niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Wycięli dąb bez pozwolenia. Kara: 46 tys. złotych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2013, 20:22
Autor: (aa)

Blisko 46 tys. kary ma zapłacić za wycięcie dębu bez pozwolenia Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec” z Kraśnika.

I choć Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie pod koniec maja odrzuciło ich skargę to prezes "Metalowca” już zapowiada, że odwoła się do sądu.

– Nie zgadzamy się z decyzją SKO – stwierdza Piotr Iwan, prezes SM "Metalowiec” w Kraśniku. – Dlatego też będziemy odwoływać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Mamy na to miesiąc.

W ub. roku spółdzielnia porządkowała zakrzaczony teren między ulicami Wyszyńskiego a Gmeinera. Podczas prac został wycięty dąb. Skarga trafiła do urzędników z miasta. Ci zbadali sprawę i nałożyli na spółdzielnię karę administracyjną w wysokości 45 752 zł za usuniecie drzewa bez wymaganego zezwolenia.

Spółdzielnia się od tej decyzji odwołała. Skarżący wskazywali, że nie zostały wyjaśnione wszystkie okoliczności tej sprawy, że urzędnicy wybiórczo zgromadzili i ocenili materiał dowodowy i oparli swoje ustalenia na zeznaniach świadków, których wyjaśnienia będą wątpliwości.

Tej opinii nie podzieliło jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie, bo decyzją z 31 maja utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję. SKO wskazuje, że została wykonana opinia dendrologiczna, z której wynika, że wycięte drzewo miało więcej niż 10 lat, więc na jego usuniecie wymagane było zezwolenie.

"Nie można również podzielić stanowiska skarżącego, co do tożsamości korzenia w oparciu, o który ustalono gatunek i wiek drzewa” – czytamy w decyzji SKO w Lublinie. Zdaniem urzędników z kolegium "ustalenia dokonane w oparciu o ekspertyzę dendrologiczną, zeznania świadków oraz przeprowadzone czynności w terenie należy uznać za wiarygodne i przyznać im walor dowodów w sprawie, które potwierdzają jej stan faktyczny”.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
członek spółdzielni
Kraśniczanka
Gość
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

członek spółdzielni
członek spółdzielni (22 czerwca 2013 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W ostatnim roku panowania Słońca Kraśnika Spółdzielnie wycięła również bez pozwolenia drzewo rosnące przed Groszkiem na Popiełuszki i co... sprawę zamieciono pod dywan. Wszak PZPO trzyma z PZPR

Rozwiń
Kraśniczanka
Kraśniczanka (21 czerwca 2013 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ten incydent to nic innego jak puste wybryki naszej pani radnej , która za pieniądze podatników urządza sobie jakieś romanse .Ludzie jej zaufali a ona zamiast angażować się w rozwiązywanie problemów miasta przynosi nam wstyd . Takich ludzi powinno się od razu eliminować ze stanowiska

a czy ktoś szłyszał o wczorjaszym incydencie na ul. Sikorskiego? podobno ktoś z okna skakał, jakaś akcja była? ktoś coś wie?

a czy ktoś szłyszał o wczorjaszym incydencie na ul. Sikorskiego? podobno ktoś z okna skakał, jakaś akcja była? ktoś coś wie?

Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2013 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Burmistrzu - a co z głośną sprawą drzew na jednostce wojskowej ? może od tego zacznijmy !!!? :mellow:

Rozwiń
znajomy
znajomy (18 czerwca 2013 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech prezes odda swoje półroczne pobory i kwita

Piotr chyba nie znasz prezesa?

Rozwiń
Piotr
Piotr (18 czerwca 2013 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech prezes odda swoje półroczne pobory i kwita

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!