Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 czerwca 2013 r.
20:22
Edytuj ten wpis

Wycięli dąb bez pozwolenia. Kara: 46 tys. złotych

Autor: Zdjęcie autora (aa)
2 27 A A

Blisko 46 tys. kary ma zapłacić za wycięcie dębu bez pozwolenia Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec” z Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I choć Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie pod koniec maja odrzuciło ich skargę to prezes "Metalowca” już zapowiada, że odwoła się do sądu.

– Nie zgadzamy się z decyzją SKO – stwierdza Piotr Iwan, prezes SM "Metalowiec” w Kraśniku. – Dlatego też będziemy odwoływać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Mamy na to miesiąc.

W ub. roku spółdzielnia porządkowała zakrzaczony teren między ulicami Wyszyńskiego a Gmeinera. Podczas prac został wycięty dąb. Skarga trafiła do urzędników z miasta. Ci zbadali sprawę i nałożyli na spółdzielnię karę administracyjną w wysokości 45 752 zł za usuniecie drzewa bez wymaganego zezwolenia.

Spółdzielnia się od tej decyzji odwołała. Skarżący wskazywali, że nie zostały wyjaśnione wszystkie okoliczności tej sprawy, że urzędnicy wybiórczo zgromadzili i ocenili materiał dowodowy i oparli swoje ustalenia na zeznaniach świadków, których wyjaśnienia będą wątpliwości.

Tej opinii nie podzieliło jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie, bo decyzją z 31 maja utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję. SKO wskazuje, że została wykonana opinia dendrologiczna, z której wynika, że wycięte drzewo miało więcej niż 10 lat, więc na jego usuniecie wymagane było zezwolenie.

"Nie można również podzielić stanowiska skarżącego, co do tożsamości korzenia w oparciu, o który ustalono gatunek i wiek drzewa” – czytamy w decyzji SKO w Lublinie. Zdaniem urzędników z kolegium "ustalenia dokonane w oparciu o ekspertyzę dendrologiczną, zeznania świadków oraz przeprowadzone czynności w terenie należy uznać za wiarygodne i przyznać im walor dowodów w sprawie, które potwierdzają jej stan faktyczny”.


Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
członek spółdzielni / 22 czerwca 2013 o 08:37

W ostatnim roku panowania Słońca Kraśnika Spółdzielnie wycięła również bez pozwolenia drzewo rosnące przed Groszkiem na Popiełuszki i co... sprawę zamieciono pod dywan. Wszak PZPO trzyma z PZPR

Avatar
Kraśniczanka / 21 czerwca 2013 o 22:07

Ten incydent to nic innego jak puste wybryki naszej pani radnej , która za pieniądze podatników urządza sobie jakieś romanse .Ludzie jej zaufali a ona zamiast angażować się w rozwiązywanie problemów miasta przynosi nam wstyd . Takich ludzi powinno się od razu eliminować ze stanowiska

a czy ktoś szłyszał o wczorjaszym incydencie na ul. Sikorskiego? podobno ktoś z okna skakał, jakaś akcja była? ktoś coś wie?

a czy ktoś szłyszał o wczorjaszym incydencie na ul. Sikorskiego? podobno ktoś z okna skakał, jakaś akcja była? ktoś coś wie?

rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2013 o 22:40

Panie Burmistrzu - a co z głośną sprawą drzew na jednostce wojskowej ? może od tego zacznijmy !!!? :mellow:

Avatar
znajomy / 18 czerwca 2013 o 18:28

Niech prezes odda swoje półroczne pobory i kwita

Piotr chyba nie znasz prezesa?

Avatar
Piotr / 18 czerwca 2013 o 17:22

Niech prezes odda swoje półroczne pobory i kwita

Avatar
specu / 17 czerwca 2013 o 12:16

Jeśli prezesowanie przynosi dobre efekty dla spółdzielców to niech dalej to robi. Nie narzekajcie na swoją spółdzielnię i prezesa bo mogliście znacznie gorzej trafić tj na spółdzielnię Pomoc. Tu czas zatrzymał się jakieś 10 lat temu, bo do tej pory nawet najprostrzej strony internetowej do komunikacji z mieszkańcami brak, panie z administracji siedzą niczym madonny i łaskę robią, że coś wyjaśnią. Tutaj nowy prezes już dawno powinien być. Nie narzekajcie więc.


Panie koszarowiak, a był Pan na walnym zebraniu? Takie "zainteresowanie i niezadowolenie", że przyszło raptem z 50 osób, więc o czym tu mowa...

Potrzebujesz komunikacji to przyjdż, rozmawiaj, organizuj się. Oczywiście zrobienie strony i utrzymywanie jej pewnie jest za darmo. Co do pracowników, to się chyba Pan nigdy nie komunikował twarzą w twarz z pracownicami ZUSu.

Kraśnickie spółdzielnie są na w miarę dobrym poziomie.

Spółdzielnia nie pasuje? Zapraszam do wspólnoty.

e koszarowiak, a był Pan na walnym zebraniu? Takie "zainteresowanie i niezadowolenie", że przyszło raptem z 50 osób, więc o czym tu mowa...

Potrzebujesz komunikacji to przyjdż, rozmawiaj, organizuj się. Oczywiście zrobienie strony i utrzymywanie jej pewnie jest za darmo. Co do pracowników, to się chyba Pan nigdy nie komunikował twarzą w twarz z pracownicami ZUSu.

Kraśnickie spółdzielnie są na w miarę dobrym poziomie.

Spółdzielnia nie pasuje? Zapraszam do wspólnoty.

rozwiń
Avatar
koszarowiak / 16 czerwca 2013 o 23:44

A czy Pan Iwan to nie zadługo już ten stołek pielęgnuje w tej Spółdzielni.Pora na nowego prezesa.


Jeśli prezesowanie przynosi dobre efekty dla spółdzielców to niech dalej to robi. Nie narzekajcie na swoją spółdzielnię i prezesa bo mogliście znacznie gorzej trafić tj na spółdzielnię Pomoc. Tu czas zatrzymał się jakieś 10 lat temu, bo do tej pory nawet najprostrzej strony internetowej do komunikacji z mieszkańcami brak, panie z administracji siedzą niczym madonny i łaskę robią, że coś wyjaśnią. Tutaj nowy prezes już dawno powinien być. Nie narzekajcie więc.


Jeśli prezesowanie przynosi dobre efekty dla spółdzielców to niech dalej to robi. Nie narzekajcie na swoją spółdzielnię i prezesa bo mogliście znacznie gorzej trafić tj na spółdzielnię Pomoc. Tu czas zatrzymał się jakieś 10 lat temu, bo do tej pory nawet najprostrzej strony internetowej do komunikacji z mieszkańcami brak, panie z administracji siedzą niczym madonny i łaskę robią, że coś wyjaśnią. Tutaj nowy prezes już dawno powinien być. Nie narzekajcie więc.

rozwiń
Avatar
ktoś / 15 czerwca 2013 o 19:09

A czy Pan Iwan to nie zadługo już ten stołek pielęgnuje w tej Spółdzielni.Pora na nowego prezesa.

Avatar
SLD-OWIEC / 15 czerwca 2013 o 07:42

tak już ruszyła pisowaska nagonka. Kolenym zadaniem powierzonym Iwanowi przez PIS będzie wycięcie dwóch drzew i pobicie żony.DEBILE!!!!

Avatar
wafel / 13 czerwca 2013 o 20:14
To już ruszyła pisowska nagonka na Iwana
Avatar
członek spółdzielni / 22 czerwca 2013 o 08:37

W ostatnim roku panowania Słońca Kraśnika Spółdzielnie wycięła również bez pozwolenia drzewo rosnące przed Groszkiem na Popiełuszki i co... sprawę zamieciono pod dywan. Wszak PZPO trzyma z PZPR

Avatar
Kraśniczanka / 21 czerwca 2013 o 22:07

Ten incydent to nic innego jak puste wybryki naszej pani radnej , która za pieniądze podatników urządza sobie jakieś romanse .Ludzie jej zaufali a ona zamiast angażować się w rozwiązywanie problemów miasta przynosi nam wstyd . Takich ludzi powinno się od razu eliminować ze stanowiska

a czy ktoś szłyszał o wczorjaszym incydencie na ul. Sikorskiego? podobno ktoś z okna skakał, jakaś akcja była? ktoś coś wie?

a czy ktoś szłyszał o wczorjaszym incydencie na ul. Sikorskiego? podobno ktoś z okna skakał, jakaś akcja była? ktoś coś wie?

rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2013 o 22:40

Panie Burmistrzu - a co z głośną sprawą drzew na jednostce wojskowej ? może od tego zacznijmy !!!? :mellow:

Avatar
znajomy / 18 czerwca 2013 o 18:28

Niech prezes odda swoje półroczne pobory i kwita

Piotr chyba nie znasz prezesa?

Avatar
Piotr / 18 czerwca 2013 o 17:22

Niech prezes odda swoje półroczne pobory i kwita

Avatar
specu / 17 czerwca 2013 o 12:16

Jeśli prezesowanie przynosi dobre efekty dla spółdzielców to niech dalej to robi. Nie narzekajcie na swoją spółdzielnię i prezesa bo mogliście znacznie gorzej trafić tj na spółdzielnię Pomoc. Tu czas zatrzymał się jakieś 10 lat temu, bo do tej pory nawet najprostrzej strony internetowej do komunikacji z mieszkańcami brak, panie z administracji siedzą niczym madonny i łaskę robią, że coś wyjaśnią. Tutaj nowy prezes już dawno powinien być. Nie narzekajcie więc.


Panie koszarowiak, a był Pan na walnym zebraniu? Takie "zainteresowanie i niezadowolenie", że przyszło raptem z 50 osób, więc o czym tu mowa...

Potrzebujesz komunikacji to przyjdż, rozmawiaj, organizuj się. Oczywiście zrobienie strony i utrzymywanie jej pewnie jest za darmo. Co do pracowników, to się chyba Pan nigdy nie komunikował twarzą w twarz z pracownicami ZUSu.

Kraśnickie spółdzielnie są na w miarę dobrym poziomie.

Spółdzielnia nie pasuje? Zapraszam do wspólnoty.

e koszarowiak, a był Pan na walnym zebraniu? Takie "zainteresowanie i niezadowolenie", że przyszło raptem z 50 osób, więc o czym tu mowa...

Potrzebujesz komunikacji to przyjdż, rozmawiaj, organizuj się. Oczywiście zrobienie strony i utrzymywanie jej pewnie jest za darmo. Co do pracowników, to się chyba Pan nigdy nie komunikował twarzą w twarz z pracownicami ZUSu.

Kraśnickie spółdzielnie są na w miarę dobrym poziomie.

Spółdzielnia nie pasuje? Zapraszam do wspólnoty.

rozwiń
Avatar
koszarowiak / 16 czerwca 2013 o 23:44

A czy Pan Iwan to nie zadługo już ten stołek pielęgnuje w tej Spółdzielni.Pora na nowego prezesa.


Jeśli prezesowanie przynosi dobre efekty dla spółdzielców to niech dalej to robi. Nie narzekajcie na swoją spółdzielnię i prezesa bo mogliście znacznie gorzej trafić tj na spółdzielnię Pomoc. Tu czas zatrzymał się jakieś 10 lat temu, bo do tej pory nawet najprostrzej strony internetowej do komunikacji z mieszkańcami brak, panie z administracji siedzą niczym madonny i łaskę robią, że coś wyjaśnią. Tutaj nowy prezes już dawno powinien być. Nie narzekajcie więc.


Jeśli prezesowanie przynosi dobre efekty dla spółdzielców to niech dalej to robi. Nie narzekajcie na swoją spółdzielnię i prezesa bo mogliście znacznie gorzej trafić tj na spółdzielnię Pomoc. Tu czas zatrzymał się jakieś 10 lat temu, bo do tej pory nawet najprostrzej strony internetowej do komunikacji z mieszkańcami brak, panie z administracji siedzą niczym madonny i łaskę robią, że coś wyjaśnią. Tutaj nowy prezes już dawno powinien być. Nie narzekajcie więc.

rozwiń
Avatar
ktoś / 15 czerwca 2013 o 19:09

A czy Pan Iwan to nie zadługo już ten stołek pielęgnuje w tej Spółdzielni.Pora na nowego prezesa.

Avatar
SLD-OWIEC / 15 czerwca 2013 o 07:42

tak już ruszyła pisowaska nagonka. Kolenym zadaniem powierzonym Iwanowi przez PIS będzie wycięcie dwóch drzew i pobicie żony.DEBILE!!!!

Avatar
wafel / 13 czerwca 2013 o 20:14
To już ruszyła pisowska nagonka na Iwana
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 19 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą