

- To nie powinna być w ogóle droga powiatowa. Złożyliśmy wniosek i staramy się o środki zewnętrzne. Jednak jest to droga o małym znaczeniu i raczej mamy marne szanse na dofinansowanie - dodaje Ofczarski.

Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
eldo
JAK SIĘ POWODZI
rów
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

eldo
eldo (19 maja 2009 o 02:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JAK SIĘ POWODZI napisał:
JAK SIE BUDUJE NA TERENACH PODMOKŁYCH ZALEWOWYCH , TO TRUDNO SIĘ DZIWIĆ ŻE WODA ZALEWA POLA. ZALEWAŁA OD ZAWSZE, RAZ MNIEJ RAZ BARDZIEJ. WTYM ROKU POZOIM WÓD PODNIÓSŁ SIE OK 6 M TO NIC DZIWNEGO ŻE ZALEWA.

naucz się czytać człowieku (ze zrozumieniem) a potem coś pisz !
Rozwiń
JAK SIĘ POWODZI
JAK SIĘ POWODZI (15 kwietnia 2009 o 07:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JAK SIE BUDUJE NA TERENACH PODMOKŁYCH ZALEWOWYCH , TO TRUDNO SIĘ DZIWIĆ ŻE WODA ZALEWA POLA. ZALEWAŁA OD ZAWSZE, RAZ MNIEJ RAZ BARDZIEJ. WTYM ROKU POZOIM WÓD PODNIÓSŁ SIE OK 6 M TO NIC DZIWNEGO ŻE ZALEWA.
Rozwiń
rów
rów (15 kwietnia 2009 o 07:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może pan Ofczarski nie nadaje się do pełnienia funkcji dyrektora tej firmy? Przecież dostał się na to stanowisko z powodu działalności politycznej a nie fachowości i wyboru w konkursie. Dlatego wszystko dla niego jest zbyt trudne, a drogi w powiecie są jednymi z najgorszych w kraju.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!