czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraśnik

Wybory burmistrza Kraśnika do powtórki? Przegrany idzie do sądu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2015, 07:00

- Wpisali zmarłego na listę wyborców, 37 pacjentów szpitala nie mogło głosować - wyliczają autorzy protestu wyborczego. Piotr Janczarek z PSL, który przegrał z Mirosławem Włodarczykiem popieranym przez PiS zaledwie 27 głosami, idzie do sądu. Rozprawa za tydzień

- To jest jedyny protest wyborczy dotyczący ważności wyborów na burmistrza miasta, który wpłynął do naszego sądu - mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Chodzi o drugą turę wyborów na burmistrza Kraśnika. 30 listopada zeszłego roku Mirosław Włodarczyk, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, wygrał 27 głosami z Piotrem Janczarkiem, który wystartował z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej.

Pełnomocnicy Janczarka wnieśli do sądu protest wyborczy, domagając się unieważnienia II tury wyborów, stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Włodarczyka i wydania postanowienia o ponownym głosowaniu.

Powodów jest kilka. Zdaniem sztabu Janczarka, do spisu wyborców nie zostało dopisanych kilkadziesiąt osób, które w dniu wyborów przebywały na leczeniu w szpitalu powiatowym w Kraśniku. "W sytuacji, gdy uniemożliwiono oddanie głosu co najmniej 37 osobom uprawnionym do udziału w głosowaniu, uchybienie to niewątpliwie miało istotny wpływ na wynik wyborów” - czytamy w proteście wyborczym, który wpłynął do sądu. "Nieprawidłowość ta spowodowała, iż nie będzie możliwym poprzestanie jedynie na ponownym przeliczeniu głosów i niezbędnym jest powtórzenie wyborów” - argumentują pełnomocnicy Janczarka.

Podnoszą też, że w spisie wyborców została umieszczona osoba zmarła, przez co istniała możliwość, że zagłosował za nią ktoś inny. W proteście wyborczym czytamy też m.in., że podczas głosowania w szkole przy ul. Szpitalnej nie sprawdzano tożsamości wyborców przed wydaniem im kart. W trzech innych lokalach wyborczych osobom w podeszłym wieku miały pomagać w głosowaniu inne osoby, a nawet wpisywać znak "X” przy nazwisku Włodarczyka.

- Absolutnie nie boję się tego, że wybory mogłyby być unieważnione - komentuje Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. - Musiałaby być ku temu jakaś przyczyna, a jej nie było. Jestem zaskoczony protestem. W żadnym protokole nie było uwag, nie było żadnych nieprawidłowości.

- Podnoszenie publicznie kwestii o uniemożliwieniu głosowania osobie, która leży pod respiratorem jest co najmniej niemoralne - uważa z kolei Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku, odnosząc się do zarzutu uniemożliwienia głosowania osobom hospitalizowanym.

- Ocena zarzutów należy do sądu - ucina Urszula Kozyrska, pełnomocnik wyborczy komitetu Piotra Janczarka. - Mamy prawo złożyć protest. Na temat podjętych w nim spraw nie będę dyskutować. A już na pewno nie będą komentować tego, co mówi druga strona.

Sąd Okręgowy w Lublinie rozpatrzy protest wyborczy 22 stycznia.
  Edytuj ten wpis
Krasniczanin
PRECZ Z JANCZARKIEM
PiS
(57) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krasniczanin
Krasniczanin (22 stycznia 2015 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już mam dość tej m...rdy Piotra Jan Czarka i wszystkich zielonych ludzików z PSL, z Majem na czele. Takiego prostaka, chama, prymitywa, i niewychowanego gbura jak Maj jeszcze nie spotkalem. Rowala sie na fotelu jak w barze, chamskie odzywki,  przyjmuje na wyrywki interesantów, jak mu sie nazwisko nie spodoba nie ma możliwości się spotkać i to w "dzień interesanta"... Ot całe PSL. Szkoda że na ich mordki bedzie trzeba patrzeć przez 4 lata.

Rozwiń
PRECZ Z JANCZARKIEM
PRECZ Z JANCZARKIEM (22 stycznia 2015 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Trój imienny nie moze przezyc tego ze przegral. Ma ogromne parcie na szklo, a robienie zadymy po wyborach nie świadczy o niczym innym niz zasiasc na fotelu burmistrza brac kase i miec wszystkich i wszystko w d.. tak jak ma to starosta "Boski Maj". Ewidentnie widać ze Jan Czarkowi zależy nie na mieszkancach i miescie lecz na sobie. Powtorne wybory kosztuja, a kto za to zaplaci MY. Wradzie nie zadnego psl-owca wiekszosc ma PIS wiec jak chce rzadzic..... nie zrobi nic, normalny czlowiek by odpuscil. Ale chlopki maja to do siebie ze pchaja sie na chama i po trupach.

Rozwiń
PiS
PiS (20 stycznia 2015 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Janczarek jest z PSL nie z PO. A  jak PiS protestował to cacy było?

Nino - PiS protestował słusznie - od czasów sfałszowanych, powojennych wyborów nie było jeszcze w Polsce takich szopek ... Co ujawniono ? Według oficjalnych danych liczba głosów nieważnych w wyborach samorządowych 2014 wyniosła: do rad gmin i miast na prawach powiatu - 697 335 do rad powiatów - 1 713 586 do sejmików wojewódzkich - 2 470 178 w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 295 143 w całych wyborach samorządowych - 5 176 242.

Rozwiń
Franek
Franek (20 stycznia 2015 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech powtórzą wybory, myślą że po tym jak kolega partyjny Janczarka Andrzej Maj pozbawia pracy członków PO w tak poniżający i haniebny sposób, wynik byłby znacznie lepszy na korzyść Włodarczyka. NIKT Z PO W TYM MOMENCIE NIE ZAGŁOSUJE ZA KANDYDATEM PSL, może jakiś nierozgarnięty ignorant by nie użyć słowa idiota... Niech wybory powtórzą to PSL dostanie kopa w d..... Cel za cztery lata, won z Baronem PSL Andrzejem Majem, won z powiatu!!! Won z jego kumplem Janczarkiem!!! By ratować nasze miasto i powiat wszystkie siły polityczne powinny usunąć partyjno-rodzinny układ PSL!!! Koalicja do powiatu, wspólni kandydaci na Wójtów. Andrzej Maj grabarzem PSL w naszym powiecie !!!!! Andrzej jak bawisz za publiczne pieniądze we Włoszech to korzystaj z okazji i szukaj pracy, za 4 lata ty ją możesz stracić...

Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2015 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Janczarek jest z PSL nie z PO.

To w końcu jest, czy nie jest? Bo raz jest, a innym razem niekoniecznie?

A o koalicji nie słyszałaś? PSL jest w tej chwili w koalicji z PO. Ale było i będzie z każdym, byleby trzymać się koryta.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (57)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!