Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 grudnia 2012 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Wyciął topolę, bo ratował matkę. Umorzyli mu karę

Autor: Zdjęcie autora (aa)
1 49 A A
 (Urząd Miasta Kraśnik)
(Urząd Miasta Kraśnik)

Urzędnicy z Kraśnika umorzyli sprawę nielegalnej wycinki topoli. Sylwester Biernat nie zapłaci 18 tys. zł kary. Mężczyzna tłumaczył, że ratował swoją matkę, którą przygniotło złamane drzewo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przy udziale radnych i radców prawnych udało się tą sprawę doprowadzić do pozytywnego dla tej rodziny zakończenia – mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

O sprawie po raz pierwszy pisaliśmy w lipcu. Mieszkaniec Kraśnika wyciął drzewo rosnące na posesji swojej matki. – Dobrze, że syn był akurat w domu, bo by mnie już robaki jadły – mówiła nam wówczas 78-letnia Janina Biernat. – Mocno wiało, więc zaganiałam kury. Wtedy przewróciła się na mnie stara topola. Zaczęłam wołać o pomoc.

– Ratowałem matkę, nie zastanawiałem nad konsekwencjami – tłumaczył Sylwester Biernat.

Sprawa wyszła na jaw, bo drzewo uszkodziło linię energetyczną. W domu Biernatów pojawiła się policja. O nielegalnej wycince funkcjonariusze powiadomili urzędników. A ci określili wysokość kary na 18 082, 52 zł. – Kwota została ustalona na mocy ustawy o ochronie przyrody – tłumaczy Michał Mulawa, rzecznik kraśnickiego magistratu.

Biernat kary nie zapłacił, więc zaczął go ścigać komornik.

Po publikacjach w mediach urzędnicy ponownie pochylili się nad sprawą. – W związku z pojawieniem się nowych, istotnych okoliczności burmistrz Kraśnika podjął decyzję o wstrzymaniu postępowania egzekucyjnego – tłumaczyli urzędnicy.

W listopadzie rodzina Biernatów wystąpiła do miasta o pomoc. Wczoraj zapadła decyzja o umorzeniu nałożonej kary i ponad 1,8 tys. zł odsetek. – Burmistrz wziął pod uwagę bardzo ciężką sytuacje materialną rodziny Biernatów i okoliczności, w jakich doszło do usunięcia drzewa – tłumaczy Mulawa.

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 8 stycznia 2013 o 14:11
[quote name='gość' timestamp='1357493912' post='716985']
a z ustawy o Ochronie Przyrody. Pretensje miej do ministra , który to wymyślił i posłów, którzy na tę ustawę głosowali.

j.w ....pretensje kieruj gdzie indziej, bo zwykli urzędnicy wykonują tylko swoje obowiązki, za niewykonanie których też mogą mieć nieprzyjemności.A poczucie wyższości nad innymi, czy pogardy wobec innych to niekoniecznie musi mieć każdy urzędnik, bo niestety to już zależy od charakteru człowieka, niezależnie od wykonywanej pracy.
[/quote]

Jak najbardziej swoje pretensje kierowałam we własciwą stronę, czyli posłów. A urzędników tak przy okazji, jako lokalnych reprezentantów stojących na strazy odgórnej głupoty To oni ze swoją gorliwością i nadgorliwością stają sie narzędziem realizowania wywyzszeniowych głupot naszych posłów.
I ja bym sie nie dziwiła naliczania tak ogromnych kar, gdyby istniał całkowity zakaz wycinania drzew i został złamany, ale nie za fakt samego braku zgłoszenia dla formalności. Albo gdyby ktos wyciął takie drzewo na terenie publicznym. A za sam fakt nie dopełnienia formalności zgłoszeniowej to powinna być tylko symboliczna kara. A nie naliczona, że finansowo może zniszczyc niejedną rodzinę, tylko dlatego, ze nie zgłosiła w urzędzie chęci wycięcia drzewa . Takze tym samym staje sie karą, że z chęcia wycięcia drzewa nie złozyło się przed urzędem hołdu poddanstwa. A władzom samorządowym taka głupota ich idoli politycznych jak najbardziej odpowiada, bo chociaz mają czym miastową kiesę napychac. A przy okazji urządzać szopki, wybiórczo, promując sie przy tym na wielce miłosiernych, pokazujac przy tym publicznie biede innych. Ale jak jednym można umorzyc karę, to i można wszystkim w takim razie. A jak mozna umorzyc, ze ten durnowaty przepis nie podlega takiemu bezwzględnemu przestrzeganiu, tylko jest okazją do finansowego udupiania niektórych według widzimisia władzy.
Inna sprawa , że ten przepis prawny działa w całkiem odwrotnym kierunku i powoduje , ze przez niego ludzie tym bardziej niechętnie nasadzają drzewa, których później nie beda mogli sie pozbyc bez wychodzenia sciezki do urzędu i łaskawego ich pozwolenia.

A co do durnych przepisów wymyślanych przez naszych posłów, to właśnie wczoraj przez przypadek dowiedziałam sie o konieczności zawieszenia sobie skrzynki pocztowej, za brak której grozi 10 tys kary. Ci idioci te kary chyba podług swoich własnych zarobków naliczają. Im sie już w dupach i głowach poprzewracało, jakby rządząc bezrobocia i biedy nie mieli, a ludzie zamiast chleba polecą se skrzynki pocztowe kupowac, bez których nie można zyć.
[quote name='gość' timestamp='1357493912' post='716985']
a z ustawy o Ochronie Przyrody. Pretensje miej do ministra , który to wymyślił i posłów, którzy na tę ustawę głosowali.

j.w ....pretensje kieruj gdzie indziej, bo zwykli urzędnicy wykonują tylko swoje obowiązki, za niewykonanie których też mogą mieć nieprzyjemności.A poczucie wyższości nad innymi, czy pogardy wobec innych to niekoniecznie musi mieć każdy urzędnik, bo niestety to już zależy od charakteru człowieka, niezależnie od wykonywanej pr... rozwiń
Avatar
gość / 6 stycznia 2013 o 18:38
[quote name='Marysieńka' timestamp='1357305601' post='716422']
Jezeli wycięcie drzewa na własnej posesji jest zwykłą formalnością zgłoszenia tego faktu, to za co w takim razie taka wysoka kara za wycinkę. W ogóle skąd ta kara? Czyzby wycięcie drzewa stawało sie jedynie pretekstem, ze obywatel nie okazał aktu swojego poddaństwa urzędowi i musi ponieść karę, ze śmie rozporządzac swoją własnością bez zgody oświeconych urzędników, dla których jest zwykłym idiotą, którego muszą prowadzic za rączkę.
[/quote]

a z ustawy o Ochronie Przyrody. Pretensje miej do ministra , który to wymyślił i posłów, którzy na tę ustawę głosowali.

[quote name='Marysieńka' timestamp='1357305601' post='716422']

A niestety wszystko by na to wskazywało, jesli dla zwykłej formalonosci trzeba leciec do urzędu, kłaniac sie przed urzędnikiem i uzyskac jego formalne pozwolenie.Ale urzędnik jaki wazny musi sie przy tym czuc.Chociaz na moment stanie sie nie tylko władnym włascicielem własności obywatela, ale także samego obywatela. A sama władza m chociaz etacik utrzymywany przez poddanych obywateli, na który może wsadzic swojego znajomka.
[/quote]

j.w ....pretensje kieruj gdzie indziej, bo zwykli urzędnicy wykonują tylko swoje obowiązki, za niewykonanie których też mogą mieć nieprzyjemności.A poczucie wyższości nad innymi, czy pogardy wobec innych to niekoniecznie musi mieć każdy urzędnik, bo niestety to już zależy od charakteru człowieka, niezależnie od wykonywanej pracy.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1357305601' post='716422']
Jezeli wycięcie drzewa na własnej posesji jest zwykłą formalnością zgłoszenia tego faktu, to za co w takim razie taka wysoka kara za wycinkę. W ogóle skąd ta kara? Czyzby wycięcie drzewa stawało sie jedynie pretekstem, ze obywatel nie okazał aktu swojego poddaństwa urzędowi i musi ponieść karę, ze śmie rozporządzac swoją własnością bez zgody oświeconych urzędników, dla których jest zwykłym idiotą, którego muszą prowadzic za rączkę.<... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 4 stycznia 2013 o 14:20
[quote name='polak mały' timestamp='1357217235' post='716063']
Polska to dziwny kraj. Ale mamy twardo głowych urzędników prawa, niedługo zeby pojść do toalety trzeba bedzie mieć zgodę na piśmie urzędnika
[/quote]

Wszystko możliwe.i to w ramach ochrony środowiska.
Nasi posłowie czują sie tak wywyzszeni ze swoją mądrością i swoim żerowaniem na panstwie, że wydaje im sie , że bez ich pozwoleń i dyktowań wszyscy pozostali zgineliby. W głowach im się poprzewracało, ze mogą stanowić władzę ustawodawczą, którą sami mają głęboko w swoich powazaniach.
Jezeli wycięcie drzewa na własnej posesji jest zwykłą formalnością zgłoszenia tego faktu, to za co w takim razie taka wysoka kara za wycinkę. W ogóle skąd ta kara? Czyzby wycięcie drzewa stawało sie jedynie pretekstem, ze obywatel nie okazał aktu swojego poddaństwa urzędowi i musi ponieść karę, ze śmie rozporządzac swoją własnością bez zgody oświeconych urzędników, dla których jest zwykłym idiotą, którego muszą prowadzic za rączkę. A niestety wszystko by na to wskazywało, jesli dla zwykłej formalonosci trzeba leciec do urzędu, kłaniac sie przed urzędnikiem i uzyskac jego formalne pozwolenie.Ale urzędnik jaki wazny musi sie przy tym czuc.Chociaz na moment stanie sie nie tylko władnym włascicielem własności obywatela, ale także samego obywatela. A sama władza m chociaz etacik utrzymywany przez poddanych obywateli, na który może wsadzic swojego znajomka.
[quote name='polak mały' timestamp='1357217235' post='716063']
Polska to dziwny kraj. Ale mamy twardo głowych urzędników prawa, niedługo zeby pojść do toalety trzeba bedzie mieć zgodę na piśmie urzędnika
[/quote]

Wszystko możliwe.i to w ramach ochrony środowiska.
Nasi posłowie czują sie tak wywyzszeni ze swoją mądrością i swoim żerowaniem na panstwie, że wydaje im sie , że bez ich pozwoleń i dyktowań wszyscy pozostali zgineliby. W głowach im się poprzewracało, ze mogą stanowić władzę ust... rozwiń
Avatar
polak mały / 3 stycznia 2013 o 13:47
Polska to dziwny kraj. Ale mamy twardo głowych urzędników prawa, niedługo zeby pojść do toalety trzeba bedzie mieć zgodę na piśmie urzędnika
Avatar
Gość / 31 grudnia 2012 o 07:23
[quote name='Niezadowolony' timestamp='1356903594' post='715013']
Mnie również ta opowieść o tym w jakich okolicznościach doszło do ścięcia tej topoli jakoś nie przekonuje.
[/quote]
To lipa z tym ratowaniem życia. Jak można kogoś ratować ścinając drzewo po samej ziemi.Jjeśli stanowiło zagrożenie, to wystarczyło pofatygować się do urzędu po zgodę.
Powinien bulić jak za mokre zboże
Avatar
Niezadowolony / 30 grudnia 2012 o 22:39
[quote name='Gość' timestamp='1356891524' post='714913']
eeeeeeeeeeeeeeeeeee długo nie będziemy czekać pewnie d....pę masz jak szafa i ją zerżnie
[/quote]

Mnie również ta opowieść o tym w jakich okolicznościach doszło do ścięcia tej topoli jakoś nie przekonuje.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 19:18
[quote name='Gość' timestamp='1356779638' post='714416']
Topola bardzo dobrze nadaje się na opał.
Ciekawe jakie drzewo za rok padnie z ręki tego bohaterskiego syna.
Przeczytamy o tym pewnie za rok.
[/quote]eeeeeeeeeeeeeeeeeee długo nie będziemy czekać pewnie d....pę masz jak szafa i ją zerżnie
[quote name='Gość' timestamp='1356779638' post='714416']
Topola bardzo dobrze nadaje się na opał.
Ciekawe jakie drzewo za rok padnie z ręki tego bohaterskiego syna.
Przeczytamy o tym pewnie za rok.
[/quote]eeeeeeeeeeeeeeeeeee długo nie będziemy czekać pewnie d....pę masz jak szafa i ją zerżnie rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 14:11
[quote name='Gość' timestamp='1356803310' post='714582']

... chociaż ja nie wycinam sam u siebie, bo chcę mieć ładną działkę, ja kupuję i płacę. I życzę temu co ukradł aby konał z bólu pod tą choinką. Znasz to, "nie twoje to nie bierz". No tak, choinkę ukradniesz, karpia ukradniesz i w Boże Narodzenie idziesz do kościoła ciekawie po co, pokazać się jaki to ty katolik mając ukradzione rzeczy w domu.
[/quote]

...a ja tobie życzę żebyś nie konał z bólu, tylko żył długo i szczęśliwie, o !
[quote name='Gość' timestamp='1356803310' post='714582']

... chociaż ja nie wycinam sam u siebie, bo chcę mieć ładną działkę, ja kupuję i płacę. I życzę temu co ukradł aby konał z bólu pod tą choinką. Znasz to, "nie twoje to nie bierz". No tak, choinkę ukradniesz, karpia ukradniesz i w Boże Narodzenie idziesz do kościoła ciekawie po co, pokazać się jaki to ty katolik mając ukradzione rzeczy w domu.
[/quote]

...a ja tobie życzę żebyś nie konał z bólu, tylko żył długo i szczęśl... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 14:07
[quote name='Gość' timestamp='1356803310' post='714582']
weź się chłopie lecz na nogi bo na głowę to u ciebie już za późno. Od kiedy to choinki masz samosiejki, wiem bo mam nasadzone i własnie taki min. przygłup jak ty mi wyciął....
[/quote]

To według ciebie choinki ( czyt. świerki/jodły) w przyrodzie nie występują w stanie naturalnym ?
Czyli co, wszystki świerki i jodły w lasach posadził człowiek ?

p.s. Krowy mleka też nie dają, mleko produkuje się w mleczarni i kupuje w sklepie ?
Połknij leki i popij wodą głąbie !
[quote name='Gość' timestamp='1356803310' post='714582']
weź się chłopie lecz na nogi bo na głowę to u ciebie już za późno. Od kiedy to choinki masz samosiejki, wiem bo mam nasadzone i własnie taki min. przygłup jak ty mi wyciął....
[/quote]

To według ciebie choinki ( czyt. świerki/jodły) w przyrodzie nie występują w stanie naturalnym ?
Czyli co, wszystki świerki i jodły w lasach posadził człowiek ?

p.s. Krowy mleka też nie dają, mleko produkuje się w mleczarni i kupuje w s... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 12:38
[quote name='Klon' timestamp='1356816775' post='714680']
Facet wyciął drzewo na działce swojej matki bo podczas burzy go połamało i żeby nie stanowiło zagrożenia to wziął i wycią [/quote]

A to już jest kolejna wersja zdarzeń: w końcu to drzewo podczas burzy kobicinę przygniotło, i syn, by ratować przygniecioną matkę ciął to drzewo na ziemi, czy też zostało samowolnie, bez żadnej przyczyny i zezwolenie ścięte przez jej syna ? Kto tu kłamie - dziennikarz, autor tego artykułu, czy jakoby świadkowie ?
Avatar
Marysieńka / 8 stycznia 2013 o 14:11
[quote name='gość' timestamp='1357493912' post='716985']
a z ustawy o Ochronie Przyrody. Pretensje miej do ministra , który to wymyślił i posłów, którzy na tę ustawę głosowali.

j.w ....pretensje kieruj gdzie indziej, bo zwykli urzędnicy wykonują tylko swoje obowiązki, za niewykonanie których też mogą mieć nieprzyjemności.A poczucie wyższości nad innymi, czy pogardy wobec innych to niekoniecznie musi mieć każdy urzędnik, bo niestety to już zależy od charakteru człowieka, niezależnie od wykonywanej pracy.
[/quote]

Jak najbardziej swoje pretensje kierowałam we własciwą stronę, czyli posłów. A urzędników tak przy okazji, jako lokalnych reprezentantów stojących na strazy odgórnej głupoty To oni ze swoją gorliwością i nadgorliwością stają sie narzędziem realizowania wywyzszeniowych głupot naszych posłów.
I ja bym sie nie dziwiła naliczania tak ogromnych kar, gdyby istniał całkowity zakaz wycinania drzew i został złamany, ale nie za fakt samego braku zgłoszenia dla formalności. Albo gdyby ktos wyciął takie drzewo na terenie publicznym. A za sam fakt nie dopełnienia formalności zgłoszeniowej to powinna być tylko symboliczna kara. A nie naliczona, że finansowo może zniszczyc niejedną rodzinę, tylko dlatego, ze nie zgłosiła w urzędzie chęci wycięcia drzewa . Takze tym samym staje sie karą, że z chęcia wycięcia drzewa nie złozyło się przed urzędem hołdu poddanstwa. A władzom samorządowym taka głupota ich idoli politycznych jak najbardziej odpowiada, bo chociaz mają czym miastową kiesę napychac. A przy okazji urządzać szopki, wybiórczo, promując sie przy tym na wielce miłosiernych, pokazujac przy tym publicznie biede innych. Ale jak jednym można umorzyc karę, to i można wszystkim w takim razie. A jak mozna umorzyc, ze ten durnowaty przepis nie podlega takiemu bezwzględnemu przestrzeganiu, tylko jest okazją do finansowego udupiania niektórych według widzimisia władzy.
Inna sprawa , że ten przepis prawny działa w całkiem odwrotnym kierunku i powoduje , ze przez niego ludzie tym bardziej niechętnie nasadzają drzewa, których później nie beda mogli sie pozbyc bez wychodzenia sciezki do urzędu i łaskawego ich pozwolenia.

A co do durnych przepisów wymyślanych przez naszych posłów, to właśnie wczoraj przez przypadek dowiedziałam sie o konieczności zawieszenia sobie skrzynki pocztowej, za brak której grozi 10 tys kary. Ci idioci te kary chyba podług swoich własnych zarobków naliczają. Im sie już w dupach i głowach poprzewracało, jakby rządząc bezrobocia i biedy nie mieli, a ludzie zamiast chleba polecą se skrzynki pocztowe kupowac, bez których nie można zyć.
[quote name='gość' timestamp='1357493912' post='716985']
a z ustawy o Ochronie Przyrody. Pretensje miej do ministra , który to wymyślił i posłów, którzy na tę ustawę głosowali.

j.w ....pretensje kieruj gdzie indziej, bo zwykli urzędnicy wykonują tylko swoje obowiązki, za niewykonanie których też mogą mieć nieprzyjemności.A poczucie wyższości nad innymi, czy pogardy wobec innych to niekoniecznie musi mieć każdy urzędnik, bo niestety to już zależy od charakteru człowieka, niezależnie od wykonywanej pr... rozwiń
Avatar
gość / 6 stycznia 2013 o 18:38
[quote name='Marysieńka' timestamp='1357305601' post='716422']
Jezeli wycięcie drzewa na własnej posesji jest zwykłą formalnością zgłoszenia tego faktu, to za co w takim razie taka wysoka kara za wycinkę. W ogóle skąd ta kara? Czyzby wycięcie drzewa stawało sie jedynie pretekstem, ze obywatel nie okazał aktu swojego poddaństwa urzędowi i musi ponieść karę, ze śmie rozporządzac swoją własnością bez zgody oświeconych urzędników, dla których jest zwykłym idiotą, którego muszą prowadzic za rączkę.
[/quote]

a z ustawy o Ochronie Przyrody. Pretensje miej do ministra , który to wymyślił i posłów, którzy na tę ustawę głosowali.

[quote name='Marysieńka' timestamp='1357305601' post='716422']

A niestety wszystko by na to wskazywało, jesli dla zwykłej formalonosci trzeba leciec do urzędu, kłaniac sie przed urzędnikiem i uzyskac jego formalne pozwolenie.Ale urzędnik jaki wazny musi sie przy tym czuc.Chociaz na moment stanie sie nie tylko władnym włascicielem własności obywatela, ale także samego obywatela. A sama władza m chociaz etacik utrzymywany przez poddanych obywateli, na który może wsadzic swojego znajomka.
[/quote]

j.w ....pretensje kieruj gdzie indziej, bo zwykli urzędnicy wykonują tylko swoje obowiązki, za niewykonanie których też mogą mieć nieprzyjemności.A poczucie wyższości nad innymi, czy pogardy wobec innych to niekoniecznie musi mieć każdy urzędnik, bo niestety to już zależy od charakteru człowieka, niezależnie od wykonywanej pracy.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1357305601' post='716422']
Jezeli wycięcie drzewa na własnej posesji jest zwykłą formalnością zgłoszenia tego faktu, to za co w takim razie taka wysoka kara za wycinkę. W ogóle skąd ta kara? Czyzby wycięcie drzewa stawało sie jedynie pretekstem, ze obywatel nie okazał aktu swojego poddaństwa urzędowi i musi ponieść karę, ze śmie rozporządzac swoją własnością bez zgody oświeconych urzędników, dla których jest zwykłym idiotą, którego muszą prowadzic za rączkę.<... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 4 stycznia 2013 o 14:20
[quote name='polak mały' timestamp='1357217235' post='716063']
Polska to dziwny kraj. Ale mamy twardo głowych urzędników prawa, niedługo zeby pojść do toalety trzeba bedzie mieć zgodę na piśmie urzędnika
[/quote]

Wszystko możliwe.i to w ramach ochrony środowiska.
Nasi posłowie czują sie tak wywyzszeni ze swoją mądrością i swoim żerowaniem na panstwie, że wydaje im sie , że bez ich pozwoleń i dyktowań wszyscy pozostali zgineliby. W głowach im się poprzewracało, ze mogą stanowić władzę ustawodawczą, którą sami mają głęboko w swoich powazaniach.
Jezeli wycięcie drzewa na własnej posesji jest zwykłą formalnością zgłoszenia tego faktu, to za co w takim razie taka wysoka kara za wycinkę. W ogóle skąd ta kara? Czyzby wycięcie drzewa stawało sie jedynie pretekstem, ze obywatel nie okazał aktu swojego poddaństwa urzędowi i musi ponieść karę, ze śmie rozporządzac swoją własnością bez zgody oświeconych urzędników, dla których jest zwykłym idiotą, którego muszą prowadzic za rączkę. A niestety wszystko by na to wskazywało, jesli dla zwykłej formalonosci trzeba leciec do urzędu, kłaniac sie przed urzędnikiem i uzyskac jego formalne pozwolenie.Ale urzędnik jaki wazny musi sie przy tym czuc.Chociaz na moment stanie sie nie tylko władnym włascicielem własności obywatela, ale także samego obywatela. A sama władza m chociaz etacik utrzymywany przez poddanych obywateli, na który może wsadzic swojego znajomka.
[quote name='polak mały' timestamp='1357217235' post='716063']
Polska to dziwny kraj. Ale mamy twardo głowych urzędników prawa, niedługo zeby pojść do toalety trzeba bedzie mieć zgodę na piśmie urzędnika
[/quote]

Wszystko możliwe.i to w ramach ochrony środowiska.
Nasi posłowie czują sie tak wywyzszeni ze swoją mądrością i swoim żerowaniem na panstwie, że wydaje im sie , że bez ich pozwoleń i dyktowań wszyscy pozostali zgineliby. W głowach im się poprzewracało, ze mogą stanowić władzę ust... rozwiń
Avatar
polak mały / 3 stycznia 2013 o 13:47
Polska to dziwny kraj. Ale mamy twardo głowych urzędników prawa, niedługo zeby pojść do toalety trzeba bedzie mieć zgodę na piśmie urzędnika
Avatar
Gość / 31 grudnia 2012 o 07:23
[quote name='Niezadowolony' timestamp='1356903594' post='715013']
Mnie również ta opowieść o tym w jakich okolicznościach doszło do ścięcia tej topoli jakoś nie przekonuje.
[/quote]
To lipa z tym ratowaniem życia. Jak można kogoś ratować ścinając drzewo po samej ziemi.Jjeśli stanowiło zagrożenie, to wystarczyło pofatygować się do urzędu po zgodę.
Powinien bulić jak za mokre zboże
Avatar
Niezadowolony / 30 grudnia 2012 o 22:39
[quote name='Gość' timestamp='1356891524' post='714913']
eeeeeeeeeeeeeeeeeee długo nie będziemy czekać pewnie d....pę masz jak szafa i ją zerżnie
[/quote]

Mnie również ta opowieść o tym w jakich okolicznościach doszło do ścięcia tej topoli jakoś nie przekonuje.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 19:18
[quote name='Gość' timestamp='1356779638' post='714416']
Topola bardzo dobrze nadaje się na opał.
Ciekawe jakie drzewo za rok padnie z ręki tego bohaterskiego syna.
Przeczytamy o tym pewnie za rok.
[/quote]eeeeeeeeeeeeeeeeeee długo nie będziemy czekać pewnie d....pę masz jak szafa i ją zerżnie
[quote name='Gość' timestamp='1356779638' post='714416']
Topola bardzo dobrze nadaje się na opał.
Ciekawe jakie drzewo za rok padnie z ręki tego bohaterskiego syna.
Przeczytamy o tym pewnie za rok.
[/quote]eeeeeeeeeeeeeeeeeee długo nie będziemy czekać pewnie d....pę masz jak szafa i ją zerżnie rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 14:11
[quote name='Gość' timestamp='1356803310' post='714582']

... chociaż ja nie wycinam sam u siebie, bo chcę mieć ładną działkę, ja kupuję i płacę. I życzę temu co ukradł aby konał z bólu pod tą choinką. Znasz to, "nie twoje to nie bierz". No tak, choinkę ukradniesz, karpia ukradniesz i w Boże Narodzenie idziesz do kościoła ciekawie po co, pokazać się jaki to ty katolik mając ukradzione rzeczy w domu.
[/quote]

...a ja tobie życzę żebyś nie konał z bólu, tylko żył długo i szczęśliwie, o !
[quote name='Gość' timestamp='1356803310' post='714582']

... chociaż ja nie wycinam sam u siebie, bo chcę mieć ładną działkę, ja kupuję i płacę. I życzę temu co ukradł aby konał z bólu pod tą choinką. Znasz to, "nie twoje to nie bierz". No tak, choinkę ukradniesz, karpia ukradniesz i w Boże Narodzenie idziesz do kościoła ciekawie po co, pokazać się jaki to ty katolik mając ukradzione rzeczy w domu.
[/quote]

...a ja tobie życzę żebyś nie konał z bólu, tylko żył długo i szczęśl... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 14:07
[quote name='Gość' timestamp='1356803310' post='714582']
weź się chłopie lecz na nogi bo na głowę to u ciebie już za późno. Od kiedy to choinki masz samosiejki, wiem bo mam nasadzone i własnie taki min. przygłup jak ty mi wyciął....
[/quote]

To według ciebie choinki ( czyt. świerki/jodły) w przyrodzie nie występują w stanie naturalnym ?
Czyli co, wszystki świerki i jodły w lasach posadził człowiek ?

p.s. Krowy mleka też nie dają, mleko produkuje się w mleczarni i kupuje w sklepie ?
Połknij leki i popij wodą głąbie !
[quote name='Gość' timestamp='1356803310' post='714582']
weź się chłopie lecz na nogi bo na głowę to u ciebie już za późno. Od kiedy to choinki masz samosiejki, wiem bo mam nasadzone i własnie taki min. przygłup jak ty mi wyciął....
[/quote]

To według ciebie choinki ( czyt. świerki/jodły) w przyrodzie nie występują w stanie naturalnym ?
Czyli co, wszystki świerki i jodły w lasach posadził człowiek ?

p.s. Krowy mleka też nie dają, mleko produkuje się w mleczarni i kupuje w s... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 12:38
[quote name='Klon' timestamp='1356816775' post='714680']
Facet wyciął drzewo na działce swojej matki bo podczas burzy go połamało i żeby nie stanowiło zagrożenia to wziął i wycią [/quote]

A to już jest kolejna wersja zdarzeń: w końcu to drzewo podczas burzy kobicinę przygniotło, i syn, by ratować przygniecioną matkę ciął to drzewo na ziemi, czy też zostało samowolnie, bez żadnej przyczyny i zezwolenie ścięte przez jej syna ? Kto tu kłamie - dziennikarz, autor tego artykułu, czy jakoby świadkowie ?
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!