Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 sierpnia 2016 r.
8:17

Wprowadzili zakaz stawiania blaszanych garaży. Jak tłumaczą to urzędnicy?

Autor: Zdjęcie autora aa
26 21 A A

Na terenach mieszkalnych i usługowych nie można stawiać blaszanych garaży. Właśnie przekonał się o tym nasz Czytelnik. Dlaczego jest taki zakaz? Miasto postanowiło zaprzestać budowy takich garaży, bo dba o architektoniczny wygląd miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O sprawie poinformowała nas Czytelnik, pan Witold. Mieszkaniec Kraśnika dopytywał w Starostwie Powiatowym jakie są formalności związane z postawieniem na prywatnej działce garażu tzw. blaszaka.

– Dowiedziałem się, że nie są potrzebne żadne pozwolenia, czy zgłoszenia, bo na terenie miasta Kraśnika „obowiązuje zakaz stawiania garaży blaszanych!” Sympatyczna pani w Starostwie poinformowała mnie również, że za to mam możliwość budowy garażu murowanego. Podobno ten przepis powstał na życzenie Urzędu Miasta.

Nasz Czytelnik takim zakazem jest zdziwiony. – Czy to zgodne z prawem? Dlaczego istnieje bezwarunkowy zakaz budowy takich konstrukcji, skoro nie każdego stać na budowę garażu murowanego czy drewnianego?! – dopytuje pan Witold. – A może miasto niedługo zakaże budowy domów jednorodzinnych lub innych budynków? Czy to tak miasto sprzyja mieszkańcom – irytuje się Czytelnik.

Daniel Niedziałek, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kraśniku wyjaśnia, że zakaz ma związek ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego miasta.

– Od 2014 r. obowiązuje nowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez Radę Miasta Kraśnik – potwierdza Niedziałek.

– Nie można budować garaży blaszanych na terenach osiedli mieszkaniowych jedno- i wielo- rodzinnych oraz na terenach usługowych – tłumaczy Robert Rudnicki z Urzędu Miasta w Kraśniku. – Na terenach tych mogą być budowane garaże w innej technologii – np.: murowane, drewniane. Na pozostałych terenach, gdzie dopuszczona jest zabudowa, nie ma zakazu budowy garaży blaszanych.

A ponieważ pozwolenie na budowę wydane przez starostwo musi być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego to pan Witold usłyszał, że „blaszaka” postawić nie będzie mógł.

– Głównym powodem podjęcia takiej decyzji jest zaprzestanie lokalizacji takich obiektów w dbałości o podnoszenie architektonicznego wyrazu przestrzeni miejskiej – odpisuje pytany Rudnicki.

Tymczasem zainteresowanie postawieniem takich budowli nie ustaje. – W ciągu ostatnich dwóch lat wydaliśmy ok. 10 pozwoleń na budowę garaży murowanych – podlicza Niedziałek. – Mniej więcej tyle samo osób chciało w tym czasie stawiać garaże blaszane, ale musieliśmy odmówić.

Zakaz obowiązuje od 6 listopada 2014 roku.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 10:35
to na blaszaka potrzebna zgoda???
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 20:47
Z Rudnickim ja osobiście miałem "przyjemność". Facet jest ... nie na miejscu. Ja miałem swoje plany na działce a on mi wyjaśnił, że on ma inne wizje i mogę tylko to na co on mi pozwoli.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 10:48
***m.pro-arte.pl/aktualnosci/3600/garaz-budynkiem-gospodarczym-jak-zglosic-.xhtml
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 10:31
***s://ogrodolandia.pl/procedura-budowy-altan-wiat-garazy
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 10:30
******podatekodnieruchomosci.pl/artykul,6211,podatek-od-nieruchomosci-za-blaszane-garaze.html
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 13:52
Artykuł jest dobry tylko decyzja rady miasta kontrowersyjna bo wkracza na teren prywatny gdzie człowiek ma prawo decydować co postawić byle to nie zagrażało i przeszkadzało właścicielom obok. Jeśli chodzi o estetykę to nikt nie stawia tego typu obiektów przed domem tylko za i tego typu uzasadnienie jest co najmniej śmieszne.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 12:34
Co za dety artykuł na życzenie Platfornersko-Peselowskiego dziadostwo z Krasnika .
Avatar
Styks / 28 sierpnia 2016 o 11:18
kasa i tylko kasa, postawisz blaszaka to ci każą go zdemontować i stawiać murowany by doić podatek od nieruchomośći, 
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 09:32
I bardzo dobrze, w końcu to nie slamsy w Afryce czy Azji tylko Europa...
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 22:20
Ewidentnie naciągane przepisy i argumentacja.
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 10:35
to na blaszaka potrzebna zgoda???
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 20:47
Z Rudnickim ja osobiście miałem "przyjemność". Facet jest ... nie na miejscu. Ja miałem swoje plany na działce a on mi wyjaśnił, że on ma inne wizje i mogę tylko to na co on mi pozwoli.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 10:48
***m.pro-arte.pl/aktualnosci/3600/garaz-budynkiem-gospodarczym-jak-zglosic-.xhtml
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 10:31
***s://ogrodolandia.pl/procedura-budowy-altan-wiat-garazy
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 o 10:30
******podatekodnieruchomosci.pl/artykul,6211,podatek-od-nieruchomosci-za-blaszane-garaze.html
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 13:52
Artykuł jest dobry tylko decyzja rady miasta kontrowersyjna bo wkracza na teren prywatny gdzie człowiek ma prawo decydować co postawić byle to nie zagrażało i przeszkadzało właścicielom obok. Jeśli chodzi o estetykę to nikt nie stawia tego typu obiektów przed domem tylko za i tego typu uzasadnienie jest co najmniej śmieszne.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 12:34
Co za dety artykuł na życzenie Platfornersko-Peselowskiego dziadostwo z Krasnika .
Avatar
Styks / 28 sierpnia 2016 o 11:18
kasa i tylko kasa, postawisz blaszaka to ci każą go zdemontować i stawiać murowany by doić podatek od nieruchomośći, 
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 09:32
I bardzo dobrze, w końcu to nie slamsy w Afryce czy Azji tylko Europa...
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 22:20
Ewidentnie naciągane przepisy i argumentacja.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 20

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!